Jump to content

Nokia PC Suite / Nokia Suite / Software Updater


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα..έχοντας κάνει hard format στο κινητό (Χ6) όταν πάω να το συνδέσω με τον Η/Υ ή το Ovi Suite ανεξαρτήτως ποιο τρόπο λειτουργείας επιλέγω ( Pc Suite,μαζική μεταφ. κλπ) για περίπου 10 δευτερόλεπτα συνδέεται κανονικά αλλά μετά από λίγο γύριζει μόνο του στην λειτουργεία Pc suite.Επανεπεγκατέστησα το Ovi suite αλλά πάλι τίποτα..Πριν το format δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα..έχοντας κάνει hard format στο κινητό (Χ6) όταν πάω να το συνδέσω με τον Η/Υ ή το Ovi Suite ανεξαρτήτως ποιο τρόπο λειτουργείας επιλέγω ( Pc Suite,μαζική μεταφ. κλπ) για περίπου 10 δευτερόλεπτα συνδέεται κανονικά αλλά μετά από λίγο γύριζει μόνο του στην λειτουργεία Pc suite.Επανεπεγκατέστησα το Ovi suite αλλά πάλι τίποτα..Πριν το format δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Δεν το ξερω το κινητο σου αλλα μηπως εχει επιλογη για το πως θα συνδεεται η θυρα usb και μετα το φορματ αλλαξε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω το κινητο σου αλλα μηπως εχει επιλογη για το πως θα συνδεεται η θυρα usb και μετα το φορματ αλλαξε;

 

Πριν το format είχα επιλογή για μαζική μεταφορά αλλα και τώρα που το βάζω στο ίδιο πάλι αλλάζει μόνο του.Και το κακό είναι ότι με την λειτουργεία Pc Suite που αλλάζει μόνο του δεν σύνδέεται ούτε έτσι :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Pc suite ή ovi suite?

Μπορω να συνδεσω με οποιοδηποτε Nokia pc suite το Χ6 κινητο μου?

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Pc suite ή ovi suite?

Μπορω να συνδεσω με οποιοδηποτε Nokia pc suite το Χ6 κινητο μου?

 

Μπορείς και με τα 2,με το Ovi βέβαια έχεις λίγες παράνω δυνατότητες στο θέμα multimedia..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για να κατεβάζω υλικό από το Ovi και να μου τα στέλνει στο κινητό, πρέπει να έχω την σουίτα Ovi και το κινητό συνδεδεμένο σ' αυτή;
Link to comment
Share on other sites

καλό το ovi files αλλά πάντα έτσι σερνόταν η είναι πρόσφατο φαινόμενο?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παταω στο pc suite το ενη,ρωση λογισμικου,μου λεει οτι υπαρχει καινουρια εκδοση παω να την κατεβαζ και εδω και τοση ωρα κατεβαζει...642mb εχει φτασει...3 φορες τωρα αυτο κανει...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια μια ερωτηση.Εχω το ΝΟΚΙΑ 5230 και προσπαθω να κανω update μεσω του ΝΟΚΙΑ UPDATER.Μου βγαζει μηνυμα οτι μια καινουργια εκδοση ειναι διαθεσιμη και ενω ξεκιναει να κατεβαζει με αρχικο μεγεθος γυρω στα 35 ΜΒ συνεχιζει να κατεβαζει και να κατεβαζει...μεχρι που εφτασε το 1.5ΓΙΓΑ και ακομη κατεβαζε μεχρι που το εκλεισα.ΜΟλις το ξανανοιγω τα ιδια?Ξερει καποιος τι μπορω να κανω και πως μπορω να κανω update του τηλεφωνου μου?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παταω στο pc suite το ενη,ρωση λογισμικου,μου λεει οτι υπαρχει καινουρια εκδοση παω να την κατεβαζ και εδω και τοση ωρα κατεβαζει...642mb εχει φτασει...3 φορες τωρα αυτο κανει...

