Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει...

 

Ο file manager (και του κινητου και το pc suite) μου δείχνει ότι η μνήμη τηλεφώνου είναι full κατα 72MB και free κατά 6MB. Αυτό συνδυαζεται και με το οτι πολλες φορες το κινητο μου σερνεται λιγο, ακριβως οπως κανει και ενας υπολογιστης με γεματο το σκληρο δισκο. Αν όμως επιλέξω ολα τα αρχεια που βρίσκονται μεσα στη μνημη του τηλεφωνου για να δω τις ιδιοτητες τους τότε μου λεει οτι ειναι 15MB ολα μαζι,πραγμα που μου φαινεται φυσιολογικο,τόσο περιμενα να είναι. Άλλωστε δεν εγκατεστησα τιποτα στη μνημη αυτη ουτε εχω φωτογραφιες η τιποτα αλλο που θα την γεμισει.

Τι μπορει να φταιει; Το μονο που υποψιαζομαι ειναι οτι κατα τη διαρκεια του τελευταιου update που ηταν over the air

α) χτυπησε η αφυπνιση

β) μπηκε σε power save mode

 

Μπορει να φταιει αυτο και να πειραχτηκε η μνημη κατα το update.

Εχει κανεις καποια συμβουλη να μου δωσει; Και αν δε βρεθει λυση μηπως υπαρχει τροπος να κανω format τη μνημη του κινητου και να ξαναβαλω μετα το λογισμικο; Το λογισμικο το εκανα επανεγκατασταση απο το pc suite αλλα δεν αλλαξε τιποτα...

 

Φίλε μου το ιδιο ειχα παθει και εγώ με το N85 πρίν λίγο καιρό μετά από

update

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=216125&page=111

post 1664

μόνο με φορματ επανερχεται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω το εξησ προβλημα.στα μηνυματα μου βγαζει 160 χαρακτηρεσ αλλα μολισ αρχιζω να γραφω η ενδειξη επανω αριστερα μου δειχνει 60..ειναι καποια ρυθμιση?επισησ μπορω να αυξησω τουσ χαρακτηρεσ στα μηνυματα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξησ προβλημα.στα μηνυματα μου βγαζει 160 χαρακτηρεσ αλλα μολισ αρχιζω να γραφω η ενδειξη επανω αριστερα μου δειχνει 60..ειναι καποια ρυθμιση?επισησ μπορω να αυξησω τουσ χαρακτηρεσ στα μηνυματα.ευχαριστω

Καλημέρα

 

