Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

meizu mx4 με χειροκινητες ρυθμισεις βραδυνη ωρα στα 15mp γιατι μου αρεσουν 16:9 οι φωτο

 

βασικα δεν το εχω με τις ρυθμισεις και να πειραζω κλειστρο iso exposure κλπ. στην φωτο τα εχω πειραξει αλλα δεν ξερω πως θα επαιρνα το καλυτερο αποτελεσμα, θα το ψαξω ακομα καλυτερα, συνηθως τραβαω στο αυτοματο, παντως το τηλεφωνο δειχνει να εχει δυνατοτητες φωτογραφικα, για κινητο παντα

 

r6cNR1

 

P50226-192926

 

Πολυ καλη η φωτο σου. Εξαλλου το mx4 δεν φημιζεται για την φωτογραφικη του, αλλα ειναι εξαιρετικη συσκευη. Σε αντιθεση με το z3 που εχουν τον ιδιο φακο τα πηγαινει πολυ καλυτερα το mx4. Και στις ημερησιες ειναι εξισου καλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λιμανάκια προς Βάρκιζα μεριά, με lumia 930 στο αυτόματο.

 

 

16478834799_2ab7d4f532_c.jpgΛιμανάκια, Βαρκιζα by giannis12a, on Flickr

 

Ωραια φωτο με εντονες αντιθεσεις... (στα μερη μου σε βλεπω...!) ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντίθετα, το 1020 θα τα έβγαζε όλα κίτρινα ανεξαρτήτως ρυθμίσεων... :(

Εισαι τοσο σιγουρος? ειχες την συσκευη εκεινη την στιγμη και τραβηξες βγαζοντας τα ολα κιτρινα???

Δεν μπορω να καταλαβω ειλικρινα για ποιον λογο παραπληροφορειτε τους αλλους.!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία φωτό γενικά, με τα γνωστά θετικά και αρνητικά της συσκευής. Έχω μια ερώτηση όμως, σχετικά με το φαινόμενο της υποέκθεσης, κόντρα σε δυνατό φως. Τι κάνουμε; Ανεβάζουμε ISO? Ανεβάζουμε την συνολική έκθεση φωτός? Αυξάνουμε φωτεινότητα, αντίθεση κλπ?

 

η πιο πανω φωτο ηθελε hdr...τωρα το rich capture της microsoft δε δουλευει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι τοσο σιγουρος? ειχες την συσκευη εκεινη την στιγμη και τραβηξες βγαζοντας τα ολα κιτρινα???

Δεν μπορω να καταλαβω ειλικρινα για ποιον λογο παραπληροφορειτε τους αλλους.!

 

Στην καλύτερη περίπτωση να υπάρχει μια πολύ ήπια κίτρινη απόχρωση και στην χειρότερη έντονη κιτρινίλα σε όλο της το μεγαλείο! Τουλάχιστον όσον αφορά την τελευταία Lumia camera που είναι χειρότερη από ποτέ... Δεν είμαι προκατειλημμένος, απλά απογοητευμένος που χειροτέρεψαν τους αλγορίθμους της κάμεράς τους... Μόνο σε εφαρμογές από τρίτους ελπίζω... Ίσως αγοράσω το CameraPro και στο 1020 τελικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η πιο πανω φωτο ηθελε hdr...τωρα το rich capture της microsoft δε δουλευει σωστα.

Χωρίς HDR, τι ρυθμίσεις μπορούμε να εφαρμόσουμε για καλύτερη εικόνα; Ανέβασμα έκθεσης ίσως;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

@Mivas εσύ που έχεις και 808 και 1020 γιατί δεν φτιάχνεις ένα συγκριτικό? Σωστό συγκριτικό και όχι με crops όπως είχες κάνει παλαιότερα.
Link to comment
Share on other sites

Στην καλύτερη περίπτωση να υπάρχει μια πολύ ήπια κίτρινη απόχρωση και στην χειρότερη έντονη κιτρινίλα σε όλο της το μεγαλείο! Τουλάχιστον όσον αφορά την τελευταία Lumia camera που είναι χειρότερη από ποτέ... Δεν είμαι προκατειλημμένος, απλά απογοητευμένος που χειροτέρεψαν τους αλγορίθμους της κάμεράς τους... Μόνο σε εφαρμογές από τρίτους ελπίζω... Ίσως αγοράσω το CameraPro και στο 1020 τελικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρίς HDR, τι ρυθμίσεις μπορούμε να εφαρμόσουμε για καλύτερη εικόνα; Ανέβασμα έκθεσης ίσως;

 

οχι...δεν υπαρχουν ρυθμισεις.Αμα κανεις μετρηση για τον ουρανο, το foreground θα βγει σκοτεινο.Αμα κανεις μετρηση για το foreground, ο ουρανος θα βγει καμμενος.

