Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν λαμβάνεται mms μικρογραφίες η λύση είναι η ακόλουθη

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1897952&postcount=70

 

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Arcsoft/Arcsoft MMS UA/Config/mm1/WspHeader

 

User-Agent: NokiaN95/11.0.026; Series60/3.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1

Profile: "http://nds1.nds.nokia.com/uaprof/NN95-1r100.xml"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε όλους και καλή εβδομάδα,

 

γνωρίζει κανείς πως μπορεί να ηχογραφηθεί φωνή στο pro2, εκτός από το one note?

 

Δεν το βρίσκω πουθενά....(εργοστασιακό, καινουριο, πρόσφατα αγορασμένο)

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει; Έχεις δει διαφορά; Δουλεύει;

 

 

 

 

Yeap, δοκίμασα πρώτα παρεμφερή κινητά και τελικά υπέκυψα. Κατόπιν είχα full size mms!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το αγόρασα το κινητό πριν λίγες ημέρες. Σχετικά με τον προβληματισμό μου που είχα με τη μουσική και το χειριστήριο HTC RC E100 θα έλεγα τα εξής:

 

1. Με τα windows 6.1 και την επίσημη ρομ παίζει απόλυτα άψογα. :)

 

2. Βγάζοντας το TouchFlo3D και βάζοντας το SPB Mobile Shell, το χειριστήριο πλέον ελέγχει τον windows Media Player της συσκευής. Ο χειρισμός έχει κάποια μικρά προβλήματα, :confused: πχ πρέπει πρώτα να ανοίξεις την εφαρμογή από το μενού, η εφαρμογή πρέπει να είναι ανοικτή συνεχώς, αν κλείσει χάνει τη μνήμη και φτου κι απ' την αρχή πρέπει να βάζεις τα τραγούδια στην playlist, ή αν ανοίξεις κάποιο βίντεο με τον windows Media Player πάλι χάνεται η playlist. Πάντως στους βασικούς χειρισμούς δουλεύει σωστά.

 

3. Θα στείλω mail στην υποστήριξη της HTC να ρωτήσω και να έχω επίσημη απάντηση αν φορτώσω τα 6.5 (ο λόγος είναι ότι το sense με την παραμετροποίηση που δέχεται από το CHTEditor μου φαίνεται αρκετά όμορφο και λέω να το δοκιμάσω), θα δουλεύει σωστά το χειριστήριο HTC RC E100 όπως στα 6.1; :worry:

 

4. Σε περίπτωση που δεν εργάζεται σωστά, πώς μπορώ να επαναφέρω τα αυθεντικά ελληνικά 6.1; Πρέπει να το πάω στην αντιπροσωπεία; :wacko:

 

Έχετε κάποια άποψη επί των παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε θα κατεβάσεις κάποια ρομ 6.1 αυθεντική ή μη και θα την εγκαταστήσεις!!!

Αν το spb σε βολεύει μπορείς να έχεις και 6.5 λειτουργικό και να παίζουν τα ακουστικά σου...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=507615&highlight=E100

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=631831&highlight=E100

 

Μπορεί να κωλοφάρδησες. Ο jackos ενδέχεται να έχει τα ακουστικά αυτά! Τον ρωτάω

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4. Σε περίπτωση που δεν εργάζεται σωστά, πώς μπορώ να επαναφέρω τα αυθεντικά ελληνικά 6.1;

 

Περνώντας απλά τη rom, δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο σαν διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει κάποιες προσπάθειες αλλά σε περιορισμένο βαθμό... http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=589

ναι οντως λιγα πραγματα...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Vito Audio Notes Touch.

Άρα δεν υπάρχει ήδη κάτι μέσα στο κινητό υποθέτω, θα πρέπει να κατεβάσω πρόγραμμα......Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό εργοστασιακά έχει 6.1 wm...Πρέπει να κάνω αναβάθμιση σε 6.5, ή δεν είναι απαραίτητο?

 

(ήμουν ανάμεσα σε Ν97 και σε αυτό, μέχρι που τα έπιασα στα χέρια μου.....Pro2 by far...)

