Jump to content

[Επίσημο] Samsung OmniaLITE (B7300)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.donrivas.ch/wp-content/uploads/2009/06/omnialite.jpg

 

Slim Samsung B7300 pops up, runs WinMo 6.1

 

SAR : 0.999 W/kg

 

http://www.gsmarena.com/slim_samsung_b7300_pops_up_runs_winmo_61-news-843.php

Edited by Muck Smith
προσθήκη sar
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.mobilewhack.com/wp-content/pics/2009/06/omnialite.jpg

 

Samsung is really on a roll today, first the Jet then the Omnia II and now the Omnia LITE. This handset is obviously a lesser version of Samsung’s other recently announced (hence the LITE branding) but it still packs a punch nonetheless.

 

The Omnia LITE features a touchscreen (no word on specs), a 3MP camera, Windows Mobile, HSDPA, Wi-Fi, A-GPS, an Opera web browser and Samsung’s TouchWiz 2.0 UI.

 

As you can see Samsung didn’t release many details regarding the LITE, presumably letting the Jet and Omnia II take the spotlight, but we will keep you updated as the story unfolds.

 

http://www.mobilewhack.com/omnia-lite-gets-announced-too/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πήξουμε στα omnia βλέπω....:lol:

Έξυπνη κίνηση ωστόσο , που καλύπτει ένα ευρύτερο καταναλωτικό κοινό!!:O

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Samsung OmniaLITE B7300 Preview

 

http://i2.phonearena.com/showimage.php?m=Reviews.Images&f=name&id=55811

 

http://www.phonearena.com/htmls/Samsung-OmniaLITE-B7300-Preview-review-r_2211.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει oled οθόνη και flash. Είναι όμως έναν πόντο στενώτερο από το i8000.

Θα ήθελα να το πιάσω στα χέρια μου και να τα συγκρίνω ζωντανά. Ελπίζω σε κανένα μήνα να έχει φτάσει και Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ομορφο φαινεται κατι που προσωπικα με ενδιαφερει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμένα πάλι δεν μου φαίνεται να έχει κάτι το ιδιαίτερο που να το κάνει να ξεχωρίζει στον τομέα της εμφάνισης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το φερε το e-shop στα 330 ευρω...αυριο θα παω να το παρω..ενδιαφερεται κανεις για να γραψω εντυπωσεις;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ενδιαφέρομαι εγώ. Θα ήθελα να γράψεις πρώτα από όλα για την ποιότητα κατασκευής του σε σχέση με το diamond2 και το magic εάν τα έχεις δει από κοντά. Πάντως, στα βιντεάκια που έχω δει στο youtube, μου φαίνεται πιο ψεύτικο. Αναμένω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε, αν μπορείς πες μας τα εξής:

Έχει ραδιόφωνο με RDS? Η οθόνη των 65000 χρωμάτων τι λέει? Ευκολία/δυσκολία χρήσης του touch. Περιλαμβάνει κάρτα μνήμης?

Είμαι μεταξύ αυτού και του Samsung Jet... Αφού τιμή πάνω κάτω είναι η ίδια..

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

οκ...αυριο θα σας ενημερωσω...

edit:λοιπον...απο το λιγο που το δουλεψα,το κινητο ειναι σουπερ...μικρο,ελαφρυ,στιβαρο,πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης....εχει 2 διαφορετικα μενου,ευκολη προσβαση σε διαφορα μενου και προγραμματα...ραδιο με rds και απευθειας εγγραφη,η οθονη αρκετα καλη(οχι βεβαια σαν του diamond 2)...το μονο μειον για μενα ειναι το γεγονος οτι η οθονη θελει λιγο παραπανω πατημα(με το χερι ειναι πιο ευκολο σε σχεση με το πενακι)...καρτα μνημης δεν ειχε μεσα...αυτο που μου κανε εντυπωση και σε σχεση με το diamond 2,ειναι οτι εδω υπαρχει ενα μενου με microsoft updates και μια επιλογη για τη λειτουργια της cpu(αυτοματο,αποδοση και εξοικονομηση ενεργειας αν θυμαμαι καλα)...καλα για την μπαταρια ενταξει τι να πω...παιζει να κραταει και 3 μερες με αρκετη χρηση...

