Jump to content

Nokia PC Suite / Nokia Suite / Software Updater


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται στον συγχρονισμό φωτογραφιών να αποθηκεύονται σε έναν φάκελο (με ονομασία την ημερομηνία αποθήκευσης) και όχι σε πολλούς φακέλους (με ονομασία την ημερομηνία λήψης)?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

 

εγω εχω την 3.0.0.284 και μου λεει "No updates available".

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την 3.0.0.284 και μου λεει "No updates available".

 

δεν ειναι η επισημη ειναι αυτη των betalabs. καλη φαινεται

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι η επισημη ειναι αυτη των betalabs. καλη φαινεται

 

εννοεις ειναι επισημη αλλα ειναι εκδοση beta.

 

ok, την εγκαθιστω και γω;)

Link to comment
Share on other sites

εννοεις ειναι επισημη αλλα ειναι εκδοση beta.

 

ok, την εγκαθιστω και γω;)

 

τα beta labs βγαζουν δοκιμαστικα πραγματα. επισημα ειναι αυτα που βγαινουν στο site ovi,

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που εγκατάστησαν την beta από betalabs:

Τι διαφορές έχει από την υπάρχουσα 284;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εβγαλε την αναβαθμιση στο Ovi Suite.Ειναι τοσο δυσκολο να βαλουν και την Ελληνικη γλωσσα?
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση(δεν ξερω αν εχω ποστερει σωστα).Εχω το 5230 και θελω να κατεβασω καποια applications απο το ovi store που ειναι free (πχ το fingerprint scanner to shotgun και αλλα).Δυστυχως ομως διαπιστωνω οτι δεν ειναι εφικτο να τα κατεβασω στον υπολογιστη μου αλλα μου στελνει λινκ στο κινητο για να συνδεθω μεσω ιντερνετ-στο κινητο- (που δεν εχω).Μπορω να τα κατεβασω στο υπολογιστη και απο εκει να τα περναω χειροκινητα στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παιδια γινετε να διαγραψω ολες τις επαφες που εχω στο ovi suite; και μετα να τις ξαναβαλω με καποια προσθετα; (φωτο-τηλεφωνα)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

...και εντελώς ξαφνικά, ούτε το pc suite αλλά ούτε και το Ovi suite δεν αναγνωρίζουν την συσκευή με usb .. (5800).

Όμως βλέπει βλέπει την μνήμη του τηλ. αλλά και την εξωτερική...

Παρακαλώ άν κάποιος βρήκε λύση ας μου πει...

Link to comment
Share on other sites

...και εντελώς ξαφνικά, ούτε το pc suite αλλά ούτε και το Ovi suite δεν αναγνωρίζουν την συσκευή με usb .. (5800).

Όμως βλέπει βλέπει την μνήμη του τηλ. αλλά και την εξωτερική...

Παρακαλώ άν κάποιος βρήκε λύση ας μου πει...

Δοκίμασες να απεγκαταστήσεις και τα 2 προγράμματα μαζί με τους οδηγούς και να τα περάσεις από την αρχή? Άλλη θύρα δοκίμασες?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να απεγκαταστήσεις και τα 2 προγράμματα μαζί με τους οδηγούς και να τα περάσεις από την αρχή? Άλλη θύρα δοκίμασες?

 

Δοκίμασα σε όλες τις θύρες usb, αλλά ... τίποτα...

 

Δοκίμασες να απεγκαταστήσεις και τα 2 προγράμματα μαζί με τους οδηγούς και να τα περάσεις από την αρχή? Άλλη θύρα δοκίμασες?

 

Σωστός!! Έκανα απεγκατάσταση με το Nokia_PC_Suite_Cleaner_7_1_1 και πέρασα το νέο pc suite, όλα δούλεψαν στην εντέλεια.

Ευχαριστώ, stendor

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια δεν παει αλλο… δεν μπορω να συνδεσω το ν8 με το ovi suite. Δεν εχω καταφερει να το συνδεσω ποτε!!!! Ενώ οι άλλες συνδεσεις usb (μοναδα μαζ. αποθ. μεταφορα πολυμεσων, συνδεση pc στο δ/δ) λειτουργουν αψογα. Δοκιμασα τα παραπανω με επιδιορθωση των οδηγων καλωδιου κ.λ.π. αλλα τπτ. Φτανω στο σημειο της εικονας πιο κατω κ αντι για next δεν κανει τπτ. Please Help!!!
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση που εκανα στο n8 ,οποια εφαρμογη η παιχνιδι παω να εγκαταστησω μου βγαζει unable to install.

πριν ηταν ολα οκ.

