Jump to content

Nokia PC Suite / Nokia Suite / Software Updater


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και πάλι τιποτα. Πάντως ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

 

Ουφ παραδίνομαι:lol::lol: Να 'σαι καλά δεν κάνει τπτ:)

Σαν επόμενο βήμα εγω θα έκανα unistall τα πάντα απο το pc (και drivers του κινητού κλπ) και ξανα install ή και μια δοκιμή σε άλλο pc...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και πάλι τιποτα. Πάντως ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

 

Δοκιμασε αυτο,σε μαζικη αποθηκευση διεγραψε το φακελο "10208913" που βρισκεται στο private της memory card!Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα μετα απο update συνηθως!Tο εκανα και μετα ok!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανέρχομαι για το πρόβλημα της μη συνδεσιμότητας του 5800 με το Pc suite.

Πρώτα δοκίμασα το κινητό σε άλλο pc και με άλλα καλώδια και δούλευε μια χαρά οπότε στον υπολογιστή μου το πρόβλημα,

Διέγραψα λοιπόν τα pc suite και ovi suite και τους drivers του τηλεφώνου, τα ξαναπέρασα και μετά δούλεψε μια χαρά.

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαίνουμε στο ovi suite αν ο χάρτης που προσφέρεται είναι πιο ενημερωμένος απ αυτόν που έχουμε ήδη εγκαταστήσει;
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι προτιμοτερο γενικα να αφηνεις το κινητο να κανει πληρεις κύκλους φορτισης-αποφορτισης; Γι αυτό το λόγο θέλω να μην φορτίζει όταν το συνδέω στο pc, υπάρχει τέτοια επιλογή κάπου; το κινητό ειναι το 6303i .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Πως καταλαβαίνουμε στο ovi suite αν ο χάρτης που προσφέρεται είναι πιο ενημερωμένος απ αυτόν που έχουμε ήδη εγκαταστήσει;

Είτε συνδέοντας το κινητό στο ovi suite θα σου βγάλει ενημέρωση για νέους χάρτες ή κοιτάζοντας στο εικονίδιο software update θα σου βγάλει διαθέσιμη ενημέρωση για το ovi maps.

 

Δεν ειναι προτιμοτερο γενικα να αφηνεις το κινητο να κανει πληρεις κύκλους φορτισης-αποφορτισης; Γι αυτό το λόγο θέλω να μην φορτίζει όταν το συνδέω στο pc, υπάρχει τέτοια επιλογή κάπου; το κινητό ειναι το 6303i .

Το ρεύμα που "δέχεται" το κινητό από την usb είναι ελάχιστο οπότε δεν κινδυνεύει η μπαταρία. Και εγώ που είχα κινητά τα οποία φόρτιζαν από usb δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την μπαταρία. Πέρασα αυτά που ήθελα και μετά το αποσύνδεσα, το χρησιμοποίησα μέχρι να τελειώσει η μπαταρία. Ύστερα άρχισα τις πλήρεις φορτίσεις/αποφορτίσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Το ρεύμα που "δέχεται" το κινητό από την usb είναι ελάχιστο οπότε δεν κινδυνεύει η μπαταρία. Και εγώ που είχα κινητά τα οποία φόρτιζαν από usb δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την μπαταρία. Πέρασα αυτά που ήθελα και μετά το αποσύνδεσα, το χρησιμοποίησα μέχρι να τελειώσει η μπαταρία. Ύστερα άρχισα τις πλήρεις φορτίσεις/αποφορτίσεις.

Δεν λεω οτι θα χει προβλημα αν φορτιζω την μπαταρια απ το usb, απλα θέλω να το συνδεσω στο pc για να κανω backup τις επαφες, να περασω χαρτες κλπ και βλεπω οτι φορτιζει οσο το εχω συνδεδεμενο και επειδη το κινητο ειναι καινουριο θελω οσο γινεται να κανει 2-3 πληρεις αποφορτισεις.

Θυμαμαι στα se ειχε την επιλογη αυτη στο κρυφο μενου, υπαρχει κατι αντιστοιχο στα νοκια?

