Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι θα διαλεξεις προσωπικο λογαριασμο και τα στοιχεια σου να ειναι με λατινικους χαρακτηρες.

 

Οκ, ευχαριστώ για την βοήθεια και τον χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορει να βοηθησει.υπαρχει και καπου εδω στο θεμα η λυση αλλα εψαξα παρα πολυ και δεν το βρισκω εχει θαφτει πλεον . θελω να κανω την επιλογη ωστε να κανει την μετατροπη σε συναλαγμα η τραπεζα μου και οχι το paypal ,πως γινεται?ενα λινκ θα βοηθουσε πολυ.

 

Πάτησε Profile ( χωρίς άλλη επιλογή από το menu)---> My money ---> My preapproved payments -update- Set Available Funding Sources - conversion options- Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Link to comment
Share on other sites

Ή κατά την πληρωμή πατάς αυτό

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=61012&stc=1&d=1432028911

 

και θα σου βγάλει δυο κουτάκια να επιλέξεις ποιος θα κάνει τη μετατροπή. Συνήθως είναι προεπιλεγμένο να την κάνει το paypal.

Εμείς επιλέγουμε το άλλο. Μετά το κρατάει στη μνήμη δε χρειάζεται να το αλλάζεις συνέχεια

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό σε μια συναλλαγή μέσω PayPal, τα χρήματα ενώ φύγανε από τη κάρτα, δε πήγαν ποτέ στον πωλητή, κ γω τα πήρα πίσω από τη τράπεζα αρκετές μέρες μετά κ αφού αγχωθηκα πολύ..

 

Για ποιους λόγους συμβαίνει αυτό, το οποίο το έχω ξαναδιαβασει εδώ..?

 

Ήταν όντως μπλοκαρισμενος ο λογαριασμός PayPal του πωλητή όπως ισχυρίστηκε? Και αν ναι τι σημαίνει μπλοκαρισμενος κ πως το έπαθε?

 

Υπόψιν ότι η συναλλαγή αφορούσε καινούργιο μηλοφωνο σε άριστη τιμή..

Γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στο διαδίκτυο έχει πολλές περιπτώσεις που μπλοκάρονται, δικαιολογημένα, λογαριασμοί λόγο καταχρήσεων, απάτης, εμπορίας απαγορευμένων προϊόντων κλπ. Έχει όμως και πολλές περιπτώσεις που μπλοκάρονται λογαριασμοί χωρίς εμφανή λόγο και αιτία, ακόμα κι αν ο πωλητής δεν έχει δώσει αφορμή.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το paypal περιμενω μια επιστροφη χρηματων απο το gearbeast που εκανα cancel μια αγορα...απο το gearbaest μου λενε οτι τα χρηματα εχουν επιστραφει απο αυτους στο paypal....αλλα στο paypal δεν φαινονται ακομα,,,ενω στην αγορα μου λεει refund στο trancaction στο paypal,απο τις 11 μαιου που εγινε το cancel και το βλεπω στο paypal ακομα δεν μου τα εχουν γυρισει απο το paypal τα χρηματα,,,το προβλημα μου ειναι οτι τελος του μηνα ληγει η καρτα μου και πρεπει να την αλλαξω εαν οστοσο δεν εχουν φανει στο paypal θα χασω το refund γιατι θα εχω αλλαξει καρτα και θα φαινεται η καινουργια δηλωμενη στο paypal...αλλα και μετα απο 10 -20 μερες να φανει στο paypal υστερα θα εχω προβλημα με την τραπεζα γιατι θα μου λεει η τραπεζα οτι εκλεισε η παλια καρτα και δεν μπορουν να φανουν τα χρηματα στην καινουργια γιατι το paypal μεν θα τα εχει περασει στο λογαριασμο μου στο paypal αλλα μετα δεν θα μπορουν να φανουν στην καινουργια καρτα και ετσι θα χασω τα λεφτα λογω αλλαγης καρτας απο την τραπεζα..Πως μπορω να στειλω email στο paypal μεσα απο το paypal αλλα οχι τα τυποποιημενα που εχουν στην σελιδα τους και σου λενε τυποποιημενες απαντησεις... σε ποιο σημειο πρεπει να παω στο paypal και να στειλω κανονικο email και να τους εξηγησω το προβλημα μου???και οχι τυποποιημενα... Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να στειλω email στο paypal μεσα απο το paypal αλλα οχι τα τυποποιημενα που εχουν στην σελιδα τους και σου λενε τυποποιημενες απαντησεις... σε ποιο σημειο πρεπει να παω στο paypal και να στειλω κανονικο email και να τους εξηγησω το προβλημα μου???και οχι τυποποιημενα...

Δες το ποστ #3722

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα 2 να επιλέξω? Έχω κολλήσει

Top up your PayPal balance from your bank account

 

Pay for your purchase or send money to friends or family securely using your PayPal balance.

