Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μπορείς.

Λογικά στην εν λόγω επιλογή βλέπεις και τις τρεις διαθέσιμες τοποθεσίες αποθήκευσης...

C: εσωτερική μνήμη

E: μνήμη μαζικής αποθήκευσης

F: κάρτα μνήμης (αν φυσικά έχεις τοποθετήσει μια)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε αυτή την περίπτωση πάλι μπορούν να τα διαβάσουν όλοι.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βλεπουμε ποια εκδοση λογισμικου εχουμε και ποια ειναι η τελευταια που εχει βγει; αν θυμαμαι καλα,στην ενημερωση που κανουμε μεσω wifi δεν χανουμε τιποτα απο την συσκευη,σωστα; σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

 

edit: το βρηκα! *#0000#

εχω την 20.115,εχει βγει αλλη;

Edited by liapos7
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς.

Λογικά στην εν λόγω επιλογή βλέπεις και τις τρεις διαθέσιμες τοποθεσίες αποθήκευσης...

C: εσωτερική μνήμη

E: μνήμη μαζικής αποθήκευσης

F: κάρτα μνήμης (αν φυσικά έχεις τοποθετήσει μια)

εννοώ,αν τα μηνύματα που έχω στη μνήμη C,αν γινεται να τα μεταφέρω στη μνήμη E. γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μηνυματα > Επιλογες > Ρυθμισεις > Αλλο > Μνημη σε χρηση > και επιλεγεις που θελεις να αποθηκευονται τα μηνυματα.

 

edit:

Tωρα που ξαναδιαβασα την συζητηση καταλαβα οτι εχεις ακολουθησει την διαδρομη οποτε διαβασε το παρακατω: :O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3094332#post3094332

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες έχω το εξής πρόβλημα:

Οταν ανοιγω το κινητό, και προσπαθω να κανω μια κλήση το κινητό φαίνεται σαν να μην αντιδρά, ωστόσο χωρίς να βγάζει καμια ενδειξη στην οθόνη κάνει τη κλήση κανονικά χωρίς ούτε να μπορώ να τερματίσω την κλήση (αφού δεν δείχνει τίποτα παρα μονο την επαφή μ τον αριθμό λίγο πριν πατήσω το πλήκτρο κλήσης)

Σήμερα το πρόβλημα ήταν χειρότερο.. κάποια πλήκτρα δεν ανταποκρίνονταν καθόλου και ενω είχα μπει στο μενου "μηνύματα" πχ και πάταγα το κοκκινο πλήκτρο για να βγώ, δεν αντιδρούσε καθόλου. Επρεπε να πατήσω "πισω" κάμποσες φορές και μετα "εξοδος"

Δεν μπορούσα να κάνω καθόλου κλήσεις και αναγκάστηκα να στείλω σμς στους άλλους να με πάρουν. Το ανοιγόκλεισα γύρω στις 5 φορές αλλά τιποτα.. κάποια στιγμη και αφου μου εσπασε τα νεύρα έφτιαξε απο μόνο του... Τι είναι αυτή η κατάσταση ρε παιδιά? είναι κάποιο bug? Αυτό το πρόβλημα κάνει το τηλέφωνό μου πολύ αναξιόπιστο

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ!!! έχω πρόβλημα με το ίντερνετ.δουλευε κανονικά τόσους μήνες. πριν 2 εβδομαδες αλλαξα σιμ,και από τότε σταμάτησε να δουλεύει το ιντερνετ!δοκίμασα ΟΛΕΣ τις ρυθμίσεις του κόσμου,αλλά τίποτα... :(:(:(:( τί θα κάνω τώρα???? το πήγα και στη Vodafone,αλλα δεν μου έκαναν κατι...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχει καποιος απο σας αγορασει απο Ελλαδα το λευκο Ν86??

 

ειναι κανονικο ή παραεισαγωγης??

 

σε ερωτηση μου σε αρκετα καταστηματα για το λευκο μου ειπαν οτι δεν υπαρχει καο οτι αν το βρω καπου θα ειναι παραεισαγωγης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εσυ εχεις το μαυρο ε?? Μου αρεσει πολυ το λευκο οπως το βλεπω στα βιντεο που κυκλοφορουν...οποτε μπορει να το παρω παραεισαγωγης και τι εγινε...
Link to comment
Share on other sites

εσυ εχεις το μαυρο ε?? Μου αρεσει πολυ το λευκο οπως το βλεπω στα βιντεο που κυκλοφορουν...οποτε μπορει να το παρω παραεισαγωγης και τι εγινε...

