Jump to content

Κατάργηση ανωνυμίας καρτοκινητών (δημοσκόπηση)


 Κοινοποίηση

Ειστε υπέρ η κατά της κατάργησης της ανωνυμίας των καρτοκινητών?  

228 members have voted

  1. 1. Ειστε υπέρ η κατά της κατάργησης της ανωνυμίας των καρτοκινητών?

    • Υπέρ. Να καταργηθεί η ανωνυμία.
      105
    • Κατά. Να συνεχίσει ως έχει
      123


Recommended Posts

Το προβλημα δεν ειναι μονο η συλλογη προσωπικων δεδομενων - αν και ειναι το πρωτο βημα, αλλα και το ποιος τα διαχειριζεται...

 

Η αρση της ανωνυμιας σε κινητα και internet χωρις αδεια εισαγγελεα, οι καμερες και οι τραπεζες DNA που επονται και ψηφιζονται εν μεσω θερους ειναι ολα εισηγησεις ξενων μυστικων υπηρεσιων. Στο ονομα της δηθεν τρομοκρατιας (που μπορει να ειναι και προβοκατσια αρκετες φορες βλεπε ΗΠΑ,Τουρκια) παραχωρουμε συνταγματικα κατοχυρωμενες ελευθεριες για να μπορεσουν καποιοι να κανουν ευχερεστερα τη δουλιτσα τους...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 141
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@peramatz,και γιατί να μη γίνουν επώνυμα τα καρτοκινητά;Με τη λογική σου,ας γίνουν όλα ανώνυμα..Δεν πάει έτσι..Για ποιους λόγους ένας χρήστης καρτοκινητού να μη δίνει στοιχεία και ένας κάτοχος συμβολαιου να τα δίνει;Συγνώμη κιόλας,αλλά όλες αυτές οι συνωμοσίες περί παρακολούθησης και big brother μου ακούγονται κάπως υπερβολικές..Δεν καταλαβαίνω προς τι τόση αντίδραση..Λες παραπάνω ότι σ'ενοχλεί η επωνυμία και στις συνδέσεις σταθερών,adsl κλπ!Εφόσον σ'ενοχλεί να δίνεις τα προσωπικα σoυ στοιχεία,γιατί έχεις τηλέφωνο και Ίντερνετ;Μου ακούγονται τρομερα επαναστατικές οι ιδέες σου για τα δικα μου μέτρα και σταθμά,καθώς κανείς δε σε υποχρεώνει να πάρεις καρτοκινητό και να δηλώσεις τα στοιχεία σου!Το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα..Αν δε θες,δε δίνεις στοιχεία,είναι απλό..Αυτή η επανάσταση περί φακελωμάτων κλπ. μου φαίνεται επανάσταση του γλυκού νερού..Όλοι λένε ακριβώς τα ίδια πράγματα,απλά για να τα πουν και να ξεσπαθώσουν..

με τη δική σου λογική να γίνουν όλα επώνημα?Να δηλώνουμε και τα παπούτσια που αγοράζουμε γιατί οι σόλες τους μπορεί να είναι ύποπτες???Δε σε καταλαβαίνω!:X

Φυσικά και είμαι υπέρ.

Εξυπηρετούνται λόγοι δημόσιας ασφάλειας και επιπλέον προστεύονται αθώοι πολίτες από ηλίθιους φαρσερ.

Αντίθετα η ανωνυμία δεν εξυπηρετεί απολύτως τίποτα.

 

Επιπλέον, πρέπει να καταργηθεί και η δυνατότητα απόκρυψης αριθμού.

προστατεύονται αθώοι πολίτες από τι?Απ'τη παρακολούθηση που πλέον θα είναι εν γνώση του ε?Που ο κάθε υπουργός θα μπορεί να έχει πρόσβαση στη βάση δεδομένων των εταιριών και από ένα μήνυμα ή ένα τηλεφώνημά σου θα γνωρίζει τι ψηφίζεις εαν θέλει?Εγώ προσωπικά προτειμώ τις φάρσες.

