Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μεσαιο κουμπι το τετραγωνο ειναι ετοιμο να ξεκολλησει, ας οψεται το ατελειωτο tetris. απο οποια πλευρα και να το ακουμπησεις σηκωνεται σχεδον τερμα. ειναι θεμα ωρων να φυγει τελειως. γνωριζει καποιος ενα σερβις στην θεσσαλονικη εκτος νοκια σοπ, οπου μπορω να το παω να φιαξω? δεν θελω να το παω σε καποιο νοκια σοπ και να το παρω μετα απο 25 μερες και χιλιοχαρακωμενο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα. Υπάρχει ένα ενδεχόμενο να αγοράσω το Ν86 και ήθελα να θέσω 2-3 ερωτήσεις:

 

1. Το άνω μέρος παρουσίασε πρόβλημα τζόγου; (για όσους το έχουν μερικούς μήνες...)

2. Με την τελευταία αναβάθμιση λύθηκε το πρόβλημα της λάθος ένδειξης στην μπαταρία;

3. Η αυτονομία του φτάνει έστω στις 1,5-2 μέρες αν γίνει ημερήσια χρήση κάπου 2 ώρες κλήσεων & μερικά λεπτά internet κλπ.

 

 

3-4 μήνες το έχω ίσως και παραπάνω αν δε κάνω λάθος,

1: οχι

2: ποτε δεν είχα πρόβλημα λάθους ένδειξης μπαταρίας !!!

3: αν το βάλεις να κλείνει η οθόνη του σε μερικά δευτερόλεπτα και να δείχνει το screensaver, επίσης άν βάλεις το power saving mode όταν η μπαταρία πάει να πέσει αλλά πριν το ενεργοποιήσει μόνο του τότε μπορεί να βγάλεις κ παραπάνω μέρες, άν το κλείνεις το βράδυ κιόλας βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

3: αν το βάλεις να κλείνει η οθόνη του σε μερικά δευτερόλεπτα και να δείχνει το screensaver, επίσης άν βάλεις το power saving mode όταν η μπαταρία πάει να πέσει αλλά πριν το ενεργοποιήσει μόνο του τότε μπορεί να βγάλεις κ παραπάνω μέρες, άν το κλείνεις το βράδυ κιόλας βοηθάει.

Βασικά τώρα έχω το Ν79 και το βράδυ, αντί να το κλείνω εντελώς, απλώς το γυρνώ σε προφίλ εκτός δικτύου γιατί οι 6-7 ώρες που θα μείνει ανοιχτό εκτός δικτύου καταναλώνουν λιγότερη ενέργεια απ' ότι καταναλώνει κατά τη διάρκεια της εκκίνησης από σβηστό. Εγώ τουλάχιστον αυτό ξέρω πως ισχύει...:worry:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν το έκλεινες δε θα κατανάλωνε ακόμα λιγότερη ενέργεια(άρα θα κέρδιζες διάρκεια); άλλωστε άν έχεις ξυπνητήρι θα χτυπήσει ακόμα και άν είναι κλειστό! Το άν η εκκίνηση έχει κατανάλωση 6-7 ωρών που χάνεις απο την αυτονομία αυτό πρώτη φορά το ακούω-διαβάζω, με κάθε επιφύλαξη μου φαίνεται υπερβολικό, όχι οτι δε τρώει αλλά όχι δα και τόσο πολύ! αλλά μπορεί να είμαι και λάθος δε ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον το μόνο που με χωρίζει από την αγορά του Ν86 είναι ο μηχανισμός του slide. Έχουμε περισσότερες γνώμες για το αν παρουσιάζει "τζόγο" με την πάροδο του χρόνου; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Πλέον το μόνο που με χωρίζει από την αγορά του Ν86 είναι ο μηχανισμός του slide. Έχουμε περισσότερες γνώμες για το αν παρουσιάζει "τζόγο" με την πάροδο του χρόνου; :worry:

 

μετα απο 2 μηνες, ουτε ενα χιλιοστο τζογος. και το δουλευω ασταματητα.

