Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωδικοποίηση έχεις τσεκάρει ?????

 

βρε απο την καμερα του N900 ειναι τραβηγμενο ελεος......:)

την ιδια καμερα εχουν..........

απλα ειδα σημερα την διαφορα.....

νοκια n900

Video Cameras

 

Main camera

Wide screen video recording at up to 800 x 480 pixels (WVGA,.mp4: MPEG4, AAC)

http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-n900/specifications#photography-cam

 

προφανως αυτην την αναλυση δεν την σηκωνει κανενα symbian....

Ουτε ν97 ουτε μινι ουτε 5800......:worry:

οποιος θελει του τραβαω οτι ωρα θελει βιντεο απο το κινητο μου για να το δοκιμασει στο n97 του κτλ.....

πραγματικα αυτο δεν το περιμενα το ξαναλεω....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικό επακόλουθο το βρίσκω ....

 

Ίδια κωδικοποίηση, αν δεις όμως ταχύτητες επεξεργαστή και RAM θα καταλάβεις πόσο διαφορετικά χρησιμοποιείται η κάμερα ....

 

Άλλο smartphone και άλλο mobile computing ....

 

 

Και ναι, το μετάνιωσα και εγώ που δεν έδωσα τότε 200 ευρώ λιγότερα για να πάρω ένα καλύτερο μηχάνημα ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

To d-pad είναι Η διαφορά

 

Δηλαδή είναι πιο βολικό του N97 του απλού; Το mini έχει μόνο τα βέλάκια.

Και η οθόνη εκτός από το μέγεθος διαφέρει και στην ποιότητα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, του μεγάλου βολεύει μακράν πιο πολύ, σε προσωπικό επίπεδο πάντα, γιατί είναι εκεί που έχω συνηθίσει από τα παιχνίδια :p

 

 

Η οθόνη από την άλλη είναι ίδια, ακόμα και αν είναι μικρότερη, που αισθητά δεν είναι, είναι ελάχιστα καλύτερο αυτό γιατί βελτιώνεται ο λόγος του ppi ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θεωρω το N97 πολυ ανωτερο και λογω οθονης (δεν θα πηγαινα με τιποτα κατω απο 3, 5) και λογω d-pad (εφοσον εχεις πληκτρολογιο το θεωρω πολυ σημαντικο- εστω και για παιχνιδια !) μνημης αλλα και design !
Link to comment
Share on other sites

βασικά το 80% της χρήσης του κινητού το κάνω με ανοιχτό πληκτρολόγιο(d-pad)...το δοκίμασα στο mini και δεν τα κατάφερα(πολύ δύσχρηστο) στο browsing....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο κινητό έχω στις εφαρμογές το joikuspot και μου έχει μείνει σαν εικονίδιο ενώ σαν εφαρμογή δεν το έχω . πώς μπορώ να το σβήσω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο κινητό έχω στις εφαρμογές το joikuspot και μου έχει μείνει σαν εικονίδιο ενώ σαν εφαρμογή δεν το έχω . πώς μπορώ να το σβήσω ?

 

 

Δεν γίνεται από την διαχείριση εφαρμογών ... Ίσως μπορείς να τα αφαιρέσεις, αν κάνεις εγκατάσταση ένα πρόγραμμα που είναι σαν την διαχείριση αρχείων, αλλά σου δίνει την ιδιότητα να παίζεις επίσης με κρυφούς φακέλους και φακέλους συστήματος .....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!με πηρανε σημερα απ την νοκια,ηρθε το N97 μου,γινανε οι αλλαγες σε gps και καπακι καμερας,αλλα για τον διακοπτη κλειδωμαος-ξεκλειδωματος πρεπει να πληρωσω 50 ευρω επειδη αλλαχθηκε η πλατη μου ειπανε.Ισχυει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!με πηρανε σημερα απ την νοκια,ηρθε το N97 μου,γινανε οι αλλαγες σε gps και καπακι καμερας,αλλα για τον διακοπτη κλειδωμαος-ξεκλειδωματος πρεπει να πληρωσω 50 ευρω επειδη αλλαχθηκε η πλατη μου ειπανε.Ισχυει κατι τετοιο?

 

Σε ποιο Nokia το πηγες? (ειναι σημαντικο που σε ρωταω)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ....... ξέρω οτι αυτο που θα ρωτήσω εχει σίγουρα ξανά ερωτηθεί αλλα ειναι πολλές σελίδες και δν μπορώ να της ψάξω όλες ...

 

λοιπόν ..... ξέρει κανένας εαν υπάρχει κάποια συντόμευση στο πληκτρολόγιο για να αλλάζει την γλώσσα απο ελληνικά σε αγγλικά και το αντίθετο ? η κάποιο πρόγραμμα που να προσθέτει αυτη την δυνατότητα ? γιατι ειναι σπαστικό καθε φόρα που θελω να αλλάξω γλώσσα στο πληκτρολόγιο να πρέπει να κάνω ολόκληρη διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ....... ξέρω οτι αυτο που θα ρωτήσω εχει σίγουρα ξανά ερωτηθεί αλλα ειναι πολλές σελίδες και δν μπορώ να της ψάξω όλες ...

