Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικα ειναι πολυ εκνευριστικο το βραδυ να βγαζει θολουρα απο το φλας.

Θα το στειλω κι εγω μπας και μπορεσουν να κανουν τιποτα.

 

(ασχετο) Σε παλιοτερες συνομιλιες καποιοι λεγαν για το ποσο εκνευριστικο ειναι να αλλαζεις γλωσσα (απο Ελληνικα στα Αγγλικα και το αντιστροφο) κατα την πληκτρολογιση μηνυματος, με ολη αυτη τη διαδικασια που απαιτητε. Πριν απο μερικες μερες βρηκα (κατα λαθος) ενα πολυ συντομο τροπο χωρις καποιο επιπλεον προγραμμα. Κατα την πληκτρολογιση αν πατησετε SHIFT και μετα το πληκτρο SYMBOL (οχι ταυτοχρονα. Πρωτα SHIFT και μετα SYMBOL) θα σας βγαλει αυτοματα να επιλεξετε γλωσσα. Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αυτη η συντομευση σε παλιοτερες συζητησεις, αλλα δυστυχως δεν μπορω να ελεγξω 300 σελιδες.

 

Υ.Γ: gaster αντε και καλες φωτο...!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πραγματικα ειναι πολυ εκνευριστικο το βραδυ να βγαζει θολουρα απο το φλας.

Θα το στειλω κι εγω μπας και μπορεσουν να κανουν τιποτα.

 

(ασχετο) Σε παλιοτερες συνομιλιες καποιοι λεγαν για το ποσο εκνευριστικο ειναι να αλλαζεις γλωσσα (απο Ελληνικα στα Αγγλικα και το αντιστροφο) κατα την πληκτρολογιση μηνυματος, με ολη αυτη τη διαδικασια που απαιτητε. Πριν απο μερικες μερες βρηκα (κατα λαθος) ενα πολυ συντομο τροπο χωρις καποιο επιπλεον προγραμμα. Κατα την πληκτρολογιση αν πατησετε SHIFT και μετα το πληκτρο SYMBOL (οχι ταυτοχρονα. Πρωτα SHIFT και μετα SYMBOL) θα σας βγαλει αυτοματα να επιλεξετε γλωσσα. Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αυτη η συντομευση σε παλιοτερες συζητησεις, αλλα δυστυχως δεν μπορω να ελεγξω 300 σελιδες.

 

Υ.Γ: gaster αντε και καλες φωτο...!! :D

 

Αυτό με την αλλαγή γλώσσας το είχα βρεί στις αρχές όπου αγόρασα το κινητό.Και ναι όπως λες είναι γρήγορος τρόπος.Δεν είχα δεί όμως ότι υπήρχε post με αυτό το θέμα.Όσο για το flash.Γνώμη μου είναι όσοι έχετε αυτό το πρόβλημα και έχετε εγγύηση να το στείλετε να ξεμπερδεύετε.Στις φώτογραφίες που ανέβασα πιστεύω καταλαβαίνετε την διαφορά όπου αφού μου αλλάξανε τον μηναχισμό της κάμερας είναι καθαρές χωρίς λάμψη και ασπράδια

 

Υ.Γ. phill_style Πήγαινε σε ενα Nokia Care,δώσε το κινητό να στο κάνουν και μην μασάς.Πές τους να δηλώσουν ότι το βράδυ βγάζει πλάγια στην φωτογραφία άσπρη λάμψη απο το flash και θα στο επιδιορθώσουν.Και πές τους ότι ένας φίλος π.χ το έστειλε και του το διορθώσανε.Εγώ το έστειλα και σε 10 μέρες το πήρα πίσω απο το εξωτερικό

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για την αλλαγή γλώσσας έχει αναφερθεί αρκετές φορές τους πρώτους μήνες κυκλοφορίας του (τέτοια εποχή πέρσι)

