Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ από εδώ μιας και το expansys το έχει 50 λίρες ακριβότερα!

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ από εδώ μιας και το expansys το έχει 50 λίρες ακριβότερα!

 

Για το expansys κοίτα στην ελληνική σελίδα (τα προϊόντα έρχονται από Γαλλία) αλλά και με τους εκπτωτικούς κωδικούς το Clove είναι όντως φθηνότερο.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ έχει ψωνίσει κανείς;

Με courier τα στέλνουν ή με ταχυδρομείο;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ....!!!

Τί ακριβώς θέλει να πει ο ποιητής?

 

Να βρείς συντεταγμένες με το πού βρίσκεσαι? Με όλα τα προγράμματα πλοήγησης!

Αλλα δεν νομίζω να ρωτάς κάτι τέτοιο!!! Too easy...:what:

 

όχι, θέλω να πάρω συντεταγμένες απο το κινητό κάποιου άλλου, να τις βάλω στο τηλέφωνό μου και να δώ στο χάρτη που είναι.

Link to comment
Share on other sites

όχι, θέλω να πάρω συντεταγμένες απο το κινητό κάποιου άλλου, να τις βάλω στο τηλέφωνό μου και να δώ στο χάρτη που είναι.

 

Φανταζομαι τις συντεταγμένες θα σου τις στείλει με sms έτσι?

Οπότε διαλέγεις και παίρνεις

iGO>μενου>ευρ>Συντεταγμ

Ndrive>μενου>Εύρεση>Συντεταγμένες(στην δεύτερη σελίδα)

Garmin XT>μενου>Προς τα που>Συντεταγμένες (κατω κατω)

Tom Tom>menu>Navigate to...>Latitude Longitude

Με Destinator 7 και 8 δεν βρηκα κατι:(

 

και με MioMap (απο mio gps, δεν το εχω στο κινητο)

μενου>διευθυνση>Γ.μηκος/Πλάτος

 

Υ.Γ.: Αν... δεν βρίσκεις... τον δρόμο σου... pm me:D

Link to comment
Share on other sites

έλα ρε θηρίο :D

 

δεν είχα δεί ότι το iGo είχε τέτοια επιλογή. πολύ ωραίος thanks :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μπορεί κάποιος να μου πεί ποια είναι η διαφορά (ή τι είναι) το manilla, το tf3d και το today;

Ευχαριστώ.

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω την παραγγελία από το clove, αλλά όταν είναι να δώσω τα στοιχεία της κάρτας μου βγάζει το εξής μήνυμα σφάλματος:

 

"Sorry but there are some details missing.

The information we need is highlighted in red."

 

Και μου έχει highlighted το πεδίο "* Card number:".

Το θέμα είναι ότι ο αριθμός που βάζω είναι σωστός. (Μπροστά μου την έχω την κάρτα!).

Τι να φταίει;

 

 

Από εδώ έχει ψωνίσει κανείς;

Με courier τα στέλνουν ή με ταχυδρομείο;

Αν είναι να το παραγγείλω από εδώ!

Edit: Άκυρο το handtec.co.uk, μιας και δεν δεχεται πληρωμή μέσω πιστωτικής!

 

Edit 2: Τελικά κατάφερα και την έκανα την παραγγελία. Λογικά τώρα από Δευτέρα θα το έχω.

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τα κολπακια σταματηματος του Active Sync.

 

Μεχρι τωρα δειχνει να δουλευει. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μπορεί κάποιος να μου πεί ποια είναι η διαφορά (ή τι είναι) το manilla, το tf3d και το today;

Ευχαριστώ.

 

το Manilla είναι το TF3D. το ίδιο πράγμα είναι. είναι το μενού που βλέπεις στα τηλέφωνα της HTC.

 

το today, είναι η επιφάνεια εργασίας (κατα κάποιο τρόπο). πάνω στην today κάθετε και το TF3D.

Link to comment
Share on other sites

το Manilla είναι το TF3D. το ίδιο πράγμα είναι. είναι το μενού που βλέπεις στα τηλέφωνα της HTC.

 

το today, είναι η επιφάνεια εργασίας (κατα κάποιο τρόπο). πάνω στην today κάθετε και το TF3D.

 

Ευχαριστώ πολύ. Έβλεπα στο xda να μιλάνε για αυτό και δεν έλεγαν ακριβώς τι είναι.

Θα ήθελα να πω πως έβαλα την ελληνική ρομ του aman (TESS V2F) και μπορώ να πώ (πέρα από κάποια πολύ μικρά λαθάκια στη μετάφραση σε κάποιες επιλογές) ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Καλά να περνάτε.

