Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις τωρα επιβεβαιωνω την διαφημιση... οποιος προλαβε τον Κυριο ειδε... 199Ευρω απο το Media Markt.. απο οτι ειδα στην διαφημιση παντως πρεπει να ειναι branded Media Markt γιατι απο οτι θυμαμαι κατω κατω ειχε το λογοτυπο στο κινητο

 

Movistar είναι

http://www.brandsoftheworld.com/brands/0014/1772/brand.gif

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιώνω με τα χίλια πως το κινητό του Media Markt είναι παραεισαγωγή (και ας επιμένουν οι πωλητές πως είναι της Alpha Copy :mad:), καθώς μόλις το αγόρασα! :p Να σημειώσω επίσης πως το κουτί του γράφει "Made in China"! Στα υπόψιν :O
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω με τα χίλια πως το κινητό του Media Markt είναι παραεισαγωγή (και ας επιμένουν οι πωλητές πως είναι της Alpha Copy :mad:), καθώς μόλις το αγόρασα! :p Να σημειώσω επίσης πως το κουτί του γράφει "Made in China"! Στα υπόψιν :O

 

τη να παιζει αραγε με αυτο`:ninja:μονο αν παμε ενα σε νοκια shop θα μαθουμε λεπτομεριες.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω με τα χίλια πως το κινητό του Media Markt είναι παραεισαγωγή (και ας επιμένουν οι πωλητές πως είναι της Alpha Copy :mad:), καθώς μόλις το αγόρασα! :p Να σημειώσω επίσης πως το κουτί του γράφει "Made in China"! Στα υπόψιν :O

Άλλες συσκευές κατασκευάστηκαν στην Βουλγαρία, άλλες στη Κίνα.

Δεν λέει κάτι αυτό.

 

 

2. Από το apiastos.gr μου ανέφεραν πως το κινητό είναι εισαγωγή από Γερμανία και παρά το γεγονός πως εχει γίνει αλλαγή Product Code για πέρασμα Ελληνικών, το κινητό "...έχει κανονικά 2 χρόνια εγγύηση απο την Ελληνική αντιπροσωπεία" (είχα την εντύπωση πως η αλλαγή product code ακυρώνει την εγγύηση).

3. Το καλύτερο βέβαια το άφησα για το τέλος και αφορά την Ηλεκτρονική. Στο πρώτο κατάστημα που πήγα, χρειάστηκε να περάσει κάνα πεντάλεπτο για να με ενημερώσουν πως τελικά το κινητό είναι παραεισαγωγή και πως καλύπτεται από διετή εγγύηση του "αντιπροσώπου" που το εισάγει και δεν είναι φυσικά η Alpha Copy. Σήμερα βέβαια που πήγα σε άλλο κατάστημα Ηλεκτρονικής, ο υπάλληλος επέμενε πως το κινητό είναι της ελληνικής αντιπροσωπείας, έχει ένα μόνο χρόνο εγγύηση και πως με 30 ευρώ επιπλέον μπορώ να κάνω επέκταση της εγγύηση για 2 επιπλέον χρόνια...

2) Τυπικά ναι την ακυρώνει, αλλά δεν πρόκειται κανείς να κάτσει να ασχοληθεί με το αν έχεις κάνει εσύ αλλαγή ή όχι.

3) Καλά... ο ορισμός των άσχετων!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

λετε τα 199 ευρω της Μedia Markt να ειναι καμια μουφα παρτιδα οπως ειχε κανει το πλαισιο με το LG Crystal για να ξεφορτωθει τη σαβουρα??
Link to comment
Share on other sites

λετε τα 199 ευρω της Μedia Markt να ειναι καμια μουφα παρτιδα οπως ειχε κανει το πλαισιο με το LG Crystal για να ξεφορτωθει τη σαβουρα??