Edited by sofos_k
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή αλλά και πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα αν περάσεις ότι θες και μετά κάνεις τις πλήρεις φορτίσεις/αποφορτίσεις. Αυτό είπα και πριν, μην σε απασχολεί το ότι θα φορτίσει για όσο θα περνάς αρχεία και θα κρατάς backup. Αυτό δεν θα κάνει κακό στην μπαταρία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειά χαρά! έχω πρόβλημα σύνδεσης και ανταλλαγής αρχείων μεταξύ του C6 μου και του Mac μου.

 

παλιότερα όταν είχα το Nokia 5310, θυμάμαι πως τουλ. αναγνώριζε το κινητό ως εξωτερικός δίσκος.

 

any solutions??

 

 

edit: τελικά κατάφερα να το αναγνωρίσει σαν εξωτερικό σκληρό, αλλά και πάλι pc suite δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για macosx :(

Edited by carmi
Link to comment
Share on other sites

Πλήρης υποστήριξη,τουλάχιστον επίσημα,για mac δεν υπάρχει.

http://europe.nokia.com/support/download-software

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
πώς κάνουμε sync τα bookmarks με το ovi suite? διότι στο C7 που παρέλαβα μόλις εχτές δεν λειτουργεί το nokia pc suite.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είναι γνωστό πρόβλημα, αλλά είπα να ρωτήσω και εδώ.

 

Όταν συνδέω το X6 σε PC Suite ή Music Transfer usb mode μου βγάζει 0.0 kb ελεύθερη μνήμη (mass memory), ενώ έχει ελεύθερη μνήμη (σε mass storage usb mode δείχνει ελεύθερη μνήμη).

 

Το αποτέλεσμα είναι να μη μπορώ να μεταφέρω μουσική μέσω Ovi suite/player εκτός αν το συνδέσω σε mass storage και μετά update library στο κινητό (που το κάνει αδύνατο να μεταφέρεις playlists ή να κάνεις sync τη μουσική)

 

Θα εκτιμούσα αν έχετε ακούσει κάποια λύση..

Link to comment
Share on other sites

Στο ελληνικό site της Nokia το link του OVI Suite σε οδηγεί σε αυτό που δίνεται στο πρώτο ποστ.

Δες αν υπάρχει επιλογή επιλογής γλώσσας μέσα στο πρόγραμμα ή αν σε ρωτάει κατά την εγκατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατά την εγκατάσταση σου βγάζει να επιλέξεις όλες τις γλώσσες εκτός των Ελληνικών :mad:

Η μόνη Ελληνική έκδοση OVI Suite που βρήκα είναι απο ένα CD του 5800 αλλά είναι πολύ παλιά (v1.1) !!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Nokia Ovi Suite 3.0 Beta Released

 

http://images.dailymobile.se/wp-content/uploads/2010/11/Ovi-Suite-3.0-Home-view_Final_0.jpg

 

Nokia released today the Nokia Ovi Suite 3.0 beta. The Nokia Ovi Suite 3.0 Beta has been improved with a new Home view, Ovi Music integration, Maps view improvements, faster installation, and improved stability and sync. Nokia Ovi Suite 3.0 video promo and download link can be found after the break. Enjoy!

 

http://dailymobile.se/2010/11/25/download-nokia-ovi-suite-3-0/

Link to comment
Share on other sites

Nokia Ovi Suite 3.0 Beta Released

 

http://images.dailymobile.se/wp-content/uploads/2010/11/Ovi-Suite-3.0-Home-view_Final_0.jpg

 

Nokia released today the Nokia Ovi Suite 3.0 beta. The Nokia Ovi Suite 3.0 Beta has been improved with a new Home view, Ovi Music integration, Maps view improvements, faster installation, and improved stability and sync. Nokia Ovi Suite 3.0 video promo and download link can be found after the break. Enjoy!

 

http://dailymobile.se/2010/11/25/download-nokia-ovi-suite-3-0/

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα, αλλά είπα να ρωτήσω και εδώ.

