Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως εχουμε ξαναπει , Περιμενουμε το V20 ...απο Οκτωβριο

αν δεν κανω λαθος.

Το V 12.0.026 λογικα ειναι για local changes των δικτυων & χωρων

που αναφερονται

 

Όχι Μιχάλη, θα διατεθεί και στην Ελλάδα για Ν97-1 (RM-505) η νέα V 12.0.026, ήδη έπρεπε να διατίθεται από 10/09/2009.

 

Παρακάτω το επίσημο readme:

 

"12.0.026 is the official PR1.2 release for new production units and for care.

 

PR1 user who upgrades to PR1.2 via NSU/FOTA will need to upgrade Mail for Exchange through SW updates in applications folder, and widgets through Ovi store (Facebook, Accuweather, etc.) separately

Previous 12.0.024 release is already available via NSU & FOTA, but 12.0.026 provides more compatibility for HW components to increase production capabilities. All other features and functionalities are same.

 

For all returned devices, 12.0.026 should be reflashed as latest PR1.2 SW."

 

 

=========================================================================================================

 

 

Repair Instruction

GPS Perfomance Improvement

 

2. Introduction

There are some complaints from field that GPS performance of N97 is not satisfied. There are many root causes for them. From hardware point of view, program found an improvement measure. Bigger camera cushion improves GPS performance by 2~4 dBm. This bulletin is to give instruction for this issue.

3. Identification of fault or service case

Symptom: 4213 Cellular access: No GPS connection

Symptom: 4214 Cellular access: Drops GPS connection

4. Parts or assemblies affected

Affected part:

Item code /CCT Part Number Part Description Version

I0203 02693L4 CAMERA ASSY

- 9405314 SHIELD FRAME CUSHION

5. Repair solution and procedure

Bigger camera cushion is implemented in camera assy as a running change. On the other hand, it can be ordered as individual spare part. When N97 device is returned due to above symptom, repair center should disassemble the device and check camera assy. Below are pictures for old and new camera assy.

If device has new camera cushion already, do not change any part. Follow normal repair instruction for GPS.

If device has old camera cushion, remove the cushion by tweezers or other tools. Clean the surface of camera assy by alcohol. Put new camera cushion on it.

6. Other service information or procedures

After above repair, GPS testing should be done as usual. If test fails, device should be sent to L3 for troubleshooting.

This service bulletin only applies to GPS complaint symptom.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι Μιχάλη, θα διατεθεί και στην Ελλάδα για Ν97-1 (RM-505) η νέα V 12.0.026, ήδη έπρεπε να διατίθεται από 10/09/2009.

 

Το επίσημο readme δεν αναφέρει ότι θα έρθει στην Ελλάδα. :confused:

Επιπλέον, τι νόημα έχει αν όλοι περιμένουν την V 20 μέσα στον επόμενο μήνα.

Νομίζω πώς και το V 12.0.026 υποδηλώνει ελάχιστες και ανεπαίσθητες αλλαγές από την V 12.0.024, οπότε δε μπορώ παρά να θεωρήσω πιο λογικό αυτό που είπε ο nervous, ότι πρόκειται για μικρές διαορθώσεις σε θέματα localisation.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κάνει πιο λιανά το παραπάνω για να καταλάβουμε?

Ευχαριστώ

 

Το επίσημο readme δεν αναφέρει ότι θα έρθει στην Ελλάδα. :confused:

Επιπλέον, τι νόημα έχει αν όλοι περιμένουν την V 20 μέσα στον επόμενο μήνα.

Νομίζω πώς και το V 12.0.026 υποδηλώνει ελάχιστες και ανεπαίσθητες αλλαγές από την V 12.0.024, οπότε δε μπορώ παρά να θεωρήσω πιο λογικό αυτό που είπε ο nervous, ότι πρόκειται για μικρές διαορθώσεις σε θέματα localisation.

 

Αναφέρεται στο επίσημο Service Bulletin, αλλά δυστυχώς για ευνόητους λόγους δεν μπορώ να το δημοσιεύσω ολόκληρο!

Επίσης όλες οι δημοσιεύσεις μου είναι από τις επίσημες ανακοινώσεις της Nokia, δεν θέλω λοιπόν να υπάρχουν αμφιβολίες για τα post μου.