 

Aπο που προκυπτει οτι τα lg ηταν μουφα παρτιδα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα παιδιά, είμαι κάτοχος και εγώ του 5800 εδώ και κάνα μήνα περίπου..όλα ωραία με το κινητό εκτός βέβαια ότι τελικά μου αρέσει το 5530 γιατί είναι πιο λεπτό. το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι όταν είμαι στο Internet μέσο wifi σχεδόν πάντα με πετάει έξω και είναι σπαστικό.. δύο ερωτήσεις έχω μόνο προς το παρόν..η πρώτη είναι: παρατήρησα ότι το κινητό καμία φορά δονεί μόνο του (μόνο μία μικρή δόνηση) όταν το έχω στο προφίλ "αθόρυβο" ή ακούω ένα σύντομο ήχο όταν είναι στο προφίλ "Γενικό" το κάνει και σε εσάς;; και η δεύτερη είναι: επάνω στην οθόνη εκεί που γράφει την ημερομηνία όταν το κλειδώνω και το ξεκλειδώνω τη μία μου βγάζει την ονομασία του προφίλ και την άλλη μου βγάζει "ATHENS 21" ΑΕΚΤΖΗΣ είμαι αλλά δεν θυμάμαι να έχω γράψει τέτοιο πράγμα...πως αλλάζει ρε παιδιά αυτό;;;
Link to comment
Share on other sites

Εδω και ωρα διαβάζω τα post αυτου του thread και εχω απελπιστει... Σκεφτομαι να αγορασω το κινητακι αλλα απο ο,τι βλεπω δεν υπαρχουν καλες εντυπωσεις... Μπορει καποιος να μου εξηγησει αν αξιζει την αγορα και γιατι ή να μου προτεινει καποιο αλλο..?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα παιδιά, είμαι κάτοχος και εγώ του 5800 εδώ και κάνα μήνα περίπου..όλα ωραία με το κινητό εκτός βέβαια ότι τελικά μου αρέσει το 5530 γιατί είναι πιο λεπτό. το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι όταν είμαι στο Internet μέσο wifi σχεδόν πάντα με πετάει έξω και είναι σπαστικό.. δύο ερωτήσεις έχω μόνο προς το παρόν..η πρώτη είναι: παρατήρησα ότι το κινητό καμία φορά δονεί μόνο του (μόνο μία μικρή δόνηση) όταν το έχω στο προφίλ "αθόρυβο" ή ακούω ένα σύντομο ήχο όταν είναι στο προφίλ "Γενικό" το κάνει και σε εσάς;; και η δεύτερη είναι: επάνω στην οθόνη εκεί που γράφει την ημερομηνία όταν το κλειδώνω και το ξεκλειδώνω τη μία μου βγάζει την ονομασία του προφίλ και την άλλη μου βγάζει "ATHENS 21" ΑΕΚΤΖΗΣ είμαι αλλά δεν θυμάμαι να έχω γράψει τέτοιο πράγμα...πως αλλάζει ρε παιδιά αυτό;;;

Το πρώτο με τους ήχους και την δόνηση που λες δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ, ούτε γνωρίζω τι μπορεί να είναι. Όταν έχεις ενεργοποιημένο κάποιος προφίλ εκτός του Γενικού τότε για πολύ λίγο σου δείχνει την ημερομηνία και μετά το όνομα του προφίλ που έχεις επιλεγμένο. Για το athens 21 είναι οι πληροφορίες κυψέλης και σου δείχνει το κωδικό της πόλης που βρίσκεσαι, δηλ Αθήνα. Για να το απενεργοποιήσεις πήγαινε ρυθμίσεις > συνδεσιμότητα > δίκτυο > εμφαν. πληροφο. κυψέλης και βάλε απενεργοποιημένη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εδω και ωρα διαβάζω τα post αυτου του thread και εχς απελπιστει... Σκεφτομαι να αγορασω το κινητακι αλλα απο ο,τι βλεπω δεν υπαρχουν καλες εντυπωσεις... Μπορει καποιος να μου εξηγησει αν αξιζει την αγορα και γιατι ή να μου προτεινει καποιο αλλο..?

