Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμενα καποιες φορες το κανει.Ειναι μαλλον καποια απο τα μικροπροβληματα που θα λυθουν σε μια επομενη αναβαθμιση.Δεν ανυσυχω με την Νοκια.Αλοιμονο σε αλλες εταιρειες που σε εχουν παρατημενο στο ελεος σου και ας εχεις πληρωσει την συσκευη τους 600 ευρω...και ουτε αναβαθμισεις ουτε τιποτα...

 

Παιδιά μην γενικεύετε το πρόβλημα σας. Αυτό που αναφέρετε υπάρχει σε εσάς. Σε εμένα ας πούμε δεν υπάρχει. Και το βλέπω λίγο περίεργο να χαλάσει αυτή η ρύθμιση. Επομένως δεν περιμένουμε κάποια άλλη αναβάθμιση για αυτό...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το καινούργιο firm μολις το εβαλα πανω στο v40 στο 5800 χωρις να ειναι hacked κλπ... οι εφαρμογες λειτουργουν μια χαρα οι οποιες ειναι απλα ενεργοποιημενες μεσω symbiansfree... ετσι δεν αντιμετωπιζω προβλημα.. ολα καλα παντως. Ικανοποιημενος απο τον browser και το kinetic στο μενου. Για το ραδιο πλεον δεν καιγομαι καθοτι μετακινουμαι με αμαξι στις δουλειες μου και οχι με λεωφορειο οπως πριν που ειχα το ραδιο και πραγματικα ηταν λιγο δυσλειτουργικο.. Με το quick office μπορειτε να κανετε αναβαθμιση μεσω του ιδιου του προγραμματος αλλιως ψαχτειτε λιγο και θα το βρειτε το προγραμμα στα μαγαζακια... οσο για το rihanna link, δεν καιγομαι...

 

 

 

Υπήρχε και παλια αυτό...

 

 

 

Φιλε φορτισε το και αποφορτισε το πληρως 1-2 φορες ακομα να στρωσει η μπαταρια εφοσον ειναι καινουργια και μην το πιεζεις το κινητο στην αρχη. Απενεργοποιησε δονησεις, υψηλο φωτισμο και βγαλε το 3G (αν δεν χρησιμοποιεις ιντερνετ μεσω της εταιριας κινητης σου και βιντεοκλησεις) και θα δεις ασπρη μερα... Υπαρχουν σχετικα ποστ για την μπαταρια παλαιοτερα...

 

 

 

Δεν νομιζω γιατι τα προγραμματα αναβαθμισης της ΝΟΚΙΑ καταλαβαινουν πιο κινητο εχεις... Το update γινεται μεσα στο κινητο, δεν ειναι ενα αρχειο ξεχωριστο που απλα το εγκαθιστας οπου θες. Αλλα, αν γινοταν καλο ειναι να μην συγχεεις firm αλλων μοντελων... ειναι σαν να περασω ρυθμισεις του VW Scirocco σε ενα Suzuki Swift... γινεται?

 

PS> ωχ, καιρο ειχα να γραψω...

Φιλε μου εκανα οτι ειπες αλλα διαφορα δεν εχω δει ! που μπορω να δω τα παλαιοτερα post για το θεμα με τιν γρηγορη αποφορτιση σε nokia 5800 xpress music παρολο που η μπαταρια ειναι καινουρια!!!!! καποια αλλη λυση για το θεμα αυτο!!! ειναι πολυ σπαστικο να ξεφορτιζει τοσο γρηγορα και χωρις χρηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εκανα οτι ειπες αλλα διαφορα δεν εχω δει ! που μπορω να δω τα παλαιοτερα post για το θεμα με τιν γρηγορη αποφορτιση σε nokia 5800 xpress music παρολο που η μπαταρια ειναι καινουρια!!!!! καποια αλλη λυση για το θεμα αυτο!!! ειναι πολυ σπαστικο να ξεφορτιζει τοσο γρηγορα και χωρις χρηση!!!!