 

Όποιος δεν καταλαβαίνει τι λένε τα παραπάνω επίσημα Service Bullentin, ας τα μεταφράσει στα ελληνικά μέσω Google:

 

http://www.google.gr/language_tools?hl=el

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το προγραμμα για ενημερωση αλλα δεν ξερω πως να κατεβασω τις ενημερωσεις.θα παω να ρωτησω σε καποιο νοκια shοp για να δω αν θα το αφησω(δυσκολα).αν το παω καπου π θα πιανει ασυρματο δεν μπορω να κανω ολες τις ενημερωσεις επιτοπου ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το προγραμμα για ενημερωση αλλα δεν ξερω πως να κατεβασω τις ενημερωσεις.θα παω να ρωτησω σε καποιο νοκια shοp για να δω αν θα το αφησω(δυσκολα).αν το παω καπου π θα πιανει ασυρματο δεν μπορω να κανω ολες τις ενημερωσεις επιτοπου ρε παιδια?

 

μπορεις και μεσω wlan

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε αλλα δεν εχω σταθερο ιντερνετ.να το παω σε κανα φιλο π εχει να το κανω?

 

σε ενα γνωστο η σε ενα hot spot θα κανεις την δουλεια σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε ενα γνωστο η σε ενα hot spot θα κανεις την δουλεια σου

 

ευχαριστω φιλε μ να σαι καλα.αυτο θα κανω.για καμια θηκη σιλικονης εχετε να προτεινετε τπτ?π

θα βρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος πως όλο και κάτι θα βρεις στο Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

Repair Instruction

GPS Perfomance Improvement

 

2. Introduction

There are some complaints from field that GPS performance of N97 is not satisfied. There are many root causes for them. From hardware point of view, program found an improvement measure. Bigger camera cushion improves GPS performance by 2~4 dBm. This bulletin is to give instruction for this issue.

3. Identification of fault or service case

Symptom: 4213 Cellular access: No GPS connection

Symptom: 4214 Cellular access: Drops GPS connection

4. Parts or assemblies affected

Affected part:

Item code /CCT Part Number Part Description Version

I0203 02693L4 CAMERA ASSY

- 9405314 SHIELD FRAME CUSHION

5. Repair solution and procedure

Bigger camera cushion is implemented in camera assy as a running change. On the other hand, it can be ordered as individual spare part. When N97 device is returned due to above symptom, repair center should disassemble the device and check camera assy. Below are pictures for old and new camera assy.

If device has new camera cushion already, do not change any part. Follow normal repair instruction for GPS.

If device has old camera cushion, remove the cushion by tweezers or other tools. Clean the surface of camera assy by alcohol. Put new camera cushion on it.

6. Other service information or procedures

After above repair, GPS testing should be done as usual. If test fails, device should be sent to L3 for troubleshooting.

This service bulletin only applies to GPS complaint symptom.

 

Προσωπικα θεωρω το παραπανω ενα απο τα πιο σημαντικα αρθρα που εχω διαβασει τον τελευταιο καιρο σχετικα με το GPS του Ν97. Μεχρι τωρα σε οποιον ρωτουσε σχετικα, δινοταν η απαντηση πως οι γνωμες διιστανται για το αν φταιει το υλικο η το λογισμικο που σε μια αναβαθμιση θα διορθωθει. Στην ουσια θεωρουσαμε αδυνατο για την Νοκια να εχει κανει τετοια πατατα σε ενα απο τα πιο σημαντικα θεματα της ναυαρχιδας της και ευχομαστε να ειναι θεμα λογισμικου που θα λυθει με αναβαθμιση.

 

Πλεον ομολογειται καθαρα πως υπαρχει τουλαχιστον θεμα υλικου. Δεν καταλαβα δυστυχως σε τι βαθος βρισκεται αυτο το "μαξιλαρι", για να μπορεσουμε να διαπιστωσουμε μονοι μας ποιο "φοραμε". Πιστευω οτι συντομα ισως κυκλοφορησει καποιο βιντεο που θα δειχνει τον τροπο, αντιστοιχο εκεινου με το συρματακι. Ακομη δυσκολευομαι να πιστεψω την βελτιωση των 2-4 dbm που επερχονται με την αλλαγη του "μαξιλαριου".

 

Μετα το πρωτο θεμα με την αλλαγη του καπακιου της καμερας ειναι το δευτερο θεμα που παρουσιαζεται στο ιδιο σημειο.Αραγε εκει ειναι η αχιλειος πτερνα της συσκευης ?