 

Καλησπέρα.:)

Προσωπικά για μένα και για πολλούς εδώ μέσα αξίζει την αγορά του και με το παραπάνω.Κάποια προβλήματα υπήρξαν-υπάρχουν αλλά δεν είναι αρκετά για να χαρακτηρίσουν μια συσκεύη ως παράδειγμα προς αποφυγή.

Αν πάλι βρίσκεσαι σε δίλημμα και ενδιαφέρεσαι να ακούσεις κάποιες γνώμες για άλλες συσκευές τότε καλύτερα να απευθυνθείς στο κατάλληλο μέρος

Διαξιφισμοί

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι έχω καταλάβει για να hackaρεις την συσκευή πρέπει να κάνεις μία μικρή δωρεά στο αντίστοιχο site έτσι; για να βάλω στην συσκευή τις εφαρμογές που υπάρχουν εδω μέσα πρέπει να το έχω hackaρει; και απότι κατάλαβα και το gps δεν θα είναι δωρεάν για πάντα έτσι;;
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι έχω καταλάβει για να hackaρεις την συσκευή πρέπει να κάνεις μία μικρή δωρεά στο αντίστοιχο site έτσι; για να βάλω στην συσκευή τις εφαρμογές που υπάρχουν εδω μέσα πρέπει να το έχω hackaρει; και απότι κατάλαβα και το gps δεν θα είναι δωρεάν για πάντα έτσι;;

Τα έχεις καταλάβει λίγο λάθος..

Καταρχήν καμιά δωρεά δεν χρειάζεται για να το χακάρεις.Μόνο να κάνεις τη διαδικασία που περιγράφεται.

Από τις εφαρμογές, μόνο όσες θέλουν sign πρέπει να μπούνε σε χακαρισμένο κινητό.Πχ το Garmin δε θέλει sign και άρα μπαίνει παντού.

Τέλος, τα προγράμματα GPS εφόσον τα έχεις ενεργοποιήσει να παίζουν με τα ανάλογα κλειδιά, τότε θα παίζουν συνέχεια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εδω και ωρα διαβάζω τα post αυτου του thread και εχω απελπιστει... Σκεφτομαι να αγορασω το κινητακι αλλα απο ο,τι βλεπω δεν υπαρχουν καλες εντυπωσεις... Μπορει καποιος να μου εξηγησει αν αξιζει την αγορα και γιατι ή να μου προτεινει καποιο αλλο..?

 

Να το πάρεις με κλειστά μάτια!

Τώρα με 199€ στη mediamarkt αξίζει και το τελευταίο του €.

Ότι έχει κάποια προβληματάκια στην ποιότητα κατασκευής, δεν λέει τίποτα.

Άν έχεις όρεξη να το ψάξεις , δεν θα το βαρεθείς ποτέ.

Το κάνεις ότι θέλεις και άμα φάει και κανένα κόλλημα , το ξαναφτιάχνεις εύκολα και το κάνεις καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στης γυναικας μου το 5800 στο κεντρο περιπου ενω δεν εχει σπασει η οθονη απεξω μεσα εχει κανει ενα αστερακι γιατι εχει σπασει ..τι??η μεσα οθονη?.ειναι δεκα ημερων κινητο και δεν εχει πεσει κατω καθολου!καλυπτει η εγγυηση και αν οχι ποσο παει το μαλλι ξερουμε?
Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει. Πήγαινε το πίσω όσο πιο γρήγορα μπορεις.

 

που να το παω σε νοκια σοπ εδω στο πειραια η στο καταστημα wind που το πηρα η στα κεντρικα της alpha copy στην γλυφαδα για πιο γρηγορα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Διαβαζω για το συγκεκριμενο κινητο εδω και πολλες μερες και αποφασισα να το παρω... το εχω στα χερια μου εδω και 2 μερες.. ολα καλα ολα ωραια... αφου το εφτιαξα στα μετρα μου,ρυθμισεις συντομευσεις κτλ...λεω δεν βαζω και καμια εφαρμογη? εβαλα και 4-5 εφαρμογες για δοκιμη.