 

Κανε μια βόλτα από κάποιο μαγαζί νοκια. Μπορεί να φταίει κ ο φορτιστής σου!

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.1 ερώτηση, μετά απο την αναβάθμιση στην V50 δεν μου αφήνει κανένα πρόγραμμα να εγκαταστήσω και μου λέει(το πιστοποιητικό έχει λήξει).Στης ρυθμίσεις στον έλεγχο πιστοποιητικών το έχω απενεργοποιημένο,τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις format σε συσκευή και κάρτα μνήμης.

Πως κάνω format στο κινητό, στην μαζική μνήμη και στη κάρτα μνήμης;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις format σε συσκευή και κάρτα μνήμης.

Πως κάνω format στο κινητό, στην μαζική μνήμη και στη κάρτα μνήμης;

Τίποτα τα ίδια.Έκανα και την κάρτα και την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερεται αν το 5800 απο την ηλεκτρονικη ειναι παραεισαγωγης ή βοδαφοναιζ ??γιατι το εχουν πολυ φτηνα (210 €) και σκεφτομαι να το αγορασω ;);)

EDIT : παιδια σας παρακαλω πειτε μου γιατι δεν νομιζω να αφησουν την προσφορα για πολυ .....

 

Χτες το αγόρασα. Παραεισαγωγής είναι. Εμένα από τον κωδικό καταλαβα ότι προοριζόταν για UK. Made in Hungary. Ενθουσιασμένη είμαι... :) Πάντως η τιμή είναι πάρα πολύ καλή.

:p
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ . θα το παραγκειλω τωρα !!! Μια ακομη ερωτηση με την εγγυηση στην αλφα κοπυ δεν θα εχω προβλημα αφου ειναι απο ευρωπη ???? Edited by anastas95
That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Έβαλα πρόσφατα την v50 και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη.Το πρόβλημα με το ραδιόφωνο που κολλούσε έχει βελτιωθεί αρκετά και πλέον δεν κολλάει καθόλου ή κολλάει μετά από αρκετή ώρα έντονης χρήσης.Το wifi πηγαίνει λίγο γρηγορότερα από πριν αλλά αμέσως μετά την αναβάθμιση έχει αρχίσει να κολλάει το facebook.Ανοίγοντας την εφαρμογή πατάω το full site το οποίο ανοίγει την πλήρη σελίδα,αλλά όταν πατάω την επιλογή most recent για τα νέα posts κολλάει η οθόνη και γενικά το wifi και δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα.Αναγκάζομαι να το κλείσω από τις ανοιχτές εφαρμογές πατώντας το λευκό πλήκτρο αλλά και πάλι κάνει τουλάχιστον μισό λεπτό να κλείσει...Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Έβαλα πρόσφατα την v50 και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη.Το πρόβλημα με το ραδιόφωνο που κολλούσε έχει βελτιωθεί αρκετά και πλέον δεν κολλάει καθόλου ή κολλάει μετά από αρκετή ώρα έντονης χρήσης.Το wifi πηγαίνει λίγο γρηγορότερα από πριν αλλά αμέσως μετά την αναβάθμιση έχει αρχίσει να κολλάει το facebook.Ανοίγοντας την εφαρμογή πατάω το full site το οποίο ανοίγει την πλήρη σελίδα,αλλά όταν πατάω την επιλογή most recent για τα νέα posts κολλάει η οθόνη και γενικά το wifi και δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα.Αναγκάζομαι να το κλείσω από τις ανοιχτές εφαρμογές πατώντας το λευκό πλήκτρο αλλά και πάλι κάνει τουλάχιστον μισό λεπτό να κλείσει...Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα...

 

Το ιδιο προβλημα με το facebook και το wifi αντιμετωπισα και εγω οπως ακριβως και εσυ.Εκανα ενα γενικο format σε καρτα και συσκευη( εφοσον ειχα δημιουργησει εννοειται αντιγραφα ασφαλειας) και μετα ολα καλα.Εγω τουλαχιστον δεν εβρισκα αλλη λυση για να διορθωθει αυτο το προβλημα.Αμα καποιος αλλος φιλος εχει καποια πιο απλη λυση τοτε ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρέπει να υπάρχει κάποιο Bug ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων στη νέα έκδοση.