Edited by Itchrist86
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει καποιο υπαρκτο τζογο απο τις πρωτες μερες κιολας, αλλα γενικα το slide-up ειναι πολυ καλο...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

σε μενα απο την αρχη ειχε απιστευτη ποιοτητα το slide. το ανοιγοκλεινω γυρω στις 100 με 150 φορες την ημερα, πολλες φορες απο αμηχανια χωρις λογο αλλα δεν εχει χαλαρωσει καθολου
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο δικό μου δεν έχει παρατηρήσει κάποιο τζόγο αν και δεν έχω προηγούμενη εμπειρία από slide.

Πολύ καλή κατασκευή.

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις απο kinitomania.com?σκεφτομαι να το παρω απο εκει.τι πρεπει να προσεξω?πως πρεπει να ειναι το κουτι?
Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις απο kinitomania.com?σκεφτομαι να το παρω απο εκει.τι πρεπει να προσεξω?πως πρεπει να ειναι το κουτι?

Για να δεις πως θα ξεχωρίσεις το αν είναι παρά-εισαγωγής ή όχι διάβασε το Περί παράλληλων εισαγωγών.... Αναφέρονται ποιά σημεία πρέπει να κοιτάξεις για να ξεχωρήσεις το αν είναι ποαρά-εισαγωγή ή όχι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες. δε μπορω με τιποτα να βρω πως μπορω να κανω το ξυπνητηρι να χτυπα με αυξανωμενη ενταση. που στο καλο ειναι αυτες οι ρυθμισεις? καλο χρυσο το κινητο αλλα πολυ μπερδεμενες οι ρυθμισεις του ρε παιδια. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες. δε μπορω με τιποτα να βρω πως μπορω να κανω το ξυπνητηρι να χτυπα με αυξανωμενη ενταση. που στο καλο ειναι αυτες οι ρυθμισεις? καλο χρυσο το κινητο αλλα πολυ μπερδεμενες οι ρυθμισεις του ρε παιδια. ευχαριστω

Δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση για το ξυπνητήρι. Ο ήχος από μόνος του αυξάνεται όσο περνάει η ώρα. Αν σου ακούγεται χαμηλό τότε δοκίμασε να βάλεις κάποιον άλλο ήχο, δυνατότερο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου κανει και μενα καμια φορα το θεμα με την μπαταρια ξαφνικα παει 2 γραμμες και ξαφνικα ξαναπει φουλ φορτιση
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με το θέμα που έχει κατακόρυφα την γραμμή των εικονιδίων.

Το πρώτο εικονίδιο που λέει συντομεύσεις μπόρεσα να το αλλάξω και να βάλω οτι θέλω εγώ αλλά τα υπολόλοιπα που είναι κάθετα δεν μπορώ να τα αλλάξω.

Γίνεται ή τζάμπα το ψάχνω?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με το θέμα που έχει κατακόρυφα την γραμμή των εικονιδίων.

Το πρώτο εικονίδιο που λέει συντομεύσεις μπόρεσα να το αλλάξω και να βάλω οτι θέλω εγώ αλλά τα υπολόλοιπα που είναι κάθετα δεν μπορώ να τα αλλάξω.

Γίνεται ή τζάμπα το ψάχνω?

Δεν γίνεται δυστυχώς, μόνο αυτό που λέει συντομεύσεις μπορείς να αλλάξεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Ν86 έχει λειτουργία "αναπνοής" όπως άλλα Symbian? Αν ναι, που φαίνεται η ένδειξη;

 

Επίσης μπορεί να απενεργοποιηθεί η φόρτιση μέσω USB?

 

Κάτι ακόμα: μπορούν να μπουν widgets στην οθόνη αναμονής;

 

Ευχαριστώ :)

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορεί να απενεργοποιηθεί η φόρτιση μέσω USB?