(Σίγουρα είναι δύσκολο για κάποιον να ψάχνει όλες τις σελίδες (200+) για μια πληροφορία.)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Στο σπίτι έχω ασύρματο δίκτυο και όταν βγαίνω έξω βγάζει συνεχώς ειδοποίηση ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΤΥΟ Η ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ. Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω;;;

 

Αυτο μου το εβγαζε κι εμενα στις αρχες. Δεν μπορουσα να απενεργοποιησω την ανιχνευση δικτυων. Σταματισε να μου το κανει μετα απο την πρωτη αναβαθμιση λογισμικου. Να σημειωθει πως το εφερα απο την Αγγλια και του αλλαξα τον αριθμο product και στο καπακι εκανα αναβαθμιση. Παντος μετα απο αυτο ενεργοποιω και απενεργοποιω οποτε θελω την ανιχνευση δικτυου. Δοκιμασε να κανεις αναβαθμιση ή αν δεν εχει καποια αναβαθμισμενη ενημερωση κανε ενα refresh το λειτουργικο σου στηνοντας την ιδια εκδοση λειτουργικου.

 

Υ.Γ: φανταζομαι πως πριν απ΄ολα αυτα εχεις κανει την διαδικασια "Μενου - Ρυθμισεις - Συνδεσιμοτητα - WLAN - (και αφου επιλεξεις το δικτυο που εισαι συνδεδεμενη να επιλεξεις) - Αποσυνδεση WLAN"

Edited by phil_styl
συμπληρωματικες πληροφοριες
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κι αυτό, για να αλλάζετε εύκολα γλώσσα και όταν χρησιμοποιείτε το touch keyboard: Lang Switcher. Εγώ το έχω ρυθμίσει να αλλάζει γλώσσα με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου αποδοχής κλήσης (πράσινο πλήκτρο). ;)
Link to comment
Share on other sites

κατσε απο κοντα δεν ειχε ιδιαετερο προβλημα προσπαθησε να βγαλεις απο μακρια μια φωτο στο σκοταδι. παντως δεν μπορω να βγαλω ακρη ιδιο καπακι φαινεται με το δικο μου που αλλαξανε. το κενο δεν μπορουσα να δω αμα ητανε το ιδιο με εμενα.
Link to comment
Share on other sites

κατσε απο κοντα δεν ειχε ιδιαετερο προβλημα προσπαθησε να βγαλεις απο μακρια μια φωτο στο σκοταδι. παντως δεν μπορω να βγαλω ακρη ιδιο καπακι φαινεται με το δικο μου που αλλαξανε. το κενο δεν μπορουσα να δω αμα ητανε το ιδιο με εμενα.

 

Φίλε η διαφορά νομίζω βρήκα ποια είναι.Αν παρατηρήσεις μέσα στιν περιοχή του flash γύρω της έχει ένα άσπρο σαν κάλυμα.Αυτό προφανώς καλύπτει την αντανάκλαση πιστεύω.Όσο για μακρία.Θα βγάλω και θα σου πω

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Κάντο πιο αναλυτικά πώς να το Κάνω Με το Microsoft Outlook.

Θα συνδέσεις το N97 με τον υπολογιστή, θα τρέξεις το pc suite ή το ovi suite και θα μεταφέρεις τις επαφές σου στο MS Outlook (έχει σχετική επιλογή για συγχρονισμό κινητού με υπολογιστή). Μόλις αντιγραφούν, θα τρέξεις το itunes θα επιλέξεις στην καρτέλα Info την επιλογή που έχεις για τις επαφές και μετά θα συγχρονίσεις το iPhone. Για πιο πολλές πληροφορίες υπάρχει και η ενότητα της Apple.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αν έχει ξανά ειποθει αλλά συνεχώς πάνω αριστερα μου δείχνει ότι κατεβαζω πακέτα δεδωμενων έχω απενεργόοιηση την ενημέρωση της αρχικής οθόνης αλλά πάλι φιανεται ότι κάτι συνδέεται στο Internet .γνωρίζει κανείς κάποια λύση ;
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειναι πολυ εκνευριστικο το βραδυ να βγαζει θολουρα απο το φλας.

