Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια παλια μεσω NSU αν κατι πηγαινε στραβα μπορουσες να ξαναβαλεις την τρεχουσα εκδοση τωρα ομως δεν μπορεις δεν υπαρχει η επιλογη επανεγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερωτηση :

Αφου εκανα αναβαθμηση με την καινουργια εκδοση λογισμικου,ακολουθησα τις συμβουλες καποιων φιλων εδω μεσα και εκανα hard reset σε ολες τις μνημες!

Ολες τις φωτο λοιπον που ειχα αποθηκευμενες στην καρτα μνηνμης ,αποφασησα να τις αποθηκευσω στο "σκληρο" του τηλεφωνου!

Δεν ειδα βεβαια καμια ιδιεταιρη διαφορα στην ταχυτητα του τηλ,ισα-ισα εγινε πιο βαρυ... ,αλλα το προβλημα μου ειναι αλλο!

Εχει μπερδεψει η εκθεση,εντελως τις φωτο και τα βιντεο,σε οτι αφορα ημερ/νιες, μηνες ,χρονολογιες κλπ!

Πως μπορω να τα βαλω να φαινονται στην εκθεση με σωστη σειρα?

(εχω βαλει τους φακελους με τους μηνες στη σειρα στη μνημη,αλλα παλι στην εκθεση τα μπερδευει...)

Ευχαριστω...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση :

Αφου εκανα αναβαθμηση με την καινουργια εκδοση λογισμικου,ακολουθησα τις συμβουλες καποιων φιλων εδω μεσα και εκανα hard reset σε ολες τις μνημες!

Ολες τις φωτο λοιπον που ειχα αποθηκευμενες στην καρτα μνηνμης ,αποφασησα να τις αποθηκευσω στο "σκληρο" του τηλεφωνου!

Δεν ειδα βεβαια καμια ιδιεταιρη διαφορα στην ταχυτητα του τηλ,ισα-ισα εγινε πιο βαρυ... ,αλλα το προβλημα μου ειναι αλλο!

Εχει μπερδεψει η εκθεση,εντελως τις φωτο και τα βιντεο,σε οτι αφορα ημερ/νιες, μηνες ,χρονολογιες κλπ!

Πως μπορω να τα βαλω να φαινονται στην εκθεση με σωστη σειρα?

(εχω βαλει τους φακελους με τους μηνες στη σειρα στη μνημη,αλλα παλι στην εκθεση τα μπερδευει...)

Ευχαριστω...

 

Αυτό συμβαίνει γιατί όταν μετακινήσεις τους φακέλους και τα αρχεία που δημιουργεί η κάμερα κατά τη λήψη φωτογραφιών/βίντεο, παύουν να εμφανίζονται στο ξεχωριστό κομμάτι του default Photo Viewer "Λήψεις φωτογρ. και βίντεο" και μπαίνουν χύμα στο "Λήψεις" μαζί με όλες τις υπόλοιπες εικόνες που μπορεί να έχεις στο κινητό σου. :(

Με αφορμή το post σου να πω ότι ο Resco Photo Viewer είναι απλά καταπληκτικός....... :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί όταν μετακινήσεις τους φακέλους και τα αρχεία που δημιουργεί η κάμερα κατά τη λήψη φωτογραφιών/βίντεο, παύουν να εμφανίζονται στο ξεχωριστό κομμάτι του default Photo Viewer "Λήψεις φωτογρ. και βίντεο" και μπαίνουν χύμα στο "Λήψεις" μαζί με όλες τις υπόλοιπες εικόνες που μπορεί να έχεις στο κινητό σου. :(

Με αφορμή το post σου να πω ότι ο Resco Photo Viewer είναι απλά καταπληκτικός....... :happy:

White_butter_fly ,σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...Θα δοκιμασω το Resco Photo Viewer...

Μια ακομα ερωτηση...Πριν κανω hard reset ,αποθηκευσα στο pc ολη την καρτα μνημης,οπου ειχα αποθηκευμενα τα μηνυματα μου!

