Jump to content

Nokia PC Suite / Nokia Suite / Software Updater


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

δηλαδη να μην το κανω αυτο?:rolleyes::rolleyes:

 

θα τα απεγκαταστησω και θα βαλω μονο το updater να δω τι θα γινει...:blink::blink:

 

Εφόσον είσαι σε Vista.

Τι νόημα θα είχε να υπάρχει ως επιλογή στη Συμβατότητα...

 

Στον υπολογιστή σου απ ό,τι βλέπω έχεις και το Nokia PC Suite.

Κάνε το κόπο να απεγκαταστήσεις οτιδήποτε έχει σχέση με προγράμματα της Nokia + οδηγούς καλωδίου κλπ, και εγκατέστησε εκ νέου μόνο τη τελευταία έκδοση του Software Updater.

 

Να έχει σχέση το μήνυμα με το ό,τι έχεις VL έκδοση δεν νομίζω.

Θα σου έβγαζε πως δεν υπάρχει έκδοση λογισμικού διαθέσιμη.

 

το εκανα αλλα βγαζει το ιδιο μηνυμα παλι:mad::mad::mad:

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδη να μην το κανω αυτο?:rolleyes::rolleyes:

 

θα τα απεγκαταστησω και θα βαλω μονο το updater να δω τι θα γινει...:blink::blink:

 

 

 

το εκανα αλλα βγαζει το ιδιο μηνυμα παλι:mad::mad::mad:

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Σαν πρώτο βήμα, δοκίμασε σε έναν δεύτερο υπολογιστή, εφόσον έχεις τη δυνατότητα. Αν και πάλι δεν λειτουργήσει, κάνε ένα hard format στο κινητό σου και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εκανα μεσω κινητου κ μου εβαλε την εκδοση 31!!νεα ειναι αυτη ή οχι??

 

και κατι αλλο

για πλοηγηση με gps ποιο προγραμμα να βαλω???

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εκανα μεσω κινητου κ μου εβαλε την εκδοση 31!!νεα ειναι αυτη ή οχι??

 

και κατι αλλο

για πλοηγηση με gps ποιο προγραμμα να βαλω???

 

Υπάρχει και έκδοση v40, αλλά όχι για Vodafone Live. Αν θέλεις να την εγκαταστήσεις στο κινητό σου, θα πρέπει να κάνεις debrand τη συσκευή σου.

 

Για πλοήγηση μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Ovi Maps, το οποίο η Nokia προσφέρει πλέον δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

 

εδω και μερες το ovi souite βγαζει ενα προβλημα λει

' το ovi souite 2 τερματιστικε προσορινα΄ η κατι τετιο τι ειναι πως γινεται στα καλα καθουμενα το λειτουργεικο μου ειναι 7ultimate

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα του ovi suite απο το pc suite?

 

Το Ovi Suite είναι πιο καινούρια εφαρμογή και έχει πιο πολύ multimedia χαρακτήρα, ενώ το PC Suite περιλαμβάνει περισσότερες λειτουργίες. Μπορείς να εγκαταστήσεις και τα δυο ταυτόχρονα, λειτουργούν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Έχω το ovi suite. Συνδέω 6120 classic και το N97. Με κανένα δε μπορώ να συνδεθώ στο ίντερνετ. Έχω κανονικά τις ρυθμίσεις στις συσκευές. Και επιλέγω είτε τις αυτόματες ρυθμίσεις όπου επιλέγω GREECE - WIND είτε manually όπου βάζω gint.b-online.gr και κενά user κ pass. Τι φταίει?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα και χρόνια πολλά. Εχω το εξής πρόβλημα. Έχω ένα NOKIA 5800 και το PC μου τρέχει Windows 7. Ενώ λοιπόν το Nokia Suite, Ovi Player, Software Updater κ.τ.λ.π. Έτρεχαν μια χαρά, από εχθές το PC μου δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο και μου γράφει συνέχεια: Το πρόγραμμα οδήγησης τησ συσκευής δεν εγκαταστάθηκε με επιτυχία (Συσκευή USB MTP αποτυχία). Έκανα επανεγκατάσταση αλλά πάλι τα ήδια. Παρακαλώ τα φώτα σας (την μεγάλη σκάλα) ευχαριστώ εκ των προτέρων ! ! !:hypno:
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο προβλημα εχω εδω και 3 εβδομαδες στα καλα καθουμενα λασκαρε η βιδα .... τα εκανα πληρες απεγκατασταση ολον σχετικον και διεγραψα ολα τα σχετικα τα εβαλα απο την αρχη και αυτο 5 φορες το εκανα δεν εγινε τπτ

 

μονο τα ΧP δεν εχουν προβλημα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα ακόμα και όταν κάνουν απεγκατάσταση ας δοκιμάσουν να τρέξουν το PC Suite Cleaner πριν κάνουν εγκατάσταση ξανά

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα ακόμα και όταν κάνουν απεγκατάσταση ας δοκιμάσουν να τρέξουν το PC Suite Cleaner πριν κάνουν εγκατάσταση ξανά
Δυστηχως τιποτα ! ! !:cry:
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως τιποτα ! ! !:cry:

 

:blink: σ έμενα μια χαρά λειτουργεί μετά το PC suite cleaner το διάκο σου γιατί :confused: δοκίμασες ξανά ?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

:blink: σ έμενα μια χαρά λειτουργεί μετά το PC suite cleaner το διάκο σου γιατί :confused: δοκίμασες ξανά ?
Μου γραφει συνεχεια αυτο: Το πρόγραμμα οδήγησης τησ συσκευής δεν εγκαταστάθηκε με επιτυχία (Συσκευή USB MTP αποτυχία):dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Μου γραφει συνεχεια αυτο: Το πρόγραμμα οδήγησης τησ συσκευής δεν εγκαταστάθηκε με επιτυχία (Συσκευή USB MTP αποτυχία):dizzy:

 

Μηπως εχεις comodo firewall?Αλλες καινουργιες συσκευες usb μπορεις να εγκαταστήσεις;Αν οχι τοτε απενεργοποιησε το defence+ και ξαναδοκιμασε.Ενα τετοιο προβλημα μου εβγαζε και εμενα αλλα σε vista.

