Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να την δωσεις πισω και να παρεις τα χρηματα σου?

Επειδη συντομα ανακαλυψες πως δεν σε καλυπτει?

 

Ναι... αν ειμασταν στις ΗΠΑ η σε κανενα αλλο σοβαρο κρατος θα γινοταν.

Όχι να πάρω χρήματα πίσω αλλά μια άλλη συσκευή κινητού πιο απλή καθώς και κάποια οικιακή συσκευή.

Γίνεται; Η να μην πάω κάν στο κατάστημα να ρωτήσω; (saturn)

________ :) ________
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο αλλά το καλύτερο είναι να ρωτήσεις στο ίδιο το κατάστημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο αλλά το καλύτερο είναι να ρωτήσεις στο ίδιο το κατάστημα.

 

Kαλά. Δεν γλύτωσα τελικά τον κόπο. Σπεύδω να πάω τώρα.

Ευχαριστώ.

________ :) ________
Link to comment
Share on other sites

Όχι να πάρω χρήματα πίσω αλλά μια άλλη συσκευή κινητού πιο απλή καθώς και κάποια οικιακή συσκευή.

Γίνεται; Η να μην πάω κάν στο κατάστημα να ρωτήσω; (saturn)

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να δεχτουν κατι τετοιο. Δεν ειναι υποχρεωμενοι αλλωστε απο την νομοθεσια. Τζαμπα κοπο θα κανεις να πας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο Saturn Καλλιθεας μια φορα μου εκαναν τη χαρη και μου αλλαξαν κατι ακουστικα ψειρες.

Eιπα απλα πως εκανα λαθος και ηθελα να παρω άλλα!

 

Ηταν μαλλον τοτε στις αρχες και ηταν ακομα ελαστικοι. Επισης ηταν και φτηνο το προιον το ιδιο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα θα ήθελα μια ερώτηση να κάνω χθες μπήκα από το n97 στην ενημέρωση λογισμικού μέσο wifi από το σπίτι μου μου κάνει ενημέρωση αυτόματα και μου εμφανίζει στην λίστα τα προγράμματα που μπορώ να κατεβάσω δεν κατεβάζω τίποτα και το κλείνω αφήνω το κινητό και μετά από 1 ώρα ξανά πάω και χωρίς στο διάστημα αυτό να έχω χειριστη το κινητό συνδέομαι πάλι στο wifi και ανοίγω την ενημέρωση λογισμικού και από εκείνη την στιγμή δεν κάνει αυτόματα ανανέωση και ούτε και από κάπου έχει επιλογή να κάνει τι έγινε έτσι ξαφνικά χάλασε?ξέρει κανεις κατι?

 

φιλε μου δεν εννοώ αυτό την ενημέρωση λογισμικού ανοίγω που κατεβάζεις το ovi map το εδώ και τώρα που είναι με το πράσινο βελάκι

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν εννοώ αυτό την ενημέρωση λογισμικού ανοίγω που κατεβάζεις το ovi map το εδώ και τώρα που είναι με το πράσινο βελάκι

A κατάλαβα....μου το έκανε και εμένα μια φορά......ξανακατέβασα το λογισμικό....και έφτιαξε!!

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να δεχτουν κατι τετοιο. Δεν ειναι υποχρεωμενοι αλλωστε απο την νομοθεσια. Τζαμπα κοπο θα κανεις να πας

 

Όλα ΟΚ. Το άλλαξαν δίχως κουβέντα. Ευτυχώς.

Με απόδειξη 2-8-2010, το άλλαξαν χθές!!!

Μάλλον δεν γίνονται μόνο στην αμερική αυτά όπως είπε κάποιος φίλος χθές. :)

________ :) ________
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Λοιπον εχω το N97 αγορασμενο πριν 1 ετος και σκεφτομαι να το πουλησω να παρω το μινι γιατι αυτο ολο κατι κολληματα μου τρωει το gps δεν δουλευει ποτε και τετοια..Θελω να παρω το n97 mini που ειναι πολυ πιο ομορφια και το μελετησα και μου κανει σε ολα..Το βρηκα σε τιμη 345 καινουργιο.Υπαρχει ομως καποιο καταστημα που να μπορω να το κανω ανταλλαγη με το δικο μου ή να το πουλησω το N97 σε μια καλη τιμη?το πηρα 600 οταν πρωτοβγηκε τωρα δεν θα μπορεσω ενα 250-300 να το δωσω?
Link to comment
Share on other sites

Πάρε άλλο Nokia και όχι ν97 πάλι... πληρης απογοητευση απο τη Nokia...

