Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θήκη

car mount

htc car charger

 

αυτά πήρα :) και το car mount πολύ καλο είναι και για τζάμι και για αεραγωγό και εφαρμόζει και για άλλα κινητά οχι μονο d2. Τον φορτηστή δεν τον δοκίμασα ακόμα στο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπαινω στο youtube και μετα σε ενα βιντεο αλλα δν μ το δειχνει

 

Πως μπενεις φιλε μου? απο browser ξεχνα το. Με την εφαρμογη youtube ή απο core player.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

aπο browser μπαινω.εχω προσπαθησει και απο την εφαρμογη αλλα δν μου βγαζει τα βιντεο οπως το κανονικο

 

εχεις κανενα link να κατεβασω τον core player γιατι κατεβασα 2-3 φορες απο καποια site αλλα δν μπορουσα να τα εγκαταστησω

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανενα link να κατεβασω τον core player γιατι κατεβασα 2-3 φορες απο καποια site αλλα δν μπορουσα να τα εγκαταστησω

 

αν και νομιζω οτι η εφαρμογη youtube κανει πολυ καλα την δουλεια της, αλλα το core το χρειαζεσαι οπως και να χει στην συσκευη σου.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με Cosmote δουλευει κανονικα. Αν θες να σιγουρευτεις πηγαινε σε ενα καταστημα Wind και πες τους αν μπορουν να σου δωσουν μια για δοκιμη

 

πηγα αλλα δεν ειχαν και μου ειπαν οτι μαλλον δεν δουλευει....αλλα ποιος μπορει να τους εχει εμπιστοσυνη...εδω πηγαν να μου πασαρουν ανοιχτη συσσκευη (λιγο off topic)..!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

θήκη

car mount

htc car charger

 

αυτά πήρα :) και το car mount πολύ καλο είναι και για τζάμι και για αεραγωγό και εφαρμόζει και για άλλα κινητά οχι μονο d2. Τον φορτηστή δεν τον δοκίμασα ακόμα στο αυτοκίνητο.

 

Ευχαριστώ πολύ...

 

Έχω ένα πρόβλημα. Τις περισσότερες φορές που μπαίνω στο navigator (mio) μου αλλάζει την ωρα. Την ώρα την αλλάζει και σε άλλες περιπτώσεις πχ οταν το συνδέω για να κατεβάσει στοιχεία για τον καιρο, η για το quick gps. Έχω αλλάξει το regional settings και το έχω βάλει στο Greek. Επίσης δεν κρατάει με τίποτα στις ρυθμίσεις clock and alarms στο tab που λέει time, την ρύθμιση για GMT +2 ATHENS,INSTANBUL (το βάζω σε αυτό, πατάω πάνω δεξιά το ok και με ρωτάει αν θέλω να το σώσω, επιβεβαιώνω και μετά αν πάω στο home στο tf3d και κάνω κλικ στο ρολοι, μου λέει gmt+2 HELSINKI, η άλλες φορές +3 Moscow. Υπάρχει κανένας τρόπος να το φτίαξω;

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κανένα προγραμματάκι που να σου μετράει ποιοτικά το σήμα της κεραίας, του wifi του gps κτλ. Ξέρετε κανένα;

Και ένα τελευταίο αλλά όχι τόσο σημαντικό, στις ρυθμίσεις settings, all settings, about, εκεί που λέει device id, στο device name μου αλλάζει το όνομα που βάζω σε HTC35 (ή έναν άλλο αριθμό). Το έχει πάθει κανείς άλλος αυτό; Υπάρχει τρόπος να μήν γίνεται?

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Οταν ρυιμίζω ένα ξυπνητήρι και επιλέγω τον ήχο που θέλω και αυτό χτυπάει, χτυπάει μόνο μία φορά! Ψάχνω να βρω ρύθμιση για συνεχόμενο κουδούνισμα αλλά δεν μπορώ. Διάβασα και το manual τίποτα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Επίσης αν θέλω να βάλω δικό μου ήχο στο ξυπνητήρι πχ ένα τραγούδι σε mp3 που το βάζω και πως το βρίσκω?

 

Από ότι βλέπω το κινητό μέσα δεν έχει ούτε καν ένας υποτιπόδη File manager έτσι? Για να αξιοποιήσει κάποιος μια κάρτα μνήμης ή αρχεία που μετέφερε στην συσκευή πρέπει να εγκαταστήσει κάποιον File manager σωστά? Μπορεί κάποιος να μου στήλει ένα πμ για το Resco που να το έχει δοκιμάσει?

