Jump to content

Ο... χειρότερος κατασκευαστής κινητών (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ο... χειρότερος κατασκευαστής  

1.273 members have voted

  1. 1. Ο... χειρότερος κατασκευαστής

    • Alcatel
      382
    • Apple
      122
    • HTC
      11
    • LG
      123
    • Motorola
      148
    • Nokia
      69
    • Samsung
      57
    • Sony Ericsson
      172
    • ...άλλη εταιρεία
      96
    • ΔΞ/ΔΑ
      93


Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ότι μπορεί να ήμουν λίγο "άτυχη" και να έβγαλα άσχημη εντύπωση για την εταιρεία...

 

Tα V3 και Κ1 ήταν σίγουρα σπαστικά τηλέφωνα.(αργό μενού, λίγες δυνατότητες κλπ).

Αλλά όχι αναξιόπιστα. Εγώ από τα μοτορόλα μου είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.(v3xx, v8 ,v9). Σίγουρα υστερούν σε κάποιους τομείς, αλλά δουλεύουν αξιόπιστα, έχουν πολύ καλή ποιότητα και άριστη ακουστική.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μένα την πρωτια έχει η motorola και μετα η SE.. Παρόλο που δεν είχα ποτε μοτο, ειχαν άλλοι και εβλεπα τα . . . ."χάλια" τους.. όσο για τα SE....Άλλαξα Τ310, F500i, z710i. Και τα τρία ειχαν το ίδιο πρόβλημα: χάλασαν οι κεφαλές φόρτισης/handsfree ως πρώτο πρόβλημα και μετα το 9μηνο χάλασε to joystick [στα δύο πρώτα] και κολλούσαν αφόρητα!!,,, Και μετα πήγα στη νόκια που μου απέδειξε οτι βγαζει ΣΚΥΛΙΑ κινήτα [μεχρι και στη θάλασσα το ριξα και δουλευει ακομα!!!]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα έλεγα Sharp...:shifty: η ποιότητα κατασκευής και τα χαρακτηριστικά τους (πριν από 2 χρόνια που είχα ένα, τώρα δεν ξέρω) είναι άθλια, IMHO φαίνονται πιό φτηνά από άλλα ίδιου κόστους.
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα Sharp...:shifty: η ποιότητα κατασκευής και τα χαρακτηριστικά τους (πριν από 2 χρόνια που είχα ένα, τώρα δεν ξέρω) είναι άθλια, IMHO φαίνονται πιό φτηνά από άλλα ίδιου κόστους.

 

Είναι λόγω ιαπωνικής αισθητικής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ τα samsung σαν τα χειρότερα κινητά. Πήρα το u6000, το κράτησα 3 μέρες και το πούλησα μισοτιμής. Μετάνιωσα την ώρα και τη στιγmή. Nokia και πάλι nokia.
Link to comment
Share on other sites

νοκια τη κατω βολτα! εκτος εποχης! απο της σοβαρες εταιριες παντα (htc, apple, se)!
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικά δεν καταλαβαίνω τον λόγο ύπαρξης του θέματος.Προσωπικά βλέπω ο ένας να κατηγορεί μια εταιρία και ο επόμενος να την εξηψώνει....Περίεργα πράγματα...

Η δική μου άποψη είναι η εξής.Τα alcatel δεν είναι θηρία στο software ΑΛΛΑ στο hardware έχει κάτι θηρία που τα κάνεις μπάλα τα κλοτσάς και όχι να χαλάσουν αλλά ούτε να κλείσουν δε τολμάνε από τους κραδασμούς των χτυπημάτων.

Για τη sony ericsson παιδιά μη λέμε ότι θέλουμε.Ντάξει έχει βγάλει μέτρια μοντέλα τώρα τελευταία αλλά και πάλι μέτρια είναι και όχι τα χειρώτερα.