Η μονη ελπιδα ειναι φακος με μεγαλο ευρος πεδιου...το καλυτερο ειναι το Ν8

Link to comment
Share on other sites

Στην καλύτερη περίπτωση να υπάρχει μια πολύ ήπια κίτρινη απόχρωση και στην χειρότερη έντονη κιτρινίλα σε όλο της το μεγαλείο! Τουλάχιστον όσον αφορά την τελευταία Lumia camera που είναι χειρότερη από ποτέ... Δεν είμαι προκατειλημμένος, απλά απογοητευμένος που χειροτέρεψαν τους αλγορίθμους της κάμεράς τους... Μόνο σε εφαρμογές από τρίτους ελπίζω... Ίσως αγοράσω το CameraPro και στο 1020 τελικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρίς HDR, τι ρυθμίσεις μπορούμε να εφαρμόσουμε για καλύτερη εικόνα; Ανέβασμα έκθεσης ίσως;

 

Καταρχας δεν μπορεις να εισαι απολυτος οταν δεν εχεις τραβηξει την φωτο στο ιδιο σημειο που τραβηξε το παλικαρι με το meizu. Αν την τραβαγες και εβγαινε ετσι δεκτο να εισαι απολυτος.

Αν εννοεις την τελευταια lumia camera, εγω δεν εχω δει καμια διαφορα στο 1020 απο την black με την denim που φοραω τωρα. Οπως δεν εχω δει και κιτρινες φωτογραφιες ουτε με αυτοματο ουτε με ρυθμισεις, ουτε σε αυτες που εχω ουτε σε αυτες που εχω ανεβασει.

Απλα δεν θεωρω οτι ειναι σωστο να βαζουμε ταμπελες επειδη μας ετυχε κατι η θεωρουμε εμεις κατι.

Ειναι σαν να λεω οτι επειδη το 808 δεν εχει ois θα βγαζει ΟΛΕΣ τις νυχτερινες κουνημενες και θολες.!

Οσο για το hdr το μονο hdr που αξιζε τον κοπο ηταν αυτο του g2-g3 και του oppo find 7a. Ολα τα αλλα τα θεωρω ψευτικα.

Link to comment
Share on other sites

η πιο πανω φωτο ηθελε hdr...τωρα το rich capture της microsoft δε δουλευει σωστα.

 

Δυστυχώς είχε πολύ αέρα εκείνη την ώρα και δεν στεκόσουν καλά ακίνητος και με παίδευε , χτύπησε και το τηλέφωνο και αποσυντοντίστηκα και το ξέχασα να το γυρίσω έστω σε rich mode. Νομίζω θα έβγαινε πολύ καλύτερη. Την έβγαλα στο πόδι μπαμ - μπαμ κι έφυγα, οπότε με καλύπτει μια χαρά το αποτέλεσμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είχε πολύ αέρα εκείνη την ώρα και δεν στεκόσουν καλά ακίνητος και με παίδευε , χτύπησε και το τηλέφωνο και αποσυντοντίστηκα και το ξέχασα να το γυρίσω έστω σε rich mode. Νομίζω θα έβγαινε πολύ καλύτερη. Την έβγαλα στο πόδι μπαμ - μπαμ κι έφυγα, οπότε με καλύπτει μια χαρά το αποτέλεσμα.

 

Eπειδη το rich mode εχει την ταση να χαλαει τα χρωματα, θα προτιμησω αυτη που εχεις τωρα. Στο φιναλε ειναι πιο ρεαλιστικη η φωτο. Εχεις εστιασει στην θαλασσα και τα βουνα και αυτα τα εχει αποδοσει καλα.

