Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει κάποια πληροφορία (και θεωρώ εξαιρετικά απίθανο) να βγει επίσημο 2.2 με Sense UI για τα Magic μας. Ωστόσο, μπορείς να εγκαταστήσεις τη 2.2 που βγήκε για το Magic της T-mobile ή τη ROM του Cyanogen η οποία επίσης είναι 2.2. Εάν είδες πολλές άγνωστες λέξεις στην προηγούμενη πρόταση, ρίξε μια ματιά στο πρώτο post και στις τελευταίες 20-30 σελίδες του thread κι, αν έχεις οποιαδήποτε απορία, ευχαρίστως να βοηθήσουμε.

 

 

 

πες μου σε παρακαλώ,1) αν υποστηρίζει η Cyanogen το flash player 10,

2) χρειάζεται να απεγκαταστήσω την έκδοση 3.5.4.1.0.3 ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πες μου σε παρακαλώ,1) αν υποστηρίζει η Cyanogen το flash player 10,

2) χρειάζεται να απεγκαταστήσω την έκδοση 3.5.4.1.0.3 ?

 

adobe flash 10 δεν μπορει να παρει η συσκευη μας γιατι θελει επεξεργαστη armv7 εμεις εχουμε armv6 flash lite μονο μπορει και αυτο μονο οι sense roms το εχουνε.Το stock android δεν εχει(εκτος αν υπαρχει εφαρμογη, δεν το εχω ψαξει)

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα και εγώ την T-mobile 2.2 και η μπαταρία δεν κρατάει ούτε μια μέρα χωρίς να κάνω τίποτα. Ούτε μίλησα ούτε καν το άγγιξα; Κάτι δεν πάει καλά ή σε όλους έτσι είναι;;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απεναντίας, θα έλεγα ότι είναι πολύ καλή η κατανάλωση με τη συγκεκριμένη rom. Έχω δει και τρεις μέρες με ταπεινή λειτουργία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω αυτή [Rom][32A][6.35] CleanMagic 4.0.1 A2SD/ML/OC optional (23 Oct 2010) κοντά 20 μέρες και με άλλους 2 φίλους και δεν μας έχει βγάλει κανένα προβλημα και καλύτερη μπαταρία ακόμα και απο την επίσημη 1.5 με sense που ειχα πριν!
Link to comment
Share on other sites

έχω αυτή [Rom][32A][6.35] CleanMagic 4.0.1 A2SD/ML/OC optional (23 Oct 2010) κοντά 20 μέρες και με άλλους 2 φίλους και δεν μας έχει βγάλει κανένα προβλημα και καλύτερη μπαταρία ακόμα και απο την επίσημη 1.5 με sense που ειχα πριν!

 

να σκεφτω την εχεις ml και χωρις oc?

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Απεναντίας, θα έλεγα ότι είναι πολύ καλή η κατανάλωση με τη συγκεκριμένη rom. Έχω δει και τρεις μέρες με ταπεινή λειτουργία.

 

Όποτε έχω κάνει κάποιο λάθος; Στο battery usage μου λεει οτι τρωει το 95% στο standby. Πρίν είχα την official και κρατουσα 2-3 μερές.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος αριθμος εγγραφων στην μνημη rom?δηλαδη υπαρχει περιπτωση να καει μετα απο πολλες flashιες?
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

ναι εχω την ML χωρις OC (γιατι νομιζω οταν ζοριζεται ηδη ζεστενεται αρκετα οποτε δεν ηθελα να ρισκαρω) και ο developer ειναι πολυ μαγκας γιατι ειχα βρει κατι που δψνε ειχα μεταφρασει μου εστειλε το source και του εδειξα τη σωστη μεταφραση στα ελληνικα και το εφτιαξε αμεσως!! παντως tassOs αυτο που ρωτας για τις φλασιες η rom δεν παυει να ειναι μνημη οπως στο pc αν ειναι να καει κατι θα καει δεν εχει σχεση νομιζω με το ποσες ROM εχεις αλλαξει τοτε οι developers επρεπε να αλλαζουν κινητο καθε μηνα!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει καποιος αριθμος εγγραφων στην μνημη rom?δηλαδη υπαρχει περιπτωση να καει μετα απο πολλες flashιες?

 

Όχι, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπροσπάθησε. Αφού έχεις το 1.76.0008 SPL, έχεις κάνει το πιο δύσκολο κομμάτι. Γράψε ακριβώς το σημείο στη οποίο κόλλησες και ακριβώς το σφάλμα που σου βγάζει.

