Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που ήταν το quick office πριν την αναβάθμιση ( δεν το έβλεπα πουθενα!)???

Που είναι το office μετά την αναβάθμιση??? (εκανα μια χαρά αναβάθμιση - office πουθενα!)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις εκανα update through nsu. Το hack παρεμεινε. Ολα καλα, διαφορες ελαχιστες. Της Rihanna το Link δεν υπαρχει. Καλος ο ανανεωμενος player. To Office πηγα να το βαλω απο το update του απλου και το βρηκα δωρεαν αλλα στο τελος αφου εδωσα email και πατησα το λινκ δεν γινοταν τιποτα και το παρατησα.

Επισης παρατηρησα κατι που δεν ξερω αν υπηρχε κ πιο παλια. Οταν σε καλουν και τραβηξεις το κουμπι κλειδωματος μπαινει στο αθόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα update through nsu. Το hack παρεμεινε. Ολα καλα, διαφορες ελαχιστες. Της Rihanna το Link δεν υπαρχει. Καλος ο ανανεωμενος player. To Office πηγα να το βαλω απο το update του απλου και το βρηκα δωρεαν αλλα στο τελος αφου εδωσα email και πατησα το λινκ δεν γινοταν τιποτα και το παρατησα.

Επισης παρατηρησα κατι που δεν ξερω αν υπηρχε κ πιο παλια. Οταν σε καλουν και τραβηξεις το κουμπι κλειδωματος μπαινει στο αθόρυβο.

 

Απορώ, τι καλό έχει ο "ανανεωμένος" player... πέραν του "εικαστικού", πρακτικά αυτό που κατάφερε ήταν να μου χαλάσει όλους τους ελληνικούς τίτλους (δείχνει σκουπίδια, αρλούμπες κλπ, λες και έχει μπερδέψει το encoding), όπως επίσης, έχασε και τις φωτό από τα άλμπουμ. :mad:

 

Αντί να κάνουν καμία ουσιαστική βελτίωση... αλήθεια, από την προηγούμενη έκδοση που πρόσθεσαν το θρυλικό πλέον kinetic scrolling, υπάρχει δυνατότητα να το απενεργοποιήσουμε με κάποιο τρόπο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί κάποιος να πει σίγουρα τι γίνεται με το QuickOffice? Αν κατάφερε να βγάλει άκρη τι ακριβώς έκανε? Ευχαριστώ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την έβαλα και εγώ την νέα έκδοση μέσω phoenix και τα πέρασα όλα από την αρχή apps contacts κλπ.το κινητό έγινε ποιο γρήγορο ανοίγει και κλίνει τις εφαρμογές πιο γρήγορα απ' ότι πριν και όπου και να μπω στην έκθεση πχ πάει σφαίρα ποιο γρήγορα από πριν και ειδικά στον player έγινε ποιο ωραίο και δεν αργεί όπως πριν που ήθελες μια ώρα να φτάσεις από το πρώτο τραγούδι στο τελευταίο με kinetic scrolling γιατί με το απλό πήγαινε και πηγαίνει σφαίρα αυτό το mp3 player που βγάζει στην αρχική οθόνη δεν έχει καταργηθεί όπως είπε ένας φίλος ποιο πάνω αν εννοούσε αυτό και επίσης έχει φτιάξει και η απόκριση αφής το παρατήρησα στα μηνύματα που πριν αν έγραφες γρήγορα άλλο γράμμα πατούσες το παραδίπλα έβγαινε και δεν μπορούσες να γράψεις γρήγορα αυτό λύθηκε όχι τελείως αλλά είναι καλύτερα από πριν!το kinetic scrolling πηγαίνει σφαίρα και στις εφαρμογές και στο menu δεν έχω βέβαια πολλές εφαρμογές μαζί να δω αν κολλάει αλλά σε 21 που έχω μαζί πάει σφαίρα!το real player δεν λογκάρει τόσο όσο πριν τον browser δεν πρόλαβα να τον τεστάρω ακόμα θα το κάνω ποιο μετά να δω σε site με flash πως τα πάει αλλά μου την σπάει που ανοίγει σε full screen γιατί όταν κλίνω το full screen μετά δεν ξέρω πως να το ξαναβάλω σε full screen δεν βρίσκω κάποια επιλογή το έκανα μια φορά στην τύχη δεν ξέρω τη πάτησα αλλά δεν το έψαξα ακόμα! έχουν ενσωματώσει το maps την νέα έκδοση και δεν χρειάζεται να την κατεβάσεις και να σου πιάνει χώρο στην μνήμη του κινητού γιατί δεν έχει και μεγάλη πάντως πριν είχα 30mb ελεύθερα και τώρα έχω 50 και έχω ακριβώς τα ίδια πράγματα με την προηγούμενη έκδοση και τέλος Quick Office v4.2 και Rihanna service launcher δεν είδα :(
Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω βρηκα quick office και πλεον δεν μπαινει και στο ovi store βγαζει μονο το μηνυμα "δεν ειναι δυνατη η συνδεση με το διακομιστη".
Link to comment
Share on other sites

πλεον δεν μπαινει και στο ovi store βγαζει μονο το μηνυμα "δεν ειναι δυνατη η συνδεση με το διακομιστη".