Όσο για την απόκριψη?Ναι βέβαια έχεις δίκιο.Έτσι η κάθε τράπεζα και ο κάθε άσχετος που ίσως για μια συναλαγή και μόνο να χρειαστεί να μιλήσει μαζί σου να ξέρει τον αριθμό σου!Τι σπουδαίο!Επίσης να καταργηθεί και το οικογενειακό άσυλο και να μπορεί να μπαίνει ο καθένας μες το σπίτι μας...:X

Αυτό δε σημαίνει όμως ότι δεν πρέπει να έχουν πινακίδες τα αυτοκίνητα.

 

Τα καρτοκινητά ΠΡΕΠΕΙ να είναι επώνυμα. Γκρινιάζουμε γιατί ξεβολευόμαστε.

γιατί πρέπει και το φωνάζεις κι όλας?Εύκολο να το λες δύσκολο να το επιχειρηματολογήσεις!Μέχρι και η κυβέρνηση έφερε την ηλίθεια δικαιολογία του Παλαιοκώστα που με πραγματικά υπέροχο τρόπο τους ξευτήλησε και μπορεί να το ξανακάνει ακόμα και δαχτυλικά αποτυπόματα να του ζητάγανε....Ένας μεγαλόεγκληματίας είναι και αυτό συνεπάγεται μεγάλου μυαλού και όχι ηλιθειώτητας...Δε θα τον εμπόδιζε ένα ΑΦΜ για να αποδράσει...

 

Σε λίγο θα ζητάνε ΑΦΜ και ταυτότητα για τη δημιουργεία email!!!που φτάσαμε????:blink:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

γιατί πρέπει και το φωνάζεις κι όλας?Εύκολο να το λες δύσκολο να το επιχειρηματολογήσεις!Μέχρι και η κυβέρνηση έφερε την ηλίθεια δικαιολογία του Παλαιοκώστα που με πραγματικά υπέροχο τρόπο τους ξευτήλησε και μπορεί να το ξανακάνει ακόμα και δαχτυλικά αποτυπόματα να του ζητάγανε....Ένας μεγαλόεγκληματίας είναι και αυτό συνεπάγεται μεγάλου μυαλού και όχι ηλιθειώτητας...Δε θα τον εμπόδιζε ένα ΑΦΜ για να αποδράσει...

 

Σε λίγο θα ζητάνε ΑΦΜ και ταυτότητα για τη δημιουργεία email!!!που φτάσαμε????:blink:

Πρέπει (το τονίζω, δε το φωνάζω) διότι το κινητό έχει και κακές χρήσεις, όπως και το αυτοκίνητο, και τα όπλα, και οι τραπεζικές καταθέσεις, και και και, και επομένως πρέπει να μπορεί να βρεθεί ο χρήστης του σε περίπτωση τέτοιας κακής χρήσης.

 

Από κεί και πέρα, αυτοί που γκρινιάζουν όπως εσύ, είναι αυτοί που ξεβολεύονται όπως έγραψα και πιο πάνω. Είναι υπόθεση μισής ώρας να δηλώσει κανείς το καρτοκινητό του. ΑΦΜ έχουν όλοι από πολύ μικρή ηλικία. Ταυτότητα επίσης. Η δήλωση των στοιχείων στην εταιρεία δεν συνεπάγεται και κοινοποίησή τους σε τρίτους.

 

Ωραία είναι τα περί ανωνυμίας και μεγάλου αδελφού και όλα αυτά τα οποία επικαλούνται οι πολέμιοι του μέτρου, αλλά δεν ζούμε σε ιδανικό κόσμο και αυτό έχει κάποιες συνέπειες.