το flash flooding δυστυχως δεν διορθωνεται ακομα και με την τελευταια version 5 του σκελετου.ακομα και εκεινοι που το αλλαξαν θα δουν να εμφανιζεται παλι με το που λερωθει λιγο ο φακος. η μοναδικη μεθοδος που λειτουργει μεχρι στιγμης ειναι το βαψιμο μερους του φακου

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα που να μην σε κάνει να συνδέεστε στο gprs ( wind internet ) και γενικά να μην συνδέετε στο πάροχο και να πληρώνω λογαριασμούς τσάμπα , να συνδέομαι στο wlan μόνο και όταν το χάνει το σήμα να μην μπαίνει αυτόματα στο παροχο .ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά... please help me anyone...

 

Προχθές σε κάποια φάση πήγα να ξεκλειδώσω την οθόνη του N97 μου, και μου "έμεινε" το κουμπάκι (αυτό στα αριστερά που δονείται) στο δάχτυλο (έσπασε μάλλον):( .

(...προσωρινά έχω κολλήσει μια σπασμένη οδοντογλυφίδα για να κάνω την δουλειά μου):X: :blink:

 

Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι: πόσο μπορεί να κοστίζει ένα τέτοιο μικρό ανταλλακτικό? Αν το πάω σε κάποιο ΝΟΚΙΑ SHOP, μου το επισκευάζουν άμεσα ή θα πρέπει να το στείλουν στα κεντρικά?Έχει τύχει και σε κανέναν άλλο ή εγώ φέρθηκα πολύ βάρβαρα στο 97ράκι μου??:O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά... please help me anyone...

 

Προχθές σε κάποια φάση πήγα να ξεκλειδώσω την οθόνη του N97 μου, και μου "έμεινε" το κουμπάκι (αυτό στα αριστερά που δονείται) στο δάχτυλο (έσπασε μάλλον):( .

(...προσωρινά έχω κολλήσει μια σπασμένη οδοντογλυφίδα για να κάνω την δουλειά μου):X: :blink:

 

Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι: πόσο μπορεί να κοστίζει ένα τέτοιο μικρό ανταλλακτικό? Αν το πάω σε κάποιο ΝΟΚΙΑ SHOP, μου το επισκευάζουν άμεσα ή θα πρέπει να το στείλουν στα κεντρικά?Έχει τύχει και σε κανέναν άλλο ή εγώ φέρθηκα πολύ βάρβαρα στο 97ράκι μου??:O

 

Φίλε μου απ'ότι γνωρίζω όταν ρώτησα κι εγώ,το κάτω σημείο του κινητού όπου βρίσκεται και το κουμπί που λές αλλά και αυτά της κάμερας και της ρύθμισης έντασης,δεν αλλάζουν ανά κομμάτι αλλά ολόκληρο το κάτω μέρος της συσκευής(b cover-Back Cover) και αν θυμάμαι καλά κοστίζει γύρω στα 135 €.Στο επισκευάζουν άμεσα σε Nokia Care δεν το στέλνουν στο εξωτερικό

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά... please help me anyone...

 

Προχθές σε κάποια φάση πήγα να ξεκλειδώσω την οθόνη του N97 μου, και μου "έμεινε" το κουμπάκι (αυτό στα αριστερά που δονείται) στο δάχτυλο (έσπασε μάλλον):( .

(...προσωρινά έχω κολλήσει μια σπασμένη οδοντογλυφίδα για να κάνω την δουλειά μου):X: :blink:

 

Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι: πόσο μπορεί να κοστίζει ένα τέτοιο μικρό ανταλλακτικό? Αν το πάω σε κάποιο ΝΟΚΙΑ SHOP, μου το επισκευάζουν άμεσα ή θα πρέπει να το στείλουν στα κεντρικά?Έχει τύχει και σε κανέναν άλλο ή εγώ φέρθηκα πολύ βάρβαρα στο 97ράκι μου??:O

Ριξε μια ματια στο eEbay. Εχει παρα πολλα spare parts για τα κινητα. Μπορεις να βρεις ανταλλακτικα κι αν γνωριζεις πως να τα επισκευασεις μονος, τελειωσε η δουλεια. Αλλιως βρες καποιον που να ξερεις πως ειναι καλος Ηλεκτρονικος και πες του να στο κανει.