 

λοιπόν ..... ξέρει κανένας εαν υπάρχει κάποια συντόμευση στο πληκτρολόγιο για να αλλάζει την γλώσσα απο ελληνικά σε αγγλικά και το αντίθετο ? η κάποιο πρόγραμμα που να προσθέτει αυτη την δυνατότητα ? γιατι ειναι σπαστικό καθε φόρα που θελω να αλλάξω γλώσσα στο πληκτρολόγιο να πρέπει να κάνω ολόκληρη διαδικασία

 

shift + sym

Link to comment
Share on other sites

Το είχε βγάλει το Πλαίσιο για λίγο καιρό στην σελίδα του.

Σαν stock όμως.Πολύ φθηνά το είχε.Κάπου στα 299 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά καταστήματα φαίνεται διαθέσιμο. Πχ στο e-shop αλλά στα 435Ευρώ

Πάτα και στο skroutz.gr

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου διορθωσανε gps και καπακι καμερας εντος εγγυησης και με χρεωσαν 50 ευρω για τον διακοπτη κλειδωματος-ξεκλειδωματος γιατι αλλαξε ολη η πλατη.καποιο μελος εδω ειχε πει οτι του αλλαχθηκε δωρεαν μαζι με το καπακι της καμερας.μετα απο αυτο τελος η νοκια για μενα. Edited by gnrakopoulos
Link to comment
Share on other sites

καλα εγω το πηγα νοκια χαμοστερνας για καμερα gps, και αυτο που κανανε μετα απο 5 μερες που το κρατησανε ειναι αναβαθμιση λογισμικου! το καταλαβα 1 λεπτο αφου βγηκα απο το καταστημα αλλα ημουν τοσο απογοητευμενος που δεν ειχα ορεξη καν να γυρισω να μαλωσω με ασχετους...και ενα μπραβο στα παιδια στη νοκια παλ φαληρου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!! Μαλλον σε ορισμενα Νοκια Care δεν ξερουν ή δεν θελουν να ξερουν τι τους γινεται!!!Εχω και εγω το ν97 με τα 2 κλασικα προβληματα, το gps και το φλας στην καμερα!!! Πηγα στην νοκια στο Αιγαλεω (οπου το ειχα αγορασει κιολας) στην νοκια στο Περιστερι οπως και τηλεφωνικά μιλησα με νοκια Ελληνικο και Αργυρουπολη. Ολοι τους μου ειπαν οτι θα παει στα κεντρικα και θα κανει 15 μερες να το φτιαξουν!!!Χθες το πρωι πηρα τηλ στη νοκια Παλαιου Φαλιρου οπου και το πηγα κατα τις 12 και για μην πολυλογω σημερα το μεσημερι το πηρα ετοιμο!!! μου αλλαξαν το πισω μερος του κινητου μεσα στην εγγυηση χωρις να πληρωσω τιποτα!!! Το κινητο "πεταει"τωρα.Ενα μεγαλο μπραβο και ευχαριστω στα παιδια στο Φαλιρο.
Link to comment
Share on other sites

Και μενα αλλαχθηκε το πισω μερος της καμερας.ειναι και ο διακοπτης κλειδωματος εκει?αν ναι τοτε τζαμπα μου τα πηρε τα50 ευρω το nokia care ιωαννινων
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα , το GPS γίνεται να δουλεύει χωρίς να χρεώνεται η σύνδεση(WIND) . Και βασικά αν δεν γίνεται αλλιώς και χρεώνεσαι πόσο στοιχίζει , κατεβάζει πολλά δεδομένα.

Ρωτάω γιατί στο iPhone 4 με 80-90 ευρώ έχει το GPS χωρίς επιπλέον χρέωση

Link to comment
Share on other sites

GPS, A-GPS, Nokia Maps και η πρώτη χρήση

 

Αν θέλεις η συσκευή σου να βρίσκει όσο το δυνατόν γρηγορότερα την θέση σου, αφήνεις το A-GPS ενεργοποιημένο. Επίσης, μέσα από την εφαρμογή ovi maps, από τις ρυθμίσεις ορίζεις να σε ρωτάει όταν θέλει να συνδεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το N97 και εχω τον χαρτη ovimap v3.03 και δεν καταλαβαινω γιατι μου λεει αναμονη για gps για 2-3 λεπτα και δεν βρισκει τιποτα...εχει καμια σχεση στις ρυθμισεις - διαδικτυο - συνδεση?

 

Edit:

Τελικα βρηκε!

Edited by spi8as
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...