Link to comment
Share on other sites

με τη δική σου λογική να γίνουν όλα επώνημα?Να δηλώνουμε και τα παπούτσια που αγοράζουμε γιατί οι σόλες τους μπορεί να είναι ύποπτες???Δε σε καταλαβαίνω!:X

 

προστατεύονται αθώοι πολίτες από τι?Απ'τη παρακολούθηση που πλέον θα είναι εν γνώση του ε?Που ο κάθε υπουργός θα μπορεί να έχει πρόσβαση στη βάση δεδομένων των εταιριών και από ένα μήνυμα ή ένα τηλεφώνημά σου θα γνωρίζει τι ψηφίζεις εαν θέλει?Εγώ προσωπικά προτειμώ τις φάρσες.

Όσο για την απόκριψη?Ναι βέβαια έχεις δίκιο.Έτσι η κάθε τράπεζα και ο κάθε άσχετος που ίσως για μια συναλαγή και μόνο να χρειαστεί να μιλήσει μαζί σου να ξέρει τον αριθμό σου!Τι σπουδαίο!Επίσης να καταργηθεί και το οικογενειακό άσυλο και να μπορεί να μπαίνει ο καθένας μες το σπίτι μας...:X

 

Σε λίγο θα ζητάνε ΑΦΜ και ταυτότητα για τη δημιουργεία email!!!που φτάσαμε????:blink:

 

Δηλαδή την εποχή που δηλώναμε στοιχεία για να ενεργοποιηθεί το καρτοκινητό οι υπουργοί ήξεραν τί ψηφίζουμε;

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει γίνει ολόκληρος ντόρος για αυτό το θέμα. Ποιός ο λόγος να μην δηλώνονται?

 

Εγώ σας λέω το πιο απλό, πόσες φορές σας έχουν πάρει απο ένα καρτοκινητό και κάνουν πλάκες κλπ? Γιατί να μην μπορείς να βρείς ποιός είναι αυτός? Επίσης συμβαίνει σε πολλές χώρες της Ευρώπης. Σε θέματα οικονομίας και οργάνωσης θέλουμε να μοιάσουμε με την Γερμανία πχ αλλά μία με τα καρτοκινητά, μια με το κάπνισμα μου θυμίζουμε το γαλατικό χωριό. Εναντιωνόμαστε σε όλα απλά για να εναντιωθούμε στο σύστημα.

 

Και εάν είναι έτσι γιατί δεχόμαστε να δώσουμε τα στοιχεία μας σε συνδέσεις, κάρτες, video club κλπ? Και αυτό φακέλωμα δεν είναι?

 

Οι εταιρίες αν θέλουν να βρουν τα στοιχεία κάποιου τα βρίσκουν εύκολα. Φίλε pythagoras_7 σίγουρα και εσύ έχεις δώσει στοιχεία άθελα σου. Όταν καλούν σπίτι σου για προώθηση πιστωτικών καρτών και λές πχ οτί είσαι ανήλικος τους έδωσες ένα στοιχείο. Όταν καλουν για έρευνες τα στοιχεία που δίνουμε όλοι μας πωλούνται σε ιδιωτικές εταιρίες.

 

Μήπως τότε είναι καλύτερο να τα δίνεις με την θέληση σου?

 

Πέραν απο όλα αυτά το να δώσεις τα στοιχεία σου για το καρτοκινητό συμφέρει και τον κάτοχο γιατί σε περίπτωση που χαθεί σου κάνουν και αντικατάσταση sim.

 

 

Συνοψίζοντας, όπως έχει προσωπικά δεδομένα ο κάτοχος του κίνητου, αλλά τόσα έχει και ο λήπτης μιας κακόγουστης κλήσης ή μιας απειλής μέσω τηλεφώνου, οπότε η κατάργηση της ανωνυμίας δεν μου φαίνεται και τόσο κακό πράγμα τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ούτε κρύο μου κάνει, ούτε ζέστη. Εφόσον ξεκινήσει το μέτρο θα πάω να τα δειλώσω.