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Πάρε άλλο Nokia και όχι ν97 πάλι... πληρης απογοητευση απο τη Nokia...

 

Γιατι ετσι? Νομιζα πως με τα τελευταια updates ειχε στρωσει το κινητακι

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όλα ΟΚ. Το άλλαξαν δίχως κουβέντα. Ευτυχώς.

Με απόδειξη 2-8-2010, το άλλαξαν χθές!!!

Μάλλον δεν γίνονται μόνο στην αμερική αυτά όπως είπε κάποιος φίλος χθές. :)

 

Για περιεγραψε λιγο τις συνθηκες για να μαθαινουμε και εμεις.

Το κουτι ειχε ανοιχτει και ειχε "σπασει¨ το αυτοκολητο σφραγιδα?

Η συσκευη ειχε φορτιστει και λειτουργησει?

Δεν εγινε ελεγχος χρονου ομιλιας?

Καλα δεν σου εξηγησαν οτι η μητερα σου πριν το αγορασει μπορουσε να¨"παιξει" οσο θελει με τις συσκευες που εχουν ανοιχτες και αφου βεβαιωθει οτι αυτη της κανει να προχωρησει στην αγορα ?

Αν ισχυαν μερος η ολα τα παραπανω τοτε ειλικρινα απορω για την δυνατοτητα επιστροφης/αλλαγης. Εδω εργοστασιακο προβλημα να αποδεικνυοταν οτι ειχε η συσκευη θα ταλαιπωρουσαν για να γινει η αντικατασταση.

 

Αναφερω μερικες απο τις πιο σημαντικες και αυτονοητες συνθηκες που διεπουν αυτου του ειδους τις αγορες. Δεν θελω να σε αμφισβητησω και αφου στο αλλαξαν για οποιοδηποτε λογο ησουν απλα πολυ τυχερος αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να ξανασυμβει δευτερη φορα σε αλλον.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Για περιεγραψε λιγο τις συνθηκες για να μαθαινουμε και εμεις.

Το κουτι ειχε ανοιχτει και ειχε "σπασει¨ το αυτοκολητο σφραγιδα?

Η συσκευη ειχε φορτιστει και λειτουργησει?

Δεν εγινε ελεγχος χρονου ομιλιας?

Καλα δεν σου εξηγησαν οτι η μητερα σου πριν το αγορασει μπορουσε να¨"παιξει" οσο θελει με τις συσκευες που εχουν ανοιχτες και αφου βεβαιωθει οτι αυτη της κανει να προχωρησει στην αγορα ?

Αν ισχυαν μερος η ολα τα παραπανω τοτε ειλικρινα απορω για την δυνατοτητα επιστροφης/αλλαγης. Εδω εργοστασιακο προβλημα να αποδεικνυοταν οτι ειχε η συσκευη θα ταλαιπωρουσαν για να γινει η αντικατασταση.

 

Αναφερω μερικες απο τις πιο σημαντικες και αυτονοητες συνθηκες που διεπουν αυτου του ειδους τις αγορες. Δεν θελω να σε αμφισβητησω και αφου στο αλλαξαν για οποιοδηποτε λογο ησουν απλα πολυ τυχερος αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να ξανασυμβει δευτερη φορα σε αλλον.

Θα σε διαψεύσω ξανά όχι απο κάποιο πείσμα :p αλλά διότι η πραγματικότητα μας προλαβαίνει. Μετά την αλλαγή που σου είπα, πήρα ένα LG πιο απλό αφής κι αυτό.

Το ανοίξαμε λοιπόν αλλά ούτε αυτό της άρεσε. Την επόμενη μέρα το πήγαμε πίσω και της το ξανάλλαξαν. Αυτή την φορά πήγαμε μαζί ώστε να επιλέξει αυτή.