 

 

 

Δεν υπάρχει κάποια πληροφορία (και θεωρώ εξαιρετικά απίθανο) να βγει επίσημο 2.2 με Sense UI για τα Magic μας. Ωστόσο, μπορείς να εγκαταστήσεις τη 2.2 που βγήκε για το Magic της T-mobile ή τη ROM του Cyanogen η οποία επίσης είναι 2.2. Εάν είδες πολλές άγνωστες λέξεις στην προηγούμενη πρόταση, ρίξε μια ματιά στο πρώτο post και στις τελευταίες 20-30 σελίδες του thread κι, αν έχεις οποιαδήποτε απορία, ευχαρίστως να βοηθήσουμε.

 

Εντάξη ρε παίχτη τα κατάφερα, έκανα τα βήματα πάλι όπως είπες ,και το πήρε κανονικά σ'ευχαριστώ πολύ.Αν έχεις την καλοσύνη μπορείς να μου πεις τον τρόπο όταν περάσω ρομ καινούργια αν έχει πρόβλημα να γυρίσω στην παλιά.Υπόψιν έκανα nand backup.Να σε καλά ευχαριστω για ολα Βασίλη

Link to comment
Share on other sites

Έκανα flash την cm 6.1 rc1 πάνω από την cm6 και το κινητό μου δεν άνοιξε ποτέ... κόλλησε στο HTC MAGIC... καμιά ιδέα;

 

edit:

έκανα nandroid restore, έφτανε μεχρι τα πράσινα ρομποτάκια αλλα μετά δεν ένοιωθε. Έκανα wipe τα πάντα και ξαναέβαλα την 6,1 αλλά πάλι δεν περνάει την οθόνη που λέει HTC MAGIC...

Edited by iGNiTEd
Link to comment
Share on other sites

εκανες wipe? αν οχι ελπιζω να εχεις κανει nandroid backup γυρνας στην προηγουμενη κατασταση και κανεις ολα τα βηματα ξαναμανα...
Link to comment
Share on other sites

εκανες wipe? αν οχι ελπιζω να εχεις κανει nandroid backup γυρνας στην προηγουμενη κατασταση και κανεις ολα τα βηματα ξαναμανα...

 

είχα κάνει backup όταν είχα περάσει την 6. αυτό προσπάθησα να κάνω restore αλλά δεν άνοιξε το κινητό....

 

έβαλα πάλι την 6.0 αλλά δεν άνοιξε το κινητο... τι να έπαθε ρε γμτ και σκάλωσε ετσι!

Link to comment
Share on other sites

αν μπαινεις στη recovery μην ανησυχεις θα βρεθει λυση το θεμα ειναι γιατι δεν μπαινει ουτε σε αυτην που ειχες πριν και δουλευε... ελπιζω να εχεις καπου στο pc καποιο backup εστω και πιο παλιο για να καταφερεις ν ατο ανοιξεις σε πρωτη φαση στο λεω εκ πειρας γιατι εχω παθει οτι πιθανο και απιθανο μπορεις να φανταστεις

Υ.Γ. Ο βασιλης θα σε σωσει σιγουρα ( λαμπαδα πρεπει αν του κανουμε)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν μπορώ να μείνω χωρίς κινητό λόγω δουλειάς θα σκέφτομαι να τρέξω το RUU και αργότερα να ξαναβάλω την CM6... ατυχία ρε γμτ να σκαλώσει έτσι το κινητό.. :(
Link to comment
Share on other sites

Εντάξη ρε παίχτη τα κατάφερα, έκανα τα βήματα πάλι όπως είπες ,και το πήρε κανονικά σ'ευχαριστώ πολύ.Αν έχεις την καλοσύνη μπορείς να μου πεις τον τρόπο όταν περάσω ρομ καινούργια αν έχει πρόβλημα να γυρίσω στην παλιά.Υπόψιν έκανα nand backup.Να σε καλά ευχαριστω για ολα Βασίλη

 

Μπαίνεις στη recovery και κάνει nandroid restore κι έτσι επαναφέρεις το backup που έκανες και κατά συνέπεια γυρνάς στην παλιά σου ROM.