 

Αυτό όμως που με εξοργίζει πραγματικά, είναι οι δικαιολογίες που έδωσαν για την εφαρμογή του. Είναι σαν να μου λένε κατάμουτρα ότι είμαι βλάκας, γιατί πραγματικά μια βλακία ήταν αυτό που είπαν. Και μάλιστα μου το λένε αυτοί οι 300 άχρηστοι και ανεπρόκοποι κυφήνες, που ζουν απομιζόντας με.

 

Ρε ουστ!!! Να φύγετε, να πάτε αλλού! :mad:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή την εποχή που δηλώναμε στοιχεία για να ενεργοποιηθεί το καρτοκινητό οι υπουργοί ήξεραν τί ψηφίζουμε;

όχι αλλά τώρα στο λένε καθαρά...Άμα φοβηθούμε πως είσαι ''κακό παιδί'' θα σε παρακολουθούμε...Γι'αυτό βγαίνει και το μέτρο αυτό.Να παρακολουθούν ''υπόπτους''...

Πρέπει (το τονίζω, δε το φωνάζω) διότι το κινητό έχει και κακές χρήσεις, όπως και το αυτοκίνητο, και τα όπλα, και οι τραπεζικές καταθέσεις, και και και, και επομένως πρέπει να μπορεί να βρεθεί ο χρήστης του σε περίπτωση τέτοιας κακής χρήσης.

 

Από κεί και πέρα, αυτοί που γκρινιάζουν όπως εσύ, είναι αυτοί που ξεβολεύονται όπως έγραψα και πιο πάνω. Είναι υπόθεση μισής ώρας να δηλώσει κανείς το καρτοκινητό του. ΑΦΜ έχουν όλοι από πολύ μικρή ηλικία. Ταυτότητα επίσης. Η δήλωση των στοιχείων στην εταιρεία δεν συνεπάγεται και κοινοποίησή τους σε τρίτους.

 

Ωραία είναι τα περί ανωνυμίας και μεγάλου αδελφού και όλα αυτά τα οποία επικαλούνται οι πολέμιοι του μέτρου, αλλά δεν ζούμε σε ιδανικό κόσμο και αυτό έχει κάποιες συνέπειες.

ξεβολέβομαι από τι?Απλα δε μου αρέσει η κοροιδία...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι κουβέντες περί μεγάλου αδερφού και λοιπών θεωριών συνομωσίας μου ακούγονται χιλιοειπωμένες και χωρίς ουσία;

Να δηλωθούν τα καρτοκινητά,ναι,όπως δηλώνονται και τα συμβόλαια.Εγώ πιστεύω πως κανονικά δε θα έπρεπε να δωθεί στις εταιρίες "πάτημα" ώστε να δέχονται ενεργοποίηση καρτοκινητού χωρίς δήλωση στοιχείων,ανάλογης των συμβολαίων(με πρώτη και καλύτερη την τότε Telestet και το F2G).Από κει και έπειτα,ξεσάλωσαν όλοι,εταιρίες και συνδρομητές και ενεργοποιούσαν καρτοκινητά χωρίς στοιχεία.

 

Φυσικά,δεν είμαι υπέρ της δήλωσης των καρτοκινητών επειδή θα............."παταχθεί" το έγκλημα :wacko: :wacko: (Αν είναι δυνατόν δηλαδή...Σε ποιον θα το πεις αυτό και δε θα γελάσει;Οι "πολιτικοί" μας μάλλον έχουν στερέψει απο διακιολογίες :rolleyes: ).