 

Τέλος το κινητό δεν θα έπρεπε να έχει προεγκατεστημένη μια έκδοση Office? Αν εγώ θέλω να επεξεργαστώ μέσω του κινητού ένα αρχείο Doc από που θα το κάνω? ή πρέπει να τα βρω εγώ να τα εγκαταστήσω και μετά .........?

 

 

Εχω αρχίσει και μπερδεύομαι πολύ. Αν υποθέσουμε ότι βάλω μερικές εικόνες χύμα στην κάρτα μνήμης ενώ δεν έχω εγκαταστήσει κάποιον File manager που μπορώ να τις βρω???

 

Για βοήθηστε ρε παιδιά γιατί όσο και να διαβάζω άκρη δεν βγάζω! :cry:

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Οταν ρυιμίζω ένα ξυπνητήρι και επιλέγω τον ήχο που θέλω και αυτό χτυπάει, χτυπάει μόνο μία φορά! Ψάχνω να βρω ρύθμιση για συνεχόμενο κουδούνισμα αλλά δεν μπορώ. Διάβασα και το manual τίποτα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Επίσης αν θέλω να βάλω δικό μου ήχο στο ξυπνητήρι πχ ένα τραγούδι σε mp3 που το βάζω και πως το βρίσκω?

 

Από ότι βλέπω το κινητό μέσα δεν έχει ούτε καν ένας υποτιπόδη File manager έτσι? Για να αξιοποιήσει κάποιος μια κάρτα μνήμης ή αρχεία που μετέφερε στην συσκευή πρέπει να εγκαταστήσει κάποιον File manager σωστά? Μπορεί κάποιος να μου στήλει ένα πμ για το Resco που να το έχει δοκιμάσει?

 

Τέλος το κινητό δεν θα έπρεπε να έχει προεγκατεστημένη μια έκδοση Office? Αν εγώ θέλω να επεξεργαστώ μέσω του κινητού ένα αρχείο Doc από που θα το κάνω? ή πρέπει να τα βρω εγώ να τα εγκαταστήσω και μετά .........?

 

 

Εχω αρχίσει και μπερδεύομαι πολύ. Αν υποθέσουμε ότι βάλω μερικές εικόνες χύμα στην κάρτα μνήμης ενώ δεν έχω εγκαταστήσει κάποιον File manager που μπορώ να τις βρω???

 

Για βοήθηστε ρε παιδιά γιατί όσο και να διαβάζω άκρη δεν βγάζω! :cry:

 

 

Το κινητο εχει προεγκατεστημενα και file manager και office. Για να τα βρεις κανεις κλικ στο start, και μετα κατω αριστερα στο all programs. Αν κατεβεις αρκετα θα τα βρεις. Για το resco εγω εχω την τελευταια εκδοση (7.03 νομιζω) και ειμαι ευχαριστημενος. Για τις φωτο αν πας στο μενου της καμερας κ πατησεις κατω αριστερα στο albums και μετα all albums λογικα θα τις βρεις.

Οσον αφορα για το ξυπνητηρι αν δεν κανω λαθος μια-δυο σελιδες πριν αναφερθηκε οτι μπορεις να βαλεις οτι τραγουδι θες αλλα θα πρεπει να το μετατρεψεις σε wav και να το περασεις στο φακελο των windows που εχει αυτους τους ηχους (για περισσοτερες λεπτομεριες ψαξε το post). Μετα πας εκει που διαλεγεις τους ηχους κ λογικα θα βρεις αυτο που προσθεσες.

Ελπιζω να βοηθησα.

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

το ξυπνητήρι μπορεί να χτυπάει μια φορά όπως λές αλλά μετα απο κάποια δευτερόλεπτα ξαναρχίζει για μια ακόμα φορά κ.ο.κ συνεχίζει έτσι μέχρι να το κάνεις dismiss. Τώρα για συνεχόμενα που λες δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

