Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

Και το Note4 να βάλεις δίπλα στο 930 πάντως, το τελευταίο πάλι θα μοιάζει "νάνος". Ακόμα και κόντρα στο 1520 υστερεί στα χρώματα, καθαρότητα, φωτισμό κλπ. Υπάρχει ένα πέπλο ομίχλης στις φωτό, η αφαίρεση θορύβου έχει προκαλέσει σβήσιμο στο ανάγλυφο των επιφανειών και στις λεπτομέρειες, γενικά μουντά και σκοτεινά χρώματα και πολλά άλλα. Για 20άρα κάμερα καλούτσικο είναι βέβαια, καλύτερη από τις περισσότερες 20άρες γενικά, αλλά ουδείς τέλειος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το χειρότερο σε μια φωτογραφία είναι μια κουνημένη φωτογραφία και αυτό βλέπω δυστυχώς. Κατά τα άλλα για το επίπεδό του (μεσαία κλίμακα αν δεν κάνω λάθος) βγάζει αξιόπιστες φωτογραφίες, αν και η υπερόξυνση είναι το 2ο που με χαλάει προσωπικά στις φωτό και η Samsung το έχει παρακάνει είναι η αλήθεια! Αρκετή λεπτομέρεια βλέπω πάντως σε ικανοποιητική ανάλυση.

 

κραταγα τα ψωνια της γυναικας.....:p:wacko: τι να κανω...και αλλες τοσες η γυναικα....:cool:

Αυτη εδω που ειναι σε κλειστο χωρο,χωρις φλας....???

 

http://imgur.com/TJmr0nt

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

16628819485_c6f99600a3_c.jpg

16421529337_514c1dfe21_c.jpg

 

Υπάρχει ένα πέπλο ομίχλης στις φωτό, η αφαίρεση θορύβου έχει προκαλέσει σβήσιμο στο ανάγλυφο των επιφανειών και στις λεπτομέρειες, γενικά μουντά και σκοτεινά χρώματα και πολλά άλλα.

Ρε συ @mivas....τα θελεις και τα λες αυτα τα πραματα? Τι σχεση εχουν τωρα τα σχολια σου με την πραγματικοτητα?

Η πρωτη φωτο ειναι του 1020 και η δευτερη του 930.

1.που βλεπεις αυτο το πεπλο ομιχλης? γιατι εγω βλεπω μια πεντακαθαρη φωτο.

2.που βλεπεις σβησιμο λεπτομερειων? γιατι εγω βλεπω απιστευτες λεπτομερειες, ευκρινεια και μηδενικο θορυβο.

3.που βλεπεις σκοτεινα και μουντα χρωματα? γιατι εγω βλεπω ζωντανα και ρεαλιστικα χρωματα.

συγγνωμη αλλα τα σχολια σου τεινουν πιο πολυ προς το 1020...παρα προς το 930.

Link to comment
Share on other sites

κραταγα τα ψωνια της γυναικας.....:p:wacko: τι να κανω...και αλλες τοσες η γυναικα....:cool:

Αυτη εδω που ειναι σε κλειστο χωρο,χωρις φλας....???

 

Χαχα! Εντάξει δικαιολογημένος! :) Η δεύτερη δεν φαίνεται δυστυχώς... Την ξανανεβάζεις καλύτερα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε συ @mivas....τα θελεις και τα λες αυτα τα πραματα? Τι σχεση εχουν τωρα τα σχολια σου με την πραγματικοτητα?

Η πρωτη φωτο ειναι του 1020 και η δευτερη του 930.

1.που βλεπεις αυτο το πεπλο ομιχλης? γιατι εγω βλεπω μια πεντακαθαρη φωτο.

2.που βλεπεις σβησιμο λεπτομερειων? γιατι εγω βλεπω απιστευτες λεπτομερειες, ευκρινεια και μηδενικο θορυβο.

3.που βλεπεις σκοτεινα και μουντα χρωματα? γιατι εγω βλεπω ζωντανα και ρεαλιστικα χρωματα.

συγγνωμη αλλα τα σχολια σου τεινουν πιο πολυ προς το 1020...παρα προς το 930.