Απ'οτι κατάλαβα οι περισσότεροι που έκαναν update έχουν κάποιο πρόβλημα.

Αυτό που συμβαίνει είναι ότι μία εφαρμογή με όνομα SecureWidgetPreInstaller μετά το update τρέχει συνέχεια με αποτέλεσμα το κινητό να γίνεται πολύ αργό και να "τρώει" και όλη την μπαταρία. (αυτό πρέπει να είναι το πρόβλημα που έχουν καποιοι όπως διάβασα παραπάνω)

 

Όσες φορές προσπαθησα να τερματίσω το SecureWidgetPreInstaller αυτό ξανατρέχει αυτόματα με αποτέλεσμα να τα έχω πάρει άσχημα με τη Nokia.

Προσπάθησα να το κάνω close και kill αλλά αυτόματα πάλι τα ίδια.

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να το διακόψω χωρίς να χρειαστεί hard reset???

 

Δείτε και εδώ το έχουν και άλλοι το πρόβλημα. http://discussions.europe.nokia.com/t5/Software-Updates/5800-V50-0-005-FW-Bug-Secure-Widget-Installer-loop-phone/td-p/672947

Edited by pest
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα με το facebook και το wifi αντιμετωπισα και εγω οπως ακριβως και εσυ.Εκανα ενα γενικο format σε καρτα και συσκευη( εφοσον ειχα δημιουργησει εννοειται αντιγραφα ασφαλειας) και μετα ολα καλα.Εγω τουλαχιστον δεν εβρισκα αλλη λυση για να διορθωθει αυτο το προβλημα.Αμα καποιος αλλος φιλος εχει καποια πιο απλη λυση τοτε ακομα καλυτερα.

 

Έκανα hard format μόνο στη συσκευή (αφού αφαίρεσα εντελώς την κάρτα μνήμης) και μετά προσπάθησα να ξαναμπώ στο facebook ελπίζοντας ότι θα είναι οκ.Κατά την πρώτη προσπάθεια κόλλησε ολοκληρωτικά η συσκευή και έπρεπε να βγάλω την μπαταρία για να ξεμπλοκάρει.Μετά αφού τελικά συνδέθηκα είδα ότι κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα με πριν...Κολλάει πάλι στο ίδιο σημείο και δεν ανταποκρίνεται...Τόσος κόπος για το τίποτα δηλαδή!Και το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι μετά το format που ρύθμισα τις συντομεύσεις της αρχικής οθόνης δεν μου εμφανίζει το σηματάκι του fb όπως πριν αλλά κάποιο άλλο με άσπρο πλαίσιο και το σήμα του ιστού όπως και σε όλες τις εφαρμογές σχετικά με το internet...Μπορώ να επαναφέρω κάπως το κανονικό σηματάκι;Σε 3 μέρες φεύγω εκτός Αττικής και το χρειάζομαι οπωσδήποτε!!!Έχει κανείς να προτείνει κάτι άλλο;;;

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και εγω. Βλεπω το προβλημα εχει παρει διαστασεις σε ολο το κοσμο. Σε αναμονη της λυσης απο καποιο απο τα αλανια του φορουμ!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα επίσης το εξής: Καμία φορά το τηλέφωνο κολάει σε landscape mode και δεν γυρίζει η οθόνη η και το αντίθετο δηλαδή από νορμάλ δεν γυρίζει σε landscape. Βέβαια αν του κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο επανέρχεται αλλά είναι ψιλοεκνευριστικό. Καμία λύση χωρίς να χρειαστεί να κάνω format ; :dash:
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την version 30 και εβγαλα την καρτα μνημης να βαλω μια αλλη..ξαναβαζω την πρωτη και δεν την διαβαζει και κολλαει απιστευτα το κινητο. αν βαλω οποιαδηποτε αλλη καρτα δουλευει αλλα αυτη που ειχα παντα δε δουλευει σε κανενα κινητο τι εγινε? εχασα τα δεδομενα? :mad:
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την version 30 και εβγαλα την καρτα μνημης να βαλω μια αλλη..ξαναβαζω την πρωτη και δεν την διαβαζει και κολλαει απιστευτα το κινητο. αν βαλω οποιαδηποτε αλλη καρτα δουλευει αλλα αυτη που ειχα παντα δε δουλευει σε κανενα κινητο τι εγινε? εχασα τα δεδομενα? :mad:

Βάλε την κάρτα μνήμης σε ένα card reader και τοποθέτησε την στο pc σου, κράτα ότι δεδομένα θες και μετά κάνε format. Αν είναι η εργοστασιακή της Nokia τότε είναι συχνό φαινόμενο να παθαίνει κάτι τέτοια κολλήματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο και σε ανταπτορα την εβαλα κ σε αλλα κινητα και μου λεει οτι ειναι κατεστραμενη καρτα μνημης..στο pc δε τη διαβαζει καν...
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο και σε ανταπτορα την εβαλα κ σε αλλα κινητα και μου λεει οτι ειναι κατεστραμενη καρτα μνημης..στο pc δε τη διαβαζει καν...

Τότε θα πρέπει να ψάξεις στο Google για κάποιο πρόγραμμα που κάνει ανάκτηση δεδομένων έτσι ώστε να μπορέσεις να αποθηκεύσεις ότι είναι δυνατόν από την κάρτα μνήμης. Δεν μου έρχεται αυτή την στιγμή κάποια άλλη ιδέα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

o broswer τωρα με το νεο firmware συνεχιζε να με πεταει εξω ξαφνικα και να μου βγαζει μηνυμα για ελλειψη μνημης,οποτε δοκιμασα κατι που προτεινε καποιος σε ενα ξενο φορουμ.παμε ρυθμισεις-γενικες-δεσμη java-απενεργοποιηση.τωρα ακομα και σε site μεγαλα που ειχα προβλημα ολα φορτωνουν γρηγορα,εχω καλυτερη κινηση της σελιδας και ακομα δε με εχει πεταξει στην αρχικη οθονη. μπορω να πω οτι ο broswer τωρα πλησιαζει σε ταχυτητα τον opera mini.και με τα flash ενεργοποιημενα.αν θελετε δοκιμαστε το ειναι μεγαλη η διαφορα στην ταχυτητα φορτωσης των σελιδων

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι αν με αυτό βλέπεις όλα τα στοιχεία μιας ιστοσελίδας ή κάποια πλέον δεν εμφανίζονται. Το έχεις ψάξει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι αν με αυτό βλέπεις όλα τα στοιχεία μιας ιστοσελίδας ή κάποια πλέον δεν εμφανίζονται. Το έχεις ψάξει αυτό?

 

Μέχρι τώρα μπαίνω σε γνωστούς μου σελίδες που μπαίνω πάντα και δεν εχω προσέξει κάτι διαφορετικό

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα μπαίνω σε γνωστούς μου σελίδες που μπαίνω πάντα και δεν εχω προσέξει κάτι διαφορετικό

 

Σίγουρα δεν βλέπεις πλέον banners μιας και το διαπίστωσα πριν λίγο, απλά ψάχνω να βρω τι άλλο μπορεί να μην βλέπεις που να είναι χρήσιμο. Κατά τ' άλλα έχεις απόλυτο δίκιο, είναι πλέον πολύ γρήγορο αν του απενεργοποιήσεις τα java.

Link to comment
Share on other sites

παιδια που ειναι η επιλογη να διαλεξω το destination folder για αρχεια που ερχονται μεσω bt?

Θα πρέπει ν΄αλλάξεις την μνήμη στην οποία αποθηκεύονται τα sms/mms. Μετά την αλλαγή όλα θα αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης. Μηνύματα > Ρυθμίσεις > Άλλο > Μνήμη σε χρήση > Κάρτα μνήμης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...