Jump to content

Ο... χειρότερος κατασκευαστής κινητών (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ο... χειρότερος κατασκευαστής  

1.273 members have voted

  1. 1. Ο... χειρότερος κατασκευαστής

    • Alcatel
      382
    • Apple
      122
    • HTC
      11
    • LG
      123
    • Motorola
      148
    • Nokia
      69
    • Samsung
      57
    • Sony Ericsson
      172
    • ...άλλη εταιρεία
      96
    • ΔΞ/ΔΑ
      93


Recommended Posts

Sony ericsson,και συγκεκριμένα το c702...το είχε η μάνα μου,είχε καμένα πίξελ από το εργοστάσιο και κολλούσε...το πήγε στα (άθλια) σερβίς τους,το πήρε κανα 3βδομάδες μετά,και το κινητό έμενε από μπαταρία κάθε τρεις και λίγο...στην τελική,μετά από πολλές πασες(από την μάνα μου στο θείο μου,από κείνον σε μένα κι από μένα στον αδερφό μου),ένα πρωί βλέπουμε ότι δεν κλείνει καλά το καπάκι...το ανοίγουμε, και βλέπουμε μια μπαταρία μπαλόνι από την υπερφόρτωση...!!!με συνοπτικές διαδικασίες,το κινητό πουλήθηκε,χωρίς κάνεις να μάθει τι βόμβα είναι...όσο για τον φιλο που είπε πριν πως δεν φτιάχνονται κινητά στην ευρώπη πια...(δεν μπορώ να κάνω παράθεση γιατί είμαι από κινητό...)το νοκια μου είναι ρουμανικό,της μάνας μου(6700s)νομίζω γερμανικό,ένα πιο παλιό που είχε επίσης γερμανικό,το Ε52 φινλανδικό,και το βατόμουρο μου(7290)ουγγρικό...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
με συνοπτικές διαδικασίες,το κινητό πουλήθηκε,χωρίς κάνεις να μάθει τι βόμβα είναι...

 

Δεν θα έλεγα ότι σε τιμάει μια τέτοια τοποθέτηση αλλά δεν θα ήθελα να επεκταθώ περαιτέρω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως δεν με τιμάει...αλλά κανονικά,έπρεπε να το παω στα σερβίς τους,και να τους το φέρω στο κεφάλι...πριν πάει εκεί,το κινητό ήταν μια χαρά...μόνο κολλούσε...με το που το πήρα από κει,άρχισε τα άκυρα...και επειδή σε κάποια φάση χρειάστηκα ανταλλακτικά για το k800 μου(οθόνη),το έκανα ανταλλαγή με ένα ολόκληρο...και πιστεύω πως στάνταρ έχει γίνει ανταλλακτικά...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Με το σκεπτικο οτι καποιου του ελαχε ενα προβληματικο κινητο και βγαινει και θαβει μια εταιρια δεν μοιαζει με γκαλοπ.

Και εμενα το νοκια 6220c παρουσιασε προβλημα στη φωτογραφικη,αλλα δεν θα τα χωσω στη νοκια,η οποια μαλιστα μου το αντικατεστησε.

Το ιδιο και η σονυ ερικσον.παλια ενα κ750 μου το αλλαξε αμεσα.

Αυτο μετραει για μενα,ο σεβασμος στον πελατη.

Απο την αλλη,επιδει βλεπω φιλους,μερικοι πετανε τα κινητα οπως ναναι,τα βαζουν στις τσεπες του παντελονιου,τραβανε φωτο το καλοκαιρι με χερια βρεγμενα απο την θαλασσα,πιεζουν τις touch οθονες βιαια,τα πετανε στον τοιχο απο νευρα και μετα λενε οτι χαλασε μονο του και φταιει η ταδε εταιρια!!!!!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Απο την αλλη,επιδει βλεπω φιλους,μερικοι πετανε τα κινητα οπως ναναι,τα βαζουν στις τσεπες του παντελονιου,τραβανε φωτο το καλοκαιρι με χερια βρεγμενα απο την θαλασσα,πιεζουν τις touch οθονες βιαια,τα πετανε στον τοιχο απο νευρα και μετα λενε οτι χαλασε μονο του και φταιει η ταδε εταιρια!!!!!

 

:clap::thanks:;) ετσι ακριβως ειναι!

Και ακομα σπανια καποιοι μπορουν να εκθεσουν την γνωμη τους καθως δεν γινεται ολοι στο παρελθον να ειχαμε αγορασει κινητα απο ΟΛΕΣ τις μαρκες. Εμενα μεχρι περυσι οσα κινητα ειχα απο γνωστες μαρκες ειχαν προβληματακια μεχρι που πηρα ενα αλκατελ παν καλο. Ειναι ομως και αναλογως αν σου τυχει προβληματικο μοντελο. Οσον αφορα το θεμα παντως... κατασκευαστικα...ναι η alcatel χρησιμοποιει φθηνοτερα υλικα και πιο ελλατωματικα σιγουρα(ξεβαφουν,πχ).

