Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.

Τις τελευταιες μερες το κινητο μου παρουσιαζει ενα προβλημα

με την οθονη του, δλδ οταν πχ χτυπησει η οθονη γεμιζει με γραμμες

απο χρωματα και οταν πατησω ενα πληκτρο ή το κουμπι scrol για

να το ξεκλειδωσω επανερχεται.επισης και τα κολληματακια του τα τρωει

αρκετα συχνα.Το εχω αναβαθμισει στην τελευταια εκδοση αλλα τα κολπα

αυτα τα εκανε και πριν...μπορω να κανω κατι?

 

ευχαριστω!

 

Είχα παρόμοιο πρόβλημα αλλά έστρωσε μετά από αναβάθμιση. Αφού το έχεις κάνει αναβάθμιση πριν το πας για επισκευή δοκίμασε να κάνεις hard format μπορεί να είσαι τυχερός..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το νόκια μου. Δεν μπορώ για κάποιο λόγο να χρησιμοποιήσω το Wlan. όταν ανοίγω το ασύρματο του σπιτιού μου εμφανίζει στην πάνω δεξιά γωνία του κινητού εκείνη την κεραία του wlan χωρίς να κάνω αναζήτηση και όταν πάω να συνδεθώ μου λεεί οτι δεν γίνεται να μπω. πρέπει ο μικρός μου αδερφός κατά λάθος να άλλαξε τις ρυθμίσεις αλλά έψαξα και άκρη δεν βρήκα . Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς...???
Οι ευφυείς άνθρωποι λύνουν τα προβλήματα ... οι ιδιοφυϊες τα προλαμβάνουν ... !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το νόκια μου. Δεν μπορώ για κάποιο λόγο να χρησιμοποιήσω το Wlan. όταν ανοίγω το ασύρματο του σπιτιού μου εμφανίζει στην πάνω δεξιά γωνία του κινητού εκείνη την κεραία του wlan χωρίς να κάνω αναζήτηση και όταν πάω να συνδεθώ μου λεεί οτι δεν γίνεται να μπω. πρέπει ο μικρός μου αδερφός κατά λάθος να άλλαξε τις ρυθμίσεις αλλά έψαξα και άκρη δεν βρήκα . Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς...???

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα? Δοκίμασες να σβήσεις το σήμειο πρόσβασης του ασύρματου δικτύου σου και να το καταχωρίσεις ξανά?

 

Με την τοποθέτηση;

Εγώ είχα πληρώσει 55€. Δεν με είχαν χρεώσει έξτρα για την εργασία.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα? Δοκίμασες να σβήσεις το σήμειο πρόσβασης του ασύρματου δικτύου σου και να το καταχωρίσεις ξανά?

 

 

Εγώ είχα πληρώσει 55€. Δεν με είχαν χρεώσει έξτρα για την εργασία.

 

Sent from my iPhone using Tap

 

Nαι μου βγάζει σφάλμα..λέει να κλείσω το wlan και να το ξαναανοίξω αλλα δεν γίνεται ή μου λεει οτι δεν διατίθεται σύνδεση ενώ η σύνδεση υπάρχει κανονικά ! Εκτός αυτού μου βγάζει το σήμα του ασύρματο δίπλα απο τη μπαταρία και όχι δίπλα στο ρολόι πατάω πάνω στην κεραία και μου βγάζει την ώρα που βρίσκεται στην αριστερή πλευρά της οθόνης....Δεν ξέρω τι γίνεται...μήπως πρέπει να πειράξω τις ρυθμίσεις...πριν λίγο καιρό άλλαξαν οι ρυθμίσεις με ένα μήνυμα την κοσμοτε για κάποιο δωρεάν χρόνο που είχα κερδίσει απο μια ανανέωση!!!

Οι ευφυείς άνθρωποι λύνουν τα προβλήματα ... οι ιδιοφυϊες τα προλαμβάνουν ... !!!
Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα? Δοκίμασες να σβήσεις το σήμειο πρόσβασης του ασύρματου δικτύου σου και να το καταχωρίσεις ξανά?

 

 

Εγώ είχα πληρώσει 55€. Δεν με είχαν χρεώσει έξτρα για την εργασία.