 

Έκανα flash την cm 6.1 rc1 πάνω από την cm6 και το κινητό μου δεν άνοιξε ποτέ... κόλλησε στο HTC MAGIC... καμιά ιδέα;

 

edit:

έκανα nandroid restore, έφτανε μεχρι τα πράσινα ρομποτάκια αλλα μετά δεν ένοιωθε. Έκανα wipe τα πάντα και ξαναέβαλα την 6,1 αλλά πάλι δεν περνάει την οθόνη που λέει HTC MAGIC...

 

Εγκατέστησες το port file; Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες. Μπαίνεις σε fastboot; Μπαίνεις σε recovery;

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στη recovery και κάνει nandroid restore κι έτσι επαναφέρεις το backup που έκανες και κατά συνέπεια γυρνάς στην παλιά σου ROM.

 

 

 

Εγκατέστησες το port file; Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες. Μπαίνεις σε fastboot; Μπαίνεις σε recovery;

 

 

ΑΑΡΕ βασιλη τι θα καναμε χωρις εσενα !!

 

1000% ευχαριστω και παλι για οσα εκανες

Link to comment
Share on other sites

Μπένω σε fastboot kai recovery. έχω 1,33 spl kai radio 3.22. Είχα cm6 και δούλευε μια χαρά και πήγα να περάσω από πάνω την 6,1. μπήκε κανονικά αλλά το κινητό έφτασε μέχρι την οθόνη που λέει HTC magic. Έκανα nandroid restore αλλά το κινητό δεν άνοιξε! Έφτασε μεχρι την οθόνη με τα ρομποτάκια. Έκανα full wipe kai clean install την cm6 kai thn cm6.1 αλλά και πάλι έφτανε μέχρι την οθόνη που λέει HTC MAGIC και δεν προχωρούσε!!
Link to comment
Share on other sites

Μπένω σε fastboot kai recovery. έχω 1,33 spl kai radio 3.22. Είχα cm6 και δούλευε μια χαρά και πήγα να περάσω από πάνω την 6,1. μπήκε κανονικά αλλά το κινητό έφτασε μέχρι την οθόνη που λέει HTC magic. Έκανα nandroid restore αλλά το κινητό δεν άνοιξε! Έφτασε μεχρι την οθόνη με τα ρομποτάκια. Έκανα full wipe kai clean install την cm6 kai thn cm6.1 αλλά και πάλι έφτανε μέχρι την οθόνη που λέει HTC MAGIC και δεν προχωρούσε!!

 

Ναι αλλα εκτός από την ρομ, φλάσαρες και το port μετά;;; αυτό σε ρώησε και ο vman :)

 

Για την 6.0 μπορεις να το κατεβάσεις από εδω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εκτός από την ρομ, φλάσαρες και το port μετά;;; αυτό σε ρώησε και ο vman :)

 

Για την 6.0 μπορεις να το κατεβάσεις από εδω.

 

Στις οδηγίες του cyanogen έλεγε πως απλά περνάς από πάνω την 6,1. όχι port δεν έβαλα... για την 6,1 που θα βρώ το πορτ?

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες του cyanogen έλεγε πως απλά περνάς από πάνω την 6,1. όχι port δεν έβαλα... για την 6,1 που θα βρώ το πορτ?

 

Εδώ μαζι με λινκς για το Google AddOn

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζόμουν το κινητό σήμερα γιαυτό του πέρασα νεο ραδιο, spl και την 1,5. Υπάρχει καμία 2.2 που να είναι γρήγορη αλλά για νέο ραδιο; Να βάλω καλύτερα παλιό ράδιο και την cyanogenmod 6.1?
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζόμουν το κινητό σήμερα γιαυτό του πέρασα νεο ραδιο, spl και την 1,5. Υπάρχει καμία 2.2 που να είναι γρήγορη αλλά για νέο ραδιο; Να βάλω καλύτερα παλιό ράδιο και την cyanogenmod 6.1?

 

+1 απο μενα για CM 6.1 :) Μετα απο καιρο απροσκοπτη λειτουργια(καμια φορα βεβαια κ θεμα τυχης) αλλα εμενα με καλυψε

Link to comment
Share on other sites

+1 απο μενα για CM 6.1 :) Μετα απο καιρο απροσκοπτη λειτουργια(καμια φορα βεβαια κ θεμα τυχης) αλλα εμενα με καλυψε

 

Έκανες wipe ή update απο την 6; Εγω έκανα update και συμπεριφερόταν τελείως αλλοπρόσαλλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...