Link to comment
Share on other sites

Βασκά το μέτρο αυτό εμένα μου αρέσει πάρα πολύ. Υπάρχει όμως ένα μικρο (βασικα μεγάλο) πρόβλημα με τους εφήβους αλλά εκεί τους καλύβουν οι γονείς τέρμα πια τα νούμερα που σου κάνουν πλάκες και σε απειλούν. Μακάρι να καταργούσαν και την απόκρυψη. που ειναι εντελώς σπαστικιά. Και αν θες να κάνεις πλακίτσα ξανά στα καρτοτηλέφωνα του ΟΤΕ!!! εγώ είμαι 17 και μόλις απέκτησα ΑΦΜ και έχω και ταυτότητα. αλλά δεν ξέρω αν βρούν πάτημα στο ότι δεν είμαι 18. Πως μπορώ να το μάθω αυτό? Α και κάτι τελευταίο. τώρα είναι που θα μάθουμε πια είναι η πιο ισχυρή εταιρεία με τους πιο πολλούς πελάτες. και όχι να πηγαίνω σε ένα κατάστημα και να βλέπω την υπάλληλο να έχει ένα πάκο πακέτα να βάζει στη συσκευή να κάνει κλήση σε ένα άλλο και καρφί στον σκουπιδοντενεκε!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Η πιο "ισχυρή" εταιρία θα φανεί απ'τα έσοδα και όχι απ'τον αριθμό συνδρομητών.Σύγκρινε π.χ. την κερδοφορία 2ης και 3ης εταιρίας σε αριθμό πελατών στην Ελλάδα και θα δεις ότι η 3η σχεδόν έχει φτάσει τη 2η σε αριθμό πελατών.Η κερδοφορία όμως της 2ης είναι αρκετά μεγαλύτερη.Οι πελάτες επομένως δε λένε κάτι.

 

 

Όσον αφορά τα περι "ξεκαθαρίσματος" του πραγματικού αριθμού συνδρομητών καρτοκινητής,πιστεύω πως αυτό το μέτρο δε θα έχει επίδραση.Μεγάλη μερίδα ανθρώπων θα δηλώσει όλα τα καρτοκινητά που χρησιμοποιούσε/χρησιμοποιεί.Και εγώ π.χ. αν είχα 10 καρτοκινητά θα τα δήλωνα για να εξασφαλίσω τον αριθμό και να μην απενεργοποιοηθεί.Θα έκανα και 1 ανανέωση μια φορά το χρόνο-το ελάχιστο ποσό που μπορεί να περαστεί-και θα διατηρουσα τους αριθμούς.Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα τους χρησιμοποιούσα. :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι κουβέντες περί μεγάλου αδερφού και λοιπών θεωριών συνομωσίας μου ακούγονται χιλιοειπωμένες και χωρίς ουσία;

Να δηλωθούν τα καρτοκινητά,ναι,όπως δηλώνονται και τα συμβόλαια.Εγώ πιστεύω πως κανονικά δε θα έπρεπε να δωθεί στις εταιρίες "πάτημα" ώστε να δέχονται ενεργοποίηση καρτοκινητού χωρίς δήλωση στοιχείων,ανάλογης των συμβολαίων(με πρώτη και καλύτερη την τότε Telestet και το F2G).Από κει και έπειτα,ξεσάλωσαν όλοι,εταιρίες και συνδρομητές και ενεργοποιούσαν καρτοκινητά χωρίς στοιχεία.

 

Φυσικά,δεν είμαι υπέρ της δήλωσης των καρτοκινητών επειδή θα............."παταχθεί" το έγκλημα :wacko: :wacko: (Αν είναι δυνατόν δηλαδή...Σε ποιον θα το πεις αυτό και δε θα γελάσει;Οι "πολιτικοί" μας μάλλον έχουν στερέψει απο διακιολογίες :rolleyes: ).

 

άμα δε γίνει γι αυτό το σκοπό για ποιο θα γίνει?Δύναμη της συνήθειας?Το κάναμε στα άλλα όλα ας το κάνουμε και σε αυτό?:blink:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Εσύ πιστεύεις δηλαδή ότι με τη δήλωση των στοιχείων θα παταχθεί το έγκλημα ή έστω ότι θα περιοριστεί;;Προσωπικά,δεν το πιστεύω ούτε στο ελάχιστο.