Link to comment
Share on other sites

2 κινητά είχα lg και είχα πρόβλημα και στα 2 μέσα σε 3μήνες. Το τελευταίο χάλασε και η οθόνη χωρίς λόγο.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

SE ποτε πια απο τα χερια μου, και μαλλον και νοκια, το Ν81 ηταν οτι χειροτερο η ποιοτητα κατασκευης, ασχετα οτι λειτουργικα ηταν μια χαρα και μου κρατησε 2 χρονια και 8 μηνες (πριν 4 μερες μου ειπε το οριστικο αντιο:cry::cry::cry:)
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι έδωσα την ψήφο μου στην SE για έναν και απλό λόγο. Εκτός απο την εταιρία για το πόσο καλή είναι ή όχι πρέπει να δούμε και σε ποίες τιμές πουλάει. όποτε μακράν της δεύτερης SE. κρίμα όμως γιατί έχει πολύ όμορφα κινήτα, αλλά από αξιοπιστία 0.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
apple.ΣΑΝ ΚΙΝΗΤΟ.μπορει να ειναι απο τα πιο ευχρηστα να ειναι foolproof και να εχει το μεγαλυτερο app store αλλα αν δε γινεται να κανεις μια κληση τοτε μου ειναι ολα αχρηστα

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

apple.ΣΑΝ ΚΙΝΗΤΟ.μπορει να ειναι απο τα πιο ευχρηστα να ειναι foolproof και να εχει το μεγαλυτερο app store αλλα αν δε γινεται να κανεις μια κληση τοτε μου ειναι ολα αχρηστα

 

Tι εννοεις?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις?

 

Ρωτάς ; Δεν το κατάλαβες;

Απλά ο φίλος μας δεν έχει ιδέα απο το θέμα. :p

 

 

Δεν θα έλεγα ότι σε τιμάει μια τέτοια τοποθέτηση αλλά δεν θα ήθελα να επεκταθώ περαιτέρω.

 

Δεν φτάνει που εκμεταλευτηκε κάποιον,το καμαρώνει κιόλας :(

Δεν ντρέπονται καθόλου μερικοί άνθρωποι :(

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι ολοι ψηφιζεται αλκατελ? οκ, δεν ειναι τα κορυφαια αλλα για τα λεφτα τους νομιζω οτι ειναι πολυ καλα ! δεν χρειαζεται ολες οι εταιρειες να φτιαχνουν "εξυπνα τηλεφωνα":confused: για μενα χειροτερες ειναι lg και μετα se:rolleyes:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις?

 

εννοω οτι τα μηλοφωνα γνωστων εχουν 2-3 μπαρες λιγοτερο σημα συνηθως απο τα γυρω κινητα

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι τα μηλοφωνα γνωστων εχουν 2-3 μπαρες λιγοτερο σημα συνηθως απο τα γυρω κινητα

 

Συνεχίζω να επιμένω ότι δεν ξέρεις τπτ για το τηλ που κατηγορεις ;)

Το iPhone μου (16g και τώρα το 32g) έχουν καλύτερο σήμα απο κάθε άλλο κινητο που έχω δουλέψει. Και δεν είναι λίγα τα κινητά που έχουν περάσει απο τα χέρια μου.

 

Ps προς ομάδα διαχείρισης.

 

Βλέπεις ότι έχω ποστάρει απο κινητο. Μπορούσες κάλλιστα να κάνεις την Δουλεια σου (να ενώσεις τα 2 πόστς μου) χωρίς να το κανείς θέμα ;)

Εξυπηρετηση θα ήταν και βοήθεια.

 

Δεν απευθύνεσαι σε κανέναν χθεσινό ....

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν φτάνει που εκμεταλευτηκε κάποιον,το καμαρώνει κιόλας :(

Δεν ντρέπονται καθόλου μερικοί άνθρωποι :(

 

 

Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

alcatel δαγκωτο!
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

είμαι από τα νεότερα μέλη του φόρουμ, και παρότι βλέπω μία οργανωμένη δουλειά, δεν πολυκαταλαβαίνω το θέμα ((Ο...χειρότερος κατασκευαστής κινητών.))

Με ποιο κριτήριο επιλέγει κάποιος τον χειρότερο?? ποιότητα πλαστικών? στιβαρότητα-τριξίματα? λειτουργικό? ομορφιά κατασκευών?