LG.Πες τε μου πόσα μοντέλα της δεν έχουν αντέξει.Να σας πω εγώ πόσα μου έχουν αντέξει?kp100 έσπασε η εσωτερική οθόνη αφού πρώτα είχε σπάσει η εξωτερική όταν πήδηξα από ένα φράχτη και χτύπησα το πόδι μου.Η εσωτερική έσπασε πολύ αργότερα όταν τον κινητό έπεσε απ'τον δεύτερο όροφο του φροντηστηρίου ''εντελώς τυχαία'':pκαι πάλι όμως άμα λειτουργήσω στα τυφλά που θυμάμαι το μενού του λειτουργεί άψογα.lg km380 με τις άπειρες τούμπες σταμάτησα να το χρησιμοποιώ όταν μου το έκλεψαν(ασχολίαστο:p)

km900 και ks20 που τα χρησιμοποιώ τώρα επίσης λειτουργούν άψογα!To shine το cookie και το viewty (και τα 2 viewty)είναι κινητά φίλων μου και δεν έχουν βγάλει το παραμικρό πρόβλημα.Δεν θυμάμαι αν ξέχασα άλλα μοντέλα καθώς έχουν περάσει πολλά απ'τα χέρια μου:O

Κατα τη γνώμη μου χειρώτερα τα motorola.Το κ1 μόνο χαρακτηρίζω σχετικά καλό που έχει περάσει απ'τα χέρια μου.Το v3 και όλη η σειρά με τα ''ξυράφια'' άφηνε σημάδι απ'τα πλήκτρα στην οθόνη(έλεος)Το z8 φίλου μου τρώει τα κολλήματα και γενικά δεν είδα το τελευταίο καιρό τίποτα το αξιόλογο.Αυτά τα ''λίγα'':lol::D

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Το v3 και όλη η σειρά με τα ''ξυράφια'' άφηνε σημάδι απ'τα πλήκτρα στην οθόνη(έλεος)

 

Ε, τι έλεος?

Σημάδια μένανε που με ένα πανάκι καθαρίζονταν. Δεν γρατζουνιόταν η οθόνη.

Το ίδιο γίνεται και σε όλα τα λάπτοπ. Και εκεί έλεος?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ε, τι έλεος?

Σημάδια μένανε που με ένα πανάκι καθαρίζονταν. Δεν γρατζουνιόταν η οθόνη.

Το ίδιο γίνεται και σε όλα τα λάπτοπ. Και εκεί έλεος?

χμμμ δε θα το έλεγα πως πάντα έφευγαν.Έχω v3 και δεν έφυγαν ποτέ.Όχι με πανάκι αλλά με χίλια πανάκια που προσπάθησα...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Nokia, γιατί παρόλο που έχει εξωφρενικά ακριβές, υποτίθεται high end συσκευές με καλή ποιότητα κατασκευής, είναι 100% σίγουρο ότι μέσα στη διετία της εγγύησης κάποια στιγμή θα χαλάσουν για ανεξήγητο λόγο, ανεξάρτητα πως τις μεταχειρίζεσαι.

 

Στη δεύτερη θέση θα έβαζα την Apple, επίσης κατασκευαστή υποτίθεται high end συσκευών με αμφίβολη χρησιμότητα, λόγω της κομικοτραγικής ποιότητας ήχου στα μικρόφωνα και ηχεία των μηλοτηλεφώνων. Καταλαβαίνω αμέσως όταν καλώ κάποιον με μηλοτηλέφωνο ότι έχει τέτοιο "πρόβλημα" :p

Link to comment
Share on other sites

Τα sony erricsson είναι μακράν τα χειρότερα κινητα. 2 κινητά φίλων μου και 2 κινητά του αδερφού μου χαλάσανε ακριβώς με τον ίδιο τρόπο. Άρχισε να μην πατιούνται πλήκτρα και να κολλάει το μενου. Για το σερβις, τα λόγια είναι περιττά...
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Τα S.E και από μένα όσα είχα χάλασαν με τον ίδιο τρόπο. Το σέρβις τους είναι επιεικώς άθλιο.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Πολλοι χειροτεροι κατασκευαστες καθως λιγοι ειναι οι καλυτεροι.

