Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ. Το'κανα με το 2ο τρόπο.

Υπάρχει πρόβλημα αν βγάλω το Ngage και το Youtube επειδή δεν τα χρησιμοποιώ; Ελευθερώνουν αρκετό θα έλεγα χόρο.

Ειδικά το NGAGE βγάλτο(έτσι κι΄αλλιώς σε λίγο και η ίδια η ΝΟΚΙΑ θα το φτύσει...:lol::lol:) και το Youtube το βάζεις και στην μαζική μνήμη όταν το βρεις σαν εφαρμογή αλλού(πχ.εδώ http://dailymobile.se/2010/03/11/updated-youtube-app-for-windows-mobile-and-nokia-s60-phones/ )...;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχθές έκανα αναβάθμιση στο firmware και Ελληνικά καπούτ. Δεν υπάρχει η Ελληνική γλώσσα για να την επιλέξω πέραν 5-6 ξένων. Συνέβη σε σε κανέναν; Αν όχι γνωρίζει κανείς έναν τρόπο να εγκαταστήσω τα Ελληνικά ξανά;

 

(στο device manager μου βγάζει software version 21.006 και custom version 21.006.54.1)

Link to comment
Share on other sites

εχθές έκανα αναβάθμιση στο firmware και Ελληνικά καπούτ. Δεν υπάρχει η Ελληνική γλώσσα για να την επιλέξω πέραν 5-6 ξένων. Συνέβη σε σε κανέναν; Αν όχι γνωρίζει κανείς έναν τρόπο να εγκαταστήσω τα Ελληνικά ξανά;

 

(στο device manager μου βγάζει software version 21.006 και custom version 21.006.54.1)

 

Συμβαίνει σε αυτούς που έχουν αγοράσει συσκευή παρα-εισαγωγής ..:rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

http://zomgitscj.com/the-nokia-n86-finally-gets-free-navigation-on-ovi-maps/

http://dailymobile.se/2010/03/18/free-navigation-now-available-for-the-nokia-n86-ovi-maps-3-3/

http://zomgitscj.com/wp-content/uploads/2010/03/n86-om-2-225x300.jpghttp://zomgitscj.com/wp-content/uploads/2010/03/n86-om-1-225x300.jpg

 

Διαθέσιμη πλέον η έκδοση Ovi Maps 3.03 με δωρεάν πλοήγηση για το Ν86 μέσα από την εφαρμογή Ενημέρωση Λογισμικού της συσκευής,μόλις τώρα το έβαλα και΄γω.:)

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

 

Τους χάρτες με την δωρεαν πλοήγηση τους έβαλα και μέχρι στιγμής σε ένα μικρό τεστ λειτουργούν άψογα

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ακριβεστατοι και πολυ ενημερωμενοι. Μια ερωτηση μονο. Κατα τη διαρκεια της πλοηγησης βγαζεις πολλα συμβολα οπως βενζιναδικα,τραπεζες και πολλα αλλα που δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι. Υπαρχει καποια λιστα που να εξηγει τι ειναι το καθενα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ακριβεστατοι και πολυ ενημερωμενοι. Μια ερωτηση μονο. Κατα τη διαρκεια της πλοηγησης βγαζεις πολλα συμβολα οπως βενζιναδικα,τραπεζες και πολλα αλλα που δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι. Υπαρχει καποια λιστα που να εξηγει τι ειναι το καθενα;

 

Αν ενώ είσαι μέσα στους χάρτες πατήσεις το κεντρικό κουμπί και μετά "Εξερεύνηση" σου ανήγει την "Αναζήτηση", όπου έχει κατηγορίες τοποθεσιών κλπ.Μέσα από εκεί θα βρεις τα εικονίδια που δεν ξέρεις τι σημαίνουν.

 

Εγώ έχω κάποιες άλλες ερωτήσεις...

 

1.Τι είναι αυτό το "Python" που έχει στις αναβαθμίσεις?

2.Χάθηκε η επιλογή "Κατάσταση Δορυφόρου" από το menu του GPS :( Καμία ιδέα για να το διορθώσω?