Παρ'όλα αυτά,δε βρίσκω λόγο να επικαλεστεί κάποιος την ανωνυμία του στην καρτοκινητή.Αυτοί που έχουν συμβόλαια γιατί δεν τους πειράζει που δίνουν τα στοιχεία τους;(Πλην των λόγων που έχουν να κάνουν με πιστοληπτικό έλεγχο του συνδρομητη και άλλα συναφή,για τα οποία είναι υποχρεωτικό να έχουν τα στοιχεία σου).

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πιστεύεις δηλαδή ότι με τη δήλωση των στοιχείων θα παταχθεί το έγκλημα ή έστω ότι θα περιοριστεί;;Προσωπικά,δεν το πιστεύω ούτε στο ελάχιστο.

Παρ'όλα αυτά,δε βρίσκω λόγο να επικαλεστεί κάποιος την ανωνυμία του στην καρτοκινητή.Αυτοί που έχουν συμβόλαια γιατί δεν τους πειράζει που δίνουν τα στοιχεία τους;(Πλην των λόγων που έχουν να κάνουν με πιστοληπτικό έλεγχο του συνδρομητη και άλλα συναφή,για τα οποία είναι υποχρεωτικό να έχουν τα στοιχεία σου).

Συμφωνώ ως προς το πρώτο μέρος αλλά διαφωνώ ως προς το δςύτερο.Αφού το έγκλημα δε θα παταχθεί που είναι σίγουρο πως δε θα παταχθεί έτσι,ποιος ο λόγος αυτής της κίνησης?Επειδή γίνεται και στο συμβόλαιο?Ε και?:blink:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Η πιο "ισχυρή" εταιρία θα φανεί απ'τα έσοδα και όχι απ'τον αριθμό συνδρομητών.Σύγκρινε π.χ. την κερδοφορία 2ης και 3ης εταιρίας σε αριθμό πελατών στην Ελλάδα και θα δεις ότι η 3η σχεδόν έχει φτάσει τη 2η σε αριθμό πελατών.Η κερδοφορία όμως της 2ης είναι αρκετά μεγαλύτερη.Οι πελάτες επομένως δε λένε κάτι.

 

 

Όσον αφορά τα περι "ξεκαθαρίσματος" του πραγματικού αριθμού συνδρομητών καρτοκινητής,πιστεύω πως αυτό το μέτρο δε θα έχει επίδραση.Μεγάλη μερίδα ανθρώπων θα δηλώσει όλα τα καρτοκινητά που χρησιμοποιούσε/χρησιμοποιεί.Και εγώ π.χ. αν είχα 10 καρτοκινητά θα τα δήλωνα για να εξασφαλίσω τον αριθμό και να μην απενεργοποιοηθεί.Θα έκανα και 1 ανανέωση μια φορά το χρόνο-το ελάχιστο ποσό που μπορεί να περαστεί-και θα διατηρουσα τους αριθμούς.Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα τους χρησιμοποιούσα. :)

Ναι αλλά θα πάψει να γίνεται αυτο που έγραψα για τα καταστήματα. Θα φανεί πιά τι προτιμούν οι πελάτες

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να μη γίνει; :p

 

το εχουμε πει πολλες φορες...το κοστος καταγραφης οπως και το κοστος συντηρησης αυτης της τεραστιας βασης δεδομενων δεν ειναι αμεληταιο....και εννοειτε θα το πληρωσουν -εμεσα- οι πελατες....

 

..απο εκει και περα...τα συμβολαια κρατανε στοιχεια γιατι πληρωνεις ΜΕΤΑ...χρεωνεσε δηλαδη....δεν προπληρωνεις....και εννοειτε οτι αν εισαι ανωνυμος ΔΕΝ μπορεις να χρεωθεις....

 

...το ολο σκηνικο ειναι για γελια ....οπως απεδειξε και η υποθεση βλαστου που ξετυλιγεται αυτες τις μερες...τα κινητα κανουν παρτυ στις φυλακες....:blink:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

http://www.naftemporiki.gr/news/static/09/07/15/1690239.htm

 

"σημείωσε ότι στην Ελλάδα δεν θα υπάρχει δυνατότητα περιαγωγής σε καρτοκινητά που προέρχονται από χώρες οι οποίες δεν έχουν προχωρήσει σε ταυτοποίηση."