Shop all around the world by typing in your email address and PayPal password.

 

Η αυτό?

 

Your credit card details are safely stored with PayPal

 

Pay in a few clicks without re-entering your credit card details.

Shop all around the world without revealing your financial information.

Link to comment
Share on other sites

περιμενω μια επιστροφη χρηματων απο gearbeast ειχα κανει cancel την αγορα απο τις 12 του μηνα απο το gerabeast μου λενε οτι εχουν κανει επιστροφη των χρηματων μιλησα και με πειπαλ και μου ειπαν οτι μπορει να παρει απο 10 μερες μεχρι 30 μερες....μιλησα και με την τραπεζα και μου ειπαν το ιδιο....απο την τραπεζα μου ειπαν οτι πρεπει να επιστρεψει η εκει τραπεζα τα χρηματα στο πειπαλ και υστερα απο το πειπαλ στην εδω τραπεζα θα φανουν πισω στην καρτα σε 2-3 μερες....ισχυουν ολα αυτα?..η θα φαω καμια ηττα απο την εκει τραπεζα και θα χασω τα χρηματα??...Ας μου απαντησει καποιος παρακαλω...
Link to comment
Share on other sites

περιμενω μια επιστροφη χρηματων απο gearbeast ειχα κανει cancel την αγορα απο τις 12 του μηνα απο το gerabeast μου λενε οτι εχουν κανει επιστροφη των χρηματων μιλησα και με πειπαλ και μου ειπαν οτι μπορει να παρει απο 10 μερες μεχρι 30 μερες....μιλησα και με την τραπεζα και μου ειπαν το ιδιο....απο την τραπεζα μου ειπαν οτι πρεπει να επιστρεψει η εκει τραπεζα τα χρηματα στο πειπαλ και υστερα απο το πειπαλ στην εδω τραπεζα θα φανουν πισω στην καρτα σε 2-3 μερες....ισχυουν ολα αυτα?..η θα φαω καμια ηττα απο την εκει τραπεζα και θα χασω τα χρηματα??...Ας μου απαντησει καποιος παρακαλω...

 

Στο paypal φάνηκε η ακύρωση και η αποστολή των χρημάτων από το paypal προς την κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Στο paypal φάνηκε η ακύρωση και η αποστολή των χρημάτων από το paypal προς την κάρτα;
στο πειπαλ λεει στο transaction::Status:

Canceled

 

The seller canceled this payment, and the money has been returned to your account.

 

και απαντηση τους σε συνομιλια που ειχα μαζι τους επειδη ληγει και η καρτα μου τελος του μηνα λεει:Due to banking regulations a refund of a payment must be sent to the card from which the payment originated. Even when it has been cancelled or has expired, the refund is returned to your card and will be handled by your card issuer.

 

To receive your refund, please contact your card issuer and ask them to locate the refunded amount and to deposit it in the account of your credit card.

 

PayPal makes every effort to ensure that refunds to cards are processed in a timely manner. Most refunds will be visible for your card issuer within 2-5 business days; however it might take up to 30 business days for the refund to be fully processed by your card issuer. I recommend that you contact your card issuer once 30 days have passed, to confirm that you have received your refund.

 

Once the refund has been complete, I would recommend to ask your Credit Card issuer to transfer the funds from your old card to the new.

 

I trust the information I have provided has resolved this query for you.

 

Please let me know if you require any further assistance.

 

Yours sincerely,

Richard

PayPal

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

στο πειπαλ λεει στο transaction::Status:

Canceled

 

The seller canceled this payment, and the money has been returned to your account.

 

και απαντηση τους σε συνομιλια που ειχα μαζι τους επειδη ληγει και η καρτα μου τελος του μηνα λεει:Due to banking regulations a refund of a payment must be sent to the card from which the payment originated. Even when it has been cancelled or has expired, the refund is returned to your card and will be handled by your card issuer.

 

To receive your refund, please contact your card issuer and ask them to locate the refunded amount and to deposit it in the account of your credit card.

 

PayPal makes every effort to ensure that refunds to cards are processed in a timely manner. Most refunds will be visible for your card issuer within 2-5 business days; however it might take up to 30 business days for the refund to be fully processed by your card issuer. I recommend that you contact your card issuer once 30 days have passed, to confirm that you have received your refund.

 

Once the refund has been complete, I would recommend to ask your Credit Card issuer to transfer the funds from your old card to the new.

 

I trust the information I have provided has resolved this query for you.

 

Please let me know if you require any further assistance.