 

Όταν συνδέω το X6 σε PC Suite ή Music Transfer usb mode μου βγάζει 0.0 kb ελεύθερη μνήμη (mass memory), ενώ έχει ελεύθερη μνήμη (σε mass storage usb mode δείχνει ελεύθερη μνήμη).

 

Το αποτέλεσμα είναι να μη μπορώ να μεταφέρω μουσική μέσω Ovi suite/player εκτός αν το συνδέσω σε mass storage και μετά update library στο κινητό (που το κάνει αδύνατο να μεταφέρεις playlists ή να κάνεις sync τη μουσική)

 

Θα εκτιμούσα αν έχετε ακούσει κάποια λύση..

 

Το πρόβλημα επιλύθηκε για το Χ6 με το firmware 30.0.003.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει αντικατασταθει απο το ovi suite?!

Μην τα βάλεις και τα δυο μαζί. Μπορεί να δουλέψουν, αλλά κάποια στιγμή θα αρχίσουν να σου κάνουν κόλπα (σου μιλάει παθών). Για συγχρονισμό δεδομένων το Ovi Suite είναι προτιμότερο. Και γενικά έχει την πιο ολοκληρωμένη εμπειρία, και βελτιώνεται συνεχώς. Καμία σχέση με το πώς ήταν όταν ξεκίνησε, όταν το PC Suite ήταν ακόμη απαραίτητο για κάποια πράγματα.

Συγγνώμη για το off-topic.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έτρεξα το software update του κινητού και μου έβγαλε ένα update για τον music player που σου βγάζει υποτίθεται τους στίχους των τραγουδιών που παίζει. Το κατέβασα και την πρώτη φορά μου δούλεψε μετά η επιλογή να σου δείχνει τους στίχους δεν υπάρχει.

Ξέρει κανείς για το update αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έτρεξα το software update του κινητού και μου έβγαλε ένα update για τον music player που σου βγάζει υποτίθεται τους στίχους των τραγουδιών που παίζει. Το κατέβασα και την πρώτη φορά μου δούλεψε μετά η επιλογή να σου δείχνει τους στίχους δεν υπάρχει.

Ξέρει κανείς για το update αυτό;

Κατεβάζεις στιχους σε μορφή .lrc τους περνάς σε ενα φάκελο μαζι με το ανάλογο κομμάτι (το όνομα του κομματιού και του .lrc πρέπει να είναι ακριβώς το ίδιο) και ετσι ενεργοποιείς το karaoke. :D

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις Ovi Suite Beta 3? παει καλα?

λεω να την βαλω σημερα.

 

επισης αυτο που δε μου αρεσε στο ovi suite ειναι οτι δε διαχειρζεται καθολου τις επαφες απο την sim.

ειναι απαραδεκτο. πρεπει να το ενσωματωσουν καποια στιγμη θα το αναφερω στο nokia labs, ελπιζω να εισακουστω.

Edited by jason72
Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις Ovi Suite Beta 3? παει καλα?

λεω να την βαλω σημερα.

 

επισης αυτο που δε μου αρεσε στο ovi suite ειναι οτι δε διαχειρζεται καθολου τις επαφες απο την sim.

ειναι απαραδεκτο. πρεπει να το ενσωματωσουν καποια στιγμη θα το αναφερω στο nokia labs, ελπιζω να εισακουστω.

 

Ναι την έβαλα εγώ, μια χαρά είναι

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Nokia Ovi Suite 3.0 Beta Released

Nokia released today the Nokia Ovi Suite 3.0 beta. The Nokia Ovi Suite 3.0 Beta has been improved with a new Home view, Ovi Music integration, Maps view improvements, faster installation, and improved stability and sync. Nokia Ovi Suite 3.0 video promo and download link can be found after the break. Enjoy!

 

http://dailymobile.se/2010/11/25/download-nokia-ovi-suite-3-0/

 

404: The requested page could not be found.

 

Έχουμε άλλο λινκ για download ?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...