 

Sent from my iPhone using Tap

 

Nαι μου βγάζει σφάλμα..λέει να κλείσω το wlan και να το ξαναανοίξω αλλα δεν γίνεται ή μου λεει οτι δεν διατίθεται σύνδεση ενώ η σύνδεση υπάρχει κανονικά ! Εκτός αυτού μου βγάζει το σήμα του ασύρματο δίπλα απο τη μπαταρία και όχι δίπλα στο ρολόι πατάω πάνω στην κεραία και μου βγάζει την ώρα που βρίσκεται στην αριστερή πλευρά της οθόνης....Δεν ξέρω τι γίνεται...μήπως πρέπει να πειράξω τις ρυθμίσεις...πριν λίγο καιρό άλλαξαν οι ρυθμίσεις με ένα μήνυμα την κοσμοτε για κάποιο δωρεάν χρόνο που είχα κερδίσει απο μια ανανέωση!!!

 

Σχετικά με το σήμα του WLAN που σου βγάζει κοίταξε μήπως έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή να σου δείχνει αν υπάρχουν διαθέσιμα WLAN (Συνδεσιμότητα-Ασύρματο δίκτυο-Επιλογές-Ρυθμίσεις)

Link to comment
Share on other sites

(Note: Please be careful flashing your phone with these kind of custom firmwares. You may damage your phone!):ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα δεν είχα πρόβλημα,αρκετά γρήγορο cfw.Αλλά σκέφτομαι να κάνω καμμία δική μου υλοποιήση!
Link to comment
Share on other sites

(Note: Please be careful flashing your phone with these kind of custom firmwares. You may damage your phone!):ninja:

Δεν καταλαβα, αυτη ειναι φλασαρισμενη ενημερωση?

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για τροποποιημένη έκδοση του firmware του C6-00 για εγκατάσταση στο 5800.

Δεν αποτελεί επίσημη αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα 5800 hackαρισμένο.Ξαφνικά σήμερα βγάζοντάς το από την τσέπη μου είχε χάσει όλες τις εφαρμογές που τπυ είχα βάλει και πολλά αρχεία τα βγάζει παπάκια.Προσπαθόντας να του ξαναβάλω τις εφαρμογές μου λέει ότι η εφαρμογές υπάρχουν και με ρωτάει αν θέλω να κάνω επανεγκατάσταση.Του λέω ναι και τις βάζει μια χαρά.Τα αρχεία με τα παπάκια παραμένουν.Του έκανα format (πράσινο,κοκκινο,καμερα),έκανε αλλα το πρόβλημα δεν διορθώθηκε.

Το pcsutie βλέπει το κινητο μια χαρα αλλα το nokia update οχι.Εχετε καμία ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες format μόνο στο τηλέφωνο και όχι και στην κάρτα μνήμης,για αυτό και παραμένει το πρόβλημα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Μάλλον έκανα μόνο στο τηλέφωνο.Αλλα θεώρησα ότι κάποιο πρόβλημα στο λειτουργικό θα υπήρχε και πίστευα ότι διορθωθεί με το Format του κινητου.

 

Eίναι όμως αυτός λόγος να μην βλέπει το κινητό το nokia Update?

 

Στην κάρτα μνήμης πως κάνεις format??Oπως και σε όλα τα stikakia??

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!! Παιδιά θέλω την βοήθεια σας, ξέχασα σήμερα το κινητό μου στη βροχή και έγινε παπί!!! Όταν το πηρά χαμπάρι το έκλεισα αμέσως και έβγαλα τη μπαταρία το άφησα κλειστό για κανένα 4ωρο… όταν το άνοιξα όλα δούλευαν μια χαρά. Μετά από κανένα μισάωρο όμως διαπίστωσα ότι γύρω από την οθόνη έχει πάρει υγρασία! Το έκλεισα και το φύσηξα με το μπιστολάκι (με το κρύο αέρα) άλλα δεν βλέπω να γίνεται κάτι! Πριν το πάω για service, υπάρχει κάτι που να κάνω η τσάμπα παιδεύομαι?
Link to comment
Share on other sites

Ένας πολύ πρακτικός, αλλά αποτελεσματικός και σωτήριος πολλές φορές τρόπος, είναι να γεμίσεις ένα μπολ με ρύζι, να βυθίσεις το κινητό μέσα του και αφού κλείσεις το καπάκι, να το αφήσεις εκεί μέσα αρκετές μέρες. Το ρύζι έχει την ιδιότητα να απορροφά την υγρασία (σαν τη σιλικόνη που έχουν τα φακελάκια σε διάφορα κουτιά με προϊόντα).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

φίλε αυτή η cooked λειτουργεί εντάξει ? δλδ το ovi store είναι οκ ? τα google maps εντάξει ? η μπαταρία πως πάει, γιατι τις προάλες που έβαλα ένα τέτοιο είχα θέμα με την μπαταρία και με τη γραμμή συντομεύσεων των επαφών όποτε ήθελε έβγαζε τις φωτος στις επαφές μπροστά στη κύρια οθόνη... τα έχουν φτιάξει αυτά ?