 

Και σε μενα το ιδιο κανει:down:

Link to comment
Share on other sites

μήπως για να δουλέψει η δωρεάν έκδοση πρέπει να έχουμε εγκαταστήσει αρχικά το Quickoffice το trial Που δίνει δωρεάν η εταιρεία στο site της;
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μπαίνει μια χαρά στο OVI. Και το ραδιόφωνο δουλεύει καλύτερα από την προηγούμενη έκδοση λογισμικού. Τώρα το RDS πάει σφαίρα, ενώ με την 40 αργούσε λίγο. Και τα επίπεδα δόνησης οθόνης που αναφέρουν κάποια παιδιά ότι δεν δουλεύουν, στο δικό μου παίζουν σχεδόν κανονικά. Και λέω σχεδόν γιατί παραδόξως η αύξουσα σειρά επιπέδου δόνησης είναι 2-1-3 αντί για 1-2-3.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μπαίνει μια χαρά στο OVI. Και το ραδιόφωνο δουλεύει καλύτερα από την προηγούμενη έκδοση λογισμικού. Τώρα το RDS πάει σφαίρα, ενώ με την 40 αργούσε λίγο. Και τα επίπεδα δόνησης οθόνης που αναφέρουν κάποια παιδιά ότι δεν δουλεύουν, στο δικό μου παίζουν σχεδόν κανονικά. Και λέω σχεδόν γιατί παραδόξως η αύξουσα σειρά επιπέδου δόνησης είναι 2-1-3 αντί για 1-2-3.

:down:

εμενα ουτε ovi ουτε rds, βγαζει το εικονιδιο αλλα στην οθονη τπτ...και σε εμενα η δονηση ετσι ειναι, βασικα το 1 και 3 ειναι το ιδιο και το 2 ειναι λιγοτερη εντονη...μου φαινεται ψιλο-σουπα αναβαθμιση και περιμενω με πολυ αγωνια να βγει η καινουρια, αν βγει :down:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα την αναβαθμιση μεσω Fota το κινητο κολαει πολυ ασχημα σβηνη και αναβει μονο του κολαει το ραδιοφονο και καποιες φορες οταν πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω κολαει και δεν με βαζει στην οθονη για να βαλω το Pin και πρεπει να βγαλω την καρτα μηνμης για να ανοιξει το εχει συναντησει κανεις αυτο?Επισης οταν παταω κατι στην οθονη διχνει οτι πατιεται αλλο σημειο της οθονης...! Edited by Segas_Dimitris
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα την αναβαθμιση μεσω Fota το κινητο κολαει πολυ ασχημα σβηνη και αναβει μονο του κολαει το ραδιοφονο και καποιες φορες οταν πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω κολαει και δεν με βαζει στην οθονη για να βαλω το Pin και πρεπει να βγαλω την καρτα μηνμης για να ανοιξει το εχει συναντησει κανεις αυτο?Επισης οταν παταω κατι στην οθονη διχνει οτι πατιεται αλλο σημειο της οθονης...!

:down:

εμενα ουτε ovi ουτε rds, βγαζει το εικονιδιο αλλα στην οθονη τπτ...και σε εμενα η δονηση ετσι ειναι, βασικα το 1 και 3 ειναι το ιδιο και το 2 ειναι λιγοτερη εντονη...μου φαινεται ψιλο-σουπα αναβαθμιση και περιμενω με πολυ αγωνια να βγει η καινουρια, αν βγει :down:

Μάλλον πρέπει να προχωρήσετε σε format. Δεν εξηγείτε τέτοια συμπεριφορά μετά από αναβάθμιση. Και εγώ όταν είχα περάσει την ν40 είχα κολλήματα πολλά, προχώρησα σε format και όλα ήταν ok μετά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να προχωρήσετε σε format. Δεν εξηγείτε τέτοια συμπεριφορά μετά από αναβάθμιση. Και εγώ όταν είχα περάσει την ν40 είχα κολλήματα πολλά, προχώρησα σε format και όλα ήταν ok μετά.

Το θεμα ειναι οτι εχς κανει hard reset και στο κινητο και στην καρτα και συνεχιζει και το κανει ειδικα αυτο που οταν το ανοιγω κολαει και πρεπει να βγαζω την καρτα!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι εχς κανει hard reset και στο κινητο και στην καρτα και συνεχιζει και το κανει ειδικα αυτο που οταν το ανοιγω κολαει και πρεπει να βγαζω την καρτα!

Έχεις την εργοστασιακή κάρτα μνήμης? Αν ναι δοκίμασε να λειτουργήσεις το κινητό για κάποια ώρα χωρίς την κάρτα μνήμης και να δεις αν συνεχίζονται τα κολλήματα.

 

Επίσης όταν έκανες hard format μετά επανέφερες κάποιο backup στο οποίο είχες αποθηκεύσει εφαρμογές και ρυθμίσεις? Αν ναι τότε format ξανά και πέρασε μόνο τα δεδομένα σου. Ρυθμίσεις και εφαρμογές τις περνάς από την αρχή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την εργοστασιακή κάρτα μνήμης? Αν ναι δοκίμασε να λειτουργήσεις το κινητό για κάποια ώρα χωρίς την κάρτα μνήμης και να δεις αν συνεχίζονται τα κολλήματα.