 

Πρώτα απ' όλα ηρέμησε, εγώ απλά την γνώμη μου είπα για τις συγκεκριμένες φωτογραφίες. Ίσως έχω καλομάθει από το 808 και βλέπω το παραμικρό ψεγάδι. Αν το είχες στην καθημερινότητα θα με καταλάβαινες.

 

Για τις τελευταίες φωτογραφίες, είναι γνωστό πως το 1020 έχει ξεπεραστεί σε low-light photography όσον αφορά την φωτεινότητα (ακόμη και το 920 έβγαζε πιο φωτεινές φωτογραφίες), αλλά και τον θόρυβο. Παρόλα αυτά, η φωτογραφία του 930 είναι περισσότερο επεξεργασμένη και επομένως βλέπουμε όξυνση περιγράμματος και πιο ευδιάκριτες λεπτομέρειες, αλλά η πληροφορία από το 1020 είναι μεγαλύτερη. Αν εφαρμόσεις μετέπειτα όξυνση στο 1020, θα πάρεις ενδεχομένως πολύ καλύτερο αποτέλεσμα από το 930. (κάτι αντίστοιχο ίσχυε και με το 808). Τέλος, τα χρώματα του 1020 ως συνήθως τείνουν στην κίτρινη απόχρωση, αυτό είναι γνωστό από τότε που κυκλοφόρησε δυστυχώς...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Εντάξει δικαιολογημένος! :) Η δεύτερη δεν φαίνεται δυστυχώς... Την ξανανεβάζεις καλύτερα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πρώτα απ' όλα ηρέμησε, εγώ απλά την γνώμη μου είπα για τις συγκεκριμένες φωτογραφίες. Ίσως έχω καλομάθει από το 808 και βλέπω το παραμικρό ψεγάδι. Αν το είχες στην καθημερινότητα θα με καταλάβαινες.

 

Για τις τελευταίες φωτογραφίες, είναι γνωστό πως το 1020 έχει ξεπεραστεί σε low-light photography όσον αφορά την φωτεινότητα (ακόμη και το 920 έβγαζε πιο φωτεινές φωτογραφίες), αλλά και τον θόρυβο. Παρόλα αυτά, η φωτογραφία του 930 είναι περισσότερο επεξεργασμένη και επομένως βλέπουμε όξυνση περιγράμματος και πιο ευδιάκριτες λεπτομέρειες, αλλά η πληροφορία από το 1020 είναι μεγαλύτερη. Αν εφαρμόσεις μετέπειτα όξυνση στο 1020, θα πάρεις ενδεχομένως πολύ καλύτερο αποτέλεσμα από το 930. (κάτι αντίστοιχο ίσχυε και με το 808). Τέλος, τα χρώματα του 1020 ως συνήθως τείνουν στην κίτρινη απόχρωση, αυτό είναι γνωστό από τότε που κυκλοφόρησε δυστυχώς...

 

είναι γνωστό πως το 1020 έχει ξεπεραστεί σε low-light photography όσον αφορά την φωτεινότητα (ακόμη και το 920 έβγαζε πιο φωτεινές φωτογραφίες), .

Συμφωνω απολυτως.Το χω γραψει κι εγω πολλακις.Ακομα και το 920 με ιδια settings δινει πιο φωτεινη φωτο.

 

Τέλος, τα χρώματα του 1020 ως συνήθως τείνουν στην κίτρινη απόχρωση, αυτό είναι γνωστό από τότε που κυκλοφόρησε δυστυχώς...

Συμφωνω απολυτως...μαλλιασε η γλωσσα μου να το λεω...στον @keras και στον @daemon πες τα που νομιζουν οτι ανακαλυψαν το Αγιο Δισκοποτηρο...

Link to comment
Share on other sites

είναι γνωστό πως το 1020 έχει ξεπεραστεί σε low-light photography όσον αφορά την φωτεινότητα (ακόμη και το 920 έβγαζε πιο φωτεινές φωτογραφίες), .

Συμφωνω απολυτως.Το χω γραψει κι εγω πολλακις.Ακομα και το 920 με ιδια settings δινει πιο φωτεινη φωτο.

