Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια λιγο help,

Εβαλα κατα λαθος μια φωτογραφια να βγαινει καθε φορα που καποιος με καλει, σε οποιαδηποτε κληση, πως μπορω να την βγαλω? ευχαριστω

Αν μπεις στις "ρυθμίσεις",μετά "θέματα" και τέλος "εικόνα κλήσης", θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nokia N97 Firmware Update to v.22.0.110 (with Changelog)

http://symbianworld.org/5072-nokia-n97-firmware-update-to-v-22-0-110-with-changelog/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το βασικότερο που φτιάξανε για μένα και ας ελπίζουμε πως ισχύει:

 

Default Nokia tune is played as ringing tone for incoming calls instead of the one user has defined in Profile settings. Also sometimes device ahs stopped alerting for incoming calls. Both issues are now fixed.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hi!! Παιδιά έχω πρόβλημα. Όταν με καλούν και ακούγεται ο ήχος κλήσης, διακόπτεται για λίγο και συνεχίζει...το εμφανίζει σε κάποιον άλλον;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα αναβάθμιση από v21.0.045 σε v.22.0.110 και είχα το πρόγραμμα το My Keylock και δεν μου λειτουργεί σωστά το έκανα να μου κλειδώνει με διπλό κλικ κόκκινο κουμπί και να ξεκλειδώνει με ένα κλικ το κόκκινο κουμπί μετά την αναβάθμιση μου κωλαει και το μόνο που κάνει είναι να λειτουργεί το κλείδωμα, του άλλαξα και εκδόσεις του προγράμματος αλλά τα ίδια τι έχει γίνει βοήθεια βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα αναβάθμιση από v21.0.045 σε v.22.0.110 και είχα το πρόγραμμα το My Keylock και δεν μου λειτουργεί σωστά το έκανα να μου κλειδώνει με διπλό κλικ κόκκινο κουμπί και να ξεκλειδώνει με ένα κλικ το κόκκινο κουμπί μετά την αναβάθμιση μου κωλαει και το μόνο που κάνει είναι να λειτουργεί το κλείδωμα, του άλλαξα και εκδόσεις του προγράμματος αλλά τα ίδια τι έχει γίνει βοήθεια βοήθεια

 

Δοκίμασε να κάνεις hard format της μνήμς C: και μορφοποίηση της μνήμης Ε: όπου προφανώς εκεί εγκαθιστάς τις εφαρμογές και έπειτα ξανά εγκατάσταση των εφαρμογών που είχες

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

*#0000#

 

βγαζει

παιδια με ενα google search οσα ειναι 233 ειναι κινεζικα μουφα!!!

καλα μιλαμε για τρομερη ομοιοτητα!!!! και η οθονη ειναι πολυ καλη, δεν κολλαει τπτ... τεσπα θα το εχω να παιζω μου φαινεται χωρις καρτα σιμ.

 

ειναι σιγουρο φιλε το ιδιο προβλημα εχω κι εγω

ιντερνετ ασυρματο μπαινεις?

 

γιατι μου βγαζει ελεξτε τις υπηρεσιες χειριστων?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση.τα ν97 ειχα προβλημα με το σημα??εχω την εντυπωση οτι το κινητο μου δεν πιανει σημα σωστα.μπορω με καποιον τροπο μεσω Νοκια η τελος παντων να δω εαν ειναι απο προβληματικη παρτιδα??το κινητο μ δεν μου εχει πεσει ποτε,γενικα η χρηση του ειναι αριστη!οποιος ξερει ας με βοηθησει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση.τα ν97 ειχα προβλημα με το σημα??εχω την εντυπωση οτι το κινητο μου δεν πιανει σημα σωστα.μπορω με καποιον τροπο μεσω Νοκια η τελος παντων να δω εαν ειναι απο προβληματικη παρτιδα??το κινητο μ δεν μου εχει πεσει ποτε,γενικα η χρηση του ειναι αριστη!οποιος ξερει ας με βοηθησει.ευχαριστω

 

Άν μπορείς και είναι εφικτό.Βρές άλλη 1 συσκευή,βάλε κάρτα sim ίδιου παροχέα,κάθησε και με τις 2 συσκευές σε ένα συγκεκριμένο σημείο και τσέκαρε τί σήμα έχεις με το Ν97 και τί σήμα με την άλλη συσκευή.Αν υπάρχει μεγάλη διαφορά τότε πιθανόν να έχεις πρόβλημα με την συσκευή γιατί υπήρχε άλλος ένας χρήστης(freddaras) εδω μέσα με αυτό το πρόβλημα και έδωσε το Ν97 του στην Nokia όπου μέσω εγγύησης του το επισκευάσαν