Οποτε δεν βρισκω τον λογο να εχεις πιο φωτεινο το κατω μερος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις την τελευταια lumia camera, εγω δεν εχω δει καμια διαφορα στο 1020 απο την black με την denim που φοραω τωρα. Οπως δεν εχω δει και κιτρινες φωτογραφιες ουτε με αυτοματο ουτε με ρυθμισεις, ουτε σε αυτες που εχω ουτε σε αυτες που εχω ανεβασει. Απλα δεν θεωρω οτι ειναι σωστο να βαζουμε ταμπελες επειδη μας ετυχε κατι η θεωρουμε εμεις κατι.

 

Υπάρχει περίπτωση η ενημέρωση να έκανε ζημιά μόνο σε ορισμένες συσκευές??? Έχει να κάνει π.χ. με την ROM??? Σε μένα πάντως μετά την ενημέρωση, οι φωτογραφίες με φλας, για ΠΡΩΤΗ φορά βγαίνουν ΠΑΝΤΑ κίτρινες!!! Αν έχεις καμιά πρόταση πες μου, γιατί το κρατάω μόνο για καμιά βραδυνή χεράτη αν τύχει, διαφορετικά το 808 είναι μονόδρομος.

 

Ειναι σαν να λεω οτι επειδη το 808 δεν εχει ois θα βγαζει ΟΛΕΣ τις νυχτερινες κουνημενες και θολες.!

 

Αν δεν το σταθεροποιήσεις σε πολύ σκοτάδι, δυστυχώς ΟΛΕΣ οι φωτογραφίες θα βγουν κουνημένες, εκτός αν ανεβάσεις το ISO και βγουν με θόρυβο. Άλλη λύση δεν υπάρχει... :(

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Lumia 1020 vs Lumia 930

Εσωτερικοι χωροι, φυσικος φωτισμος

Ρυθμισεις 5Mp, iso=200, wb=auto, shutter=1/8

 

Αξιόλογες κάμερες και οι δύο σαφώς, απλά η μοντέρνα τάση για επεξεργασία θαρρώ πως καταστρέφει την φυσικότητα και ρεαλιστικότητα της φωτογραφίας... Επομένως, γενικά θα προτιμήσω το 1020 που έχει λιγότερη επεξεργασία και περισσότερη ρεαλιστικότητα. Η όξυνση και η αντίθεση του 930, παρόλα αυτά κανουν πιο ευδιάκριτο το περίγραμμα κάτι που βοηθάει περισσότερο στο τρίτο σετ, δηλαδή σε χαμηλό φωτισμό. Οπότε αν έβαζα σκορ στα 3 σετ: 1020 vs 930 ==> 2:1

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι πολύ τυχερός που έχω χέρι χειρουργού :lol:

Άμα μπορείς να βγάλεις πεντακάθαρη φωτό σε πολύ σκοτάδι με χαμηλό ISO, σε παραδέχομαι ρε Moralas!!! :D

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Άμα μπορείς να βγάλεις πεντακάθαρη φωτό σε πολύ σκοτάδι με χαμηλό ISO, σε παραδέχομαι ρε Moralas!!! :D

Σχεδόν μπορώ, αν δω ότι έχω θέμα, ακουμπάω και λίγο κάπου και τέλος. Φυσικά δε μιλάμε για επιτόπου φωτογραφία, θέλω λίγο το χρόνο μου να "στηθώ". Αλλά για κάποιο τοπίο πχ, άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Lumia 1020 vs Lumia 930

Εσωτερικοι χωροι, φυσικος φωτισμος

Ρυθμισεις 5Mp, iso=200, wb=auto, shutter=1/8

 

Στο συγκεκριμένο βλέπω το 930 να έχει περισσότερη καθαρότητα, αν και σε κάποια σημεία χάνει. Το 1020 ειδικά στην πρώτη έχει ένα κίτρινο σύννεφο μπροστά που χάνει σε ποιότητα, αλλά γενικά έχει καλύτερα χρώματα. Από τη μία το 1020 κιτρινίζει στο πρώτο και στο δεύτερο σετ, από την άλλη το 930 μπλεδίζει και ελαφρώς κοκκινίζει. Ειδικά το κιτρίνισμα και το μπλέδιασμα φαίνεται η σύγκριση στο πρώτο σετ στο βάζο.