Ας πάμε τώρα στην προηγούμενη περίπτωση η οποία ήταν και η πιο δύσκολη μιας και είχαν περάσει 10+ μέρες.

Το κινητό το είχαμε ανοίξει, το λειτουργούσαμε, είχαμε κάνει πλήρης φόρτιση 8 ωρών, είχα περάσει και μουσική, όλο τον κατάλογό της με τα ονόματα, παραμετροποιήσαμε την αρχική οθόνη, αλλάξαμε theme (του άρεσε κιόλας του υπαλλήλουπου μας έκανε την αλλαγή:lol: )

Έλεγχο χρόνου ομιλίας δεν έκαναν.

Πάντως μας είπαν ότι έχουμε το δικαίωμα να κάνουμε αλλαγή για έως και 14 μέρες μετά εαν δεν μας αρέσει το οτιδήποτε αγοράσουμε!!!!!!!

Αυτό είναι πολύ καλό για την αλυσίδα αυτή και έχουν απο μένα ένα μεγάλο + για αγορές μου στο μέλλον.

________ :) ________
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για αγορα του Ν97 για χρηση ως "Netbook".

Κυριως για ιντερνετ στα "γρηγορα" απο το σπιτι (hotmail, contra, myphone, MSN, Last.fm, youtube), καμια ταινια, μουσικουλα.

 

Με λιγα λογια λεω να το χρησιμοποιω χωρις καρτα sim, σαν μικρο pc οπως προειπα.

 

Ο λογος που μαλλον καταληγω εδω ειναι τα 32gb εσωτερικης μνημης, οι 3.5 ιντσες οθονης, το qwerty, το δωρεαν OVI maps και το οτι ειναι ΝΟΚΙΑ.

Ακουω επισης πως το νεο update (V.30) πλησιαζει.

 

Και ρωταω εσας παιδια ,τους χρηστες του Ν97, να μου πειτε την αποψη σας με κανα δυο posts.

υγ: Θα τo παρω MTX αρα το κοστος θα ειναι σχετικα χαμηλο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για αγορα του Ν97 για χρηση ως "Netbook".

Κυριως για ιντερνετ στα "γρηγορα" απο το σπιτι (hotmail, contra, myphone, MSN, Last.fm, youtube), καμια ταινια, μουσικουλα.

 

Με λιγα λογια λεω να το χρησιμοποιω χωρις καρτα sim, σαν μικρο pc οπως προειπα.

 

Ο λογος που μαλλον καταληγω εδω ειναι τα 32gb εσωτερικης μνημης, οι 3.5 ιντσες οθονης, το qwerty, το δωρεαν OVI maps και το οτι ειναι ΝΟΚΙΑ.

Ακουω επισης πως το νεο update (V.30) πλησιαζει.

 

Και ρωταω εσας παιδια ,τους χρηστες του Ν97, να μου πειτε την αποψη σας με κανα δυο posts.

υγ: Θα τo παρω MTX αρα το κοστος θα ειναι σχετικα χαμηλο

 

Σε αυτα τα λεφτα γιατι δεν παιρνεις ενα κανονικο νετμπουκ να κανεις και καλυτερα την δουλεια σου; καλη η οθονη του ν97 αλλα συγκρινεται με αυτη ενος νετμπουκ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν συγκρινεται. Εχεις ενα δικιο. Βασικα εχω ενα περιεργο σκεπτικο αλλα τεσπα, δεν ειναι της ωρας.

 

Επισης προβλημα στα σχεδια μου θα μου δημιουργουσε και η λιγη RAM του Ν97, σωστα?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν συγκρινεται. Εχεις ενα δικιο. Βασικα εχω ενα περιεργο σκεπτικο αλλα τεσπα, δεν ειναι της ωρας.

 

Επισης προβλημα στα σχεδια μου θα μου δημιουργουσε και η λιγη RAM του Ν97, σωστα?