 

Παιδια μια ερωτηση.Εχω το ΝΟΚΙΑ 5230 και προσπαθω να κανω update μεσω του ΝΟΚΙΑ UPDATER.Μου βγαζει μηνυμα οτι μια καινουργια εκδοση ειναι διαθεσιμη και ενω ξεκιναει να κατεβαζει με αρχικο μεγεθος γυρω στα 35 ΜΒ συνεχιζει να κατεβαζει και να κατεβαζει...μεχρι που εφτασε το 1.5ΓΙΓΑ και ακομη κατεβαζε μεχρι που το εκλεισα.ΜΟλις το ξανανοιγω τα ιδια?Ξερει καποιος τι μπορω να κανω και πως μπορω να κανω update του τηλεφωνου μου?

 

κατεβάστε τα από το σαιτ της Νοκια και κάντε τα εγκατάσταση !!!

 

http://www.nokia.gr/support/software

 

:)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Thanks και μια αλλη ερωτηση.Μπορω να αποθηκευσω τα γραπτα μηνυματα απο το κινητο στον υπολογιστη και αν ναι πως?

Καλημέρα. Για δοκίμασε με τους τρόπους που αναφέρονται στο παρακάτω θέμα, Εξαγωγή δεδομένων από αντίγραφα ασφαλείας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά στο 5800 στις ρυθμίσεις μηνυμάτων έχω ενεργοποιήσει την περιορισμένη υποστήριξη χαρακτήρων έτσι ώστε να μην μου χρεώνει παραπάνω κάποιο μήνυμα όταν γραφώ με ελληνικά και να τα στέλνει πάντα κεφάλαια, χωρίς τόνους κτλ.

 

Όταν όμως γραφώ ένα sms από τον υπολογιστή μέσο του PC suite, άσχετα αν το γραφώ κεφάλαια η όχι, το μήνυμα ξεκάνει να χρεώνεται διπλό χρησιμοποιώντας περίπου τους μίσους χαρακτήρες σε σχέση με ένα μήνυμα που στέλνω απ το τηλέφωνο..

 

Πρέπει να ρυθμίσω κάτι στον Υπολογιστή στις Γλώσσες ίσως; Έχω Windows 7.

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω ασχοληθεί :O δοκίμασε να γράψεις ένα sms με greeklish για να δούμε τι θα γίνει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Με greeklish η χρεωση σε σχεση με το μεγεθος του μηνυματος ειναι κανονικη, οπως και οταν στελνω απο το κινητο! Δεν χρεωνει διπλο το μηνυμα δηλαδη..

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας παιδιά.

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό να ρωτήσω για ένα πρόβλημα που έχω τώρα τελευταία με το 5800 αλλά αν δεν είναι οι mod ας το μεταφέρουν στο σωστό μέρος,

 

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι το τηλέφωνο μου δεν μπορεί να συνδεθεί σε κατάσταση PC Suite ή OVI Suite με το υπολογιστή. Το τηλέφωνο μόλις το συνδέω με το καλώδιο στην usb ο υπολογιστής το βλέπει και από τα windows και από την κατάσταση μαζική αποθήκευση και μεταφορά φωτογραφιών κλπ. Επίσης μπορεί να κάνει software update.

Δεν μπορεί όμως να συνδεθεί στην κατάσταση PC Suite ή OVI Suite και φυσικά να κάνει όλες τις εργασίες που απαιτούν αυτές τις συνδέσεις.

Το τηλέφωνο έχει την αναβάθμιση V51 και ο υπολογιστής μου έχει λειτουργικό W7.

Μετά από ώρα προσπάθειας μου βγάζει ένα μήνυμα ότι πιθανόν δεν χρησιμοποιώ το σωστό καλώδιο, αλλά νομίζω ότι δεν παίζει γιατί και το σωστό καλώδιο χρησιμοποιώ και το τηλέφωνο το βλέπει ο υπολογιστής.

 

Περιμένω τις γνώμες σας.