 

Τέλος, τα χρώματα του 1020 ως συνήθως τείνουν στην κίτρινη απόχρωση, αυτό είναι γνωστό από τότε που κυκλοφόρησε δυστυχώς...

Συμφωνω απολυτως...μαλλιασε η γλωσσα μου να το λεω...στον @keras και στον @daemon πες τα που νομιζουν οτι ανακαλυψαν το Αγιο Δισκοποτηρο...

 

Μα σε γενικές γραμμές όλοι συμφωνούμε πιστεύω σε αυτά που βλέπουμε στις φωτογραφίες (τουλάχιστον για ένα έμπειρο μάτι), απλά ο καθένας δίνει έμφαση σε διαφορετική παράμετρο, και γι αυτό υπάρχουν διαφορετικές προτιμήσεις. Π.χ. αν εστιάζεις στις αποχρώσεις και στην ισορροπία λευκού, το 930 είναι μια πολύ καλή επιλογή. Αν δίνεις βαρύτητα σε λεπτομέρεια, ανάλυση και γενικά καλές (αν και με αρνητικά σε άλλους τομείς) φωτογραφίες σε κάθε περίσταση (πρωί, βράδυ, με φλας ή χωρίς, χεράτες ή σταθερές κλπ), τότε πας σε 1020. Αν σε ενδιαφέρει υψηλή ανάλυση, καθαρότητα και λεπτομέρεια, αλλά φυσικές φωτογραφίες και χρώματα, χωρίς αρχική επεξεργασία, πας σε 808 κλπ.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω μια τάση να εστιάζονται οι εκάστοτε προτιμήσεις αναλόγως με το που τα πάει καλά η συσκευή που έχει αυτός που κρίνει.

 

Όπως μπορεί να αυξηθεί η όξυνση με edit, έτσι μπορούν να βελτιωθούν και τα χρώματα η κάτι άλλο που υστερεί η Α η Β συσκευή.

 

Για μένα αυτό που μένει στις περισσότερες εταιρείες είναι να καταφέρουν να λύσουν το πρόβλημα των φωτο σε χαμηλό φωτισμό.

Στα υπόλοιπα έχουν φτάσει σε υψηλό επίπεδο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτό που μένει στις περισσότερες εταιρείες είναι να καταφέρουν να λύσουν το πρόβλημα των φωτο σε χαμηλό φωτισμό.

 

Χρειάζεται 1ον μεγάλος αισθητήρας τύπου BSI για αυξημένη ευαισθησία και 2ον σχετικά μεγάλα εικονοστοιχεία για να έχεις καθαρή, φωτεινή φωτογραφία, χωρίς πολύ θόρυβο.

 

Επιπλέον, για ευκολία εν κινήσει απαραίτητος είναι ένας καλός σταθεροποιητής OIS και για μια γενικά ποιοτική φωτογραφία με λεπτομέρεια και ανάλυση, χρειάζεται μεγάλος αριθμός εικονοστοιχείων. Αν όλα αυτά τα συνδυάσεις με καλούς αλγορίθμους και ένα δυνατό φλας ξένου, έχεις την κορυφαία κάμερα για βραδυνές σε κάθε περίσταση.

 

Για την ώρα, κατασκευαστικά τουλάχιστον μόνο τα 808 και 1020 έχουν πλησιάσει σε αυτό που περιέγραψα, αλλά ακόμη και αυτά έχουν τα αρνητικά τους (έλλειψη σταθεροποιητή στο 808, κακή ισορροπία λευκού και μικρά εικονοστοιχεία στο 1020, όχι ιδανικοί αλγόριθμοι για βραδυνές σε αμφότερα τα μοντέλα κλπ)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται 1ον μεγάλος αισθητήρας τύπου BSI για αυξημένη ευαισθησία και 2ον σχετικά μεγάλα εικονοστοιχεία για να έχεις καθαρή, φωτεινή φωτογραφία, χωρίς πολύ θόρυβο.