3.Χρονόμετρο δεν έχει αυτό το κινητό? :blink:

4.Αυτή την πατάτα που έκαναν με την περιστροφή τη διόρθωσαν?(έχω καιρό να κάνω αναβάθμιση :p ). Το εφφέ που είχε όταν το πρωτοπήρα ήταν τέλειο!

 

Για να μην παρεξηγηθώ το κινητό το έχω από τον Οκτώβρη και ακόμα πιστεύω ότι είναι κινητάρα :D

Edited by MadBill
:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

To Python ειναι σαν μια πλατφορμα μεσα στην πλατφορμα του S60 υπαρχουν προγραμματα γραμμενα σε Python.

 

Χρονομετρο, οπως και τα περισσοτερα Νοκια, δεν εχει. Μονο με εξωτερικο προγραμμα.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Είδα και εγώ την ενημέρωση των χαρτών αλλα δεν μπορεί να την κάνει. Ξεκινάει και μετά απο 10 δευτερόλεπτα μου γράφει οτι απέτυχε.
Link to comment
Share on other sites

Είδα και εγώ την ενημέρωση των χαρτών αλλα δεν μπορεί να την κάνει. Ξεκινάει και μετά απο 10 δευτερόλεπτα μου γράφει οτι απέτυχε.

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Βασικά το έχω να εγκαθιστά τους χάρτες στο Ε: αλλά όταν είναι να εγκαταστήσει την ενημέρωση μου βγάζει ότι δεν έχει χώρο στο C: Συνδέω το κινητό μέσω USB στον υπολογιστή με ενεργοποιημένα τα κρυφά αρχεία και φακέλους και μου δείχνει ελεύθερο χώρο περίπου 9 MB. Όταν όμως επιλέγω τα αρχεία και τους φακέλους μου δείχνει σύνολο αρχείων 50 kB. Καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

To Python ειναι σαν μια πλατφορμα μεσα στην πλατφορμα του S60 υπαρχουν προγραμματα γραμμενα σε Python.

 

Είναι απαραίτητο να κάνω την αναβάθμιση?

 

Χρονομετρο, οπως και τα περισσοτερα Νοκια, δεν εχει. Μονο με εξωτερικο προγραμμα.

 

Μα όλα τα κινητά που έχω πάρει μέχρι τώρα ήταν Nokia και όλα είχαν χρονόμετρο... :confused:

:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

Είναι απαραίτητο να κάνω την αναβάθμιση?

Όχι, δεν είναι.

 

Μα όλα τα κινητά που έχω πάρει μέχρι τώρα ήταν Nokia και όλα είχαν χρονόμετρο... :confused:

Φαίνεται δεν είχες πάρει ποτέ Nokia Series 60 κινητό...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται δεν είχες πάρει ποτέ Nokia Series 60 κινητό...

Κι όμως όπου κ αν κοίταξα στις λειτουργίες του κινητού αναφέρεται κ το χρονόμετρο.Ακόμα κ στην επίσημη σελίδα...

:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσο κοστιζει σε club Nokia η αλλαγη πλαστικων απο μαυρο σε ασπρο?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Απο οσα ξερω επισημα δεν εχει ερθει το ασπρο, αρα δεν θα γινεται μεσω Νοκια σοπ.

 

Χρονομετρο μηπως λεει την χρονομετρηση των κλησεων. Τα συμπιαν ειναι γνωστο οτι δεν εχουν...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πως γίνεται να ελευθερώσω λίγη μνήμη από τον c? Τα έχω όλα στην 8άρα (φωτο, εφαρμογές, τραγούδια κλπ) και πάλι μένουν μόνο 3 και κάι MB.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πως γίνεται να ελευθερώσω λίγη μνήμη από τον c? Τα έχω όλα στην 8άρα (φωτο, εφαρμογές, τραγούδια κλπ) και πάλι μένουν μόνο 3 και κάι MB.

Ευχαριστώ

 

Φιλε Montoya είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και απ'ότι κατάλαβα το είχαν κι άλλοι.Δε βρήκα τρόπο να το λύσω παρά μόνο με format που γίνεται κρατώντας πατημένα τα πλήκτρα {αστεράκι, 3, πράσινο πλήκτρο, κουμπί ανοίγματος τηλεφώνου} όταν είναι σβηστό.