Μια αλλη λυση (αν κι εφ'οσον σου πουν απο το ΝΟΚΙΑ οτι θα σου κοστισει ακριβα) να παρεις τα ανταλλακτικα απο ebay που ειναι φτηνα και γνησια και να τους το πας, με την προφαση "Δικε μου μου εμεινε στο χερι. ΒΑΛΤΟΟΟΟΟΟ...!!" :P :P :P

 

το flash flooding δυστυχως δεν διορθωνεται ακομα και με την τελευταια version 5 του σκελετου.ακομα και εκεινοι που το αλλαξαν θα δουν να εμφανιζεται παλι με το που λερωθει λιγο ο φακος. η μοναδικη μεθοδος που λειτουργει μεχρι στιγμης ειναι το βαψιμο μερους του φακου

Υπαρχει κανα manual γι' αυτο ή καπου αλλου που να μπορουμε να το κανουμε??

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν κόστησε.Και αυτές οι 3 βελτιώσεις που μου έκαναν ήταν μέσω της εγγύησης του κινητού

 

Το gps 1, το καλυμα της καμερας 2, η 3η βελτιωση ποια ηταν ??? :confused:

 

ΥΓ. Θα το στειλω την αλλη εβδομαδα.....

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Το gps 1, το καλυμα της καμερας 2, η 3η βελτιωση ποια ηταν ??? :confused:

 

ΥΓ. Θα το στειλω την αλλη εβδομαδα.....

 

Η 3η ήταν η περιοχή του flash στην κάμερα για την νυχτερινή λάμψη στις φωτογραφίες

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Κάτι ακουγόταν πριν λίγο καιρό για νέα αναβάθμιση της συσκευής....

Υπάρχει κάτι στον ορίζοντα?

Έχουμε κανένα νέο επ'αυτού?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Έχω το n97 και πρόσφατα έκανα update στη v21.0.045, χωρίς να έχω κάνει hard reset.Το πρόβλημα είναι οτι ενώ δουλεύει μια χαρά,ανα τακτά χρονικά διαστήματα και ιδίως όταν το έχω αφήσει ανενεργό για ώρα, πατώντας Μενού -> Εφαρμογές, παγώνει, μένει κολλημένο και πρέπει να βγάλω τη μπαταρία για να ξαναδουλέψει,αφού δε δουλεύει κανέμα κουμπί, ούτε καν το on-off.Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ή μπορεί να προτείνει κάποια λύση;Επίσης θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει, σε περίπτωση που κάνω hard reset θα επανέλθει στο αρχικό του firmware ή θα παραμείνει στο τελευταίο update;Ευχαριστώ... Edited by stasko1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.... το πηρα σημερα μετα απο 3 μερες, μου αλλαξαν ολη τη

πλακετα του κινητου... και αφησαν οθονη και κουμπια εντασης και

καμερας ιδια και ξεβαμενα.... (700 euro εδωσα σαν μ@λ@κ@ς και

σιγουρα απο τους 10 πρωτους που το πηραν.... βιαζομουν κιολας!!!!)

λες και αν εδιναν καινουργια συσκευη θα επεφταν εξω τελος παντων

το προβλημα ηταν στη καμερα, με τις γρατσουνιες , το τραγικο gps που,

με εδειχνε οχι 2-3 δρομους κατω αλλα 2-3 ΗΠΕΙΡΟΥΣ (χαχαχαχα) κατω!!!!!

