Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ρε σεις ειχα ξαναποστάρει για να ρωτήσω για προγράμματα πλοήγησης και με είχατε στείλει στο άλλο section, αφού διάβασα πάρα πολλά ποστ και δοκίμασα πολλά προγράμματα πάλι δεν έβγαλα άκρη. οπότε άμα μπορείτε please βοηθήστε από δω για την συγκεκριμένη συσκευή. απ' οσα προγράμματα δοκίμασα μόνο το igo μου δουλεψε κανονικα στην αρχή αλλά και πάλι μετά από καιρό κάνει κανά τέταρτο να βρει δορυφόρο. αρχικά πίστευα ότι έφαγε σκάλωμα και θα λυνόταν με κανα hard reset αλλά τπτ. μπορείτε να στείλετε κανα λινκ για πρόγραμμα που να παίζει σε αυτό το κινητό.

 

ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

Έχεις δοκιμάσει το GPS Test να δεις πως τα πάει από θέμα κλειδώματος δορυφόρων; Με αυτό θα δεις και την ισχύ του σήματος της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ενα htc touch pro 2 tilt και θελω να περασω ελληνικα.Ποιο hardspl πρεπει να κατεβασω?το spl του ειναι 0.087[νομιζω κατι τεοιτο].
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω ενα htc touch pro 2 tilt και θελω να περασω ελληνικα.Ποιο hardspl πρεπει να κατεβασω?το spl του ειναι 0.087[νομιζω κατι τεοιτο].

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=550540

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

To Rhodium-HardSPL_V2_00R3_185HSPL.zip από εδώ.

 

Πρέπει όμως να διαβάσεις και να ακολουθήσεις τις αναλυτικότατες οδηγίες που θα βρεις εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια δεν λεει να εγκατασταθει το hspl.Κατεβασα αυτο που ου ειπατε αλλα μου βγαζει ερρορ και λεει bad model id
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν λεει να εγκατασταθει το hspl.Κατεβασα αυτο που ου ειπατε αλλα μου βγαζει ερρορ και λεει bad model id

 

σίγουρα δεν έχεις κανένα CDMA (Αμερικάνικο) ???

είναι Ευρωπαϊκό??

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα δεν έχεις κανένα CDMA (Αμερικάνικο) ???

είναι Ευρωπαϊκό??

 

Αμερικανικο ειναι.Της at&t.Ebala to .cab μεσα στο κινητο και ετρεξα παλι το προγραμμα και αυτη την φορα δεν εβγαλε errors.Ομβς με το που το πατησα το κινητο εκλεισε[οπως ελεγε και ο οδηγος]αλλα αποσυδενθηκε και απο το active sync με αποτελεσμα να μην βλεπει το κινητο.Τωρα δεν ανοιγει καν/Του εβγαλα την μπαταρια ,την ξαναεβαλα αλλα τιποτα.Το προγραμμα δεν εκανα isntall τιποτα .Μπορω να κανω κανα hard reset και αν ναι πως γιενται?Επιπλον υπαρχει περιπτωση το αμερικανικο να παρει το hspl ή οχι για να μην παιδευομαι αδικα

 

NOTE 3: anyone having USB problems with the device after it entered SSPL mode, please copy SSPL-Manual-Rhodium.exe from SSPL-Manual-Rhodiumxxx.zip attachment in this post, copy it to the device and run it. then once the screen has gone black, run the Hard-SPL package on the PC and you must select Manual flash option. *important*: make sure that the USB cable is plugged in and device is synced to Windows Mobile even if doing manual method.

 

Ολοκληρη διαδικασια

Το εκανα ομως.Υπαρχει ελληνικη ρομ να περασω?Με ελληνκα και ελληνικο πληκτρολογιο?Επρεπε να περασω το cab πρωτα το προγραμματακι και μετα να το τρξω ,ομως δεν μου το γεμιζε γαιτι αποσυνδεοταν.Μετα επρεπε να περασω αλλο ενα προγραμμα το οποιο απο μονο τουη το εβαζε σε μαυρη οθονη και στην συνεχεια επρεπε να τρεξω manual flash.LOL.

 

Μια ελληνικη ρομ αν ειναι ευκολο με πληρολογιο ελληνικο.Το λινκ που εδωσε ο φιλος πριν 2 σελιδες δεν δουλευει.

Edited by ioathe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορω να κανω κανα hard reset και αν ναι πως γιενται?

 

http://www.hardreset.eu/htc_touch_pro_2_rhodium_hard_reset_soft_reset_en.html

 

Υπαρχει ελληνικη ρομ να περασω?Με ελληνκα και ελληνικο πληκτρολογιο?

 

Βάλε την official ελληνική.

 

Θα χρειαστεί να κάνεις hard-spl στη συσκευή σου. Διάβασε εδώ προσεχτικά για την διαδικασία αναλυτικά.