 

στην υπήρχε πρόβλημα με την ραμ. Με τις αναβαθμίσεις λύθηκε. Σαν συσκευή είναι πολύ καλή. Αν διαθέτεις τα λεφτά να την αγοράσεις. Δεν θα το μετανιώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην υπήρχε πρόβλημα με την ραμ. Με τις αναβαθμίσεις λύθηκε. Σαν συσκευή είναι πολύ καλή. Αν διαθέτεις τα λεφτά να την αγοράσεις. Δεν θα το μετανιώσεις.

 

μιλαμε παντα για μεταχειριμενο. οποτε θα τα βρω τα λεφτα.

βασικα σε Νοκια με μεγαλη οθονη, πας μονο σε Ν900, Ν97, Ν8

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα σε διαψεύσω ξανά όχι απο κάποιο πείσμα :p αλλά διότι η πραγματικότητα μας προλαβαίνει. Μετά την αλλαγή που σου είπα, πήρα ένα LG πιο απλό αφής κι αυτό.

Το ανοίξαμε λοιπόν αλλά ούτε αυτό της άρεσε. Την επόμενη μέρα το πήγαμε πίσω και της το ξανάλλαξαν. Αυτή την φορά πήγαμε μαζί ώστε να επιλέξει αυτή.

Ας πάμε τώρα στην προηγούμενη περίπτωση η οποία ήταν και η πιο δύσκολη μιας και είχαν περάσει 10+ μέρες.

Το κινητό το είχαμε ανοίξει, το λειτουργούσαμε, είχαμε κάνει πλήρης φόρτιση 8 ωρών, είχα περάσει και μουσική, όλο τον κατάλογό της με τα ονόματα, παραμετροποιήσαμε την αρχική οθόνη, αλλάξαμε theme (του άρεσε κιόλας του υπαλλήλουπου μας έκανε την αλλαγή:lol: )

Έλεγχο χρόνου ομιλίας δεν έκαναν.

Πάντως μας είπαν ότι έχουμε το δικαίωμα να κάνουμε αλλαγή για έως και 14 μέρες μετά εαν δεν μας αρέσει το οτιδήποτε αγοράσουμε!!!!!!!

Αυτό είναι πολύ καλό για την αλυσίδα αυτή και έχουν απο μένα ένα μεγάλο + για αγορές μου στο μέλλον.

 

Φιλε μου δεν διαψευδεις εμενα προσωπικα, αλλα τις πρακτικες που διεπουν τις αγορες μας και τη συμπεριφορα των πωλητων/καταστηματων/εταιρειων κτλ. :)

Οπως σου εγραψαν και αλλοι πιο πανω αυτα τα πραγματα ισως να γινονταν μονο στην Αμερικη.

Εφοσον ομως συνεβησαν σε εσενα, καλως συνεβησαν και αν το Saturn υποστηριζει με αυτη την πολιτικη τις πωλησεις του τοτε σαν καταναλωτες εχουμε καθε λογο να το προτιμησουμε.

Ειμαι σιγουρος πως αντιλαμβανεσαι πως τα παραπανω που σου εγραψα, αποτελουν μικρο και αντιπροσωπευτικο μονο μερος των προβληματων που αντιμετωπιζει ενας αγοραστης που επιστρεφει ενα προιον.

Τελος επειδη προσφατα αντιμετωπισα παρομοια περιστατικα, σε ενημερωνω πως η νομοθεσια προβλεπει καποιες συνθηκες που πρεπει να τηρουνται (καποιες σου ανεφερα παραπανω) για να πραγματοποιηθει η επιστροφη/ανταλλαγη. Συνθηκες που φαινεται για καλη σου τυχη (ξαναλεω) το συγκεκριμμενο καταστημα να μη δινει σημασια. Τωρα αυτη τη συσκευη ως τι θα την πουλησει? Ως καινουργια ? Εσυ θα την επαιρνες η θα ηθελες στην καινουργια σου συσκευη να βγαλεις εσυ τις ζελατινες ? Και αν ειχες αλλαξει την μπαταρια με την δικη μου 1 ετους ? Και αν ειχες μιλησει παραπανω απο το οριο που προβλεπεται (δεν θυμαμαι το ακριβες νουμερο τωρα) ? Και αν σου ειχε πεσει μεσα σε ενα ποτηρι νερο η στην θαλασσα? Και αν, και αν, υπαρχουν παρα πολλα λοιπον θεματα που πρεπει να ελεγχθουν και οχι απλα να προσκομμισεις την συσκευη με την συσκευασια της.