Το κινητο οταν το ανοιγω κ το κλεινω μετα την οθονη για το Wellcome μου "κολλαει" και δεν μπαινει στην αρχικη οθονη.μου γυρναει σε ενα μαυρο φοντο.

Οτανα πατησω το κουμπι για το μενου..με βαζει στο μενου και οταν βγω τοτε εμφανιζεται η αρχικη οθονη με τις συντομευσεις.

Θα μου πειτε ε ενταξει μπες ετσι.. αλλα για το γ@μωτο δλδ... 2 μερες το εχω. και δεν νομιζω να το πειραξαν οι 2 εφαρμογες που εβαλα και ολες στην καρτα.

Σκεφτομουνα να το "σπασω" μεθαυριο.. αλλα αμα αυτο εσπασε μονο του με 2 εφαρμογες σκεφτειτε να το πειραξω κιολας...

Εβγαλα και την καρτα.. τπτ.. τις εσβησα ολες.. τπτ..

Το κινητο ειναι αναβαθμισμενο τελευταια εκδοση.

 

 

Καθε λυση δεκτη.

Ευχαριστω και δειξτε κατανοηση σε εναν απογοητευμενο χρηστη αν εγραψα σε λαθος θεση.

Φιλικα

Πανος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αρχικά λέγαμε ότι το κινητό έχει πρόβλημα με το ακουστικό και μια χάνει μια ακούγεται χαμηλά. Το πρόβλημα που αντιμετώπιζω τελευταία και μέχρι τώρα το απέδιδα στη wind είναι να με παίρνουν ή να παίρνω τηλ να το σηκώνουν να μου μιλάνε και εμένα να είναι νεκρό το τηλ να μην ακούω τίποτα ενώ οι άλλοι πάντα με ακούνε κανονικά, κλείνω και ξαναπέρνω πάντα και μια χαρά μετά ακούω και μ΄ακούνε. Νόμιζα ότι έφταιγε ένας φίλος που συνήθως συνέβαινε μαζί του κι ειχε παλιά συσκευή αλλά άλλαξε τηλ και το ίδιο και μου συμβαίνει και με άλλους πλέον. Και μια φίλη μου που χει το 5800 μου χει πει οτι της συμβαίνει κάτι παρόμοιο καμιά φορά. Είναι δυνατόν αυτό; Και να το πάω στη nokia τι να τους πω αν το τεσταρουν εκεινη την ωρα θα δειχνει οκ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Διαβαζω για το συγκεκριμενο κινητο εδω και πολλες μερες και αποφασισα να το παρω... το εχω στα χερια μου εδω και 2 μερες.. ολα καλα ολα ωραια... αφου το εφτιαξα στα μετρα μου,ρυθμισεις συντομευσεις κτλ...λεω δεν βαζω και καμια εφαρμογη? εβαλα και 4-5 εφαρμογες για δοκιμη.

Το κινητο οταν το ανοιγω κ το κλεινω μετα την οθονη για το Wellcome μου "κολλαει" και δεν μπαινει στην αρχικη οθονη.μου γυρναει σε ενα μαυρο φοντο.

Οτανα πατησω το κουμπι για το μενου..με βαζει στο μενου και οταν βγω τοτε εμφανιζεται η αρχικη οθονη με τις συντομευσεις.

Θα μου πειτε ε ενταξει μπες ετσι.. αλλα για το γ@μωτο δλδ... 2 μερες το εχω. και δεν νομιζω να το πειραξαν οι 2 εφαρμογες που εβαλα και ολες στην καρτα.

Σκεφτομουνα να το "σπασω" μεθαυριο.. αλλα αμα αυτο εσπασε μονο του με 2 εφαρμογες σκεφτειτε να το πειραξω κιολας...

Εβγαλα και την καρτα.. τπτ.. τις εσβησα ολες.. τπτ..