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση.τα ν97 ειχα προβλημα με το σημα??εχω την εντυπωση οτι το κινητο μου δεν πιανει σημα σωστα.μπορω με καποιον τροπο μεσω Νοκια η τελος παντων να δω εαν ειναι απο προβληματικη παρτιδα??το κινητο μ δεν μου εχει πεσει ποτε,γενικα η χρηση του ειναι αριστη!οποιος ξερει ας με βοηθησει.ευχαριστω

 

σε πολλα φορουμ πολλοι κατοχοι της συσκευης ανεφεραν προβλημα με το σημα. ισως το κινητο σου ανηκει σε αυτην την παρτιδα. μια επισκεψη στο σερβις ειναι αναποφευκτη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanks παιδια.το κακο ειναι οτι θα το κρατησουν καιρο.θα δειξει,δεν ειναι οτι δεν εχει καθολου σημα.απλος εκει που επιανε το ν95-8gb αυτο δεν πιανει.....
Link to comment
Share on other sites

thanks παιδια.το κακο ειναι οτι θα το κρατησουν καιρο.θα δειξει,δεν ειναι οτι δεν εχει καθολου σημα.απλος εκει που επιανε το ν95-8gb αυτο δεν πιανει.....

 

δυστυχως το after sale service της νοκια ειναι οτι χειροτερο. αν εχεις την δυνατοτητα πηγενε το σε ενα αλλο σερβις. θα πληρωσεις καποια χρηματα αλλα θα παρεις το κινητο σου σε 2-3 μερες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το N97 ειδικά στις πρώτες παρτίδες είχε -εκτός των άλλων- ένα θέμα και με το σήμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έκανα χτές update firmware στο Ν97 σε 22.0.110 και επίσης έκανα hard reset.Το θέμα είναι ότι εχασα πολλές εφαρμογές,όχι όλες,οι οποίες ήταν στην κάρτα στημένες,ενώ όταν έκανα ανάκτηση, ναι μεν το υπέροχο νούμερο των 63+ΜΒ στο C: ,έγινε περίπου 30ΜΒ,οι εφαρμογές που χαθήκαν όμως δεν επανήλθαν.Αν την επόμενη φορα κάνω ένα backup μέσω ovi suite στις εφαρμογές του τηλεφώνου,θα τις επαναφέρει μετά από hard format;Επίσης εφαρμογές οι οποίες δεν είναι δωρεαν αλλα αγορασμένες από ovi store τι συμβαίνει άν χαθούν σε μια τέτοια περίπτωση;Αν γνωρίζει κάποιος οτιδήποτε ας βοηθήσει. Thanks

Υ.Γ. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι οι εφαρμογές που δεν επανέφερε,ήταν κυρίως κάποιες οι οποίες είχαν βγεί προσφορά απ'το ovi δωρεάν, ενώ τώρα πωλούνται(π.χ. ASquadron, Racing Thunder, ToonWars,GreenCharging κλπ...). Μήπως αυτό παίζει κάποιο ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Το hard format όταν γίνεται είναι καλό να γίνεται και στο τηλέφωνο και στις διαθέσιμες μνήμες και μετά από αυτό να γίνεται μόνο επαναφορά επαφών,μηνυμάτων,σημειώσεων και καταχωρήσεων ημερολογίου (Εννοείτε ότι τραγούδια,βίντεο,φωτογραφίες μπορούμε να τα περάσουμε ξανά).Αν γίνει επαναφορά ρυθμίσεων ή επαναφορά back up εξωτερικής μνήμης τότε το οποιοδήποτε πρόβλημα μας ώθησε στο format το ποιο πιθανό είναι ότι θα επανέλθει,οπότε άδικος ο κόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το after sale service της νοκια ειναι οτι χειροτερο. αν εχεις την δυνατοτητα πηγενε το σε ενα αλλο σερβις. θα πληρωσεις καποια χρηματα αλλα θα παρεις το κινητο σου σε 2-3 μερες

 

Εξαρταται που θα πεσεις. Εγω το πηγα Δευτερα πρωι στο Νοκια Π.Φαληρου, για GPS και καπακι καμερας και το πηρα Τεταρτη μεσημερι !