 

ξεχασα να πω οτι φοραει και screen protector...

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το καινούργιο κινητό σου. Το μενού του είναι γρήγορο ή έχει καθηστέρηση; Το υλικό κατασκευής του είναι γυαλυστερό πλαστικό; Τα χρώματα της οθόνης είναι ζωντανά; Με συγχωρείς αν σε ζαλίζω με τις ερωτήσεις μου αλλά δεν ξέρω ποιό να πάρω, το diamond2 ή το lite.
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω...κοιτα φιλε επειδη ειχα το diamond 2(βασικα ακομα το χω) και τωρα το lite, σου προτεινω το lite...η κατασκευη του samsung ειναι πιο στυβαρη...στο diamond ειχα αρκετα τριξιματα οταν επιανα το κινητο...η οθονη του lite ειναι αρκετα φωτεινη(ανεβαινει κι αλλο η φωτεινοτητα) και πολυ ζωντανα χρωματα...εχει γρηγορο μενου αν υπολογισεις το γεγονος οτι εχει και πιο γρηγορη cpu απο το diamond(667 εναντι 528mhz).....στο τελος αφηνω και το καλυτερο που ειναι το θεμα της μπαταριας...πολυ καλυτερο το lite και σ αυτον τον τομεα...
Link to comment
Share on other sites

Με γειά!

Γράφει ελληνικά SMS με 160 χαρακτήρες? Η ποιότητα ήχου στο ραδιόφωνο και στην μουσική είναι χάλια, ή καλή? Πώς ακούγονται οι άλλοι όταν μιλάς στο κινητό?

Είναι το πρώτο WM κινητό που σκέφτομαι να αγοράσω, εδώ και πολλά χρόνια....

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

ο ηχος απ τ ακουστικα ειναι αρκετα καλος και δυνατος...απ το ηχειο απλα καλος...μεχρι τωρα οι συνομιλιες ηταν πολυ καλες...και κατι που παρατηρησα ειναι οτι ενω στα προηγουμενα κινητα δεν ειχα σημα μεσα στο σπιτι,με το lite το σημα ειναι σχεδον full...για τα μηνυματα θα σου πω σε λιγο.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γράφει ελληνικά SMS με 160 χαρακτήρες?

 

Και να μην γράφει... υπάρχουν δοκιμασμένες λύσεις που το λύνουν το συγκεκριμένο θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η τιμη μου φενεται απαιχτη!Σαν κινητο πως ειναι?Ηθελα ενα κινητο με windows αλλα ολα ειναι πολυ ακριβα και ετσι ειχα καταληξει σε κατι σαν το αρενα.Τωρα βλεπω το omnia και ψηθηκα πολυ ασχημα!Οσοι απο σας το εχετε,τι λετε??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δοκιμασα την touch οθονη του παλιου ομνια (του Samsung i900 Omnia ) και ομολογω οτι απογοητευθηκα απο την αποκριση της (σε σχεση με τις touch οθονες των htc)

 

H touch οθονη του lite πως ειναι gilardino?????

Link to comment
Share on other sites

θελει αρκετουτσικο πατημα για να πιασει,νομιζω ειναι στα ιδια επιπεδα με το 5800....καμια σχεση δηλαδη με τα htc οπως πχ το diamond 2 που ειχα παλια...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει καλύτερη αίσθηση/απόκριση από το πρώτο omnia, εντούτοις θα έλεγα να το δοκιμάσεις πρώτα πριν το αγοράσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το 900αρι που η οθονη του θελει πολυ περισσοτερο πατημα νομιζω οτι ειναι καλυτερα απο οτι διαβαζω αν και εχω επιφυλαξεις σχετικα με την παρωχημενη αναλυση οθονης...
Link to comment
Share on other sites

Καλή συσκευή και σε καλή τιμή. Εντούτοις στα ίδια χρήματα μπορείς να βρεις και το LG GM750.

Athanaso ποια θεωρείς καλύτερη συσκευή;

Edited by kokorets
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...