Σαν χειροτερους βαζω την Μοτορολα (λογο του σχεδιασμου, της ποιοτητας και της ελλειψης λειτουργικου). Η LG εκανε μια ανακαμψη οποτε ειναι λιγο καλυτερη απο την μοτορολα (παλι ομως στη λιστα των χειροτερων) Την αλκατελ δεν θα την συμπεριλαβω λογο του οτι δεν εχουμε μια πληρη εικονα της εφοσον εχει βγαλει απειροελαχιστα μοντελα και κανενα Highend κινητο.

 

Οποτε απο τις γνωστοτερες εταιρείες ψηφιζω τις παραπανω με χειροτερη την μοτορολα

Creative your world!!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
χμμμ δε θα το έλεγα πως πάντα έφευγαν.Έχω v3 και δεν έφυγαν ποτέ.Όχι με πανάκι αλλά με χίλια πανάκια που προσπάθησα...

 

To ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα κι εγώ στο κατά τα άλλα πολύ καλό V3 . Είχε "αποτυπωθεί" όλη η ζελατίνα πάνω στην οθόνη και είναι εκεί μετά από 3+ χρόνια:lol:

Άριστες είναι οι εντυπώσεις μου από το V8 το οποίο είχε τραβήξει τα πάνδεινα και ακόμα είναι "του κουτιού".

Σχετικά χάλια ένα Samsung που είχα (δε θυμάμαι μοντέλο, πάντως δεν ήταν της σειράς U) καθώς το μεταλλικό φινίρισμα που υπήρχε γύρω από την οθόνη δεν έμεινε παραπάνω από ένα μήνα.

Από ένα SE, S700i που είχα δεν θυμάμαι τίποτα επιλήψιμο.

Το τελευταίο μου , το Ε66 μου είχε σπάσει τα νεύρα από τα κολλήματα. Μια φορά που το πέταξα με δύναμη πάνω στις ξύλινες κερκίδες ενός κλειστού γηπέδου, διαλύθηκε, το έφτιαξα, το άνοιξα και όλα καλά.:X:X

Με το Magic , so far so good (το'χω 10 μέρες:lol::lol:)

 

Δε θα ψηφίσω. ιμηο κάθε εταιρεία έχει και καλές ποιοτικές συσκευές , έχει και υποδεέστερες.

 

Γενικά , έχω μια αδυναμία στα Μοτορόλα:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κι εγώ se θα πω για τον λόγο ότι k770 έχω παρατηρήσει ότι φεύγει το χρωμα από τα κουμπιά, k850 υπάρχει περίπτωση να φύγει κάποιο κουμπί έχει τύχη,w910 άθλια κατασκευή, φυσικά υπάρχουν και αλλά κινητά τις se τα οποίο έχουν και καλή κατασκευή όπως k800 το οποίο μου είχε πέσει πολλές φορές κάτω
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Από άποψης αξιοπιστίας, κατά τη γνώμη μου τα χειρότερα είναι τα Motorola, 2 φορές είχα στο παρελθόν και μόυ αφήσαν χρόνους χωρίς ιδιαίτερα σκληρή χρήση.

Από την άλλη ότι Νοκια είχα με έβγαλε ασπροπρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites

Από άποψης αξιοπιστίας, κατά τη γνώμη μου τα χειρότερα είναι τα Motorola, 2 φορές είχα στο παρελθόν και μόυ αφήσαν χρόνους χωρίς ιδιαίτερα σκληρή χρήση.

 

Κι εγώ την ίδια εμπειρία έχω από Motorola. Μου έχει αφήσει την εντύπωση της χειρότερης και πλέον δεν κοιτάζω καν τι κινητά βγάζει γιατί δεν πρόκειται να αγοράσω ξανά Motorola.

Link to comment
Share on other sites

Alcatel εχει την πρωτη θεση για μενα και μετα η LG που με εχει απογοητευσει πολυ αν και φτιαχνει πολυ ομορφα κινητα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...