Το κινητο ειναι αναβαθμισμενο τελευταια εκδοση.

 

 

Καθε λυση δεκτη.

Ευχαριστω και δειξτε κατανοηση σε εναν απογοητευμενο χρηστη αν εγραψα σε λαθος θεση.

Φιλικα

Πανος

Επειδή έχεις κάρτα sim της Vodafone, είτε θα πατάς okay στο καλωσόρισμα "How are you" κάθε φορά που ανοίγεις τη συσκευή σου, είτε θα ορίσεις μια εικόνα ως εικόνα υποδοχής μέσα από τις Ρυθμίσεις.

 

 

Ρε παιδιά αρχικά λέγαμε ότι το κινητό έχει πρόβλημα με το ακουστικό και μια χάνει μια ακούγεται χαμηλά. Το πρόβλημα που αντιμετώπιζω τελευταία και μέχρι τώρα το απέδιδα στη wind είναι να με παίρνουν ή να παίρνω τηλ να το σηκώνουν να μου μιλάνε και εμένα να είναι νεκρό το τηλ να μην ακούω τίποτα ενώ οι άλλοι πάντα με ακούνε κανονικά, κλείνω και ξαναπέρνω πάντα και μια χαρά μετά ακούω και μ΄ακούνε. Νόμιζα ότι έφταιγε ένας φίλος που συνήθως συνέβαινε μαζί του κι ειχε παλιά συσκευή αλλά άλλαξε τηλ και το ίδιο και μου συμβαίνει και με άλλους πλέον. Και μια φίλη μου που χει το 5800 μου χει πει οτι της συμβαίνει κάτι παρόμοιο καμιά φορά. Είναι δυνατόν αυτό; Και να το πάω στη nokia τι να τους πω αν το τεσταρουν εκεινη την ωρα θα δειχνει οκ

Αν το πας θα σου αλλάξουν το ακουστικό χωρίς καμία επιβάρυνση.

Δεν χρειάζεται να τους αποδείξεις τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Διαβαζω για το συγκεκριμενο κινητο εδω και πολλες μερες και αποφασισα να το παρω... το εχω στα χερια μου εδω και 2 μερες.. ολα καλα ολα ωραια... αφου το εφτιαξα στα μετρα μου,ρυθμισεις συντομευσεις κτλ...λεω δεν βαζω και καμια εφαρμογη? εβαλα και 4-5 εφαρμογες για δοκιμη.

Το κινητο οταν το ανοιγω κ το κλεινω μετα την οθονη για το Wellcome μου "κολλαει" και δεν μπαινει στην αρχικη οθονη.μου γυρναει σε ενα μαυρο φοντο.

Οτανα πατησω το κουμπι για το μενου..με βαζει στο μενου και οταν βγω τοτε εμφανιζεται η αρχικη οθονη με τις συντομευσεις.

Θα μου πειτε ε ενταξει μπες ετσι.. αλλα για το γ@μωτο δλδ... 2 μερες το εχω. και δεν νομιζω να το πειραξαν οι 2 εφαρμογες που εβαλα και ολες στην καρτα.

Σκεφτομουνα να το "σπασω" μεθαυριο.. αλλα αμα αυτο εσπασε μονο του με 2 εφαρμογες σκεφτειτε να το πειραξω κιολας...

Εβγαλα και την καρτα.. τπτ.. τις εσβησα ολες.. τπτ..

Το κινητο ειναι αναβαθμισμενο τελευταια εκδοση.

 

 

Καθε λυση δεκτη.

Ευχαριστω και δειξτε κατανοηση σε εναν απογοητευμενο χρηστη αν εγραψα σε λαθος θεση.

Φιλικα

Πανος

 

το ιδιο προβλημα ειχα κ εγω οπως επισης δε μου δουλευε κ το κουμπι της καμερας..μου ειπαν οτι ισως φταει που εχω καρτα vodafone..

