Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα μια ερωτηση παιδια ποσο % περνει προμηθεια η paypal? Θελω να κανω μια αγορα στα 96 ευρω ποσα θα μ παρει η paypal περιπου?!οποιος ξερει ας απαντηση ευχαριστωω
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να φτάσει το τηλέφωνο Κίνα για να μου κάνουν αντικατάσταση όπως και μου είπε το minideal στο dispute που άνοιξα στο PayPal..

Χρειάζεται να κανω κάτι άλλο στο PayPal για να είμαι σίγουρος πως θα μου στείλουν καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση παιδια ποσο % περνει προμηθεια η paypal? Θελω να κανω μια αγορα στα 96 ευρω ποσα θα μ παρει η paypal περιπου?!οποιος ξερει ας απαντηση ευχαριστωω

 

Πας στο paypal και πανω δεξιά (οχι τερμα πάνω) έχει converter. Πατάς πάνω εκει βαζεις την τιμή του πωλητή και στο μετατρέπει σε ότι νόμισμα θέλεις

 

http://me.zestful.org/wp-content/uploads/2011/09/paypal-exchange-rate-calculator-for-MYR-to-USD-2.jpg

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να φτάσει το τηλέφωνο Κίνα για να μου κάνουν αντικατάσταση όπως και μου είπε το minideal στο dispute που άνοιξα στο PayPal..

Χρειάζεται-μπορώ να κανω κάτι άλλο στο PayPal για να είμαι σίγουρος πως θα μου στείλουν καινούργιο?

 

Κανένας ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Πας στο paypal και πανω δεξιά (οχι τερμα πάνω) έχει converter. Πατάς πάνω εκει βαζεις την τιμή του πωλητή και στο μετατρέπει σε ότι νόμισμα θέλεις

 

http://me.zestful.org/wp-content/uploads/2011/09/paypal-exchange-rate-calculator-for-MYR-to-USD-2.jpg

 

Με εδώ δείχνει μόνο τη μετατροπή, δεν δείχνει πόσο κρατάει το paypal.

Επίσης, γιατί το paypal έχει άλλη ισοτιμία ευρο/δολλάρια? Αργεί να το ενημερώσει?

Link to comment
Share on other sites

Με εδώ δείχνει μόνο τη μετατροπή, δεν δείχνει πόσο κρατάει το paypal.

Επίσης, γιατί το paypal έχει άλλη ισοτιμία ευρο/δολλάρια? Αργεί να το ενημερώσει?

 

Νομιζω αυτο που σε εδειξε ο φιλος παραπανω στην τιμη που σε διχνει βαζει μεσα και την χρεωση που κραταει για την μετετροπη.Μιπως γιαυτο βλεπεις αλλη ισοτιμια.Το paypal ενημερωνετε αμεσα για την ισοτιμια.

Link to comment
Share on other sites

Με εδώ δείχνει μόνο τη μετατροπή, δεν δείχνει πόσο κρατάει το paypal.

Επίσης, γιατί το paypal έχει άλλη ισοτιμία ευρο/δολλάρια? Αργεί να το ενημερώσει?

 

Δεν κρατάει κάτι άλλο από τον αγοραστή. Από την ισοτιμία κερδιζει

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

προσοχη φιλοι μου οσον αφορα τον λογαριασμο σας μεσω paypal….στις 12/3/2015 καποιος απο αμερικη μπηκε με καποιο τροπο στο email μου και συγκεκριμενα στο hotmail λογαριασμο ετσι ωστε να το χρησιμοποιησει για αγορες στο ebay μεσω paypal!!! μπηκε λοιπον και στον λογαριασμο paypal που ειχα, αλλαξε τα παντα password κλπ.και κατα επεκταση χρησιμοποιησε την πιστωτικη καρτα μου για 6 αγορες στις 15/3/2015…ετρεξα αμεσως στην τραπεζα και ακυρωσα την καρτα μου..αλλα το κακο εγινε…τωρα περιμενω απαντηση απο την τραπεζα γιατι εκανα αμφισβητιση των κινησεων αυτων που ολες πραγματοποιηθηκαν στις 15/3/15…..ειχε κανεις αλλος παρομοια εμπειρια?
Link to comment
Share on other sites