Link to comment
Share on other sites

φίλε αυτή η cooked λειτουργεί εντάξει ? δλδ το ovi store είναι οκ ? τα google maps εντάξει ? η μπαταρία πως πάει, γιατι τις προάλες που έβαλα ένα τέτοιο είχα θέμα με την μπαταρία και με τη γραμμή συντομεύσεων των επαφών όποτε ήθελε έβγαζε τις φωτος στις επαφές μπροστά στη κύρια οθόνη... τα έχουν φτιάξει αυτά ?

 

2 τρόποι υπάρχουν για να πάρεις απάντηση στα ερωτήματά σου...

 

1) πας στο link, και διαβάζεις τι λένε στο εκεί forum, ή

2) Δοκίμασε τη μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Χρονια Πολλα θελω την βοηθεια σας επειγοντως, εδω και 2 ημερες το ovi suite καθε φορα που ανοιγω τον υπολογιστη μου βγαζει σφαλμα ενα πινακα Operation Failed Unable to read the tracks αν δεν πατησω το o.k δεν ανοιγει η πλατφορμα του ovi και οταν ανοιξει πηγαινοντας στην επιλογη για την μουσικη για να προσθεσω κομματια μουσικα απο τον υπολογιστη μου ξαναβγαζει το ιδιο μηνυμα χωρια που μου κολλαει ολο το συστημα στο pc εχω κανει απεγκατασταση και εγκατασταση ισα με 5-6 φορες τιποτα του κατεβαζω το ovi player και την ωρα που το κανω εγκατασταση μου βγαζει σφαλμα και μου λεει απετυχε η εγκατασταση ενω το εικονιδιο το εμφανιζει στην επιφανεια εργασιας οταν ομως κλικαρεις το εικονιδιο (ovi player) δεν λειτουργει και κολλαει στο αρχικο εικονιδιο εκκινησης. Το αποτελεσμα ειναι οτι μου εχει δημιουργηση μεγαλο θεμα και με το pc μου το κανει πιο αργο και ετσι αναγκαστικα να απεγκαταστησω ολη την πλατφορμα εχει κανεις σας καμια ιδεα η σας εχει συμβει κατι παρομοιο Edited by vissarion12
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα. Χρειάζομαι τα φώτα σας. Εχει πέσει πάρα πολύ η διάρκεια της μπαταρίας του 5800 μου. Αν πάω σε ενα κατάστημα νοκια να τη μετρήσουν χωρίς να έχω σκοπό να πάρω από εκεί καινούργια μπαταρία θα με χρεώσουν? Και αν ναι πόσο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα. Χρειάζομαι τα φώτα σας. Εχει πέσει πάρα πολύ η διάρκεια της μπαταρίας του 5800 μου. Αν πάω σε ενα κατάστημα νοκια να τη μετρήσουν χωρίς να έχω σκοπό να πάρω από εκεί καινούργια μπαταρία θα με χρεώσουν? Και αν ναι πόσο?

Νομίζω πως χρεώνεται κάτι τετοιο.

Γιατί όμως να τη μετρήσεις;

Τι έχεις να κερδίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως χρεώνεται κάτι τετοιο.

Γιατί όμως να τη μετρήσεις;

Τι έχεις να κερδίσεις;

Θέλω να σιγουρευτώ οτι ειναι πρόβλημα της μπαταρίας και οτι δεν καταναλώνεται με κάποιον άλλο τρόπο π.χ. απο καποιες απο τις 60+ εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σιγουρευτώ οτι ειναι πρόβλημα της μπαταρίας και οτι δεν καταναλώνεται με κάποιον άλλο τρόπο π.χ. απο καποιες απο τις 60+ εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει.

Μπορείς κάλλιστα να δουλέψεις το τηλέφωνο 1-2 μέρες χωρίς την κάρτα μνήμης για να το διαπιστώσεις.

Anyway, θα σου πω πάλι πως κάτι τέτοιο λογικά χρεώνεται, αγοράσεις δεν αγοράσεις μπαταρία, εκτός κι αν καλύπτεσαι απ' την εγγύηση (λογικά αδύνατο αν έχεις το τηλέφωνο πάνω από 3 μήνες στα χέρια σου).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...