Επανεφερα ομως στο "σκληρο" του τηλεφωνου τις φωτο,βιντεο και τραγουδια,ωστε να ειναι αδεια η καρτα μνημης, με αποτελεσμα ομως να μην εχω προσβαση ουτε στα μην,ουτε στο bakup που ειχα κανει...

Που ειναι κρυμενα αυτα και πως μπορω να τα "φερω" στο "σκληρο" και να δουλεψουν?

Ευχαριστω και παλι εκ των προτερων...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες back up, εννοείς πως απλά αντέγραψες τα περιεχόμενα της κάρτα μνήμης στον υπολογιστή σου ή δημιούργησες back up αρχείο μέσω της "Διαχείρισης αρχείων";

 

Αν είναι το πρώτο, αντέγραψε το φάκελο Private\1000484b\Mail2 στην αντίστοιχη διαδρομή της εσωτερικής μνήμη flash και άλλαξε τη ρύθμιση για το που θέλεις να αποθηκεύονται τα μηνύματα σου.

Αν είναι το δεύτερο, πήγαινε στη "Διαχείριση αρχείων" και κάνε επαναφορά του back up, επιλέγοντας όμως μόνο τα δεδομένα τα οποία θέλεις να επαναφέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες back up, εννοείς πως απλά αντέγραψες τα περιεχόμενα της κάρτα μνήμης στον υπολογιστή σου ή δημιούργησες back up αρχείο μέσω της "Διαχείρισης αρχείων";

 

Αν είναι το πρώτο, αντέγραψε το φάκελο Private\1000484b\Mail2 στην αντίστοιχη διαδρομή της εσωτερικής μνήμη flash και άλλαξε τη ρύθμιση για το που θέλεις να αποθηκεύονται τα μηνύματα σου.

Αν είναι το δεύτερο, πήγαινε στη "Διαχείριση αρχείων" και κάνε επαναφορά του back up, επιλέγοντας όμως μόνο τα δεδομένα τα οποία θέλεις να επαναφέρεις.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε Itchrist86!

Ειχα απενεργοποιημενο στο pc μου την εμφανηση κρυφων φακελων και δε μου εβγαζε τον Private!

Moλις το πηρα χαμπαρι ομως,το τακτοποιησα,οπως ακριβως μου προτεινες!

Δε βρηκα λυση ομως για τη σωστη, ημερομηνιακα παρουσιαση των φωτο-βιντεο,στην εκθεση...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, εγινε και αυτο... Μου δωσανε απο την Alpha Copy( στα κεντρικα) αντικατασταση N97 μη ελληνικο... Μετα απο 3 μηνες, μολις ακουσα οτι θα το στελνανε 3η φορα εξωτερικο εφτασα στο αμην.. Δεν μπορουσαν να κανουν αλλιως και μου το αλλαξανε.. Το GPS το αφησα κανα τεταρτο στο αμαξι μπροστα στο μπαρμπριζ και ακομα ελεγε Χωρις Συνδεση.. με AGPS.. τι να πω..
Link to comment
Share on other sites

Δε βρηκα λυση ομως για τη σωστη, ημερομηνιακα παρουσιαση των φωτο-βιντεο,στην εκθεση...

 

Δυστυχώς, σε αυτό δεν υπάρχει κάποια λύση. Όταν ξαναπερνάς τις φωτό από το φάκελο Κάμερα μετά από format, παίρνουν όλες την ημερομηνία που τις πέρασες και "χάνουν" την ημερομηνία δημιουργίας τους.

 

Και ναι, εγινε και αυτο... Μου δωσανε απο την Alpha Copy( στα κεντρικα) αντικατασταση N97 μη ελληνικο... Μετα απο 3 μηνες, μολις ακουσα οτι θα το στελνανε 3η φορα εξωτερικο εφτασα στο αμην.. Δεν μπορουσαν να κανουν αλλιως και μου το αλλαξανε.. Το GPS το αφησα κανα τεταρτο στο αμαξι μπροστα στο μπαρμπριζ και ακομα ελεγε Χωρις Συνδεση.. με AGPS.. τι να πω..