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το after sale service της νοκια ειναι οτι χειροτερο. αν εχεις την δυνατοτητα πηγενε το σε ενα αλλο σερβις. θα πληρωσεις καποια χρηματα αλλα θα παρεις το κινητο σου σε 2-3 μερες

 

το after sale service ειναι θεμα του μαγαζιου και οχι θεμα nokia

ποτε δεν πηρε πανω απο μισαωρο στο nokia care που πηγαινω

ενω αλλο nokia care μου ελεγε 10 ημερες

υπαρχουν οι μαστορες και οι καστορες!!!

Edited by Itchrist86

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κατοχοι του Ν97.

Μιας και με ενδιαφερει η αγορα του, θα ηθελα να ρωτησω πως συμπεριφερεται το τηλεφωνο μετα και απο τις τελευταιες αναβαθμισεις που εχουν βγει.

 

Τελος οι παιδικες ασθενειες?

 

Και κατι ακομα, σαν κατοχος του Ν95-2 , το μονο που με απογοητευει ειναι η μετρια αποδοση του GPS. Στο Ν97 πως ειναι τα πραγματα στον τομεα αυτον?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κατοχοι του Ν97.

Μιας και με ενδιαφερει η αγορα του, θα ηθελα να ρωτησω πως συμπεριφερεται το τηλεφωνο μετα και απο τις τελευταιες αναβαθμισεις που εχουν βγει.

 

Τελος οι παιδικες ασθενειες?

 

Και κατι ακομα, σαν κατοχος του Ν95-2 , το μονο που με απογοητευει ειναι η μετρια αποδοση του GPS. Στο Ν97 πως ειναι τα πραγματα στον τομεα αυτον?

 

Φίλε μου το Ν97 όταν κυκλοφόρησε το οποίο είχα αγοράσει και εγώ,είχε διάφορα πρόβληματα.Όσο αφορά το GPS.Δεν έπιανε σήμα εύκολα ή έπιανε και ήταν ασταθές.Όταν όμως το έδωσα στην Nokia για Service και μου το στείλανε πίσω από το εξωτερικό,το πρόβλημα επιλύθηκε και το GPS δούλει πλέον πολύ καλά.Πιστεύω από μια περιοδο και μετά που η Nokia εντόπισε αυτό το πρόβλημα,να βγάζει πλέον για πώληση τις βελτιωμένες παρτίδες Ν97 χωρίς προβλήματα στο GPS,την κάμερα(καπάκι και νυχτερινή λήψη) και το σήμα τηλεφώνου.Οπότε θα σου συνιστούσα αν θέλεις να το αγοράσεις να τσεκάρεις την ημερομηνία της παρτίδας που υπάρχει για πώληση στα καταστήματα ώστε να γνωρίζεις ότι είναι απο τις πρόσφατες που κυκλοφόρησαν και προφανώς βελτιωμένες σειρές.Από την άλλη αν δεν σου είναι τόσο αναγκαίο ο χώρος των 32GB που έχει το Ν97,κοίταξτε αν θέλεις και το Ν97 Mini το οποίο δεν είχε προβλήματα όμοια με αυτά του Ν97 και η διαφορά τους είναι αν θυμάμαι καλά η λίγο μικρότερη οθόνη,ο χώρος αποθήκευσης όπου είναι 8GB και τέλος η μπαταρία του η οποία είναι όπως και του Χ6 στα 1320mA έναντι του Ν97 που είναι στα 1500.Που πιστεύω και πάλι είναι καλή μπαταρία ακόμα κι έτσι.Και τα 2 διαθέτουν υποδοχή για κάρτα μνήμης σε περίπτωση που θέλεις επέκταση.Από 'κει και πέρα πράτεις σύμφωνα με τις απαιτήσεις σου

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κατοχοι του Ν97.

Μιας και με ενδιαφερει η αγορα του, θα ηθελα να ρωτησω πως συμπεριφερεται το τηλεφωνο μετα και απο τις τελευταιες αναβαθμισεις που εχουν βγει.

 

Τελος οι παιδικες ασθενειες?

 

Και κατι ακομα, σαν κατοχος του Ν95-2 , το μονο που με απογοητευει ειναι η μετρια αποδοση του GPS. Στο Ν97 πως ειναι τα πραγματα στον τομεα αυτον?