Πήγαινε Μηνύματα > Ρυθμίσεις > Σύντομο μήνυμα > Κωδικοπ. χαρακτήρων και επέλεξε περιορισμένη. Αναφέρεται και στο βιβλίο οδηγιών στην σελίδα 117.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!εμπαινα κανονικα στο ιντερνετ με το Ν86 εδώ και αρκετούς μήνες.πριν 2 μέρες άλλαξα κάρτα σιμ,και απο τοτε δεν μου συνδεεται καθολού στο ιντερενετ.(προσπάθησα να ξαναβάλω καινούργιες ρυθμίσεις,να φτιάξω χειροκινητες ρυθμίσιες,τα πάντα δηλαδη.... ).δηλαδή πάω να κάνω συνδεση και μου λέει ότι "η σύνδεση είναι αδύνατη".ουτε προσπαθεί να συνδεθεί,ούτε τίποτα.αμέσως μου γράφει αυτό.τι να κάνω?πως να το διορθώσω???
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι γειά χαρά! Αγόρασα προ ημερών το Ν86 από την αλυσίδα Μουλτι... και όταν πήγα να περάσω την αναβάθμιση του λογισμικού απλά ...κόλλησε πλήρως. Σε ένα Nokia service μου αποκάτέστησαν το πρόβλημα, λέγοντάς μου ότι το κινητό είναι παραεισαγωγή. Όταν σε δυσλειτουργία του τηλεφώνου προσπάθησα να "ξαναφορτώσω" το λειτουργικό, πάλι κόλλησε πλήρως και πάλι πλήρωσα το Nokia service. Σημειωτέον ότι με το Nemesis Srevice Suite το κινητό παρουσιάζεται να έχει το σωστό (πλέον;;;)) product code για την Ελλάδα. Επειδή δεν μπορώ να πληρώνω σε κάθε προσπάθεια αναβάθμισης 15-20 ευρώ, έχει κάποιος κάποια ιδέα για το πώς θα εξασφαλίσω αναβαθμίσεις χωρίς τα φρικτά πλήρη κολλήματα του κινητού που δυο φορές τώρα ούτε μιλούσε ούτε λαλούσε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by john_fox
John Fox
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι γειά χαρά! Αγόρασα προ ημερών το Ν86 από την αλυσίδα Μουλτι... και όταν πήγα να περάσω την αναβάθμιση του λογισμικού απλά ...κόλλησε πλήρως. Σε ένα Nokia service μου αποκάτέστησαν το πρόβλημα, λέγοντάς μου ότι το κινητό είναι παραεισαγωγή. Όταν σε δυσλειτουργία του τηλεφώνου προσπάθησα να "ξαναφορτώσω" το λειτουργικό, πάλι κόλλησε πλήρως και πάλι πλήρωσα το Nokia service. Σημειωτέον ότι με το Nemesis Srevice Suite το κινητό παρουσιάζεται να έχει το σωστό (πλέον;;;)) product code για την Ελλάδα. Επειδή δεν μπορώ να πληρώνω σε κάθε προσπάθεια αναβάθμισης 15-20 ευρώ, έχει κάποιος κάποια ιδέα για το πώς θα εξασφαλίσω αναβαθμίσεις χωρίς τα φρικτά πλήρη κολλήματα του κινητού που δυο φορές τώρα ούτε μιλούσε ούτε λαλούσε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

εισαι σιγουρος οτι κατι δεν συμβαινει με το pc σου....?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να φανταστώ κάποιο πρόβλημα... με το Nokia Software Updater είχα αναβαθμίσει τα προηγούμενα τηλέφωνα Nokia 5200 & 5300 χωρίς πρόβλημα, ενώ στο Nokia 5300 είχα χρησιμοποιήσει το Nemesis Service Suite με επιτυχία... τώρα δεν ξέρω γιατί τα κάνει αυτά... Αλήθεια, αν δοκιμάσω αναβάθμιση FOTA έχω ελπίδες να μην κολλήσει πάλι;;;
John Fox
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να φανταστώ κάποιο πρόβλημα... με το Nokia Software Updater είχα αναβαθμίσει τα προηγούμενα τηλέφωνα Nokia 5200 & 5300 χωρίς πρόβλημα, ενώ στο Nokia 5300 είχα χρησιμοποιήσει το Nemesis Service Suite με επιτυχία... τώρα δεν ξέρω γιατί τα κάνει αυτά... Αλήθεια, αν δοκιμάσω αναβάθμιση FOTA έχω ελπίδες να μην κολλήσει πάλι;;;

 

φιλε ειχα το 86 για πανω απο 3 μηνες/......

δεν ειχα κανενα απο τα προβλήματα που λες............

αν δεν φταίει το pc σου(καλωδια κτλ) τοτε το κινητο εχει πρόβλημα.....

το πακεταρεις και το πας στην νοκια.......:X

το 86 ειναι πολυ δυνατο κινητο.........

πραγματικα σου μιλαω οσο το ειχα δεν ειχα το παραμικρο προβλημα......

και στο παιδι που το πουλησα καθε μερα μου λεει τι κινηταρα μου έδωσες....με αυτα που τραβαω με το ν97 πραγματικα μετανιώνω που εφυγα απο το 82 η το 86....

τεσπα πανε αυριο κιολας στην νοκια πες τα προβληματα που εχεις...και καλη τυχη με αυτους.....:p

Link to comment
Share on other sites

φιλε ειχα το 86 για πανω απο 3 μηνες/......

δεν ειχα κανενα απο τα προβλήματα που λες............