 

Κάτι ακόμα: μπορούν να μπουν widgets στην οθόνη αναμονής;

 

Ευχαριστώ :)

 

η απαντηση και στα δυο ειναι οχι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ώρα 11 το πρωΐ... Πίναμε καφεδάκι με τον φίλο μου, ώσπου ξαφνικά ακούγεται ένα "μπιπ" από το Ν86 του και ανάβει το φωτάκι της φόρτισης... Ανοίγουμε την οθόνη και βλέπουμε την μπάρα της μπαταρίας να ανεβοκατεβαίνει όπως όταν φορτίζεται!!! :shock: :blink:

 

Το κινητό έδειχνε να φορτίζεται χωρίς να είναι τίποτα συνδεδεμένο στη USB! Δεν μπορούσαμε να κρατηθούμε από το γέλιο! :lol: :lol: :lol: Τελικά το συνδέσαμε σε έναν (πραγματικό) φορτιστή και μόλις το βγάλαμε, σταμάτησε τα τρελά του ;)

 

Το αναφέρω κυρίως για το γέλιο που μας προκάλεσε το "φάντασμα" του κινητού, παρά για την τραγική δυσλειτουργία που παρουσίασε :rolleyes: Συνέβη και σε άλλους αυτό; :worry:

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασεις λιγα ποστ παραπανω θα δεις οτι ειναι ισως το πο συνηθισμενο bug της συσκευης
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nokia N86 firmware v20 / v21 finally hacked!

 

http://dailymobile.se/2010/02/04/guide-nokia-n86-firmware-v20-v21-finally-hacked/

 

Σημ.:Το χακάρισμα γίνεται μέσω JAF και Phoenix και όχι με τον κλασικό τρόπο με το helloox.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει, ενεργοποιειται και αυτοματα μολις πεσει στην τελευταια γραμμη η ενδειξη της μπαταριας...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει...

 

Ο file manager (και του κινητου και το pc suite) μου δείχνει ότι η μνήμη τηλεφώνου είναι full κατα 72MB και free κατά 6MB. Αυτό συνδυαζεται και με το οτι πολλες φορες το κινητο μου σερνεται λιγο, ακριβως οπως κανει και ενας υπολογιστης με γεματο το σκληρο δισκο. Αν όμως επιλέξω ολα τα αρχεια που βρίσκονται μεσα στη μνημη του τηλεφωνου για να δω τις ιδιοτητες τους τότε μου λεει οτι ειναι 15MB ολα μαζι,πραγμα που μου φαινεται φυσιολογικο,τόσο περιμενα να είναι. Άλλωστε δεν εγκατεστησα τιποτα στη μνημη αυτη ουτε εχω φωτογραφιες η τιποτα αλλο που θα την γεμισει.

Τι μπορει να φταιει; Το μονο που υποψιαζομαι ειναι οτι κατα τη διαρκεια του τελευταιου update που ηταν over the air

α) χτυπησε η αφυπνιση

β) μπηκε σε power save mode

 

Μπορει να φταιει αυτο και να πειραχτηκε η μνημη κατα το update.

Εχει κανεις καποια συμβουλη να μου δωσει; Και αν δε βρεθει λυση μηπως υπαρχει τροπος να κανω format τη μνημη του κινητου και να ξαναβαλω μετα το λογισμικο; Το λογισμικο το εκανα επανεγκατασταση απο το pc suite αλλα δεν αλλαξε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις.

1.Μπορούμε να βάλουμε σαν θέμα το Nokia Nseries(το γκρί) και να έχουμε το κίτρινο στις επιλογές που έχει το Indigo.Το indigo στην αναμονή φαίνεται σαν ξεθωριασμένο.

2.Είδα οτι η HTC έβγαλε για κάποιο κινητό(δεν θυμάμαι ποιό) μπαταρία μεγαλύτερης χωριτηκότητας.Υπάρχει περιπτώση να κάνει το ίδιο και η Νόκια για το Ν86?

Δεν το νομίζω βέβαια αλλά λέω μήπως έχετε κάποια πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...