@koufiokefalos βγάλε την γραφίδα και ξεκίνα να πατάς ότι βλέπεις στην οθόνη και ότι υπομενού σου εμφανίζει. Ψάξε την συσκευή δεν δαγκώνει και ζημιά δεν πρόκειτε να κάνεις. Τα προγράμματα που ζητάς καταρχήν είναι στο μενου εναρξη>προγράμματα τόσο απλό.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μαρέσει που είχα διαβάσει κιόλας τρομάρα μου! Μάλλον με εχει πανικοβάλει αυτή η συσκευή και όπως είπε ο φίλος παραπάνω έπρεπε να έχω πιάσει την γραφίδα και να εχω πειραματιστεί! Ξανάπιασα από την αρχή όλο το μάνιουαλ. Εχω λοιπόν να ρωτήσω το εξής διάβασα σε προυγούμενο ποστ πως απενεργοποιώ το 3G από τα δίκτυα με την επιλογή GSM όλα καλά μέχρι εδώ το έχω κάνει ήδη. Με αυτόν τον τρόπο είμαι ασφαλής από αναεπιθύμητες χρεώσεις? Ρωτάω γιατί η συσκευή είναι συνδεδεμένη πολλές ώρες την ημέρα και πάνω δεξιά πριν βγει το σηματάκι του Wifi έχει ένα G το οποίο από ότι διάβασα σημαίνει "Διαθέσημο GPRS" To ότι είναι διαθέσημο δεν με κόφτει το θέμα είναι να μην κάνει χρήση αυτού. Απενεργοποιόντας το 3G απενεργοποιείται και το GPRS? Γενικότερα η πλούγηση γίνεται απόκλειστικά και μόνο με το Wifi?
Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

βάλε το προγραμματάκι NoData για να τα απενεργοποιήσεις όλα και να μην έχεις πρόβλημα. (Είναι μέσα στο rar του webvirus)
Link to comment
Share on other sites

εχω το i-tech clip d radio

αν τον τηλεφωνικο καταλογο τον εχεις στα αγγλικα τον διαβαζει.

οτι διαχειριζεσαι τις μουσικες (επομενο - προηγουμενο- παυση κλπ) γινεται κι αυτο, αλλα δεν βλεπω τιτλους !!

τωρα αν φταιει καποια ρυθμιση δικια μου , δεν ξερω

δεν με ενοιαζε κι ολας ...

 

Αγαπητέ πελάτη, σε ενημερώνουμε ότι δεν είναι δυνατόν να προβληθούν τα ονόματα των κομματιών στην OLED οθόνη του i.Tech Clip D-Radio.

Επίσης τα Clip D-Radio διαθέτουν ενσωματωμένο ραδιοφωνικό FM δέκτη αυτόνομο από το κινητό.

 

Μην ξεχνάτε ότι όλα τα ακουστικά i.Tech που έχουν αγοραστεί από το επίσημο κανάλι καλύπτονται από ΙΣΟΒΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ. Για περισσότερα επισκευθείτε το http://www.tech4u.gr/Guarantee-iTech.

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος αν θα το φερει τελικα η cosmote το diamond2?

Εχω μια πολυ καλη επιδοτηση φετος και θελω να το παρω αλλα αν δεν το φερει η cosmote τοτε θα παω για νεα συνδεση στην WIND.

Ξερω οτι μεχρι της 16 του μηνα το εχει αποκλειστηκοτητα η WIND αλλα οσες φορες ρωτησα σε cosmote ελεγαν οτι δεν γνωριζουν τιποτα...

Μηπως καποιος απο εδω ξερει να με ενημερωσει?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

1)χτες προσπάθησα να συνδέσω το laptop μου με το diamond 2 μέσω bluetooth για να συγχρονισμό χωρίς καλώδια. Κατα την διάρκεια του pairing και ότν έφτανε να μου ζητήσει να βάλω το κωδικό στο τηλέφωνο μου έγραφε στο monitor του laptop ότι η σύνδεση faild.

έχει κανένας ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει

το laptop έχει λειτουργικό winxp sp3, bt stack της toshiba

γνωρίζει κανείς

2) προσπάθησα να παίξω μια dvix ταινία έχοντας κατεβάσει το dvix player. Η ταινία παίζει μεν αλλά καρέ καρέ. υπάρχει λύση?

ευχαριστώ πολλύ

Link to comment
Share on other sites

2) προσπάθησα να παίξω μια dvix ταινία έχοντας κατεβάσει το dvix player. Η ταινία παίζει μεν αλλά καρέ καρέ. υπάρχει λύση?

