Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΕΝΕΤΟ ΕΙΔΑ ΦΩΣ

Ακολουθησα τίς οδηγίες του φίλου και εκανα τα εξης διαφορετικά

 

 

Τρέξτε το blackra1n

αμέσως μόλις δείτε ότι το κινητό κάνει restart πατήστε 6 δευτερόλεπτα το Sleep Button (είναι το OFF/ON του iPhone) μετα αμέσως μόλις φλυγει το μήλο, πατήστε το Home Button (το κεντρικό κουμπάκι που βρίσκεται κάτω από την οθόνη αφής) και αφήνω το power button , εχοντας πατημένω το home για 15-20 δευτερόλεπτα ακριβώς, θα δείτε ότι λέει Recovery Mode δηλαδή ότι πρέπει να το συνδέσετε με το iTunes αλλά αν συνεχίσετε λίγα δευτερόλεπτα και δεν αφήσετε το Home Button θα εμφανιστεί μετά από λιγο μια φωτογραφία του geohot.....!! :P

 

 

Αυτά

 

Σου δούλεψε..? Nice!!

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια SOS .προσπαθησα μεσω win spc να περασω το iphone delivery και κανοντασ επανεκινηση το τηλ μου λεει οτι η σιμ ειναι κλειδωμενη και κανει μονο επειγουσεσ κλησεις.

το συνδεσα με το i tynes kai μου βγαζει μηνυμα οτι υπαρχει αγνωστο λαθοσ 0χΕ8000068

 

 

βοηθεια

 

ευχαριστω

__________________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα την προηγούμενη εβδομάδα έκανα αναβάθμιση το iphone 2g από 1.1.4 σε 3.1.2. Αφού κατάλαβα το λάθος γιατί δεν μπορούσα να κάνω unlock και μετά από πολύ κόπο γύρισα στο 3,0 που είμαι τώρα με redsnow 0.72.Τ ο μέγα πρόβλημα μου είναι το εξής έχω σύνδεση vodafone και μετά την αναβάθμιση στο 95% των κλήσεων που δέχομαι λέει σε αυτόν που με καλεί ότι η σύνδεση δεν είναι εφικτή ενώ έχω σήμα και εγώ μπορώ να καλέσω.Δοκίμασα μια sim wind που έχω και δεν είχα κανένα πρόβλημα, έβαλα μια άλλη κάρτα της vodafone και πάλι τα ίδια.. Δέν ξέρω τι να κάνω , πρίν την αναβάθμιση δεν το είχα το πρόβλημα .Παρακαλώ για οποιαδήποτε ιδέα για την λύση του προβλήματος μου, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Το appsync 3.0 δεν λειτουργεί στην 3.1.2 υπάρχει κάτι άλλο ?

 

Το 3.1 το δοκιμασες ?:confused:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει αναφερθεί, οδηγός για ξεκλείδωμα της 3.1.2 με Pwnage Tool 3.1.4 απο iClarified

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4255

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos!!!!!!

εκανα restore το iphone 3g που εχω στην τελευταια εκδοση ολα μια χαρα αλλα οταν πηγα να το κανω jailbreak εκανα μια πατατα ολα τα λεφτα....

απο κεκτημενη ταχυτητα πατησα το 3gs :wacko: και οπως καταλαβαινεται μπηκε απο οτι καταλαβα σε recovery mode...δεν κανει τπτ:(:(

το εβαλα στ itunes και πατησα restore ξανα με βαρκα την ελπιδα...αλλα τπτ, λεει οτι το itunes δεν μπορει να κανει restore το iphone για καποιο λογο..χωρης να λεει τπτ αλλο!!!

τι κανουμε???:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα την προηγούμενη εβδομάδα έκανα αναβάθμιση το iphone 2g από 1.1.4 σε 3.1.2. Αφού κατάλαβα το λάθος γιατί δεν μπορούσα να κάνω unlock και μετά από πολύ κόπο γύρισα στο 3,0 που είμαι τώρα με redsnow 0.72.Τ ο μέγα πρόβλημα μου είναι το εξής έχω σύνδεση vodafone και μετά την αναβάθμιση στο 95% των κλήσεων που δέχομαι λέει σε αυτόν που με καλεί ότι η σύνδεση δεν είναι εφικτή ενώ έχω σήμα και εγώ μπορώ να καλέσω.Δοκίμασα μια sim wind που έχω και δεν είχα κανένα πρόβλημα, έβαλα μια άλλη κάρτα της vodafone και πάλι τα ίδια.. Δέν ξέρω τι να κάνω , πρίν την αναβάθμιση δεν το είχα το πρόβλημα .Παρακαλώ για οποιαδήποτε ιδέα για την λύση του προβλήματος μου, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δυστυχώς φίλε μου το ίδιο είχα πάθει και εγώ με 3.1 για αυτό πρότεινα να μην αναβαθμισετε.