προσοχη φιλοι μου οσον αφορα τον λογαριασμο σας μεσω paypal….στις 12/3/2015 καποιος απο αμερικη μπηκε με καποιο τροπο στο email μου και συγκεκριμενα στο hotmail λογαριασμο ετσι ωστε να το χρησιμοποιησει για αγορες στο ebay μεσω paypal!!! μπηκε λοιπον και στον λογαριασμο paypal που ειχα, αλλαξε τα παντα password κλπ.και κατα επεκταση χρησιμοποιησε την πιστωτικη καρτα μου για 6 αγορες στις 15/3/2015…ετρεξα αμεσως στην τραπεζα και ακυρωσα την καρτα μου..αλλα το κακο εγινε…τωρα περιμενω απαντηση απο την τραπεζα γιατι εκανα αμφισβητιση των κινησεων αυτων που ολες πραγματοποιηθηκαν στις 15/3/15…..ειχε κανεις αλλος παρομοια εμπειρια?

 

στείλε και e-mail στην paypal με τα στοιχεία σου και τί έγινε. σίγουρα κάτι θα κάνουν κι αυτοί. μην τον αφήσες έτσι.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

τους εχω στειλει 4 email μου ειπαν να κανω reset password μου στελνουν το link στο mail μου κανω κλικ πανω του βαζω καινουργιο pass και το επομενο βημα ειναι να βαλω τα security questions αλλα και αυτα τα εχουν χακαρει τα εχουν αλλαξει ολα…με λιγα λογια δεν μπορω να μπω στον λογαριασμο μου του paypal….δεν μου δινουν επιλογη να βαλω καινουργιες απαντησεις στα security questions
Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε το λογαριασμό ή παράτα τον και φτιάξε καινούργιο με άλλο email και νέα κάρτα η οποία δε θα είναι πιστωτική
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Του πρότεινες δύο εναλλακτικές. Ενημερωτικά -και προς εσένα και προς άλλους που ίσως έχουν/θα αποκτήσουν την ίδια λανθασμένη πληροφορία/αντίληψη- επεσήμανα το άκυρο της 1ης.

Το να μου υπενθυμίζεις την 2η εναλλακτική (ή και άλλες 100, αν υπήρχαν), δεν λέει απολύτως τίποτα και δεν ακυρώνει το λανθασμένο της 1ης πληροφορίας/πρότασης σου, το οποίο ήταν και η ουσία του ποστ μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εμεινες στη λανθασμένη και όχι στην εναλλακτική. Μίλησα ξεκάθαρα αν δεν μπορεί να γίνει το ένα γίνεται το άλλο. Δες τα από την καλή πλευρά τα πράγματα και όχι ανάποδα. :)

Θα σε συμβούλευα να δίνεις βοήθεια και ουσιώδη ποστ παρά να κάνεις αστοχες παρατηρήσεις.

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

LoL ρε συ minotavre. Δεν υπάρχει καλή και ανάποδη σε αντικειμενικά λάθος ή σωστές πληροφορίες για διεκπαιρέωση συγκεκριμένης διαδικασίας. Δεν είναι θέμα υποκειμενικής φενγκ σουί θετικής ή αρνητικής οπτικής. Όταν λέμε "κάνε αυτό ή εκείνο", το μόνο ξεκάθαρο είναι ότι θεωρούμε και προτείνουμε και τα δύο ως ισότιμα πιθανά και ισχύοντα. Το ξεκάθαρο που λες θα ήταν "κάνε αυτό, αν και δεν ξέρω αν γίνεται. Αν τελικά όχι, τότε το άλλο". Ως μέρος ενός συγκεκριμένου προβλήματος και συζητησης, είδα συγκεκριμένη λάθος πληροφορία και την διόρθωσα, τόσο απλό.