 

το μαυρο εχω. το ασπρο ειναι πανεμορφο. το εχω δει βεβαια μονο σε βιντεο, δεν εχω συναντησει καποιον που να εχει το ασπρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το μαυρο εχω. το ασπρο ειναι πανεμορφο. το εχω δει βεβαια μονο σε βιντεο, δεν εχω συναντησει καποιον που να εχει το ασπρο

Εγώ έχω το λευκό και είναι τέλειο(σε σύγκριση με το Indigo που είχα πάρει πιο παλιά μου κολλάνε πιο πολύ σχεδιαστικά τα ειδικά πλήκτρα κάτω από την οθόνη και ο τρόπος που διαχέεται ο φωτισμός των πλήκτρων).

Παρατήρησα επιπλέον πως το κάλυπτρο της κάμερας έιναι το νέο που δεν χαράζει την επιφάνεια στην πλευρά που ανοίγει(έχει μπλέ χρώμα το κάτω μέρος του) σε αντίθεση με το Indigo που είχα πάρει όταν πρωτοβγήκε που είχε κάνει απ΄την αρχή κάτι αμυχές.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vnp.gr/index.php?target=products&product_id=1202

 

Έκανα και αναβάθμιση και τα ελληνικά δεν χάθηκαν(FOTA και μέσω NSU),τώρα με την ρευστότητα που προέκυψε με την Alpha Copy έτσι κι΄αλλιώς δεν θα με ενδιέφερε να έχει ελληνικά στο πληκτρολογιο,και είμαι σχεδόν σίγουρος πλέον πως τα "ελληνικά" ΝΟΚΙΑ δεν είναι τόσο ποιοτικά όσο αυτό το Ν86 πχ. που προορίζεται για την γερμανική αγορά....;)

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω προβλημα....

Έχω vodafone και ότι ρυθμίσεις και να του βάλω,δεν μου μπαίνει στο ιντερνετ!!!! ενω πριν λίγο καιρο έμπαινε,ξαφνικά σταμάτησε να μπαίνω. τι να κάνω???? εσείς όλοι μπαινετε κανονικά στο ιντερνετ???

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σκέφτομαι να το χτυπήσω αύριο αλλά θέλω τη γνώμη σας,είναι καλό?

Αξίζει τον κόπο ή να ψάξω για κατι άλλο?

Και για όποιον έχει το λευκό,λερώνει?

Δώστε μια βοήθεια γιατί πούλησα και το μηλόφωνο και έχω μείνει χωρίς κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σκέφτομαι να το χτυπήσω αύριο αλλά θέλω τη γνώμη σας,είναι καλό?

Αξίζει τον κόπο ή να ψάξω για κατι άλλο?

Και για όποιον έχει το λευκό,λερώνει?

Δώστε μια βοήθεια γιατί πούλησα και το μηλόφωνο και έχω μείνει χωρίς κινητό.

 

για μενα ειναι οτι καλητερο αν δεν θες touch κινητο,το εχω παρει δευτερη φορα τωρα και το κινητο ειναι σουπερ.παρα πολυ καλη φωτο , gps σφαιρα ,φοβερα χρωματα στην οθονη ,πολυ καλη ποιοτιτα χωρις κουνηματα,καλη μπαταρια και πολυ σταθερο σαν λογισμικο .αν δεν χρειαζεσε πιο μεγαλη οθονη νομιζω ειναι μονοδρομος .και εγω ειχα πριν το 3gs για να καταλαβεις.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα...ειμαι απο χθες νεος και ενθουσιασμενος κατοχος ενος Ν86..υστερα απο το περασμα touch της LG τωρα παλι πισω στη ΝΟΚΙΑ..ειχα παλιοτερα ενα Ν70 οποτε το προφιλ του νεου μου κινητου ειναι λιγο πολυ γνωστό..

συγχωρεστε με για πιθανον αρχαριες ερωτησεις αλλα δυστυχως δεν μπορεσα να βρω πληροφοριες για τα ερωτηματα μου...

 

-για ποιο λογο πρεπει να χακαρω το κινητο??

-χρειαζονται καποια στανταρ εξτρα προγραμματα??πχ για ταινιες, τραγουδια, μνματα ιντερνετ κλπ??

-τι πρεπει να κοιταω ωστε το παιχνιδι που θα βαλω να εχει τι δυνατοτητα να παιζει με το γυρισμα της οθονης?