Βλέπεις με την αναβάθμιση αναβαθμίζεται το baseband και μετά δεν μπορεί να γίνει σωστά υποβάθμιση αφού το baseband δεν υποβαθμίζεται. Αυτό δημιουργει προβλημα στη σωστή λειτουργεια του κινητού.

Εγώ περιμένω να βγει unlock. Αν έχει κάποιος κάτι άλλο να προτείνει να δοκιμάσουμε οκ.

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Επειδή έχω λίγο μπερδευτεί σχετικά με τους οδηγούς για Jailbreak στο iPhone 3GS θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

Έχω 1 iPhone 3GS με έκδοση 3.0.1 αγορασμένο από Ελλάδα χωρίς Jailbreak το μόνο που έχω περάσει είναι οι επαφές και τίποτα άλλο.

Το pc τρέχει win xp pro sp2 32bit.

 

Για να προχωρήσω σε Jailbreak τι θα ήταν σωστότερο και αξιόπιστο να κάνω:

 

Να κάνω Jailbreak με Redsn0w 0.8 και μετά να βάλω μία τροποποιημένη έκδοση 3.1 ipsw?

Θα μπορώ να καταγράψω το ECID της συσκευής ή θα πρέπει να έχω την έκδοση 3.1.2 (την οποία θα εγκαταστήσω με τη μέθοδο του Blackra1n ή υπάρχει άλλος τρόπος)?

 

Και κάτι τελευταίο:

Μπορώ στο ίδιο pc που ήδη έχω ενεργοποιήσει το iPhone 3GS 3.0.1 να ενεργοποιήσω ενός φίλου που το αγόρασε πριν περίπου 10 ημέρες και μάλλον θα έχει προεγκατεστημένη την έκδοση 3.1 ή θα έχω κάποιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Επειδή έχω λίγο μπερδευτεί σχετικά με τους οδηγούς για Jailbreak στο iPhone 3GS θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

Έχω 1 iPhone 3GS με έκδοση 3.0.1 αγορασμένο από Ελλάδα χωρίς Jailbreak το μόνο που έχω περάσει είναι οι επαφές και τίποτα άλλο.

Το pc τρέχει win xp pro sp2 32bit.

 

Για να προχωρήσω σε Jailbreak τι θα ήταν σωστότερο και αξιόπιστο να κάνω:

 

Να κάνω Jailbreak με Redsn0w 0.8 και μετά να βάλω μία τροποποιημένη έκδοση 3.1 ipsw?

Θα μπορώ να καταγράψω το ECID της συσκευής ή θα πρέπει να έχω την έκδοση 3.1.2 (την οποία θα εγκαταστήσω με τη μέθοδο του Blackra1n ή υπάρχει άλλος τρόπος)?

 

Και κάτι τελευταίο:

Μπορώ στο ίδιο pc που ήδη έχω ενεργοποιήσει το iPhone 3GS 3.0.1 να ενεργοποιήσω ενός φίλου που το αγόρασε πριν περίπου 10 ημέρες και μάλλον θα έχει προεγκατεστημένη την έκδοση 3.1 ή θα έχω κάποιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254879

 

ακουληθησε οτι λεει και εισαι ετοιμος

 

και με του φιλου σου κανενα προβλημα κανε το ιδιο

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορια.

εχοντας jailbroken συσκευη με περασμενες και σπασμενες εφαρμογες, αν κανω συγχρονισμο με itunes θα εχω προβλημα????????????????????

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορια.

εχοντας jailbroken συσκευη με περασμενες και σπασμενες εφαρμογες, αν κανω συγχρονισμο με itunes θα εχω προβλημα????????????????????

 

Όχι. Και αν δεν είναι μέσα στο iTunes θα σου πει να τις περάσει, και του λες ok.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Με την αναβάθμιση σε 3.1.2 kai jailbreak δεν μπορώ να μπω στο private του DiskAid

για να σβήσω ελαττωματικά πακέτα του cydia

καμμια ιδέα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos!!!!!!

εκανα restore το iphone 3g που εχω στην τελευταια εκδοση ολα μια χαρα αλλα οταν πηγα να το κανω jailbreak εκανα μια πατατα ολα τα λεφτα....

απο κεκτημενη ταχυτητα πατησα το 3gs :wacko: και οπως καταλαβαινεται μπηκε απο οτι καταλαβα σε recovery mode...δεν κανει τπτ:(:(

το εβαλα στ itunes και πατησα restore ξανα με βαρκα την ελπιδα...αλλα τπτ, λεει οτι το itunes δεν μπορει να κανει restore το iphone για καποιο λογο..χωρης να λεει τπτ αλλο!!!

τι κανουμε???:confused::confused:

 

Λογικα επανερχεται...

 

Mε συνδεδεμενο το ipone κανε τα παρακατω ....

Κλεισε το iphone και ανοιξετο... πάτησε για 6-8'' το Sleep Button , πάτα το Home Button και αφησετο power button , αλλα εξακολουθώντας να πατας το home για 30'' και χωρις να το αφησεις πατας restore απο το itunes...