 

Κι εγώ μετά την αναβάθμιση και το format σε C και Ε αντιμετωπίζω τρελό πρόβλημα με το GPS. Δεν πιάνει ποτέ... Έβγαλα και το συρματάκι και το πήγα σε Nokia Shop να μου πούνε μια γνώμη και είπαν ότι πρέπει να το κρατήσουν. Αλλά δε θέλω να μπω στη διαδικασία να το περιμένω 3 μήνες, μπορώ να ζήσω και χωρίς GPS, ας είναι καλά το Google Maps. Κάτι είναι και αυτό. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, εγινε και αυτο... Μου δωσανε απο την Alpha Copy( στα κεντρικα) αντικατασταση N97 μη ελληνικο... Μετα απο 3 μηνες, μολις ακουσα οτι θα το στελνανε 3η φορα εξωτερικο εφτασα στο αμην.. Δεν μπορουσαν να κανουν αλλιως και μου το αλλαξανε.. Το GPS το αφησα κανα τεταρτο στο αμαξι μπροστα στο μπαρμπριζ και ακομα ελεγε Χωρις Συνδεση.. με AGPS.. τι να πω..

 

τι εννοεις μη ελληνικο?δεν εχει ελληνικα γραμματα το πληκτρολογιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξεις γρήγορα γλώσσα? να μην πάς δηλαδή απο το μενού input language english κτλ... ευχαριστώ εκ τον προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Κάνουμε και μια αναζήτηση στα προηγούμενα...:rolleyes:

Ο συνδυασμός αλλαγής γλώσσας είναι Shift+Sym.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

απο οτι θα είδες δεν είναι η πρώτη φορά που έκανα post...

με όλη την καλή διάθεση έψαξα και δεν το βρήκα διότι με search : αλλαγή γλώσσας και γρήγορη αλλαγή κτλ... δεν βρήκα κάτι άμεσα...

thanks anywayz...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ο φάκελος "My Videos" που υπήρχε στο Ν95 και ότι Φώτος έβαζες εκεί, δε φαινόντουσαν στην έκθεση δεν υπάρχει πλέον ε?

Ούτε κάποιος άλλος φάκελος με αυτές τις ιδιότητες?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις μη ελληνικο?δεν εχει ελληνικα γραμματα το πληκτρολογιο?

 

Εννοω οτι δεν εχει ελληνικο product code, και ουτε ελληνικα γραμματα.. το Product code του ειναι το 0577021(μαυρο ειναι) η κατι τετοιο, δεν το θυμαμε τωρα

Link to comment
Share on other sites

απο οτι θα είδες δεν είναι η πρώτη φορά που έκανα post...

με όλη την καλή διάθεση έψαξα και δεν το βρήκα διότι με search : αλλαγή γλώσσας και γρήγορη αλλαγή κτλ... δεν βρήκα κάτι άμεσα...

thanks anywayz...

 

Δοκίμασε το Language Switcher! Υπάρχει στο θέμα των εφαρμογών. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εβαλα τα προγραμματα π ειδα εδω για να ακουγεταιη αναγνωση μηνυματων σε ελληνικα.ενω μου λεει εχετε μηνυμα απο τον ταδε μετα το μηνυμα το διαβαζει η αγγλικη φωνη(βαρβαρο το ξερω).τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Language Switcher! Υπάρχει στο θέμα των εφαρμογών. ;)

Πολυ καλο προγραμματακι,οταν γραφεις με το εικονικο πληκτρολογιο!

Tahnk's!

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εβαλα τα προγραμματα π ειδα εδω για να ακουγεταιη αναγνωση μηνυματων σε ελληνικα.ενω μου λεει εχετε μηνυμα απο τον ταδε μετα το μηνυμα το διαβαζει η αγγλικη φωνη(βαρβαρο το ξερω).τι να κανω??

Εφαρμογές>Αναγν.μηνυμ.>Επιλογές>Ρυθμίσεις>Ανίχνευση γλώσσας>Απενεργοποιημένη.