 

Φίλε είμαι κάτοχος του N97 εδώ και έξι μήνες και οφείλω να πω πως όσο ενθουσιασμένος ήμουν όταν πρωτοαπόκτησα αυτή τη δυνατή συσκευή άλλο τόσο έχω απογοητευτεί πλέον.

 

Το τηλέφωνο αυτό σχεδιάστηκε πριν δύο χρόνια και πραγματικά δε βρίσκω το λόγο να δώσεις τόσα λεφτά όταν μπορείς να πάρεις με τα ίδια χρήματα κάτι πιο τελευταίο κ σύγχρονο.

 

Είμαι πλήρως δυσαρεστημένος με τη λειτουργικότητά του. Η οθόνη του είναι κλάψτα γράψτα, κολλάει, περιμένεις αισθητά μέχρι να ανοίξουν εφαρμογές, ή άλλες ρυθμίσεις.

 

Ακόμα και για βασικές λειτουργίες. Τι να πω, την αλλαγή γλώσσας που νυχτώνουμε ή το ότι πολλές φορές δεν μπορώ να δω τις φωτογραφίες μου (not enough memory

λέει)...

 

 

 

Σίγουρα πάντως παίζει ρόλο κ ο λόγος που το θέλεις. Το GPS λειτουργεί τέλεια, ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Επίσης στα ατού του είναι ότι κατασκευαστικά είναι ένα δυνατό τηλέφωνο αν και πλέον ογκόδες (στο πλάτος)..

 

 

 

Εγώ πάντως θέλω να το πουλήσω σύντομα το δικό μου και απορώ άραγε πόσο να πιάσει.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είμαι κάτοχος του N97 εδώ και έξι μήνες και οφείλω να πω πως όσο ενθουσιασμένος ήμουν όταν πρωτοαπόκτησα αυτή τη δυνατή συσκευή άλλο τόσο έχω απογοητευτεί πλέον.

 

Το τηλέφωνο αυτό σχεδιάστηκε πριν δύο χρόνια και πραγματικά δε βρίσκω το λόγο να δώσεις τόσα λεφτά όταν μπορείς να πάρεις με τα ίδια χρήματα κάτι πιο τελευταίο κ σύγχρονο.

 

Είμαι πλήρως δυσαρεστημένος με τη λειτουργικότητά του. Η οθόνη του είναι κλάψτα γράψτα, κολλάει, περιμένεις αισθητά μέχρι να ανοίξουν εφαρμογές, ή άλλες ρυθμίσεις.

 

Ακόμα και για βασικές λειτουργίες. Τι να πω, την αλλαγή γλώσσας που νυχτώνουμε ή το ότι πολλές φορές δεν μπορώ να δω τις φωτογραφίες μου (not enough memory

λέει)...

 

 

Σίγουρα πάντως παίζει ρόλο κ ο λόγος που το θέλεις. Το GPS λειτουργεί τέλεια, ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Επίσης στα ατού του είναι ότι κατασκευαστικά είναι ένα δυνατό τηλέφωνο αν και πλέον ογκόδες (στο πλάτος)..

 

 

Εγώ πάντως θέλω να το πουλήσω σύντομα το δικό μου και απορώ άραγε πόσο να πιάσει.

To N97 «δεν μπαίνει στο internet»;;; :wacko: Κι εγώ πώς είμαι online 24 ώρες το 24ωρο;

 

Για γρήγορη αλλαγή γλώσσας με το εικονικό πληκτρολόγιο δοκίμασε αυτό: http://www.apniapps.com/?p=3217

Μπορείς να το ρυθμίσεις να αλλάζει τη γλώσσα με παρατεταμένο πάτημα του πράσινου ή κόκκινου πλήκτρου. Με το qwerty πληκτρολόγιο ελπίζω ότι ξέρεις πώς αλλάζει η γλώσσα (με Shift+Sym).

Edited by terrestial
Διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν είδα μια τροποποίηση σε αυτά που έγραψα από τον Itchrist86. Γιατί συνέβη αυτό? Δεν προσέβαλα κανένα. Ότι είπα ήταν προσωπική μου άποψη και πάντοτε στα πλαίσια του θέματος του Ν97. Θα χαρώ να μου αιτιολογηθεί αυτή η "λογοκρισία" έστω και σε private message.