 

Μια ελληνικη ρομ αν ειναι ευκολο με πληρολογιο ελληνικο.Το λινκ που εδωσε ο φιλος πριν 2 σελιδες δεν δουλευει.

 

Ενημερωτικά... δεν επιτρέπονται τα συνεχόμενα μηνύματα στο forum. Γιαυτό υπάρχει η επιλογή της "Τροποποίησης".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το τελευταίο καιρό με έχουν τρελάνει οι "Screen of Death". Χθες με ψάχνανε οι δικοί μου για κάνα 3ωρο. Το κακό είναι ότι μετά το soft reset δεν κρατά ούτε τις χαμένες κλήσεις ούτε τα μηνήματα.

Αξίζει το κόπο ένα hard reset ή δεν έχει νόημα;

Φοράω official ROM ELL (2.07.482.2) και radio (4.49.25.91)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που μπορω να βρω την γνησια ελληνικη 6.1?

 

H 6.1 είναι δυσεύρετη δυστυχώς. Η 6.5 πάλι... κυκλοφορεί παντού!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω πολλα κολληματα με την 6.5 και θελω να δω εαν ηταν τα ιδια και με την 6.1 γιατι οταν πηρα το κινητο εκανα αμεσως αναβαθμιση στα 6.5.Μην χασω!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω πολλα κολληματα με την 6.5 και θελω να δω εαν ηταν τα ιδια και με την 6.1 γιατι οταν πηρα το κινητο εκανα αμεσως αναβαθμιση στα 6.5.Μην χασω!!!!!

 

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο έκανα και τελικά έχει πάρα πολλά κολλήματα με την 6.5 και μου τελειώνει πολύ γρήγορα η μπαταρία με την τελευταία official...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Με το hard reset δεν γίνεται τίποτα;

 

Σ'εμένα τα κολλήματα και η αναμονή του κινητού δεν διορθώθηκαν πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Ποσες φορες πια?Εχω κανει ξανα και ξανα με διαφορετικες ρυθμισεις του κινητου καθε φορα.Στην αρχη μετα την αναβαθμιση παει μια χαρα.Δεν του εχω βαλει τιποτα καθαρο οπως ειναι.Μετα απο 2-3 ημερες και εαν το κλεισω για να φορτισει και μετα το ανοιξω μεσα στην ημερα αρχιζουν τα κολληματα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να είναι και αφελές; μπορούμε να βάλουμε λειτουργικό android στη δική μας συσκευή ή δεν θα λειτουργεί τίποτα μετά; ή απλά δεν θα προχωρήσει σε εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να είναι και αφελές; μπορούμε να βάλουμε λειτουργικό android στη δική μας συσκευή ή δεν θα λειτουργεί τίποτα μετά; ή απλά δεν θα προχωρήσει σε εγκατάσταση;

 

Δες εδώ. Θέλει λίγο διάβασμα όμως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ. Θέλει λίγο διάβασμα όμως.

για να εχεται android σε touch pro 2 κατεβαστε το cab και ακολουθηστε τις οδηγιες http://sites.google.com/site/androidport/downloads το εχω δοκιμασει και δουλευει αψογα

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μόλις πριν 1 εβδομάδα αγόρασα ένα htc touch pro 2 (μάλλον από τα τελευταία της αγοράς)..!Έχω ένα ψιλοπροβληματάκι..και θα ήθελα τις συμβουλές σας..από την πρώτη ημέρα που το αγόρασα..κάποιες στιγμές ενώ έχω ανοίξει έναν φάκελο π.χ. μηνύματα..ξαφνικά με πετάει στις επαφές..ή ξαφνικά μου ανοίγει τις ειδοποιήσεις..δεν το κάνει έντονα αλλά το κάνει..το πήγα πριν 2 ημέρες στο κατάστημα από το οποίο το πήρα με το σκεπτικό της αντικατάστασης επειδή το έχω μόλις 1 εβδομάδα..αλλά μου είπαν ότι θα πρέπει να περιμένω περίπου 1-2 μήνες για να παραλάβω νέα συσκευή..γιατί δεν υπάρχουν πια στην αγορά..οπότε πήγα και το πήρα πίσω και του έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με την ελπίδα ότι θα λυθεί το πρόβλημα. Πιστεύετε ότι με την επαναφορά μπορεί να λυθεί..ή μήπως είναι κάτι πιο σοβαρό και θα τρέχω να βρω λύση..? Και κάτι ακόμα..αν έκανα αναβάθμιση λογισμικού από το site της htc..θα λυνόντουσαν μια και καλή τα προβλήματα μου..? Διάβασα ότι με την τελευταία ROM (2.07.482.2) υπάρχουν κάποια προβλήματα..με την προηγούμενη αναβάθμιση (1.86.482.1) υπάρχουν τα ίδια προβλήματα..?ή μήπως τελικά είναι προτιμότερο να αφήσω το τηλέφωνο μου ως έχει με τα wm 6.1....?

 

Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...