αν δεν φταίει το pc σου(καλωδια κτλ) τοτε το κινητο εχει πρόβλημα.....

το πακεταρεις και το πας στην νοκια.......:X

το 86 ειναι πολυ δυνατο κινητο.........

πραγματικα σου μιλαω οσο το ειχα δεν ειχα το παραμικρο προβλημα......

και στο παιδι που το πουλησα καθε μερα μου λεει τι κινηταρα μου έδωσες....με αυτα που τραβαω με το ν97 πραγματικα μετανιώνω που εφυγα απο το 82 η το 86....

τεσπα πανε αυριο κιολας στην νοκια πες τα προβληματα που εχεις...και καλη τυχη με αυτους.....:p

Όντως είναι ΠΟΛΥ καλό κινητό, απλά ΔΕΝ θα το αναβαθμίσω ποτέ πια μόνος μου - αυτό μου είπανε και στο τελευταίο service της Nokia. Δεν με ενθουσιάζει η κατάσταση αυτή, αλλά όντως το κινητό είναι ΠΟΛΥ καλό, με υπέροχες φωτογραφίες (το ίδιο καλές με την τετράχρονη πια Nikon 5900!).

John Fox
Link to comment
Share on other sites

Κάνε απέγκατάσταση το Nokia Software Updater και ξαναπέρασέ το.

Είχα το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι γειά χαρά! Αγόρασα προ ημερών το Ν86 από την αλυσίδα Μουλτι... και όταν πήγα να περάσω την αναβάθμιση του λογισμικού απλά ...κόλλησε πλήρως. Σε ένα Nokia service μου αποκάτέστησαν το πρόβλημα, λέγοντάς μου ότι το κινητό είναι παραεισαγωγή. Όταν σε δυσλειτουργία του τηλεφώνου προσπάθησα να "ξαναφορτώσω" το λειτουργικό, πάλι κόλλησε πλήρως και πάλι πλήρωσα το Nokia service. Σημειωτέον ότι με το Nemesis Srevice Suite το κινητό παρουσιάζεται να έχει το σωστό (πλέον;;;)) product code για την Ελλάδα. Επειδή δεν μπορώ να πληρώνω σε κάθε προσπάθεια αναβάθμισης 15-20 ευρώ, έχει κάποιος κάποια ιδέα για το πώς θα εξασφαλίσω αναβαθμίσεις χωρίς τα φρικτά πλήρη κολλήματα του κινητού που δυο φορές τώρα ούτε μιλούσε ούτε λαλούσε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καλό είναι να απενεργοποιήσεις οποιοδήποτε Firewall/Antivirus χρησιμοποιείς, έστω κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης. Παλαιότερα είχα κι εγώ τέτοιο πρόβλημα με ένα Ν73...
Link to comment
Share on other sites

Ενώ δούλευε κανονικά, σε κάποια στιγμή προσπάθησα να μπω με τη "Διαχείριση αρχείων" και μου'βγαλε "Κάρτα μνήμης κατεστραμένη!"!

Δοκίμασα να την κάνω format απο'κεί, κόλαγε στο 0%!

Είτε με το card reader, είτε με το καλώδιο του τηλεφώνου, αναγνωρίζεται απ'τα Windows 7 ως αφαιρούμενη μονάδα που πρέπει να διαμορφωθεί! Και όταν προσπαθώ λοιπόν, δε γίνεται!!!!!!....

1. Από τι μπορεί να προέκειψε αυτό;

2. Υπάρχει τρόπος να "σώσω" τα δεδομένα;

3. Πώς λύνεται;;;;

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω!.