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα τη ROM και μεχρι στιγμης ολα καλα.

Ταχυτατη και σταθερη !!!

Στα έλεγα εγώ! Καμμια σχεση η ταχυτητα με την official ελληνικη της ACE. Περα απο αυτό όπως έγραψα και στο xda καλό είναι να εγκαταστήσετε και παλι το πληκτρολογιο του Panosha νομιζω γιατι με την Ελληνική του AMAN κάνει κατι νερα το πληκτρολογια στα SMS και δεν παιζει παντα 160χαρακτηρες SMS. Θα βρειτε το αρχειακι και στο xda που το εβαλα στο αντισοτιχο forum!

 

Θα το βρειτε στο post μου εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=529260&page=192

Link to comment
Share on other sites

......(πέρα από κάποια πολύ μικρά λαθάκια στη μετάφραση σε κάποιες επιλογές)

 

Έλα όμως που δεν έκανε καμια μεταφραση ο άνθρωπος! Απλά πήρε την ελληνική rom και της πέρασε οτι πιο νέο απο αποψη base drivers και τα διάφορα tweaks που μόνο αυτος κάνει καλύτερα απόλους!!!

Link to comment
Share on other sites

Στα έλεγα εγώ! Καμμια σχεση η ταχυτητα με την official ελληνικη της ACE. Περα απο αυτό όπως έγραψα και στο xda καλό είναι να εγκαταστήσετε και παλι το πληκτρολογιο του Panosha νομιζω γιατι με την Ελληνική του AMAN κάνει κατι νερα το πληκτρολογια στα SMS και δεν παιζει παντα 160χαρακτηρες SMS. Θα βρειτε το αρχειακι και στο xda που το εβαλα στο αντισοτιχο forum!

 

Θα το βρειτε στο post μου εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=529260&page=192

 

Για ποιο πληκτρολογιο μιλαμε?

Εχεις κανενα link να δουμε πως ειναι οπτικα?

 

Έλα όμως που δεν έκανε καμια μεταφραση ο άνθρωπος! Απλά πήρε την ελληνική rom και της πέρασε οτι πιο νέο απο αποψη base drivers και τα διάφορα tweaks που μόνο αυτος κάνει καλύτερα απόλους!!!

 

Μονο ενα μικρο θεματακι με την καρτελα που λεει τις πληροφοριες της ROM υπαρχει.

Αν δεν κανω λαθος εσυ το ανεφερες και μεσα στο topic της συγκεκριμενης ROM στο xda.

Δειχνει να γραμματα "κινεζικα". :(

Link to comment
Share on other sites

Μονο ενα μικρο θεματακι με την καρτελα που λεει τις πληροφοριες της ROM υπαρχει.

Αν δεν κανω λαθος εσυ το ανεφερες και μεσα στο topic της συγκεκριμενης ROM στο xda.

Δειχνει να γραμματα "κινεζικα". :(

 

:fool:

Σωστός!

Αυτο το είχα ξεχάσει!!!!:lol::lol::lol::lol:

 

Όσο για το πληκτρολόγιο, δεν έχει καμια διαφορά οπτικα!

Link to comment
Share on other sites

Έλα όμως που δεν έκανε καμια μεταφραση ο άνθρωπος! Απλά πήρε την ελληνική rom και της πέρασε οτι πιο νέο απο αποψη base drivers και τα διάφορα tweaks που μόνο αυτος κάνει καλύτερα απόλους!!!

 

Πλάκα κάνεις. Δηλ για να καταλάβω δεν άλλαξε τίποτα (μιλάω για μετάφραση) και απλά αυτές οι παραξενιές είναι της official rom που θα πλήρωνα-με 100+€ παραπάνω;

Έλεος. Μια διαφορά που έχω προσέξει (νομίζω) είναι όταν συνδέω το usb στην ελληνική μου βγάζει 3 επιλογες (active sync, γρήγορη μεταφορα αρχειων και να χρησιμοποιήσει το κιν σαν modem). Λοιπόν στην ελληνική στο υπομενού του active sync εκεί που είναι να κάνεις τικ γράφει λειτουργία για προχωρημένους και από κάτω σε παρένθεση επιλέξτε αν το activesync δεν αναγνωρίζει τη συσκευή. Δεν είμαι σίγουρος αλλά έχω την εντύπωση ότι έλεγε στην αγγλική rom κάτι άλλο. Μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει;

Ευχαριστώ.