πιστεύετε ότι μπορούμε να "θάβουμε" έναν κατασκευαστή επειδή "έτυχε" να είχαμε μια κακή εμπειρία με κάποιο απο τα μοντέλα του? οι περισσότεροι έχετε δοκιμάσει συσκευές απο ΟΛΛΟΥΣ τους κατασκευαστές? πώς μπορεί κάποιος (σαν και'μένα που αυτή την περίοδο ψάχνω για συσκευή) να εξάγει ασφαλή συμπεράσματα για την "εικόνα" του κάθε κατασκευαστή?

 

κατα την γνώμη μου θα ήταν πιο ολοκληρωμένο, σαν <<χειρότερη ποιότητα κατασκευής>> ή <<χειρότερη αίσθηση κατά τη χρήση>>

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

είμαι από τα νεότερα μέλη του φόρουμ, και παρότι βλέπω μία οργανωμένη δουλειά, δεν πολυκαταλαβαίνω το θέμα ((Ο...χειρότερος κατασκευαστής κινητών.))

Με ποιο κριτήριο επιλέγει κάποιος τον χειρότερο?? ποιότητα πλαστικών? στιβαρότητα-τριξίματα? λειτουργικό? ομορφιά κατασκευών?

πιστεύετε ότι μπορούμε να "θάβουμε" έναν κατασκευαστή επειδή "έτυχε" να είχαμε μια κακή εμπειρία με κάποιο απο τα μοντέλα του? οι περισσότεροι έχετε δοκιμάσει συσκευές απο ΟΛΛΟΥΣ τους κατασκευαστές? πώς μπορεί κάποιος (σαν και'μένα που αυτή την περίοδο ψάχνω για συσκευή) να εξάγει ασφαλή συμπεράσματα για την "εικόνα" του κάθε κατασκευαστή?

 

κατα την γνώμη μου θα ήταν πιο ολοκληρωμένο, σαν <<χειρότερη ποιότητα κατασκευής>> ή <<χειρότερη αίσθηση κατά τη χρήση>>

 

Έχω μία εμπειρία από πωλήσεις κινητών 7 χρόνων.

Τα περισσότερα που πουλούσα/σαμε στο κατάστημα ήταν Nokia και μετά S/E.

Τα περισσότερα στο service ήταν τα S/E!

Για να σου δώσω να καταλάβεις πουλούσαμε πχ 100 Νοκια το μήνα και στο service στελναμε το πολύ 10.

Σε αντίθεση με τα S/E που πουλούσαμε πχ 70 και στο service στελναμε τα 30!

Αυτά που χαλάνε περισσότερο είναι και τα χειρότερα.

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία εμπειρία από πωλήσεις κινητών 7 χρόνων.

Τα περισσότερα που πουλούσα/σαμε στο κατάστημα ήταν Nokia και μετά S/E.

Τα περισσότερα στο service ήταν τα S/E!

Για να σου δώσω να καταλάβεις πουλούσαμε πχ 100 Νοκια το μήνα και στο service στελναμε το πολύ 10.

Σε αντίθεση με τα S/E που πουλούσαμε πχ 70 και στο service στελναμε τα 30!

Αυτά που χαλάνε περισσότερο είναι και τα χειρότερα.

 

 

Άρα φίλε μου αναφέρεσαι στον παράγοντα <αξιοπιστία>, στις 100 συσκευές από ΚΑΘΕ

κατασκευαστή πόσες ήταν προβληματικές? Μπορείς να μου απαντήσεις σε αυτό?

Προσωπικά πιστεύω ότι ο χειρότερος είναι αυτός με τις λιγότερες πωλήσεις.

Είναι τουλάχιστον οξύμωρο κάποιος να έχει αλλάξει π.χ. 7 συσκευές SE και να λέει ότι η χειρότερη είναι η SE. Άμα δεν είσαι ικανοποιημένος την πρώτη άντε την δεύτερη φορά απλά δεν ξαναπέρνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω μία εμπειρία από πωλήσεις κινητών 7 χρόνων.

Τα περισσότερα που πουλούσα/σαμε στο κατάστημα ήταν Nokia και μετά S/E.

Τα περισσότερα στο service ήταν τα S/E!

Για να σου δώσω να καταλάβεις πουλούσαμε πχ 100 Νοκια το μήνα και στο service στελναμε το πολύ 10.

Σε αντίθεση με τα S/E που πουλούσαμε πχ 70 και στο service στελναμε τα 30!

Αυτά που χαλάνε περισσότερο είναι και τα χειρότερα.

 

bkoud καλά τα λές εκτός απο ένα.

Στό κατάστημα που εργαζόμουν εγώ απο τις 70 S/E στο service κατέληγαν οι 50...:p

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...