 

Terrestial, το ότι "δεν μπαίνει στο ίντερνετ". το οποίο χαίρομαι που το κατέγραψες παρόλο που τελικά το σβήσανε, το είπα ειρωνικά.

O native browser του κινητού είναι για τα κλάματα. Απλά δοκίμασε Safari και θα καταλάβεις.

 

Επίσης, όσον αφορά το θέμα της αλλαγής της γλώσσας και εγώ αυτό χρησιμοποιώ πατώντας το πράσινο κουμπί. Το οποίο βέβαια προϋποθέτει η εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο, το οποίο προϋποθέτει έξτρα κατανάλωση RAM, άρα EPIC FAIL...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είμαι κάτοχος του N97 εδώ και έξι μήνες και οφείλω να πω πως όσο ενθουσιασμένος ήμουν όταν πρωτοαπόκτησα αυτή τη δυνατή συσκευή άλλο τόσο έχω απογοητευτεί πλέον.

 

Το τηλέφωνο αυτό σχεδιάστηκε πριν δύο χρόνια και πραγματικά δε βρίσκω το λόγο να δώσεις τόσα λεφτά όταν μπορείς να πάρεις με τα ίδια χρήματα κάτι πιο τελευταίο κ σύγχρονο.

 

Είμαι πλήρως δυσαρεστημένος με τη λειτουργικότητά του. Η οθόνη του είναι κλάψτα γράψτα, κολλάει, περιμένεις αισθητά μέχρι να ανοίξουν εφαρμογές, ή άλλες ρυθμίσεις.

 

Ακόμα και για βασικές λειτουργίες. Τι να πω, την αλλαγή γλώσσας που νυχτώνουμε ή το ότι πολλές φορές δεν μπορώ να δω τις φωτογραφίες μου (not enough memory

λέει)...

 

 

 

Σίγουρα πάντως παίζει ρόλο κ ο λόγος που το θέλεις. Το GPS λειτουργεί τέλεια, ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Επίσης στα ατού του είναι ότι κατασκευαστικά είναι ένα δυνατό τηλέφωνο αν και πλέον ογκόδες (στο πλάτος)..

 

 

 

Εγώ πάντως θέλω να το πουλήσω σύντομα το δικό μου και απορώ άραγε πόσο να πιάσει.

 

Έχεις πολύ άδικο ... Το δικό μου n97 το αγόρασα τον Απρίλιο και μετά από μια μεγάλη βόλτα από το OVI Store, το κινητό έκλεισε και δεν άνοιγε .... Αφού το πήρα από την αντιπροσωπία χωρίς να δώσω φράγκο μετά από δύο ώρες, αποφάσισα πάλι να το φορτώσω σαν γαιδούρι ....

 

Αποτέλεσμα ... Το n97 είναι ότι πιο χρήσιμο, και ότι πιο όμορφο μπορεί να έχει ένας gadgetάκιας μαζί του !!!!! Από που να ξεκινήσω και που να τελειώσω !!!!!

 

Φοβερή ποιότητα κατασκευής, ούτε τρίζει ούτε κάνει τίποτα, το πορτάκι δουλεύει ρολόι, έχει αντέξει από 2 πραγματικά πολύ δυνατές πτώσεις, η μία του 1μιση μέτρου με μόνο μία ανεπιθύμητη πινελιά ... Το πληκτρολόγιο δείχνει να αντέχει για 2 - 3 χρόνια ακόμα, αν και το χρησιμοποιώ πάααρα πολύ συχνά σε μια πληθώρα εφαρμογών, και γενικώς όλα τα κουμπιά μαρτυρούν ότι τώρα το κινητό βγήκε από το κουτί .... Επίσης το πλήρες πληκτρολόγιο σου δίνει τον πλήρη έλεγχο του κινητού με έναν πανέξυπνο τρόπο, ακόμα και το μαρκάρισμα πολλαπλών χαρακτήρων/μυνημάτων/αρχείων (Shift & D-Pad) καθώς και αλλαγή γλώσσας, γράμματα σε αριθμούς, σταθερούς αριθμούς ή γράμματα και πάει λέγοντας ....