το προβλημα μου λυθηκε βαζοντας εικονα στην υποδοχη..πηγαινε

ρυθμισεις-->τηλεφωνο-->προβολη-->σημ. ή λογοτ. υποδοχης κ βαλε εικονα

 

για να βαλουμε εφαρμογες πρεπει να hackaρουμε το κινητο??ποια ειναι η διαδικασια??μηπως hackαρισμα εννοειται την αναβαθμιση που καναμε σε V31??σορρυ αν ρωταω κατι που εχει ξανααπαντηθει αλλα εχω διαβασει τοσα μηνυματα κ δεν βρηκα την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια τι κανετε?? Λοιπον, επειδη εχω να συνδεθω λιγο πολυ, απο τοτε που το πρωτο thread δεν ειχε φτασει καλα καλα στη μεση, θα παρακαλουσα την ανοχη, την κατανοηση και τη βοηθεια σας, γιατι οπως καταλαβαινετε δεν ειναι δυνατον να αναπληρωσω το χαμενο υλικο!!

Ερωτηση πρωτη: Ποια ειναι η τελευταια διαθεσιμη ενημερωση και που μπορω να τη βρω?? Εγω εχω μεινει στην 21 και την εβαλα την πρωτη μερα που κυκλοφορησε... Με βαση το στοιχειο αυτο, εχουμε δει τρομερες βελτιωσεις η τιποτα το συνταρακτικο?? Τα μικροπροβληματα με τα bugs εχουν λυθει??

Ερωτηση δευτερη: Με βαση παλι τα παραπανω στοιχεια και αν σκεφτειτε πως την τελευταια φορα που ειχα ξεσκονισει το θεμα με τις εφαρμογες ειχε μονο 10+ σελιδες, ποιες καινουργιες εφαρμογες μας εχουν εκπληξει και ειναι must για το κινητο μας?? Για να μη βγαινουμε πολυ off και κουρασουμε και τους mods, μπορειτε να μου απαντησετε και μεσω π.μ!!

Ερωτηση τριτη: Μου χαλαρωσε η θηκη για τη γραφιδα και δυστυχως χωρις να το καταλαβω τις εχασα και τις και τις δυο!! Εχει συμβει σε κανεναν το ιδιο??

Link to comment
Share on other sites

που να το παω σε νοκια σοπ εδω στο πειραια η στο καταστημα wind που το πηρα η στα κεντρικα της alpha copy στην γλυφαδα για πιο γρηγορα?

 

Πηγαινέ το εκει που το πηρες.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Το θεματακι με το ακουστικο που μιλαω και δεν ακουει ο συνομιλητης μου εχω την υποψια οτι πρεπει να ειναι λογω δικτυου διοτι ειναι πολυ παραλογο να μην συνεβαινε σχεδον σε κανεναν πριν απο 1-2 μηνες και ξαφνικα να το αναφερουν ολοι!:confused:
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Το θεματακι με το ακουστικο που μιλαω και δεν ακουει ο συνομιλητης μου εχω την υποψια οτι πρεπει να ειναι λογω δικτυου διοτι ειναι πολυ παραλογο να μην συνεβαινε σχεδον σε κανεναν πριν απο 1-2 μηνες και ξαφνικα να το αναφερουν ολοι!:confused:

 

Ενημερωτικά χθες στο Factory Outlet του αεροδρομίου προσπαθούσα να κάνω μια κλήση (Vodafone) και έπεφτε συνέχεια η γραμμή.

Παρόλα αυτά, το Ν97 ήταν το μόνο κινητό που είχε μία γραμμή σήμα και μπορούσε να κάνει κλήση, ενώ το Ν79 και το 3600 slide δεν έδειχναν καν σήμα.

Γενικά, το πρώτο πράγμα που πρέπει να υποψιάζεται κανείς όταν "πέφτει" μια κλήση είναι πρώτα το δίκτυο και μετά το hardware του τηλεφώνου.

Και λίγο off-topic, αλλά έχουν "χαλάσει" τα δίκτυα στην Αθήνα ή ιδέα μου είναι; :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...