 

Με ποια εφαρμογή τις τράβηξες? Επέλεξες κάτι διαφορετικό όσον αφορά την αντίθεση και την οξύτητα στο 930? Επίσης ενώ γενικά το 930 βγάζει πιο φωτεινές φωτογραφίες πως γίνεται εδώ να είναι σκοτεινότερες?

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και λίγες μέρες στα χέρια μου και το note 4 στην 8πύρινη versionτου.

Απλά να πω πως είναι η καλύτερη κάμερα σε Android που έχω δει ποτέ. Με εξαίρεση το οπτικό του k zoom που είχα πριν.

Σε σχέση με το S5 επίσης είναι σαφώς ανώτερο ενώ με το note 3 είναι απλά αλλού!

Δεν έχει τις ρυθμίσεις που έχουν τα lumia(1020 π.χ.)αλλά σε ευκολία άνοιγμα, εστίαση αποθήκευση είναι πύραυλος.

Στο δε αποτέλεσμα πολύ πολύ κοντά πλέον.

Προσοχή, εγώ μιλάω πάντα για συνθήκες καθημερινότητας, βγάζω το κινητό, επιλέγω θέμα, εστιάζω, βγάζω φώτο, και όχι για συνθήκες ειδικές όπως με τρίποδα ή κρατάω την αναπνοή μου μέχρι να σκάσω! :)

Στα εξωτερικά είναι κορυφαίο, στα δε εσωτερικά πολύ μεγάλη βελτίωση που δε τη περίμενα.

Και όλα τα επιλέγει μόνο του, ούτε καν night Mode δεν έχει.

Και παραμένει ταχύτατο.

Αν είναι έτσι αυτό τότε με το S6 θα πρέπει να περιμένουμε πραγματικά κορυφαία πράγματα παντού ειδικά αν αληθεύει ότι θα έχει κ f 1.9

Όποιο παιδί θέλει (Γιώργος(daemon),Κώστας(keras),Τάσος (moralas) κ όποιος άλλος θέλει βέβαια, κανονίζουμε μια μέρα αυτή τη βδομάδα για καφέ στο μόλ και να τα δούμε όλα από κοντά.

Εγώ πάντως που βλέπω στο PC της ίδιες φωτογραφίες που είχα τραβήξει με ότι κινητό είχα (περιλαμβανομενου των 1020 808 k zoom S5 και όλα τα top γενικά εκτός htc) βλέπω ότι με το note 4 το Android αποκτά επιτέλους σοβαρή κάμερα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και λίγες μέρες στα χέρια μου και το note 4 στην 8πύρινη versionτου.

Απλά να πω πως είναι η καλύτερη κάμερα σε Android που έχω δει ποτέ. Με εξαίρεση το οπτικό του k zoom που είχα πριν.

Σε σχέση με το S5 επίσης είναι σαφώς ανώτερο ενώ με το note 3 είναι απλά αλλού!

Δεν έχει τις ρυθμίσεις που έχουν τα lumia(1020 π.χ.)αλλά σε ευκολία άνοιγμα, εστίαση αποθήκευση είναι πύραυλος.

Στο δε αποτέλεσμα πολύ πολύ κοντά πλέον.

Προσοχή, εγώ μιλάω πάντα για συνθήκες καθημερινότητας, βγάζω το κινητό, επιλέγω θέμα, εστιάζω, βγάζω φώτο, και όχι για συνθήκες ειδικές όπως με τρίποδα ή κρατάω την αναπνοή μου μέχρι να σκάσω! :)

Στα εξωτερικά είναι κορυφαίο, στα δε εσωτερικά πολύ μεγάλη βελτίωση που δε τη περίμενα.

Και όλα τα επιλέγει μόνο του, ούτε καν night Mode δεν έχει.

Και παραμένει ταχύτατο.

Αν είναι έτσι αυτό τότε με το S6 θα πρέπει να περιμένουμε πραγματικά κορυφαία πράγματα παντού ειδικά αν αληθεύει ότι θα έχει κ f 1.9

Όποιο παιδί θέλει (Γιώργος(daemon),Κώστας(keras),Τάσος (moralas) κ όποιος άλλος θέλει βέβαια, κανονίζουμε μια μέρα αυτή τη βδομάδα για καφέ στο μόλ και να τα δούμε όλα από κοντά.