Η παραμετροποίηση πραγματικά σε βοηθάει να διαμορφώσεις το κινητό σου στα μέτρα σου, ποτέ κάποιο n97 δεν θα ναι ίδιο με ένα άλλο !!!!! :D !!!! Από το αν θα κλειδώνει όταν θα κλείνεις το πορτάκι, αν θα γυρνάει η προβολή αν το ανοίγεις η αν το κλείνεις το πορτάκι, φωτισμός οθόνης, φωτισμός ανάλογα με το περιβάλλον, αισθητήρες παντού και πολλά και διάφορα προγράμματα να τους αξιοποιήσεις, δόνηση στην οθόνη, επιλογή έντασης ηχείων (τα οποία με στεναχώρησαν λίγο αλλά τονίζω ότι το προηγούμενο κινητό μου ήταν το 5800 που είχε ΤΑ ηχεία οπότε είναι λογικό να είμαι λίγο απογοητευμένος, παρόλα αυτά, ακούγουνται σε παραλία με φουσκοθαλασσιά :p) επιλογή έντασης δόνησης οθόνης, εισαγωγή προσωπικής γραφής και εξάσκηση (το κινητό μαθαίνει με την εξάσκηση σου) φωτισμοί ειδοποίησης, ανάλογα με αναπάντητες, καινούγια μηνύματα ή mail, ή και τα τρία :happy:, βαθμονομηση οθόνης (παιδιά πραγματικά δοκιμάστε το, η οθόνη μετά συμπεριφέρεται ακόμα καλύτερα και από capacitive) στα μέτρα σας, και εδώ που τα λέμε είναι οθονάααααρα, και σε συνεργασία με την μνήμη που έχει ( 32 Gb ) είναι αυτά, συν μια μικρή υποδοχή κοντά στην κάμερα για microSD, μπορείτε να βάλετε μέσα όοοολες τις αγαπημένες σας ταινίες (με ειδική μετατροπή για το τηλ, κάθε ταινία έχει μέσο όρο 600 Mb πολύ καλής ανάλυσης ....

 

Μουσικά συμπεριφέρεται άψογα σε σημείο να έχω όλα τα αγαπημένα μου συγκροτήματα μέσα μαζί με όλες μου τις εικόνες στην έκθεση σε φακέλους, με δυνατότητα επιλογής χρονολογίας ή ταμπελών (έχω κάπου στο μισό Gb ελευθερο και το κινητό δεν κολλάει παρα μόνο τις πρώτες 2 - 3 ώρες που θα του προσθέσεις ή θα του αφαιρέσεις δεδομένα με το PC και μου σπάει λίγο τα νεύρα αλλά χαλάλι) !!!!!

 

Τέλος αυτό το κινητό θα ήταν ένα τυπικό κινητό των 700 ευρώ αλλά μένει και κάτι ακόμα .....

 

:D

 

Άπειρες, έξυπνες, πανέμορφες και εύκολα προσβάσιμες εφαρμογές, για όλα τα γούστα και όλες τις απαιτήσεις, δίνουν λύση σε κάθε πρόβλημα και βοηθάν στην καθημερινότητα !!!!!!! Προσωπικά είμαι πολύ απαιτητικός gamer και δεν υπάρχει παιχνίδι που να μην έχω κάνει εγκατάσταση στον "σκληρό δίσκο" του κινητού !!!! Τα έχει όλα εγκατεστημένα, η "Διαχείρηση Εφαρμογών" με παραπέμπει σε μία τεράστια λίστα, από το να φαίνεται το κινητό μου σαν touch tablet των windows 7, με ενεργά links για μηνύματα, επαφές, bluetooth κτλ μέχρι και να μου βγάζει την μπάρα ξεκλειδώματος του iPhone προκειμένου να βουλώσω κανένα στόμα ... ;) :X :shifty:

 

Πάντα ήθελα τον κόσμο μου στην τσέπη μου .... Πλέον πέταξα το netbook και είμαι σίγουρος ότι έχω όλα αυτά που θέλω στην τσέπη μου .... Για άλλους μπορεί να είναι ένα τούβλο, για άλλους πέδιλο (ναι το άκουσα και αυτό αλλά τι να κάνουμε, μια κλασσική, άνευ σχετικότητας κυρία το σχολίασε, για μένα όμως είναι η τεχνολογία στην τσέπη μου και παρόλα τα αρχικά του προβλήματα θα αργήσει να ξεπεραστεί το γενικό θαύμα που προσφέρει στην ζωή του προχωρημένου χρήστη ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίσεις τέλος!

Το έχουμε ένα εκατομμύριο φορές.

Συγκρίσεις συσκευών μόνο στους Διαξιφισμούς!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...