-μπορω να χρησιμοποιησω το κινητο σαν συσκευη gps χωρις καποια χρεωση στην εταιρεια κινητης?χρειαζεται φανταζομαι καποιο αντιστοιχο προγραμμα αλλα το χαρακτηριστικο a-gps με μπερδευει..

 

συγνωμη αν οι ερωτησεις ειναι κουραστικες κ ξανααπαντημενες..

 

ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας..

Χρηστος

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο άρχισε το διάβασμα...

 

Ξεκίνα από το S60 3rd Edition Platform FAQ που είναι επισημασμένο στο επάνω μέρος της ενότητας και έπειτα, ανάλογα με τι σε ενδιαφέρει υπάρχουν αντίστοιχα θέμα στα οποία το πρώτο ποστ περιέχει οδηγίες.

Περιεχόμενα της ενότητας υπάρχουν εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Βρήκα στο eBay μια μπαταρία 1700mah για το Ν86.

Ο πωλητής είναι από Αμερική αλλά η μπαταρία είναι μάλλον κινέζικη γιατί έχει κινέζικα πάνω?

Να την πάρω ή λέτε να έχουμε καμιά έκρηξή? :lol:

Link to comment
Share on other sites

1700mah αποκλείεται να είναι. Όπως και με τα κινέζικα κινητά που γράφουν τόσο αλλά οι μπαταρίες τους κρατάνε γύρω στις 2-3 μέρες, δηλαδή όσο και τα υπόλοιπα κινητά.

Τώρα για το αν θα κάνει κανένα μπαμ αυτό δεν το ξέρω πάντως ένα ρίσκο υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Στην προσπάθεια μου να καθαρίσω τη μνήμη του συστήματος ©, διέγραψα κάποιες εφαρμογές που δεν ήξερα τι κάνουν, μαζί και τα "Tetris" και "Ngage".

Αφού ελευθερώθηκαν καμιά 20αριά MB, εγκατέστησα αυτό που υποτίθεται πως ήταν για αυτή ακρυβώς τη δουλειά. Το βρήκα από ένα απ'τα "γνωστότερα μαγαζάκια"

Όταν έκανα επανεκίνηση, με τη sim μέσα βγαίνει το πλαίσιο του κωδικού pin και όταν πατάω νούμερα προχωράει ο κέρσορας χωρίς να γράφει αστεράκια, και χωρίς αυτή βγαίνει η οθόνη αναμονής χωρίς όμως ν'ανταποκρίνεται!

1. Τί μπορώ να κάνω τώρα;

2. Αν υπάρχουν, οιές είναι οι must εφαρμογές που δεν πρέπει να πηραχτούν απ'τη διαχείρηση εφαρμογών;;;; Δεν το'χω ξανασυναντήσει.

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Στην προσπάθεια μου να καθαρίσω τη μνήμη του συστήματος ©, διέγραψα κάποιες εφαρμογές που δεν ήξερα τι κάνουν, μαζί και τα "Tetris" και "Ngage".

Αφού ελευθερώθηκαν καμιά 20αριά MB, εγκατέστησα αυτό που υποτίθεται πως ήταν για αυτή ακρυβώς τη δουλειά. Το βρήκα από ένα απ'τα "γνωστότερα μαγαζάκια"

Όταν έκανα επανεκίνηση, με τη sim μέσα βγαίνει το πλαίσιο του κωδικού pin και όταν πατάω νούμερα προχωράει ο κέρσορας χωρίς να γράφει αστεράκια, και χωρίς αυτή βγαίνει η οθόνη αναμονής χωρίς όμως ν'ανταποκρίνεται!

1. Τί μπορώ να κάνω τώρα;

2. Αν υπάρχουν, οιές είναι οι must εφαρμογές που δεν πρέπει να πηραχτούν απ'τη διαχείρηση εφαρμογών;;;; Δεν το'χω ξανασυναντήσει.

Βγάλε την κάρτα SIM,άνοιξε το κινητό και κάνε format με το *#7370#-μετά βάλε την SIM πάλι και γενικά μην σβήνεις αρχεία/εφαρμογές μέσα από την διαχείρηση εφαρμογών αν δεν ξέρεις τι κάνουν.....;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το'κανα με το 2ο τρόπο.

Υπάρχει πρόβλημα αν βγάλω το Ngage και το Youtube επειδή δεν τα χρησιμοποιώ; Ελευθερώνουν αρκετό θα έλεγα χόρο.

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...