Εγώ πάντως που βλέπω στο PC της ίδιες φωτογραφίες που είχα τραβήξει με ότι κινητό είχα (περιλαμβανομενου των 1020 808 k zoom S5 και όλα τα top γενικά εκτός htc) βλέπω ότι με το note 4 το Android αποκτά επιτέλους σοβαρή κάμερα.

 

Επιβεβαιωνω και γω οτι η καμερα του Galaxy s6 θα εχει

20mp sensor

ois

f /1.9

....λογικα το βραδυ θα πρεπει να κανει παπαδες...λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και γω οτι η καμερα του Galaxy s6 θα εχει

20mp sensor

ois

f /1.9

....λογικα το βραδυ θα πρεπει να κανει παπαδες...λογικα.

Επίσης θα δίνει λογικά ένα πιο αισθητο bokeh, καθώς όσο πιο ανοιχτό το διάφραγμα τόσο πιο μικρό το depth of field.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Θα πέσουν κεφάλια με τις νέες ναυαρχίδες των εταιριών... Αναμένω σφαγή εδώ μέσα... Φυσικά όλα εκτός του γούστου μου, μιάς και περιμένω z4compact μπας και δω το φως του πολιτισμού με αξιοπρεπή κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Θα πέσουν κεφάλια με τις νέες ναυαρχίδες των εταιριών... Αναμένω σφαγή εδώ μέσα... Φυσικά όλα εκτός του γούστου μου, μιάς και περιμένω z4compact μπας και δω το φως του πολιτισμού με αξιοπρεπή κάμερα.

 

Galaxy S6...ο βασιλιας της καμερας ειναι εδω!

Link to comment
Share on other sites

Θα πέσουν κεφάλια με τις νέες ναυαρχίδες των εταιριών... Αναμένω σφαγή εδώ μέσα... Φυσικά όλα εκτός του γούστου μου, μιάς και περιμένω z4compact μπας και δω το φως του πολιτισμού με αξιοπρεπή κάμερα.

Δυστυχώς θα έρθει η στιγμή που και η σειρά compact θα φτάσει τις 5 ίντσες. Ένα 5ιντσο με μικρά περιθώρια δεν είναι και τόσο μεγάλο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S6...ο βασιλιας της καμερας ειναι εδω!

Ηρέμησε kwloτούμπα... Χειρότερος και από τις κυβερνήσεις έγινες :lol:

Δυστυχώς θα έρθει η στιγμή που και η σειρά compact θα φτάσει τις 5 ίντσες. Ένα 5ιντσο με μικρά περιθώρια δεν είναι και τόσο μεγάλο.

Για μένα προσωπικά οι εκπτώσεις έχουν και όρια. Τελευταία ήταν με το z3compact και αυτό γιατί έμεινε στις ίδιες διαστάσεις με το προηγούμενο. Αν βάλουν στις ίδιες διαστάζεις μεγαλύτερη οθόνη, κανένα πρόβλημα, αλλά ως εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ηρέμησε kwloτούμπα... Χειρότερος και από τις κυβερνήσεις έγινες :lol:

 

Για μένα προσωπικά οι εκπτώσεις έχουν και όρια. Τελευταία ήταν με το z3compact και αυτό γιατί έμεινε στις ίδιες διαστάσεις με το προηγούμενο. Αν βάλουν στις ίδιες διαστάζεις μεγαλύτερη οθόνη, κανένα πρόβλημα, αλλά ως εκεί.

 

το ηξερα οτι θα σχολιαζες...

Link to comment
Share on other sites

το ηξερα οτι θα σχολιαζες...

Και εμένα μου άρεσε το s6, ειδικά που άκουσα ότι το ελάφρυναν στο θέμα software, αλλά και τα περί κάμερας. Αλλά εσύ βιάζεσαι για άλλη μια φορά. Βασιλιάς είναι κάποιος που εδώ και χρόνια δε τον ξεπερνάνε και ίσως τον φτάνουνε. Κάτσε να το δούμε από κοντά να δούμε τι ψάρια πιάνει στον συγκεκριμένο τομέα, γιατί αναμφίβολα στα υπόλοιπα θα είναι κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...