ευχαριστώ πολλύ

 

Βάλε τον coreplayer και θα παίζει τζάμι

Link to comment
Share on other sites

Μαρέσει που είχα διαβάσει κιόλας τρομάρα μου! Μάλλον με εχει πανικοβάλει αυτή η συσκευή και όπως είπε ο φίλος παραπάνω έπρεπε να έχω πιάσει την γραφίδα και να εχω πειραματιστεί! Ξανάπιασα από την αρχή όλο το μάνιουαλ. Εχω λοιπόν να ρωτήσω το εξής διάβασα σε προυγούμενο ποστ πως απενεργοποιώ το 3G από τα δίκτυα με την επιλογή GSM όλα καλά μέχρι εδώ το έχω κάνει ήδη. Με αυτόν τον τρόπο είμαι ασφαλής από αναεπιθύμητες χρεώσεις? Ρωτάω γιατί η συσκευή είναι συνδεδεμένη πολλές ώρες την ημέρα και πάνω δεξιά πριν βγει το σηματάκι του Wifi έχει ένα G το οποίο από ότι διάβασα σημαίνει "Διαθέσημο GPRS" To ότι είναι διαθέσημο δεν με κόφτει το θέμα είναι να μην κάνει χρήση αυτού. Απενεργοποιόντας το 3G απενεργοποιείται και το GPRS? Γενικότερα η πλούγηση γίνεται απόκλειστικά και μόνο με το Wifi?

 

το G σημαίναι ότι έχεις GPRS κάλυψη. όχι ότι το χρησιμοποιείς. όταν είναι ενεργό τότε κάτω απο το G έχει κάτι βελάκια.

 

κοίτα και τα λινκς στην υπογραφή μου, θα σε βοηθήσουν.

 

πάρε και αυτό.... http://rapidshare.com/files/242944547/Diamond2.rar (κουβέντα σε κανέναν :))

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Μόλις μου ήρθε η 16gb class 6 sd της trancent και έχω μια απορία. Προσπάθησα να την κάνω format από το resco αλλά μου έλεγε πως η κάρτα είναι κλειδωμένη. Δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά η κάρτα ήρθε με έναν αντάπτορα για sd. Υπάρχει άλλος τρόπος να κάνω format στην κάρτα (το έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα τπτ) σε περίπτωση που χρειαστεί;
ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου κάτι επειδή λόγω δουλειάς χρησιμοποιώ πολύ το Word και το Excel και ήταν και ένας λόγος που πήρα αυτή την συσκευή. Υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιώ το Word σε landscape κατάσταση?? Οσο και να το έψαξα δεν το βρήκα όσα γύρω γύρω να κάνω το κινητό δεν γυρνάει και μου χρειάζεται οπωσδήποτε. Αλλο να βάλεις μεγενθιση στο 50% και να σέρνεις μόνο προς τα κάτω τις σελίδες (όπως θα είναι στο LANDSCAPE) και άλλο με όρθιο το κινητό και 50% μεγενθιση να έχεις να κάνεις κύλιση πάνω κάτω αριστερά δεξιά σε ένα έγγραφο 100+ σελίδες :wacko:
Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

το πρόγραμμα που θες λέγεται g-config, εκτος απο το γεγονός ότι είναι στο rar Μου, κοίτα και στους xda-developers για να δεις πως δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλημέρα σας. Μόλις μου ήρθε η 16gb class 6 sd της trancent και έχω μια απορία. Προσπάθησα να την κάνω format από το resco αλλά μου έλεγε πως η κάρτα είναι κλειδωμένη. Δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά η κάρτα ήρθε με έναν αντάπτορα για sd. Υπάρχει άλλος τρόπος να κάνω format στην κάρτα (το έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα τπτ) σε περίπτωση που χρειαστεί;
μπορεις σε card reader
Link to comment
Share on other sites

το πρόγραμμα που θες λέγεται g-config, εκτος απο το γεγονός ότι είναι στο rar Μου, κοίτα και στους xda-developers για να δεις πως δουλεύει

 

Διάβασα στο xda εγκατέστησα το G-Config μου έβγαλε error εγκατέστησα και το Net Framework 3.5 από το rar και ναι μεν το G-Config δούλεψε αλλά παρόλο που βάζω σαν καινούργια εφαρμογή στο G-Config το Word Mobile αυτό δεν περιστρέφεται όταν γυρνάω το κινητό. Κάνω κάτι λάθος ή απλά δεν γίνεται με το Word?

 

 

EDIT: Το πρόβλημα λύθηκε ξαναδιαβάζοντας είδα ότι το μόνο που δεν είχα κάνει είναι ένα Soft reset!!! Δουλεύει τέλεια!!!

Ευχαριστώ WebVirus

 

 

Και κάτι ακόμα με αυτό το net framework 3.5 τι ακριβώς άλλαξα στο κινητό? Ρωτάω γιατί δεν μαρέσει να πειράζω πράγματα που δεν ξέρω τι κάνουν και που στο μέλλον ίσως να μην μπορώ να επαναφέρω στην εργοστασιακή τους κατάσταση :worry:

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...