 

Επιπλέον, για ευκολία εν κινήσει απαραίτητος είναι ένας καλός σταθεροποιητής OIS και για μια γενικά ποιοτική φωτογραφία με λεπτομέρεια και ανάλυση, χρειάζεται μεγάλος αριθμός εικονοστοιχείων. Αν όλα αυτά τα συνδυάσεις με καλούς αλγορίθμους και ένα δυνατό φλας ξένου, έχεις την κορυφαία κάμερα για βραδυνές σε κάθε περίσταση.

 

Για την ώρα, κατασκευαστικά τουλάχιστον μόνο τα 808 και 1020 έχουν πλησιάσει σε αυτό που περιέγραψα, αλλά ακόμη και αυτά έχουν τα αρνητικά τους (έλλειψη σταθεροποιητή στο 808, κακή ισορροπία λευκού και μικρά εικονοστοιχεία στο 1020, όχι ιδανικοί αλγόριθμοι για βραδυνές σε αμφότερα τα μοντέλα κλπ)

 

Για την ώρα, κατασκευαστικά τουλάχιστον μόνο τα 808 και 1020 έχουν πλησιάσει σε αυτό που περιέγραψα, αλλά ακόμη και αυτά έχουν τα αρνητικά τους (έλλειψη σταθεροποιητή στο 808, κακή ισορροπία λευκού και μικρά εικονοστοιχεία στο 1020, όχι ιδανικοί αλγόριθμοι για βραδυνές σε αμφότερα τα μοντέλα κλπ).

Το εχεις τοποθετησει πολυ σωστα το θεμα και δεν μπορω παρα να συμφωνησω.

Το μοναδικο που χαντακωνει το 808 ειναι η ελλειψη ois.Επισης πιστευω οτι δεν προκειται να ξαναδουμε αλλο κινητο με xenon flash...για τον απλουστατο λογο οτι η ταση των κατασκευαστων ειναι ολο και πιο λεπτα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

 

Χμμ, δεν ξέρω, σαν κουνημένη μου φαίνεται κι αυτή... Καλύτερα να έβαζες και το φλας, πάντα βοηθάει, ακόμη και τα LED (το ξένο βεβαια κάνει θαύματα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης πιστευω οτι δεν προκειται να ξαναδουμε αλλο κινητο με xenon flash...για τον απλουστατο λογο οτι η ταση των κατασκευαστων ειναι ολο και πιο λεπτα κινητα.

 

Κάπως έτσι το βλέπω κι εγώ. Η Νόκια θα αργήσει να ξαναβγάλει κινητό, κι όταν βγάλει δεν ξέρουμε πως θα είναι τότε τα πράγματα, η Microsoft δεν είναι σαν την παλιά Nokia, οπότε μάλλον θα συνεχίσει με LED, ίσως μόνο η σειρά zoom της Samsung, αλλά αμφιβάλλω αν βάλουν καλό αισθητήρα με όλο το πακέτο μαζί (οπτικά στοιχεία, καλός σταθεροποιητής κλπ).

 

Δεν ξέρω αν κάνει κάτι η Panasonic στο μέλλον, μετά το πρώτο, δοκιμαστικό θα έλεγα (λόγω περιορισμένης διαθεσιμότητας) DMC-CM1. Αν βγάλει διάδοχο με σταθεροποιητή και φλας ξένου, αυτός θα είναι ξεκάθαρα ο νέος βασιλιάς.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

meizu mx4 με χειροκινητες ρυθμισεις βραδυνη ωρα στα 15mp γιατι μου αρεσουν 16:9 οι φωτο

 

βασικα δεν το εχω με τις ρυθμισεις και να πειραζω κλειστρο iso exposure κλπ. στην φωτο τα εχω πειραξει αλλα δεν ξερω πως θα επαιρνα το καλυτερο αποτελεσμα, θα το ψαξω ακομα καλυτερα, συνηθως τραβαω στο αυτοματο, παντως το τηλεφωνο δειχνει να εχει δυνατοτητες φωτογραφικα, για κινητο παντα

 

r6cNR1

 

P50226-192926

Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

meizu mx4 με χειροκινητες ρυθμισεις βραδυνη ωρα στα 15mp γιατι μου αρεσουν 16:9 οι φωτο

 

βασικα δεν το εχω με τις ρυθμισεις και να πειραζω κλειστρο iso exposure κλπ. στην φωτο τα εχω πειραξει αλλα δεν ξερω πως θα επαιρνα το καλυτερο αποτελεσμα, θα το ψαξω ακομα καλυτερα, συνηθως τραβαω στο αυτοματο, παντως το τηλεφωνο δειχνει να εχει δυνατοτητες φωτογραφικα, για κινητο παντα

 

r6cNR1

 

P50226-192926

 

πολυ καλη καμερα και εξαιρετικο software αλλα χωρις ois...εχει επιλογη night mode?