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο cydia και πρόσθεσε το afc2add

 

OK Τώρα ναι Ευχαριστώ

Δεν ξέρω τι γίνεται βρε παιδιά

Κάνω restore στην3.1.2 με νέο όνομα και στη συνέχεια jailbreak, όλα καλά βάζω cydia περνω εφαρμογές με το ituneς δουλέυει μια χαρα και αυτό και οι εφαρμογές ώσπου , με έγινε 2 φορές πάνω σε επανεκκίνηση μου βγάζει το μήνυμα ότι ξεκλειδώθηκε ενω έιναι ελληνικό ξεκλείδωτο και αυτό κυρίως που μου την δίνει είναι ότι στο itunes εμφανίζεται με το όνομα ιphone και όχι με αυτό που έδωσα νωρίτερα

Μήπως έχω βάλει κάτι στο pc μου και δεν το ξέρω μόνο έκεί πάει το μυαλό μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια στα γρηγορα μια ερωτηση αν και ειμαι σχεδον σιγουρος για την απαντηση....tethering δεν μπορουμε να εχουμε στο 2g ετσι δεν ειναι??η υπαρχει "καποιος τροπος" να ενεργοποιηθει??
Link to comment
Share on other sites

παιδια στα γρηγορα μια ερωτηση αν και ειμαι σχεδον σιγουρος για την απαντηση....tethering δεν μπορουμε να εχουμε στο 2g ετσι δεν ειναι??η υπαρχει "καποιος τροπος" να ενεργοποιηθει??

 

Θεωρητικά, ναι. Αλλά με GPRS. Δε νομίζω πως θα 'θελες κάτι τέτοιο... :D

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγόρασα το Σάββατο ένα iPHONE 3G Vodafone το οποίο είχε τη 3.1. Επειδή έψαξα αρκετά για το jailbreak, το μόνο που βρήκα ήταν να γίνει με το blackra1n μόνο με firmware 3.1.2. έκανα λοιπόν μέσω itunes update στην 3.1.2 και ακολούθησα της οδηγίες. Ξεκινάει αλλά δεν πάει στο recovery mode με την φωτογραφία του GeoHot. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

πρέπει να το επαναφέρω στην 3.1. Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγόρασα το Σάββατο ένα iPHONE 3G Vodafone το οποίο είχε τη 3.1. Επειδή έψαξα αρκετά για το jailbreak, το μόνο που βρήκα ήταν να γίνει με το blackra1n μόνο με firmware 3.1.2. έκανα λοιπόν μέσω itunes update στην 3.1.2 και ακολούθησα της οδηγίες. Ξεκινάει αλλά δεν πάει στο recovery mode με την φωτογραφία του GeoHot. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

πρέπει να το επαναφέρω στην 3.1. Τι μπορώ να κάνω?

 

Το 3G (και όχι το 3Gs), θέλει παραπάνω προσπάθεια κι επιμονή. Δοκίμασε αρκετές φορές. Με τα πολλά, δείχνει να δουλεύει. Δες και τις σχετικές ...περιπέτειες εδώ: Apple iPhone 3G Software Activate/Jailbreak/Unlock [iPhone OS 3.x]

 

Αν τελικά δε συμβεί το μοιραίο, δοκίμασε μ' ένα custom ipsw, απ' ευθείας μέσω iTunes. Αν ψάξεις, θα βρεις σχετικές οδηγίες και έτοιμα αρχεία που θα χρειαστείς. Πρόσεξε μόνο, να επιλέξεις custom ipsw για unactivated συσκευή.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

ο hackulo δίνει μόνο το 3.0

υπάρχει αλλο link μέσα από το cydia ή αλλού για να το βρω

Πήγαινε στο Manage-Sources-Hackulo έτσι ώστε να σου βγάλει τα πακέτα αυτού του repository και θα το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία για σας

έχω ένα 3G απο Αγγλία με τα εξής χαρακτηριστικά

bootloader version 05.09.{G2M3S2}

baseband version ICE2-5.11.07

OS version 3.1.2

έχω προσπαθήσει πολλές φορές όλες καταφέρνω να κάνω jailbrake μια χαρα

αλλά unlock στο carier όχι δηλαδή δεν βλέπω ελληνικό πάροχο

 

καμια ιδεά κανείς?

Παιδία κανένα νέο για unlock έχουμε ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια στα γρηγορα μια ερωτηση αν και ειμαι σχεδον σιγουρος για την απαντηση....tethering δεν μπορουμε να εχουμε στο 2g ετσι δεν ειναι??η υπαρχει "καποιος τροπος" να ενεργοποιηθει??

 

Νιώθεις...????? Δώστο στα σκυλιά να ροκανίσουν τα δοντάκια τους πάρα να κάνεις internet βόλτες με gprs...:lol:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...