Δηλαδη αν πας να παρεις μια τηλεοραση 32'', την τοποθετησεις στο χωρο σου και μετα απο μια εβδομαδα την ξαναπακεταρεις και πεις ξερετε ειναι μικρη/μεγαλη για το χωρο μου, τα χρωματα ειναι/δεν ειναι οσο ζωντανα τα ηθελα, κτλ, θα σου την αλλαξουν απροβληματιστα ??? Ενα πλυντηριο, ενα ψυγειο που λειτουργησαν ?

Αν εξακολουθεις να εχεις επαφη με το καταστημα σε παρακαλω ρωτησε τα και γραψε σχετικα για να ξερουμε.

Οφειλω επισης να πω οτι σε Γερμανο,Οτε, Vodafone και Wind που ρωτησα σχετικα με το δικο σου θεμα, .......ακομη γελανε κοροιδευτικα με τις ερωτησεις που εκανα !

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αμα είναι παραεισαγωγής τα κινητά και δεν χρειάζονται τις ειδικές ταινίες ασφαλείας θα έβαζα και γώ ενα ζελοτέιπ και θα τα ξαναπούλαγα....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από ThanosZac http://images.myphone.gr/buttons3/viewpost.gif

Πάντως μας είπαν ότι έχουμε το δικαίωμα να κάνουμε αλλαγή για έως και 14 μέρες μετά εαν δεν μας αρέσει το οτιδήποτε αγοράσουμε!!!!!!!

Aυτό ισχύει και στο MediaMarkt!

Mου άλλαξαν μια TV στις 12 ημέρες,αφου την αγόρασα(το Δεκέμβριο του 2009).

Μήπως πρέπει να το ψάξουμε καλύτερα το θέμα;

Καί εγώ στην αρχή νόμιζα οτι μόνο για το MediaMarkt,ισχύουν οι 14 μέρες!!

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Aυτό ισχύει και στο MediaMarkt!

Mου άλλαξαν μια TV στις 12 ημέρες,αφου την αγόρασα(το Δεκέμβριο του 2009).

Μήπως πρέπει να το ψάξουμε καλύτερα το θέμα;

Καί εγώ στην αρχή νόμιζα οτι μόνο για το MediaMarkt,ισχύουν οι 14 μέρες!!

 

mediamarkt & saturn ειναι η ιδια εταιρια.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εψαξα στο θεμα αλλα ειναι παρααααα πολλες οι σελιδες.μπορει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω για τιν εσωτερικι μνιμι??κανω ενιμερωσι λογισμικου και κανει εγκαταστασι τις εφαρμογες στιν εσωτερικι μνιμι.τι μπορω να κανω γι αυτο?καποιο προγραμμα διαχειρισεις κατι τελος παντων?επισις μπορω να ζιτισω αντικαταστασι??εχει βελτιωθει καθολου το καινουργιο ν97? Edited by stendor
Χρησιμοποιήσε γράμματα και όχι αριθμούς για να είναι κατανοητά τα post που γράφεις.
Link to comment
Share on other sites

εψαξα στο θεμα αλλα ειναι παρααααα πολλες οι σελιδες.μπορει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω 6ια τιν εσωτερικι μνιμι??κανω ενιμερωσι λο6ισμικου και κανει ε6καταστασι τις εφαρμο6ες στιν εσωτερικι μνιμι.τι μπορω να κανω 6ι αυτο?καποιο προ6ραμμα διαχειρισεις κατι τελος παντων?επισις μπορω να ζιτισω αντικαταστασι??εχει βελτιωθει καθολου το καινουρ6ιο ν97?

 

Ποσο καιρο εχεις την συσκευη και προτιθεσε να ζητησεις αντικατασταση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν μπαίνω από το κινητό στο facebook και κοιτάζω το wall μου , μου λέει no post ενώ υπάρχουν πράγματα. μήπως θέλει καμία ρύθμιση ? η κάτι άλλο ? έχω την έκδοση 1.0.7100
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...