Στις ρυθμίσεις ομιλίας έχεις διαλέξει ήδη τα Ελληνικά και αν απενεργοποιήσεις και την ανίχνευση γλώσσας θα στα διαβάζει ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω το προβλημα λυθηκε.φτιαχνω και το ρυθμο και ολα οκ

εχουμε και νεα

http://thenokiaguide.com/2009/12/16/upcoming-firmware-for-the-n97-and-n900/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για ποιο χωρα προοριζεται το 0577221 γιατι απο Alpha Copy ενα τετοιο μου δωσανε ως αντικατασταση..
Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει όλο το internet φίλε μου και δε βρίσκω που αντιστοιχεί τούτο το product code.

Πήγαινε στους απαράδεκτους της Άλφ@ Κλόπυ και απαίτησε να σου δώσουν ελληνική συσκευή ή στη χειρότερη να σου πουν ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ για ποιο region προορίζεται αυτό που σου έδωσαν και γιατί ΔΕΝ υπάρχει πουθενά αυτό το product code...

 

Καλή τύχη

 

Υ.Γ. Δε ξέρω αν βοηθά κάπως, αλλά στo link που παραθέτω έχει όλα τα product codes που ξεκινούν με 057

 

http://www.nokiausers.net/forum/nokia-n97/27726-n97-product-codes.html

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει όλο το internet φίλε μου και δε βρίσκω που αντιστοιχεί τούτο το product code.

Πήγαινε στους απαράδεκτους της Άλφ@ Κλόπυ και απαίτησε να σου δώσουν ελληνική συσκευή ή στη χειρότερη να σου πουν ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ για ποιο region προορίζεται αυτό που σου έδωσαν και γιατί ΔΕΝ υπάρχει πουθενά αυτό το product code...

 

Καλή τύχη

 

Υ.Γ. Δε ξέρω αν βοηθά κάπως, αλλά στo link που παραθέτω έχει όλα τα product codes που ξεκινούν με 057

 

http://www.nokiausers.net/forum/nokia-n97/27726-n97-product-codes.html

 

Ευχαριστω πολυ που ασχοληθηκες με το θεμα μου, αλλα κατεληξα οτι αυτο το product code αντιστοιχη σε συσκευες που προοριζονται για αντικατασταση και μονο... Οταν περασα ξανα το firmware απο πανω μεσω NSU τα ελληνικα παρεμηναν, μονο ελληνικο qwerty δεν εχει.. Το θεμα ειναι οτι το GPS δεν λειτουργουσε καθολου και το ξαναπηγα σημερα, μου το κρατησανε παλι, αυριο θα τους παρω τηλ. , να δω τι θα μου πουνε.. κανονικα επρεπε να μου δωσουνε αντικατασταση επιτοπου 2 μερες συσκευη, με 5 λεπτα χρονο ομιλιας...

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι σε σχέση με τα RSS feeds:

Έβαλα να κατεβάζει ανά μία ώρα τα Notifications μου από το Facebook μέσω RSS και να τα εμφανίζει στη homescreen και όλα πάνε καλά, μέχρι... τα μεσάνυχτα.

Μετά γίνεται κολοκύθα! :lol:

Δηλαδή, ανανεώνεται κανονικά μέχρι και τις 11:00 μμ, μετά σταματάει να κάνει ανανέωση, όταν πάω να την κάνω χειροκίνητα συνδέεται στο δίκτυο αλλά κολλάει εκεί, δεν κάνει τίποτα. Κι αν κλείσω και ανοίξω ξανά το τηλέφωνο, απενεργοποιούνται τελείως οι αυτόματες ενημερώσεις.

Νομίζω ότι φταίει ο browser, οποίος έχει ακόμα πολλά θεματάκια και ελπίζω ότι η επερχόμενη αναβάθμιση αυτές τις μέρες θα τα διευθετήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια,μετα απο την τελευταια αναβαθμηση και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ,αφου γινει hard reset σε μνημη C,καρτα μνημης και mass memοry,το κινητο πεταει!

Ειναι απιστευτη η αλλαγη!

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...