τελος το σημα σαν τηλεφωνο πλεον την ειχε ακουσει εδω και κανα διμηνο...

τωρα το gps να μη το

ματιασω δειχνει οτι τα παει καλα (με δειχνει ελλαδα!!!!) φωτο καλυτερα απο πριν,

σημα... τωρα ειναι σχετικο το σημα που εχουν ξηλωσει ολες τις παρανομες κεραιες

αλλα κατι κανει... και τελος firmware.. 21.0.102!!!!

 

 

για τα παιδια απο πανω τωρα αν κανεις hard format μετα την αναβαθμιση

δεν θα εχεις προβλημα, θα παραμεινει το 21.0.045

 

Αυτα και ο ΘΕΟΣ....... βοηθος!!! καλοριζικο!!!! χαχαχχαχαχαχαχ:lol::lol::lol::lol:

 

Φίλε μου απ'ότι γνωρίζω όταν ρώτησα κι εγώ,το κάτω σημείο του κινητού όπου βρίσκεται και το κουμπί που λές αλλά και αυτά της κάμερας και της ρύθμισης έντασης,δεν αλλάζουν ανά κομμάτι αλλά ολόκληρο το κάτω μέρος της συσκευής(b cover-Back Cover) και αν θυμάμαι καλά κοστίζει γύρω στα 135 €.Στο επισκευάζουν άμεσα σε Nokia Care δεν το στέλνουν στο εξωτερικό

80 euro τα κουμπια μαζι με το γκρι περιγραμα που το καπακι του querty πληκτρολογου...

σιγουρα τοσο, το ρωτησα πριν 3 ωρες.....

Edited by Itchrist86
ΕΛΕΟΣ....!!!!!!!!!!!!! ΑΚΟΥmobile newbie...!!!!!!:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.... το πηρα σημερα μετα απο 3 μερες, μου αλλαξαν ολη τη

πλακετα του κινητου... και αφησαν οθονη και κουμπια εντασης και

καμερας ιδια και ξεβαμενα.... (700 euro εδωσα σαν μ@λ@κ@ς και

σιγουρα απο τους 10 πρωτους που το πηραν.... βιαζομουν κιολας!!!!)

λες και αν εδιναν καινουργια συσκευη θα επεφταν εξω τελος παντων

το προβλημα ηταν στη καμερα, με τις γρατσουνιες , το τραγικο gps που,

με εδειχνε οχι 2-3 δρομους κατω αλλα 2-3 ΗΠΕΙΡΟΥΣ (χαχαχαχα) κατω!!!!!

τελος το σημα σαν τηλεφωνο πλεον την ειχε ακουσει εδω και κανα διμηνο...

τωρα το gps να μη το

ματιασω δειχνει οτι τα παει καλα (με δειχνει ελλαδα!!!!) φωτο καλυτερα απο πριν,

σημα... τωρα ειναι σχετικο το σημα που εχουν ξηλωσει ολες τις παρανομες κεραιες

αλλα κατι κανει... και τελος firmware.. 21.0.102!!!!

 

 

για τα παιδια απο πανω τωρα αν κανεις hard format μετα την αναβαθμιση

δεν θα εχεις προβλημα, θα παραμεινει το 21.0.045

 

Αυτα και ο ΘΕΟΣ....... βοηθος!!! καλοριζικο!!!! χαχαχχαχαχαχαχ:lol::lol::lol::lol:

 

 

80 euro τα κουμπια μαζι με το γκρι περιγραμα που το καπακι του querty πληκτρολογου...

σιγουρα τοσο, το ρωτησα πριν 3 ωρες.....

Ακυρο, :) ακομα καφε δεν ηπια και δεν καταλαβα τι εγραψες.....

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγο help,

Εβαλα κατα λαθος μια φωτογραφια να βγαινει καθε φορα που καποιος με καλει, σε οποιαδηποτε κληση, πως μπορω να την βγαλω? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Από τα Θέματα.

Υπάρχει επιλογή Εικόνα κλήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...