Προσοχή!!! Όταν το κάνεις αυτό θα σβηστούν τα πάντα από τον C σου και θα ξαναπεραστεί το λειτουργικό που θα δείχνει πλέον το σωστό ελεύθερο χώρο. Οπότε κάνε ένα αντίγραφο ασφαλείας πρώτα στον υπολογιστή που θα κρατήσει τις ρυθμίσεις σου, το ημερολόγιό σου, τα μηνύματα κλπ (αυτό γίνεται με το OVI suite ή με το NOKIA PC Suite όποιο θες), μετά κάνε το format και τελικά κάνε επαναφορά ό,τι θες από το αντίγραφο ασφαλείας και το κινητό σου θα δουλεύει ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πως γίνεται να ελευθερώσω λίγη μνήμη από τον c? Τα έχω όλα στην 8άρα (φωτο, εφαρμογές, τραγούδια κλπ) και πάλι μένουν μόνο 3 και κάι MB.

Ευχαριστώ

 

Μπορείς να ελευθερώσεις 5 mb τα οποία έχουν να κάνουν με την λειτουργία αναβάθμισης μέσω fota. Η διαγραφή του αρχείου δεν επηρεάζει την λειτουργία αυτή, απλά όταν πας να κάνεις αναβάθμιση από εκεί θα δημιουργήσει ξανά αυτό το αρχείο.

Τα βήματα είναι τα εξής:

1. Hack your phone..Disable Plat security by CapsOff

2. Go to C:/private/102072c4 folder You will find a file named "reserved " of size 4.76MB

3. Delete it (Dont hesitate)

4. Congrats you've recovered ~5MB memory

5. CapsOn

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή που πήρα το Ν86 μου κάνει κάτι περιέργα με την μπαταρία.

Από τις 3 γραμμές μου πέφτει στην μία και σήμερα από τις 5 γραμμές στην μία.

Ξέρω οτι το κάνει και σε άλλους.

Λέτε όταν βγάλει αναβάθμιση η Νόκια να στρώσει ή μήπως έχω πρόβλημα με την μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα κ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ! μολις αγορασα το φοβερο και για μενα Ν86.ημουν πρωην κατοχος του Ν82.μια ερωτιση να σας κανω.εβαλα την μπαταρια την sim και την μεμορυ καρτα μου παω να το ανοιξω αλλα δεν αναψε.οποτε εβαλα τον φορτιστη για να το φορτισω.η μπαταρια ηταν αδεια για αυτο δεν ανοιγε.μου κανει ομως εντυπωση γιατι δεν ειχε καθολου ενεργεια η μπαταρια!!παροτι καινουργιο.σας εχει τυχει;και να του κανω πληρες φορτιση τωρα;ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητα κακο το γεγονος οτι ηταν αποφορτισμενη πληρως η μπαταρια.μην σε απασχολει. Καλο για τη διαρκεια της μπαταριας ειναι να κανεις πληρεις φορτισεις και αποφορτισεις. Καλοριζικο το κινητο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.απο την καρτα μνημης που εχω (sandisc 8gb) τις επαφες μου πως θα τις βαλω στις επαφες της συσκευης; μια βοηθεια γιατι πλοκαρισα!! ευχαριστω :wacko:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μπες στον καταλογο,πατα επιλογες, Δημ.Αντιγ.Ασφαλειας, απο καρτα μνημης στο τηλ.

 

Αφου ειχες Ν82,κανε ενα συγχρονισμο τα 2 κινητακια να τα εχεις ολα (απο την εφαρμογη ΜΕΤΑΦΟΡΑ)

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω περιπου 6 μηνες και μου χει το εξης προβλημα το οποιο εχει γινει 2 φορες.... βγαινει μαζι με το φορτιστη και το micro usb και προφανως δε φορτιζει το εφτιαξα την πρωτη και τωρα μου ξαναεγινε. εχει συμβει και σε καποιον αλλον αυτο??
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

παιδια βγαζει συνεχεια μυνημα για γεματη μνημη αλλα δεν εχω ιτποτα.

ειδα με το profimail οτι στη c εχει κατι view (αν το ανοιξω γραφει τα τηλ. του καταλογου) αλλα ειναι 900+ καταχωρεισης οποτε αν τα σβησω θα χαθη η λιστα των επαφων η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...