Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

Για κυτάξτε μια από 6700 Μου παραφαίνεται καλή ! Δεν το περίμενα ότι βγάζει τέτοιες φωτό το 6700 !!

http://img210.imageshack.us/img210/5103/0056g.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

+1 motorola zn5 ... βάζει κατώ πολλές ψηφιακές της τάξης των 130 ευρω (τουλαχιστον)

 

Πολυ καλο το zn5 πρααγματικα αλλα πολυ ατυχης η συγκριση σου, εχω ψηφιακη του 2000 4,1 mp και δεν πλησιαζει καν τις δυνατοτητες της το κινητο.

Ποσο μαλλον της καινουριας 10αρας που εχω.

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Samsung i8910 HD +1 και απο μενα φοβερες φωτο
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είσαι από τούς μοναδικούς κάτοχους Ν97 που παραδέχονται την ανωτερότητα του i8910 στήν κάμερα. Ωραίος. Έχω ακούσει και το αντίθετο και έμεινα με ανοιχτό το στόμα.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα,μιας & έχω και τα 2,μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι το Omnia HD είναι καλύτερο στο φως της μέρας απ'το C905,τόσο σε λεπτομέρεια όσο και σε αντίθεση χρωμάτων.Όπως γίνεται αντιληπτό απ'τις φωτογραφίες σε πλήρες μέγεθος,το 905 έχει πιο έντονο φίλτρο για μείωση θορύβου,οπότε χάνει σε λεπτομέρεια ελάχιστα.Γενικά το Omnia HD είναι ιδανικό για φωτογράφηση τοπίων & προσώπων στο φως της μέρας.Όμως,το 905 αποδεικνύει την υπεροχή του σε σούρουπο & χαμηλό φωτισμό,όπου ο 'θόρυβος διατηρείται σε εξαιρετικά χαμηλά επίπεδα καθώς & στη φωτογράφηση με φλας όπου είναι ο,τι πιο κοντινό σε ψηφιακή φωτογραφική μηχανή.
Link to comment
Share on other sites

Όντος... και έγω με το i8910 είχα πρόβλημα σε χαμηλό φωτισμό (μόνο όταν ήταν βράδυ... γιατί στο σούρουπο δεν είχε κανένα πρόβλημα σε σύγκριση με άλλο κινητό) αλλά έκει που έχανε το samsung στα έδινε πίσω στο video και με το παραπάνω... θα μου πείς άσχτο το video με το topic αλλά ακόμα δεν μπορώ να ξεχάσω το video που έβγαζε.
Link to comment
Share on other sites

...Για τις "φωτογραφικες" ικανοτητες του Ν86 ποια η γνωμη σας,προς τους ειδημονες??ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Για μένα,μιας & έχω και τα 2,μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι το Omnia HD είναι καλύτερο στο φως της μέρας απ'το C905,τόσο σε λεπτομέρεια όσο και σε αντίθεση χρωμάτων.Όπως γίνεται αντιληπτό απ'τις φωτογραφίες σε πλήρες μέγεθος,το 905 έχει πιο έντονο φίλτρο για μείωση θορύβου,οπότε χάνει σε λεπτομέρεια ελάχιστα.Γενικά το Omnia HD είναι ιδανικό για φωτογράφηση τοπίων & προσώπων στο φως της μέρας.Όμως,το 905 αποδεικνύει την υπεροχή του σε σούρουπο & χαμηλό φωτισμό,όπου ο 'θόρυβος διατηρείται σε εξαιρετικά χαμηλά επίπεδα καθώς & στη φωτογράφηση με φλας όπου είναι ο,τι πιο κοντινό σε ψηφιακή φωτογραφική μηχανή.

Αν από το Κ800i (xenon flash) που έχω τώρα περάσω στο Omnia HD θα υπάρχει αισθητή διαφορά; π.χ. οι βραδινές φωτό θα είναι χειρότερες; Τη μέρα όμως θα είναι καλύτερες;

Link to comment
Share on other sites

Αν από το Κ800i (xenon flash) που έχω τώρα περάσω στο Omnia HD θα υπάρχει αισθητή διαφορά; π.χ. οι βραδινές φωτό θα είναι χειρότερες; Τη μέρα όμως θα είναι καλύτερες;

 

παρομιες το βραδυ απο πλευρας φωτισμου.

μακραν καλυτερες την μερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν από K800i περάσεις στο i8910 απλά θα μείνεις με ανοιχτό το στόμα. Μήν το βλέπεις σαν μια φωτογραφική μηχανή. Είναι απο τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) multimedia κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Αν από το Κ800i (xenon flash) που έχω τώρα περάσω στο Omnia HD θα υπάρχει αισθητή διαφορά; π.χ. οι βραδινές φωτό θα είναι χειρότερες; Τη μέρα όμως θα είναι καλύτερες;

 

Οι βραδινές φωτό θα είναι αρκετά χειρότερες.Καταρχήν,δε θα μπορείς να φωτογραφίσεις αντικείμενα εν κινήσει και να παγώσεις την κίνηση.Επίσης,τα χρώματα από πρόσωπα και αντικείμενα μπλεδίζουν εξαιτίας της απόχρωσης του led και υπάρχει αρκετός θόρυβος.Ο φωτισμός επίσης δεν είναι τόσο φυσικός.

Γενικά,μη συγκρίνεις ένα πραγματικό φλας(ακόμη και το μικρής έντασης φλας του Κ800) με ένα απλό led.

 

Οι φωτογραφίες ημέρας δεν έχουν πάλι την παραμικρή σχέση.Μακράν καλύτερο το Omnia HD,όχι απαραίτητα λόγω υψηλότερης ανάλυσης,αλλά κυρίως λόγω καθαρότητας των φωτογραφιών,είτε σε τοπία ή σε πορτραίτα.

Link to comment
Share on other sites

θα ανεβασω συγκριτικο του innov8 με το w995 μιας και θα τα εχω και τα δυο στα χερια μου αυριο η μεθαυριο...αν και απο κατι προχειρες που εβγαλα για λιγο που ειχα το 995,το inov φαινεται να υπερτερει.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να υπερτερεί το ivvov8. Το W995 δεν ισχυρίστηκε ποτέ ότι είναι camera phone αντίθετα είναι για μουσική και κέρδισε και βραβείο. Απλά για να γνωρίζουμε ότι άσχετα με τα Megapixel δεν είναι όλα για αυτόν τον σκοπό
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ακριβός έτσι είναι. Τα mp ποτέ δεν λένε το πόσο καλή κάμερα έχει ένα κινητό σε αντίθεση με τον φακό/αισθητήρα που έχει η κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

θα ανεβασω συγκριτικο του innov8 με το w995 μιας και θα τα εχω και τα δυο στα χερια μου αυριο η μεθαυριο...αν και απο κατι προχειρες που εβγαλα για λιγο που ειχα το 995,το inov φαινεται να υπερτερει.

 

πιστεψε με ειχα και τα 2.

το innov δεν συγκρινεται ουτε για πλακα σε θεμα φωτογραφιας με το 995.

το σονι βγαζει σαν να εχει vga camera.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...