 

Επίσης όταν έκανες hard format μετά επανέφερες κάποιο backup στο οποίο είχες αποθηκεύσει εφαρμογές και ρυθμίσεις? Αν ναι τότε format ξανά και πέρασε μόνο τα δεδομένα σου. Ρυθμίσεις και εφαρμογές τις περνάς από την αρχή.

 

Ναι εχω την εργοστασιακη καρτα και επαναφερω το backup που εχω κανει θα το δοκιμασω αυτο με τις ριθμησεις!

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω την εργοστασιακη καρτα και επαναφερω το backup που εχω κανει θα το δοκιμασω αυτο με τις ριθμησεις!

Αφού έχεις την εργοστασιακή κάρτα μνήμης πιθανότατα να ευθύνεται εκείνη για τα κολλήματα και τις επανεκκινήσεις. Δοκίμασε να το λειτουργήσεις πρώτα χωρίς την κάρτα μνήμης ή έστω με κάποια άλλη κάρτα μνήμης άλλη εταιρίας και δες αν συνεχίζονται τα προβλήματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

FOTA εκανα κι εγω και το κινητό δουλεύει τέλεια.

Ψαχνω κι εγω το Quick office...

Στο ovi store μου το βγάζει με 10 ευρώ και όχι στα δωρεάν...πάντως!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

όλο βλακείες κάνει η nokia το μεγαλύτερο bug τηςπροηγούμενης έκδοσης δε διορθώθηκε. πάλι σήμερα εκεί που άλλαζα σταθμούς στο ράδιο κόλλησε και πρέπει να κλείσεις το τηλέφωνο για να στρώσει. Μα καλά τοσους μήνες δε το διόρθωσαν τι να πω πια

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει να βοηθησει καποιος?σημερα το πρςι που χυπνησα κοιταξα το 5800 και ειχε ανοιχτο το wireless..το εκλεισα και μεα απο λιγο παλι τα ιδια...2-3 φορεσ ποθ το εκανα παλι τα ιδια...πως μπορς να το κλεισς και να ανοιγει μονο οταν το ζηταω εγω?? υγ.1 το κλεινω απο το αποσυνδεση αλλα μετα απο λιγο παλι ανοιγει... υγ.2 εχω ασυρματο δικτιο στο σπιτι και μπαινει κατευθειαν στο ιντερνετ

:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Rds και απο εμενα τιποτα.

Αισθητά καλύτερος ο browser .Απο ταχυτητα μια χαρα.Τιποτα το ιδιαιτερο στα υπολοιπα

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Έχω την V40. Η V50 έχει πολλες διαφορες απο την 40? Οταν κανω αναβαθμηση θα χασω τις εφαρμογες μου? τις εχω στο μεμορι στικ. αμα το βγαλω απο το κινιτο, κανω αναβαθμηση και το ξαναβαλω θα τις εχω?
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την V40. Η V50 έχει πολλες διαφορες απο την 40? Οταν κανω αναβαθμηση θα χασω τις εφαρμογες μου? τις εχω στο μεμορι στικ. αμα το βγαλω απο το κινιτο, κανω αναβαθμηση και το ξαναβαλω θα τις εχω?

 

μπορει καποιος να δωσει το λινκ με τις οδηγιες για το hard format?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να δωσει το λινκ με τις οδηγιες για το hard format?

S60 5th Edition Platform FAQ -> Πως κάνω format στο κινητό, στην μαζική μνήμη και στη κάρτα μνήμης;

 

Έχω την V40. Η V50 έχει πολλες διαφορες απο την 40? Οταν κανω αναβαθμηση θα χασω τις εφαρμογες μου? τις εχω στο μεμορι στικ. αμα το βγαλω απο το κινιτο, κανω αναβαθμηση και το ξαναβαλω θα τις εχω?
Τις αλλαγές θα τις βρεις στο post #3177. Δεν χάνεις τίποτα από τα δεδομένα σου μετά από αναβάθμιση. Ίσως χρειαστεί να φτιάξεις μερικές ρυθμίσεις όπως π.χ. τη λειτουργία δικτύου (GSM/3G/Dual).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!εκανα update το 50v..ενταξει ειδα καλυτερη χρηση στην μπαρα επαφων...πιο ευκολο το kinetic scroll..πιο γρηγορο το κινητο,κατι αλλαγες στο μενου μουσικης.αυτα.αλλα εχω προβλημα..οταν παιζω ενα τραγουδι ακουω ενα θορυβο...τι να κανω?ξανα reinstall το firmware η φορματ???

ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Αισθητή διαφορά είδα μόνο στον browser. Οι βελτιώσεις είναι στην ταχύτητά του αλλά και στο απότομο κλείσιμο της εφαρμογής. Μάλλον διόρθωσαν την διαχείρησή του με τη μνήμη και δεν σε πετάει ξαφνικά πια.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...