Link to comment
Share on other sites

αν το ενώσεις με bluetooth?
H αλήθεια είναι οτι δεν το έχω κάνει γιατί ο υπολογιστής μου δεν έχει bluetooth. Θα βρω υπολογιστή με bluetooth και θα το κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό να ρωτήσω για ένα πρόβλημα που έχω τώρα τελευταία με το 5800 αλλά αν δεν είναι οι mod ας το μεταφέρουν στο σωστό μέρος,

 

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι το τηλέφωνο μου δεν μπορεί να συνδεθεί σε κατάσταση PC Suite ή OVI Suite με το υπολογιστή. Το τηλέφωνο μόλις το συνδέω με το καλώδιο στην usb ο υπολογιστής το βλέπει και από τα windows και από την κατάσταση μαζική αποθήκευση και μεταφορά φωτογραφιών κλπ. Επίσης μπορεί να κάνει software update.

Δεν μπορεί όμως να συνδεθεί στην κατάσταση PC Suite ή OVI Suite και φυσικά να κάνει όλες τις εργασίες που απαιτούν αυτές τις συνδέσεις.

Το τηλέφωνο έχει την αναβάθμιση V51 και ο υπολογιστής μου έχει λειτουργικό W7.

Μετά από ώρα προσπάθειας μου βγάζει ένα μήνυμα ότι πιθανόν δεν χρησιμοποιώ το σωστό καλώδιο, αλλά νομίζω ότι δεν παίζει γιατί και το σωστό καλώδιο χρησιμοποιώ και το τηλέφωνο το βλέπει ο υπολογιστής.

 

Περιμένω τις γνώμες σας.

 

Αν πας συνδεσιμότητα-> usb τι λέει στη "λειτουργία σύνδεσης usb"; Το "ερώτηση κατα τη σύνδεση" ειναι στο ναι;;

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Αν πας συνδεσιμότητα-> usb τι λέει στη "λειτουργία σύνδεσης usb"; Το "ερώτηση κατα τη σύνδεση" ειναι στο ναι;;

Ναι στο "ναι" είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο "ναι" είναι.

 

Και σε ρωτάει ή οχι;; Δεν μου πες το απο πάνω πεδίο σε τι εχει οριστεί!

 

Δοκίμασε να βάλεις σε κείνο pc suite και να αλλάξεις την ερώτηση σε οχι να δεις αν θα συνδεθεί τότε;)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Και σε ρωτάει ή οχι;; Δεν μου πες το απο πάνω πεδίο σε τι εχει οριστεί!

 

Δοκίμασε να βάλεις σε κείνο pc suite και να αλλάξεις την ερώτηση σε οχι να δεις αν θα συνδεθεί τότε;)

το κάναμε και αυτό, τίποτα...

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν αλλάζω τις επιλογές από την συνδεσιμότητα-usb σε Μαζική αποθήκευση, μεταφορά εικόνων, μεταφορά πολυμέσων όταν διαλέγω Pc Suite μου βγαίνει ένα μήνυμα ότι το 5800 αποσυνδέθηκε από την USB. Δεν θυμάμαι παλιότερα τι γινόταν αντίστοιχως.

Link to comment
Share on other sites

το κάναμε και αυτό, τίποτα...

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν αλλάζω τις επιλογές από την συνδεσιμότητα-usb σε Μαζική αποθήκευση, μεταφορά εικόνων, μεταφορά πολυμέσων όταν διαλέγω Pc Suite μου βγαίνει ένα μήνυμα ότι το 5800 αποσυνδέθηκε από την USB. Δεν θυμάμαι παλιότερα τι γινόταν αντίστοιχως.

 

Την αλλαγή την έκανες με το καλώδιο πάνω στο κινητό αν κατάλαβα καλά. Αν ναι δοκίμασε να την κάνεις αφού εχεις τραβήξει το καλώδιο και μετά να το ξανασυνδέσεις...

 

Τι να σου πω, εμενα σε 3 διαφορετικά pc με 7αρια 64+32bit και xp δεν μου εχει συμβεί κάτι αντίστοιχο ποτέ...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Την αλλαγή την έκανες με το καλώδιο πάνω στο κινητό αν κατάλαβα καλά. Αν ναι δοκίμασε να την κάνεις αφού εχεις τραβήξει το καλώδιο και μετά να το ξανασυνδέσεις...

 

Τι να σου πω, εμενα σε 3 διαφορετικά pc με 7αρια 64+32bit και xp δεν μου εχει συμβεί κάτι αντίστοιχο ποτέ...

και πάλι τιποτα. Πάντως ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...