 

Τελος θεωρω πως ανταξιο μιας εταιρειας του επιπεδου που θελει να βρισκεται η Νοκια, θα ηταν να γνωριζει ηδη ποια s/n εχουν τον συγκεκριμμενο εξοπλισμο και ποια χρειαζονται την αλλαγη και να ενημερωσει καταλληλα τα service points της, ετσι ωστε να μην χρειαζεται να ψαχνομαστε ολοι μας μονοι μας.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γίνει soft reset στο κινητό ;

 

soft reset νοειται καθε φορα που κανεις επανεκκινηση. Ειτε μεσω του πληκτρου on/off ειτε μεσω συγκεκριμενου προγραμματος.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θεωρω το παραπανω ενα απο τα πιο σημαντικα αρθρα που εχω διαβασει τον τελευταιο καιρο σχετικα με το GPS του Ν97. Μεχρι τωρα σε οποιον ρωτουσε σχετικα, δινοταν η απαντηση πως οι γνωμες διιστανται για το αν φταιει το υλικο η το λογισμικο που σε μια αναβαθμιση θα διορθωθει. Στην ουσια θεωρουσαμε αδυνατο για την Νοκια να εχει κανει τετοια πατατα σε ενα απο τα πιο σημαντικα θεματα της ναυαρχιδας της και ευχομαστε να ειναι θεμα λογισμικου που θα λυθει με αναβαθμιση.

 

Πλεον ομολογειται καθαρα πως υπαρχει τουλαχιστον θεμα υλικου. Δεν καταλαβα δυστυχως σε τι βαθος βρισκεται αυτο το "μαξιλαρι", για να μπορεσουμε να διαπιστωσουμε μονοι μας ποιο "φοραμε". Πιστευω οτι συντομα ισως κυκλοφορησει καποιο βιντεο που θα δειχνει τον τροπο, αντιστοιχο εκεινου με το συρματακι. Ακομη δυσκολευομαι να πιστεψω την βελτιωση των 2-4 dbm που επερχονται με την αλλαγη του "μαξιλαριου".

 

Μετα το πρωτο θεμα με την αλλαγη του καπακιου της καμερας ειναι το δευτερο θεμα που παρουσιαζεται στο ιδιο σημειο.Αραγε εκει ειναι η αχιλειος πτερνα της συσκευης ?

 

Τελος θεωρω πως ανταξιο μιας εταιρειας του επιπεδου που θελει να βρισκεται η Νοκια, θα ηταν να γνωριζει ηδη ποια s/n εχουν τον συγκεκριμμενο εξοπλισμο και ποια χρειαζονται την αλλαγη και να ενημερωσει καταλληλα τα service points της, ετσι ωστε να μην χρειαζεται να ψαχνομαστε ολοι μας μονοι μας.

 

φανταζεσε τι προκειται να γινει αν υπαρξει εντολη να τα παμε για δωρεαν επιδιορθωση? ειναι εφιαλτικο το σεναριο. θα χρειαστει να περιμενουμε ενας θεος ξερει ποσο καιρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γίνει soft reset στο κινητό ;

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651205#post2651205

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις οτι οταν ανοιγεις της φωτογραφιες απο το προεγκατεστημενο προγραμμα της συσκευης δεν τις διχνει καλα?? Εκανα μια συγκριση αναμεσα σε αυτο και στο nokia photo browser και το δευτερο τις εδειχνε πολυ πιο καθαρες, ενω το πρωτο τις εδειχνε με λιγο ποιο θολες , σαν να μην τις ειχε φορτσωση καλα......
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις οτι οταν ανοιγεις της φωτογραφιες απο το προεγκατεστημενο προγραμμα της συσκευης δεν τις διχνει καλα?? Εκανα μια συγκριση αναμεσα σε αυτο και στο nokia photo browser και το δευτερο τις εδειχνε πολυ πιο καθαρες, ενω το πρωτο τις εδειχνε με λιγο ποιο θολες , σαν να μην τις ειχε φορτσωση καλα......

 

αν περιμενεις λιγη ωρα, θα αρχισει να τις δειχνει καλυτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω το n97. Σε σχέση με το ν95 8GB τραβάει καλύτερης ποιότητας φωτογραφίες και βίντεο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους:)

Αντιμετοπιζω ενα μαλλον σοβαρο προβλημα και δεν ειμαι βεβαιος οτι γνωριζω την λυση οποτε ζητω την γνωμη σας.....

Το προβλημα μου ειναι πως απο τοτε που το ν97 ειναι το καθημερινο μου τηλεφωνο,εχω πολυ μεγαλες χρεωσεις σε ογκο δεδομενον απο την εταιρια κινητης,με αποτελεσμα να εχω εδω και 2 μηνες τεραστιους λογαριασμους! Το περιεργο ειναι πως δεν κανω ιδιαιτερη χρηση του ιντερνετ μεσω του παροχεα μου (wind internet) η τουλαχιστον οχι τοσο οσο να δικαιολογουντε λογαριασμοι 350 ευρω....!!!:(:wacko:

Το μονο widget που δουλευα ηταν το AccuWether αλλα και αυτο με πολυ προσοχη και παντα με χρηση wifi και ποτε συνδεση παροχεα! Μαλιστα προσεχα μετα τον πρωτο φουσκομμενο λογαριασμο να εχω παντα την ''οθονη αναμονης'' ΕΚΤΟΣ συνδεσης ωστε να μη συνδεετε χωρις την ''αδεια μου'' (η τουλαχιστον ετσι νομιζα....)!!