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει night mode

 

Εξαιρετική ποιότητα, μια μικρή ένσταση μόνο.. οι μπροστινές οικοδομές βγήκαν λίγο πρασινισμένες. Δεν ξέρω αν είναι έτσι ο φωτισμός της περιοχής βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική ποιότητα, μια μικρή ένσταση μόνο.. οι μπροστινές οικοδομές βγήκαν λίγο πρασινισμένες. Δεν ξέρω αν είναι έτσι ο φωτισμός της περιοχής βέβαια.

ναι ο φωτισμος της πλατειας ειναι που το προκαλει

Link to comment
Share on other sites

meizu mx4

r6cNR1

P50226-192926

 

Εξαιρετικό αποτέλεσμα για βραδυνή, με υψηλή φωτεινότητα χωρίς θόρυβο. Λεπτομέρεια σε καλά επίπεδα, τουλάχιστον στην ανάλυση που το βλέπω. Χωρίς Νόκια, πάντως και με λίγα καλά πράγματα στον ανταγωνισμό πλέον, μπορεί να μας κάνουν την έκπληξη οι Κινέζοι! ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

ναι ο φωτισμος της πλατειας ειναι που το προκαλει

 

βγαλε το ιδιο τοπιο χωρις τριποδο...να δουμε τι ψαρια πιανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξαιρετικό αποτέλεσμα για βραδυνή, με υψηλή φωτεινότητα χωρίς θόρυβο. Λεπτομέρεια σε καλά επίπεδα, τουλάχιστον στην ανάλυση που το βλέπω. Χωρίς Νόκια, πάντως και με λίγα καλά πράγματα στον ανταγωνισμό πλέον, μπορεί να μας κάνουν την έκπληξη οι Κινέζοι! ;)

 

υψηλή φωτεινότητα χωρίς θόρυβο

Λογικο το βρισκω...εχει ταχυτητα 10 sec και iso 100...παντως οι κινεζοι εχουν πετυχει σωστη υλοποιηση με εξαιρετικο software.

Η Sony με τον ιδιο φακο τα χει κανει μουσκεμα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικο το βρισκω...εχει ταχυτητα 10 sec και iso 100.

 

Δεν είχα δει τις λεπτομέρειες των ρυθμίσεων! Ακόμη κι έτσι, καλή δουλειά για μικρό αισθητήρα. Και το 808 θα έβγαζε κάτι παρόμοιο πιστεύω με μεγαλύτερη λεπτομέρεια, αν το έβαζες κάπου σταθερό, με σχετικά χαμηλό ISO και το μέγιστο χρόνο κλείστρου. Αντίθετα, το 1020 θα τα έβγαζε όλα κίτρινα ανεξαρτήτως ρυθμίσεων... :(

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Λιμανάκια προς Βάρκιζα μεριά, με lumia 930 στο αυτόματο.

 

 

16478834799_2ab7d4f532_c.jpgΛιμανάκια, Βαρκιζα by giannis12a, on Flickr

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Λιμανάκια προς Βάρκιζα μεριά, με lumia 930 στο αυτόματο.

 

Ωραία φωτό γενικά, με τα γνωστά θετικά και αρνητικά της συσκευής. Έχω μια ερώτηση όμως, σχετικά με το φαινόμενο της υποέκθεσης, κόντρα σε δυνατό φως. Τι κάνουμε; Ανεβάζουμε ISO? Ανεβάζουμε την συνολική έκθεση φωτός? Αυξάνουμε φωτεινότητα, αντίθεση κλπ?

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...