 

εδιτ: υπέροχα, αν και είxα όλη την καλή διάθεση, το κατάφερες κι αυτό με το εδιτ σου, κι οπότε:

δεν μπορείς να παραδεχτείς μια αντικειμενική διόρθωση για μια λάθος πληροφορία που έδωσες ως λύση και ακούω και συμβουλή να δίνω ουσιώση ποστ και να μην κάνω άστοχες παρατηρήσεις;;;;; Μάλιστα, άστοχο και μη ουσιώδες το ότι διόρθωσα κάτι που είναι αντελώς και απόλυτα λάθος. Τότε θα σε συμβούλευα με τη σειρά μου, να περιορίζεσαι σε απαντήσεις που ξέρεις σίγουρα ότι ισχύουν και να αναπτύξεις την ικανότητα να παραδέχεσαι τα λάθη σου. Ημαρτον, τι άλλο θ'ακούσουμε.

 

Από μένα, τέλος στο θέμα, είναι ξεκάθαρο πλέον ότι δεν αξίζει και περαιτέρω.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μπορει να τον διαγράψει σε επικοινωνια με το paypal!

E ναι δεν αξίζει...Καλή Ανάσταση!

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

προσοχη φιλοι μου οσον αφορα τον λογαριασμο σας μεσω paypal….στις 12/3/2015 καποιος απο αμερικη μπηκε με καποιο τροπο στο email μου και συγκεκριμενα στο hotmail λογαριασμο ετσι ωστε να το χρησιμοποιησει για αγορες στο ebay μεσω paypal!!! μπηκε λοιπον και στον λογαριασμο paypal που ειχα, αλλαξε τα παντα password κλπ.και κατα επεκταση χρησιμοποιησε την πιστωτικη καρτα μου για 6 αγορες στις 15/3/2015…ετρεξα αμεσως στην τραπεζα και ακυρωσα την καρτα μου..αλλα το κακο εγινε…τωρα περιμενω απαντηση απο την τραπεζα γιατι εκανα αμφισβητιση των κινησεων αυτων που ολες πραγματοποιηθηκαν στις 15/3/15…..ειχε κανεις αλλος παρομοια εμπειρια?

 

πως σου εγινε αυτο; . εγω χρησιμοποιω βεβαια χρεωστικη καρτα που την γεμιζω πρωτα και την χρησιμοποιω αλλα πως μπηκανε στο μαιλ σου ;. Χακερ; πω.. και τωρα τι θα κανεις; νομιζω οτι μπορεις να ακυρωσεις στο paypall την χρεωση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πως σου εγινε αυτο; . εγω χρησιμοποιω βεβαια χρεωστικη καρτα που την γεμιζω πρωτα και την χρησιμοποιω αλλα πως μπηκανε στο μαιλ σου ;. Χακερ; πω.. και τωρα τι θα κανεις; νομιζω οτι μπορεις να ακυρωσεις στο paypall την χρεωση.

και ομως ναι χακαραν το email μου μπηκα και ειδα συγκεκριμενη ημερομηνια διαφορετικη ip. και απο Αμερικη...αυτη η παραβιαση εγινε μονο μια φορα,αλλα αρκετη ετσι ωστε να χρισημοποιησουν πληροφοριες και στο paypal λογαριασμο μου...τεσπα ακυρωσα την πιστωτικη και τελος περιμενω να δικαιωθω απο την τραπεζα μου...στο paypal παντως δεν μπορω να κανω τιποτα απολυτως...δεν εχω προσβαση.σας ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον σας..καλη Ανασταση σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Στο εμαιλ έχεις πρόσβαση? Είδες επιβεβαίωση από paypal για αλλαγή κωδικου από τους hackers?
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά!

Από μαλ@κια μου άφησα στο PayPal το dispute να κλείσει ενώ περιμένω να μου γίνει αντικατάσταση κινητού..

Τι κάνω τώρα τον ήπια κανονικά??

Link to comment
Share on other sites

Αν πλήρωσες με πιστωτική πήγαινε στην τράπεζα να αναφαιρεις ότι συναιβει .

Αν πλήρωσες με υπόλοιπο λογαριασμού , δεν μπορείς να κάνεις κατι πλέον

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...