 

Yours sincerely,

Richard

PayPal

 

Δες στο ιστορικό αν υπαρχή αυτή η εντολή http://imgur.com/Li51kem (Δικιά μου επιστροφή χρημάτων :p )

Link to comment
Share on other sites

Δες στο ιστορικό αν υπαρχή αυτή η εντολή http://imgur.com/Li51kem (Δικιά μου επιστροφή χρημάτων :p )

στο ιστορικο δεν βλεπω τετοια εντολη....και ειναι μεγαλο ποσο 215 δολλαρια..αρα τι παιζεται??αυτοι λενε μεχρι 30 μερες το θεμα ειναι οτι η εκει τραπεζα δεν εχει γυρισει τα λεφτα στο πειπαλ.,,μην νομιζεις δεν ειναι η πρωτη φορα που μου γυρνανε λεφτα πισω αλλα συνηθως τα βλεπω σε 2-4 εργασιμες...καταλαβες??

Link to comment
Share on other sites

στο ιστορικο δεν βλεπω τετοια εντολη....και ειναι μεγαλο ποσο 215 δολλαρια..αρα τι παιζεται??αυτοι λενε μεχρι 30 μερες το θεμα ειναι οτι η εκει τραπεζα δεν εχει γυρισει τα λεφτα στο πειπαλ.,,μην νομιζεις δεν ειναι η πρωτη φορα που μου γυρνανε λεφτα πισω αλλα συνηθως τα βλεπω σε 2-4 εργασιμες...καταλαβες??

 

Μήπως τα χρήματα είναι στο υπόλοιπο σου στο paypal?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα χρήματα είναι στο υπόλοιπο σου στο paypal?

πως φαινεται αυτο??εχω βλεπεις κανει αρκετες συνναλαγες ..

Link to comment
Share on other sites

Το "paypal balance" εννοεί ο φίλος testatos. Για τη συγκεκριμένη συναλλαγή με ποιον τρόπο είχες πληρώσει;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

πως φαινεται αυτο??εχω βλεπεις κανει αρκετες συνναλαγες ..

 

here: http://imgur.com/VBuHyaH

Link to comment
Share on other sites

Το "paypal balance" εννοεί ο φίλος testatos. Για τη συγκεκριμένη συναλλαγή με ποιον τρόπο είχες πληρώσει;

μεσω πειπαλ με προπληρωμενη καρτα της eurobank..

Link to comment
Share on other sites

Τότε στην προπληρωμένη κάρτα θα επιστραφούν τα χρήματα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

αα αυτο εννοεις?μηδεν μου λεει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τότε στην προπληρωμένη κάρτα θα επιστραφούν τα χρήματα.

εννοεις οτι θα φανουν κατευθειαν στην προπληρωμενη καρτα... και δεν θα τα δω πρωτα στο πειπαλ και υστερα απο το πειπαλ να τα βαλουν στην προπληρωμενη??γι αυτο λεει το πειπαλ μεχρι 30 μερες ειναι το οριο επιστροφης??

Link to comment
Share on other sites

Στο ιστορικό των συναλλαγών στο paypal, τι ακριβώς σου γράφει στη συγκεκριμένη συναλλαγή;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Στο ιστορικό των συναλλαγών στο paypal, τι ακριβώς σου γράφει στη συγκεκριμένη συναλλαγή;
μου λεει για την συγκεκριμενη στο πειπαλ λεει στο transaction::Status:

Canceled

 

The seller canceled this payment, and the money has been returned to your account.

 

 

και απαντηση τους σε συνομιλια που ειχα μαζι τους επειδη ληγει και η καρτα μου τελος του μηνα λεει due to banking regulations a refund of a payment must be sent to the card from which the payment originated. Even when it has been cancelled or has expired, the refund is returned to your card and will be handled by your card issuer.

 

To receive your refund, please contact your card issuer and ask them to locate the refunded amount and to deposit it in the account of your credit card.

 

PayPal makes every effort to ensure that refunds to cards are processed in a timely manner. Most refunds will be visible for your card issuer within 2-5 business days; however it might take up to 30 business days for the refund to be fully processed by your card issuer. I recommend that you contact your card issuer once 30 days have passed, to confirm that you have received your refund.

 

Once the refund has been complete, I would recommend to ask your Credit Card issuer to transfer the funds from your old card to the new.

 

I trust the information I have provided has resolved this query for you.

 

Please let me know if you require any further assistance.

 

Yours sincerely,

Richard

PayPa

Link to comment
Share on other sites

Δες την εικόνα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δες την εικόνα.

ναι ξερω πως πρεπει να το γραφει δικιο εχεις...μου εχουν κανει και αλλα refund απλα εγω κολλαω στο μην γινει καμια στραβη και δεν επιστρεψει η εκει τραπεζα τα λεφτα πισω στο πειπαλ η στην eurobank...30 μερες που λεει το πειπαλ ειναι μεχρι τις 13 του μηνα....αν δεν επιστραφουν μετα τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βλέπεις να σου γράφει "refund from ..." και "credit to credit card";

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...