Εχω σκεφτει να κανω παραπονα στην εταιρια κινητης για τα ποσα αλλα ειμαι πολυ επιφυλακτικος καθως πιστευω πως το προβλημα ειναι το τηλεφωνο και η wind αφου ουδεποτε ειχα τετοια προβληματα στο παρελθον!

Ζητω συγνωμη αν σας κουρασα αλλα θα ηθελα τα ''φωτα'' σας! Αισθανομαι ανοητος καθως δεν ειναι η πρωτη φορα που δουλευω με smartphones ειναι ομως η πρωτη φορα που αντιμετοπιζω κατι αναλογο! Τι ακριβως κανω λαθος?:O

Δεν θα ηθελα να διαγραψω το σημειο προσβασης ''wind internet'' απο το τηλεφωνο (αφου μου ειναι πολυ χρησιμο) και αυτο που εχω κανει ειναι να το εχω ως 4 στην λιστα με τις συνδεσεις! Με ''εξασφαλιζει'' αυτο? Επισης να σας πω πως ποτε δεν εχει τυχει να δω το τηλεφωνο συνδεδεμενο χωρις λογο...και επισης η χρηση που κανω στους χαρτες η οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη θελει ιντερνετ γινεται μεσω ασυρματου δυκτιου η εν πασει περιπτωσει δεν ειναι τετοια ωστε να δικαιολογει τα παραπανω!

Ζητω την γνωμη και την βοηθεια σας....

Και παλι συγνωμη για το μεγεθος του μηνυματος μου!:rolleyes:

 

 

Η χρεωση ειναι πααααρα πολυ μεγαλη αν δεν εχεις καποιο προγραμμα για δωρεαν ογκο wind internet... Κι αφου η συσκευη ειναι αχρηστη χωρις ιντερνετ θα σου προτινα να βαλεις με παγια χρεωση 4 ή 8 €/μηνα, 40 ή 120ΜΒ αντιστοιχα ή και περισσοτερο και να τσεκαρεις τη χρηση απο το μητρωο αφου το εχεις μηδενησει τη μερα που βγαζεις λογαριασμο και υπολογιζοντας την αναλογια των ΜΒ τον πρωτο μηνα που θα το ενεργοποιησεις... Αλλιως θα δεις και πολυ μεγαλυτερα ποσα.. Εγω εχω προγραμμα με 500ΜΒ το μηνα για να μαι σιγουρος ;-)

 

Μετα απο hard reset (ή το εκανα εγω καταλαθος) εχασα το προγραμματακι που ανοιγε το YouTube που ηταν προεγκατεστημενο στη συσκευη. Βρηκα μια εκδοση 2.2.17 που λογικα ειναι η πιο νεα, αλλα δε νομιζω πως ειναι καλυτερη απο την προεγκατεστημενη, καθως η τελευταια ειχε απολυτο fullscreen (εμφανιζοταν καλυτερα το play, << , >> ) και επισης εχω την εντυπωση πως εδινε και δυνατοτητα download του βιντεο. Ξερει κανεις πια εκδοση ειναι, ειναι σε μορφη widset (δεν το βρισκω στο Ovi)?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θεωρω το παραπανω ενα απο τα πιο σημαντικα αρθρα που εχω διαβασει τον τελευταιο καιρο σχετικα με το GPS του Ν97. Μεχρι τωρα σε οποιον ρωτουσε σχετικα, δινοταν η απαντηση πως οι γνωμες διιστανται για το αν φταιει το υλικο η το λογισμικο που σε μια αναβαθμιση θα διορθωθει. Στην ουσια θεωρουσαμε αδυνατο για την Νοκια να εχει κανει τετοια πατατα σε ενα απο τα πιο σημαντικα θεματα της ναυαρχιδας της και ευχομαστε να ειναι θεμα λογισμικου που θα λυθει με αναβαθμιση.