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις. Δηλ για να καταλάβω δεν άλλαξε τίποτα (μιλάω για μετάφραση) και απλά αυτές οι παραξενιές είναι της official rom που θα πλήρωνα-με 100+€ παραπάνω;

 

:lol::lol::lol::wacko::wacko::wacko:

 

Δεν είμαι σίγουρος αλλά έχω την εντύπωση ότι έλεγε στην αγγλική rom κάτι άλλο. Μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει;

Ευχαριστώ.

 

Αν και δεν έχω τωρα την αγγλική αλλα αυτο ακριβώς έγραφε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος για backup και restore? Όχι μόνο των επαφών αλλά όλου του τηλεφώνου. Κάτι ανάλογο με το ghost δηλαδή.

Πως γίνεται να αποφύγουμε χρεώσεις στο ίντερνετ? Για παράδειγμα, στα symbian, ρωτάει πάντα με ποιον τρόπο θέλουμε να γίνει η σύνδεση (για opera).

Υ.Γ. Φίλε PAOKARA45, για αποστολή με bluetooth , ενώ έχεις ανοιχτή την φωτογραφία δεν γίνεται? Πρέπει πρώτα να την ανοίξεις, μετά να πας πίσω και μετά να κάνεις αποστολή?

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

πως γίνετε να βάλουμε στο manilla άλλη διεύθυνση καιρού???:blink: που δεν υπάρχει μέσα σε αυτές που έχει....

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως γίνετε να βάλουμε στο manilla άλλη διεύθυνση καιρού???:blink: που δεν υπάρχει μέσα σε αυτές που έχει....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=514264

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος για backup και restore? Όχι μόνο των επαφών αλλά όλου του τηλεφώνου. Κάτι ανάλογο με το ghost δηλαδή.

 

Υπάρχει το sprite backup και το spb backup.

Και τα 2 έχουν επιλογή για full backup

Δεν προτείνω όμως ολική επαναφορά μετα απο αναβάθμιση!!!

Θα έβαζες στο pc σου ποτε backup απο XP σε Win7???? Μαλλον όχι.

Το full backup έχει νόημα να γίνεται κάθε τόσο προληπτικά (ή καθε φορά που θες να "πειράξεις" κάτι βαθύ!!!) και μετά το κινητό δεν μπουτάρει. Οπότε του κάνεις ένα hard reset και το επαναφέρεις εκεί ακριβώς που ήταν!

 

Πως γίνεται να αποφύγουμε χρεώσεις στο ίντερνετ? Για παράδειγμα, στα symbian, ρωτάει πάντα με ποιον τρόπο θέλουμε να γίνει η σύνδεση (για opera)

 

Για αυτή την δουλειά υπάρχει το nodata. είναι δωρεάν. Αυτό που κάνει είναι να απενεργοποιεί τους λογαριασμούς data που εσύ θες.

 

Υ.Γ. Φίλε PAOKARA45, για αποστολή με bluetooth , ενώ έχεις ανοιχτή την φωτογραφία δεν γίνεται? Πρέπει πρώτα να την ανοίξεις, μετά να πας πίσω και μετά να κάνεις αποστολή?

Ευχαριστώ

 

Το βιντεάκι δεν βοήθησε?

Μέσα απο τον file exlorer, την στιγμή που εντοπίσεις την εικόνα, ΔΕΝ την ανοιγεις. Πατάς παρατεταμένα πανω της μέχρι να βγεί ένα μενου με την επιλογή "Μεταβίβαση αρχείου!!!

 

πως γίνετε να βάλουμε στο manilla άλλη διεύθυνση καιρού???:blink: που δεν υπάρχει μέσα σε αυτές που έχει....

 

 

Όχι ρε παιδιά. Γιατί τόσο μπέρδεμα!

Υπάρχει αυτο που προσθέτει ένα σκασμό ελληνικές πόλεις!!!

Link to comment
Share on other sites

και άλλη μια ερώτηση πως μπορούμε να βάλουμε στης επαφές μπάρα αλφαβητική στα πλάγια :blink: :thanks:

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

πως γίνετε να βάλουμε στο manilla άλλη διεύθυνση καιρού???:blink: που δεν υπάρχει μέσα σε αυτές που έχει....

 

 

Βάση δεδομένων καιρού για το νέο manila

 

 

Αν είναι στην λίστα το μέρος που θέλεις , εγκατέστησε το .cab στο τέλος του πρώτου post .

 

Αν δεν είναι , ζήτησέ το και ίσως να προστεθεί .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...