 

αλλη μια ελληνικη προτυπια.....εχει να πεσει πολυ γελιο.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Προτιμώ να μην υπάρχει ανωνυμία στα καρτοκινητά.

Αρκεί οι βάσεις δεδομένων των χρηστών να μην χρησιμεύσουν για άλλους "περίεργους" λόγους.

 

Πάντως το ότι θα είναι ελεγχόμενη η χρήση λόγω του ότι καταργείται η ανωνυμία,νομίζω ότι είναι αστεία υπόθεση!

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να μην υπάρχει ανωνυμία στα καρτοκινητά.

Αρκεί οι βάσεις δεδομένων των χρηστών να μην χρησιμεύσουν για άλλους "περίεργους" λόγους.

 

Πάντως το ότι θα είναι ελεγχόμενη η χρήση λόγω του ότι καταργείται η ανωνυμία,νομίζω ότι είναι αστεία υπόθεση!

 

Αυτό σίγουρα δε θα στο εγγυηθεί (δε μπορεί να το εγγυηθεί) κανείς, όσο και να θέλει, όσο υψηλή θέση και αν κατέχει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σίγουρα δε θα στο εγγυηθεί (δε μπορεί να το εγγυηθεί) κανείς, όσο και να θέλει, όσο υψηλή θέση και αν κατέχει.

 

 

Το φαντάζομαι...Και πιστεύω ότι αυτή ακριβώς είναι η παγίδα σε όλο αυτό...

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω η κίνηση αυτή έχει θετικα και αρνητικά.

Πιστέψτε με, είναι πολύ άσχημο να παιρνει ο άλλος ένα what's up και να στέλνει ένα μήνυμα ΑΚΡΩΣ ΥΒΡΙΣΤΙΚΟ σε πρόσωπο οικογένειάς σου και να χαλά η ψυχολογία...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

στο site της vodafone για τον διαγωνισμο του CU σε φοιτητες πανεπιστημιου αναφερει το εξης:

Από 7/11/2009 και μετά η ενεργοποίηση επιτρέπεται μόνο κατόπιν καταγραφής των στοιχείων των συνδρομητών σύμφωνα με τον νέο νόμο για την ταυτοποίηση χρηστών και συνδρομητών

http://www.vodafone.gr/portal/client/competitions/loadCompetition!loadCondition.action?competitionId=987

Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν, να σταματήσουν κάτι "τσάμπα μάγκες" να κάνουν φάρσες... Αν θέλουν να πουν κάτι, να το κάνουν επώνυμα πλέον, αναλαμβάνοντας και τις ευθύνες των πράξεών τους...

Καιρός ήταν να προστατευθεί και ο αθώος και όχι μόνο ο φαρσέρ, για τα προσωπικά δεδομένα του οποίου υπάρχει τόσο μεγάλη σπουδή να προστατεύονται...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ολα τα κάνουν για να αρπάξουν χρήμα απο τους κατόχους καρτοκινητών. οπως το έχουν κάνει ήδη. δεν τους νοιάζει η ασφάλεια των πολιτών και η τρομοκρατία.

:p

Link to comment
Share on other sites

ολα τα κάνουν για να αρπάξουν χρήμα απο τους κατόχους καρτοκινητών. οπως το έχουν κάνει ήδη. δεν τους νοιάζει η ασφάλεια των πολιτών και η τρομοκρατία.

:p

Τα ίδια Παντελάκι μου, τα ίδια Παντελή μου.. Πως θα αρπάξουν λεφτά από τους κατόχους καρτοκινητών από τη στιγμή που αίτηση επωνυμίας του καρτοκινητού είναι δωρεάν;

 

Η ίδια συζήτηση είχε γίνει πριν από καιρό και στο forum της Cosmote και μάλλον έχει λήξει. Ας μην αρχίσει και εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...