 

Πλεον ομολογειται καθαρα πως υπαρχει τουλαχιστον θεμα υλικου. Δεν καταλαβα δυστυχως σε τι βαθος βρισκεται αυτο το "μαξιλαρι", για να μπορεσουμε να διαπιστωσουμε μονοι μας ποιο "φοραμε". Πιστευω οτι συντομα ισως κυκλοφορησει καποιο βιντεο που θα δειχνει τον τροπο, αντιστοιχο εκεινου με το συρματακι. Ακομη δυσκολευομαι να πιστεψω την βελτιωση των 2-4 dbm που επερχονται με την αλλαγη του "μαξιλαριου".

 

Μετα το πρωτο θεμα με την αλλαγη του καπακιου της καμερας ειναι το δευτερο θεμα που παρουσιαζεται στο ιδιο σημειο.Αραγε εκει ειναι η αχιλειος πτερνα της συσκευης ?

 

Τελος θεωρω πως ανταξιο μιας εταιρειας του επιπεδου που θελει να βρισκεται η Νοκια, θα ηταν να γνωριζει ηδη ποια s/n εχουν τον συγκεκριμμενο εξοπλισμο και ποια χρειαζονται την αλλαγη και να ενημερωσει καταλληλα τα service points της, ετσι ωστε να μην χρειαζεται να ψαχνομαστε ολοι μας μονοι μας.

 

παιδια σορυ αλλα ολα αυτα ειναι μεγαλα ρεζιλια για μενα.....

ειδικα για μια συσκευη που κοστίζει τοσο πολυ........

πο πο πο πο καλα που ειναι το φορουμ......

θα βαρουσα το κεφαλι μου στον τοίχο τωρα αν την ειχα αγορασει...!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι Μιχάλη, θα διατεθεί και στην Ελλάδα για Ν97-1 (RM-505) η νέα V 12.0.026, ήδη έπρεπε να διατίθεται από 10/09/2009.

 

Παρακάτω το επίσημο readme:

 

"12.0.026 is the official PR1.2 release for new production units and for care.

 

PR1 user who upgrades to PR1.2 via NSU/FOTA will need to upgrade Mail for Exchange through SW updates in applications folder, and widgets through Ovi store (Facebook, Accuweather, etc.) separately

Previous 12.0.024 release is already available via NSU & FOTA, but 12.0.026 provides more compatibility for HW components to increase production capabilities. All other features and functionalities are same.

 

For all returned devices, 12.0.026 should be reflashed as latest PR1.2 SW."

 

 

=========================================================================================================

 

 

Repair Instruction

GPS Perfomance Improvement

 

2. Introduction

There are some complaints from field that GPS performance of N97 is not satisfied. There are many root causes for them. From hardware point of view, program found an improvement measure. Bigger camera cushion improves GPS performance by 2~4 dBm. This bulletin is to give instruction for this issue.

3. Identification of fault or service case

Symptom: 4213 Cellular access: No GPS connection

Symptom: 4214 Cellular access: Drops GPS connection

4. Parts or assemblies affected

Affected part:

Item code /CCT Part Number Part Description Version

I0203 02693L4 CAMERA ASSY

- 9405314 SHIELD FRAME CUSHION

5. Repair solution and procedure

Bigger camera cushion is implemented in camera assy as a running change. On the other hand, it can be ordered as individual spare part. When N97 device is returned due to above symptom, repair center should disassemble the device and check camera assy. Below are pictures for old and new camera assy.

If device has new camera cushion already, do not change any part. Follow normal repair instruction for GPS.

If device has old camera cushion, remove the cushion by tweezers or other tools. Clean the surface of camera assy by alcohol. Put new camera cushion on it.

6. Other service information or procedures

After above repair, GPS testing should be done as usual. If test fails, device should be sent to L3 for troubleshooting.

This service bulletin only applies to GPS complaint symptom.

 

φιλε μου αυτη η οδηγια εχει ερθει επισημα και και στην νοκια ελλαδας?,δηλαδη αν το παω θα μου το αλλαξουν?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτη η οδηγια εχει ερθει επισημα και και στην νοκια ελλαδας?,δηλαδη αν το παω θα μου το αλλαξουν?

 

δεν υπαρχει ακομα κατι το επισημο. αναμενουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω το n97. Σε σχέση με το ν95 8GB τραβάει καλύτερης ποιότητας φωτογραφίες και βίντεο;

 

Σχεδόν όλοι παραδέχονται ότι το βράδυ με φλας βγάζει χειρότερες φωτογραφίες λόγω της κακής θέσης του LED.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι να λεμε τωρα το κινητο ειναι πολυ καλο.εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με το κινητο.ξερουμε ποτε θα ρθει η αναβαθμιση v20 στην ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Ποια Ελλάδα...

Η συγκεκριμένη έκδοση λογισμικού δεν έχει κυκλοφορήσει πουθενά.

Βιάζεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...