 

τι φταιει?το εχει παθει κανενας αλλος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις μηπως κανενα firewall στον υπολογιστη σου;

 

φιλε μου εχω των windows το οποιο και απενεργοποισα αλλα δεν άλλαξε τίποτα :(

δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει :wacko:

Ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω των windows το οποιο και απενεργοποισα αλλα δεν άλλαξε τίποτα :(

δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει :wacko:

Ευχαριστω παντως!

Όταν το συνδέεις στον υπολογιστή λογικά θα σου βγάζει ένα παράθυρο στο κινητό για να διαλέξεις ποια κατάσταση θα ενεργοποιήσεις. Μια από αυτές θα πρέπει να λέει Nokia Ovi Suite. Την επιλέγεις όταν το συνδέεις στο pc σου?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέεις στον υπολογιστή λογικά θα σου βγάζει ένα παράθυρο στο κινητό για να διαλέξεις ποια κατάσταση θα ενεργοποιήσεις. Μια από αυτές θα πρέπει να λέει Nokia Ovi Suite. Την επιλέγεις όταν το συνδέεις στο pc σου?

 

Δεν μου βγαζει να επιλεξω τπτ όπως σε παλιοτερες συσκευες αν εννοεις αυτό, απλα βγαζει πανω αριστερα ένα pop-up παραθυρακι που λεει (συνδεση μεσω usb nokia ovi suite) αυτό μονο. Πηγαινοντας στο μενου του usb δειχνει ενεργη συνδεση το nokia ovi suite

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγαζει να επιλεξω τπτ όπως σε παλιοτερες συσκευες αν εννοεις αυτό, απλα βγαζει πανω αριστερα ένα pop-up παραθυρακι που λεει (συνδεση μεσω usb nokia ovi suite) αυτό μονο. Πηγαινοντας στο μενου του usb δειχνει ενεργη συνδεση το nokia ovi suite

 

vista μου μυριζονται οποτςε ισως εκαι να ειναι το προβλημα. στο μενου συνδεσιμοτητας του κινητου στη συνδεση usb βαλε τη συνδεση που θελεις να ειναι η βασικη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια δεν παει αλλο… δεν μπορω να συνδεσω το ν8 με το ovi suite. Δεν εχω καταφερει να το συνδεσω ποτε!!!! Ενώ οι άλλες συνδεσεις usb (μοναδα μαζ. αποθ. μεταφορα πολυμεσων, συνδεση pc στο δ/δ) λειτουργουν αψογα. Δοκιμασα τα παραπανω με επιδιορθωση των οδηγων καλωδιου κ.λ.π. αλλα τπτ. Φτανω στο σημειο της εικονας πιο κατω κ αντι για next δεν κανει τπτ. Please Help!!!

 

Απ' ότι βλέπω από τη φώτο έχεις το Nokia Ovi Suite 2.2.1.23

Απεγκατέστησέ το και βάλε τη νέα έκδοση Nokia Ovi Suite 3.0.0.290 και δοκίμασε ...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

QUOTE=kaivlorapanos;3522445]vista μου μυριζονται οποτςε ισως εκαι να ειναι το προβλημα. στο μενου συνδεσιμοτητας του κινητου στη συνδεη usb βαλε τη συνδεση που θελεις να ειναι η βασικη.

 

windows xp με sp2 εχω κ για συνδεση εχω επιλεγμενη τη nokia ovi suite μιας κ με αυτη εχω το προβλημα, οι αλλες ειναι ok.

 

Απ' ότι βλέπω από τη φώτο έχεις το Nokia Ovi Suite 2.2.1.23

Απεγκατέστησέ το και βάλε τη νέα έκδοση Nokia Ovi Suite 3.0.0.290 και δοκίμασε ...

 

 

φιλε μου εγκατεστησα κ την τελευταια εκδοση του ovi suite αλλα παλι τα ιδια... θα απεγκαταστησω ενα sonyericson pc suite του αδερφου μου μηπως κ μου την χαλαει αυτο... χλομο το βλεπω, αλλα δεν ξερεις ισως κανω κατι. διαφορετικα πηγαινω στην ακραια λυση που σκεφτομαι το φορματ του pc. :-(

Link to comment
Share on other sites

@predator_

Βγάλε όλα τα προγράμματα της Nokia που έχεις στο pc σου, βγάλε και τους drivers και χρησιμοποίησε το πρόγραμμα της Nokia Nokia_PC_Suite_Cleaner_7_1_1 για να "καθαρίσει" τελείως το pc. Μετά κάνε εγκατάσταση την τελευταία έκδοση του OVi suite και δοκίμασε ξανά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...