Link to comment
Share on other sites

ένα περιεργω που γίνεται με φόρτιση είναι όταν το έχω συνδεδεμένο με pc suite πάντα φορτίζει άλλα από χτες κάνει τα στραβά εκεί που έχω λίγο λει οτι φορτίζει και μετα απο ωρα σταματάει και μένει απο μπαταριά:blink:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις comodo firewall?Αλλες καινουργιες συσκευες usb μπορεις να εγκαταστήσεις;Αν οχι τοτε απενεργοποιησε το defence+ και ξαναδοκιμασε.Ενα τετοιο προβλημα μου εβγαζε και εμενα αλλα σε vista.
Το έκανα αλλά τίποτα. Ένα Ν78 που έχω πάντως το βλέπει κανονικά στην ίδια θύρα . . .γ............τα τι θα κάνω μου έχει σπάσει τα νέυρα:cry:
Link to comment
Share on other sites

Στην Διαχ. εφαρμογων της συσκευης σου υπαρχει ενα αρχειο που εγκαθιστατε την πρωτη φορα που συνδεεις την συσκευη σου με το PC Suite απεγκατεστησε το για να ξανακανει εγκατασταση μπορει να λυθει το προβλημα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στην Διαχ. εφαρμογων της συσκευης σου υπαρχει ενα αρχειο που εγκαθιστατε την πρωτη φορα που συνδεεις την συσκευη σου με το PC Suite απεγκατεστησε το για να ξανακανει εγκατασταση μπορει να λυθει το προβλημα..
Φιλαράκο μήπως θυμάσαι αν είναι στην κάρτα η στην συσκευή, και πως ονομάζεται το αρχείο; Ευχαριστώ !:dizzy:

 

Τελικά έκανα format στο τηλέφωνο και όλα καλά ! ! !

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω το εξής απλό. Εχω Νοκια Χ6 και χρησιμοποιώ το Νοκια PC Suite. Όταν θέλω να αποσυνδέσω το κινητό ακολουθώ κάποια συγκεκριμένη διαδικασία? (όπως πχ οταν αφαιρουμε ενα usb - ασφαλής κατάργηση κτλ)??

 

Και κατι ακόμα: Απ' ό,τι κατάλαβα για να κανω debrand χρησιμοποιώ το NSS και το Nokia Software Updater (θα χαθούν όλα μου τα αρχεία μετα την διαδικασία;;Sorry αν ειναι off-topic)

Edited by geotaras
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις συνδεδεμένη την συσκευή μέσω pc suite δεν χρειάζεται να ακολουθήσεις κάποια διαδικασία.Απλά αφαιρείς το καλώδιο.

Δεν χάνεται τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Σε Windows XP SP2 είχα εγκαταστήσει το Ovi 2.5 αλλά επειδή δεν ήταν όσο λειτουργικό θα ήθελα, το απεγκατέστησα και έβαλα το PC Suite 2.2.27

 

Αφού ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση, όταν το ανοίγω βγάζει μήνυμα σφάλματος ότι η εγκατάσταση δεν έχει γίνει σωστά και ότι υπάρχει πρόβλημα.

 

Στην προσπάθεια μου να τα κάνω όλα από την αρχή απεγκατέστησα τα πάντα, άλλα όταν προσπαθώ να επεγκαταστήσω και το Connectivity Cable Driver (7.1.23) βγάζει συνεχώς το μήνυμα:

"The feature you are trying to use is on a network resource that is unavailable."

 

Δοκίμασα να περάσω την νεότερη έκδοση του Nokia Connectivity Cable Driver (7.1.29) και πάλι μήνυμα σφάλματος:

"The old version of Nokia Connectivity Cable Driver cannot be removed.

Contact your technical support group"

 

..νέα προσπάθεια με το PC Suite Cleaner και το αποτέλεσμα:

Found installed products:

- PC Connectivity Solution

- Nokia Connectivity Cable Driver

 

"Product uninstallations:

PC Connectivity Solution uninstall: failed due to missing installation source. Registry entries cleaned.

Nokia Connectivity Cable Driver uninstall: failed due to missing installation source. Registry entries cleaned." :cry::cry::cry:

 

Συγγνώμη για την έκταση του post αλλά έχω απελπιστεί πλεόν!!!

Link to comment
Share on other sites

H τελευταια εκδοση Nokia pc suite ειναι η 7.1.40.1.Επισης μπορει να χρειαστει να περασεις στα ΧΡ το sp3.

 

Για την έκδοση έχεις δίκιο, εγώ έβλεπα την version του setup file....

 

Πέρασα και το SP3, αλλά μία από τα ίδιο. "Καθάρισα" και με το TuneUp 2010, αλλά τίποτα...

 

Τι άλλο να κάνω???? Είμαι ένα βήμα πριν τον γκρεμό (όπου γκρεμός=format c ) :lost::lost::lost:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνει αυτόματο backup τα αρχεία του νικητού αυτόματα το PC Suite σε τακτά διαστήματα χωρίς την δική μου παρέμβαση?

 

(όχι synchronise)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...