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι,αλλα μαλλον η καρτα σου τα εφτυσε και αν δεν εχεις κρατησει σε backup τα αρχεια της,μαλλον ξεχασε τα για παντα...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά από τί μπορεί να συνέβει κάτι τέτοιο;;;; Έτσι απλά χωρίς κάποιον κακό χειρισμό;
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

λογικα το πρόβλημα είναι hardware και δεν φταίει κάτι που έκανες.δοκίμασε με κανενα card reader ξανα η πηγαινε την καρτα σε κανεναν ειδικο αν την δει.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον καπούτ. Ένας φίλος μου έπαθε το ίδιο. Μήπως την έβγαλες χωρίς "ασφαλή κατάργηση"?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

¨οταν λέμε "ειδικό" τί εννωούμε;

Είναι αγορασμένη από Γερμανό και δεν είναι Nokia... Ούτε την εγκύηση κράτησα γιατί δε συνήθιζα σε τέτοια μικρά πράματα...

Εντάξη να'παιρνα μια καινούρια αλλά αν είναι να μου ξανασυμβεί αυτό, ...;

9 στις 10 φορές την έβγαζα με "ασφαλή κατάργηση"! Αλλά τελευταία φορά όπως είπα την είχα μέσα στο κινητό, δεν ξέρω αν αυτό μου την κατέστρεψε....

Παίζει ρόλο τι εταιρίας είναι η κάρτα για συμβατότητα με κάποιο τηλέφωνο;;;; Βλακία ερώτηση.

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορία.εχω κάποια μηνύματα αποθηκευμένα στο κινητό μου.πως γίνεται να τα αποθηκεύσω στη sim αυτά τα συγκεκριμένα μηνύματα???
Link to comment
Share on other sites

Aπορια και εγω

 

Το Ν86 εχει επιταχυντή για 3d γραφικα?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορία.εχω κάποια μηνύματα αποθηκευμένα στο κινητό μου.πως γίνεται να τα αποθηκεύσω στη sim αυτά τα συγκεκριμένα μηνύματα???

Δεν μπορείς.

 

 

Aπορια και εγω

 

Το Ν86 εχει επιταχυντή για 3d γραφικα?

Όχι, δεν έχει.

 

 

Παίζει ρόλο τι εταιρίας είναι η κάρτα για συμβατότητα με κάποιο τηλέφωνο;;;; Βλακία ερώτηση.

Καλύτερα να προτιμήσεις SanDisk.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς.

 

γιατί τότε υπάρχει ΜΗΝΥΜΑΤΑ>ΕΠΙΛΟΓΕΣ>ΜΗΝΥΜΑΤΑ SIM????

Δεν μπορώ με καποιο τρόπο να τα περάσω εκεί πέρα τα μηνύματα που θέλω???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει για να έχεις πρόσβαση στα μηνύματα που τυχών έχεις στη κάρτα sim.

Δεν μπορείς να μεταφέρεις σε αυτή, παρά μόνο από αυτή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει για να έχεις πρόσβαση στα μηνύματα που τυχών έχεις στη κάρτα sim.

Δεν μπορείς να μεταφέρεις σε αυτή, παρά μόνο από αυτή.

και πως δηλαδή θα τα μεταφέρω απο τη σιμ,αν δεν μπορώ να μεταφέρω μηνύματα σε αυτην????

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες μηνύματα από παλιότερες συσκευές ok, μπορείς να τα μεταφέρεις.

Να αντιγράψεις στη κάρτα sim μηνύματα δεν γίνεται με συσκευή S60.

Τόσο απλό...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες μηνύματα από παλιότερες συσκευές ok, μπορείς να τα μεταφέρεις.

Να αντιγράψεις στη κάρτα sim μηνύματα δεν γίνεται με συσκευή S60.

Τόσο απλό...

καταλαβα.... μια ακόμα πορία.αν πας ΜΗΝΥΜΑΤΑ>ΕΠΙΛΟΓΕΣ>ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΑΛΛΟ>ΜΝΗΜΗ ΣΕ ΧΡΗΣΗ επιλέγεις σε ποια μνημη αποθηκεύονται τα μηνύμτα.η προεπιλεγμένη μνήμη είναι η c.μπορώ τα μηνύματα αυτά που έχω στη μνήμη c να τα μεταφέρω στην μνήμη e??? (σκοπός μου ειναι να αποθηκεύσω αυτά τα μηνύματα,καπου που μόνο εγώ θα ξέρω πως να τα βρω.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...