 

Υπερευχαριστημένος μέχρι στιγμής, θα προσπαθήσω να διαβάσω τις σελίδες για να ενημερωθώ σιγά σιγά...αν και είναι πολλές....για να μην σας ζαλίζω με απορίες....

 

Συμβουλές δεκτές βεβαίως.....

 

καλώς σας βρήκα.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διάβασε λίγο πιο πίσω για να πάρεις μια ιδέα από τις απόψεις των κατόχων. Στα 6.5 υπάρχουν κάποια καινούργια πραγματάκια με ελαφρώς ανανεωμένο το HTC Sense αλλά κάποιοι παραπονιούνται ότι εν γένει γίνεται πιο βαριά η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι... θα χρειαστείς third-party εφαρμογή.

Βρήκα το Vito v1.2, όλα σούπερ, σχεδόν αυτό ακριβώς που ήθελα....

Ευχαριστώ athanaso77

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό εργοστασιακά έχει 6.1 wm...Πρέπει να κάνω αναβάθμιση σε 6.5, ή δεν είναι απαραίτητο?

 

(ήμουν ανάμεσα σε Ν97 και σε αυτό, μέχρι που τα έπιασα στα χέρια μου.....Pro2 by far...)

 

Υπερευχαριστημένος μέχρι στιγμής, θα προσπαθήσω να διαβάσω τις σελίδες για να ενημερωθώ σιγά σιγά...αν και είναι πολλές....για να μην σας ζαλίζω με απορίες....

 

Συμβουλές δεκτές βεβαίως.....

 

καλώς σας βρήκα.....

 

Άποψή μου, είναι απαραίτητο φίλε μου. Να πας σε build 21ΧΧΧ και παντα μαγειρεμένες ρομ από xda

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου, είναι απαραίτητο φίλε μου. Να πας σε build 21ΧΧΧ και παντα μαγειρεμένες ρομ από xda

Επειδή όπως λέει και μια παροιμία 'it's all greek to me'.... καλό θα ήταν να γίνω λίγο πιο συγκεκριμένος για την χρήση του κινητού....

 

Δεν το χρησιμοποιώ συνέχεια... απλα ήθελα τις λειτουργίες του Cruise που είχα + μεγάλη οθόνη + πληκτρολόγιο, γιατί με τα sms παλευόταν, αλλα αν χρειαστεί να γράψω email δεν παλεύεται με το πενάκι. (+ ότι είχα για πολύ καιρό το θρυλικό NOKIA 9500) και ήθελα κάτι παρόμοιο σε καινούριο.

 

Οπότε η ερώτηση γίνεται πιο συγκεκριμένη... Όλες αυτές οι αναβαθμίσεις, οι rom κτλ, μου προσφέρουν κάτι ουσιαστικό στις βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου (γρηγοράδα πχ) ή απλά μπαίνω σε ένα λούκι απ' όπου μπορεί να μου συμβαίνουν μετά διάφορα?

 

Μου αρέσει να έχω ένα δυνατό κινητό, να μην με αφήσει όταν χρειαστεί να εκμεταλλευτώ τις λειτουργίες του, και τονίζω το όταν, γιατί έψαχνα ένα κινητό να τα έχει σχεδόν όλα, όχι για την καθημερινότητα, αλλά για την στιγμιαία ανάγκη....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οπότε η ερώτηση γίνεται πιο συγκεκριμένη... Όλες αυτές οι αναβαθμίσεις, οι rom κτλ, μου προσφέρουν κάτι ουσιαστικό στις βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου (γρηγοράδα πχ) ή απλά μπαίνω σε ένα λούκι απ' όπου μπορεί να μου συμβαίνουν μετά διάφορα?

 

Δεν θα βρεις οφθαλμοφανείς διαφορές. Αν είσαι με ένα windows build που δουλεύει σωστά και απροβλημάτιστα, η γενικότερη αίσθηση που θα αποκομίσεις από ένα νεότερο είναι ελάχιστη. Η μόνη πραγματική και αισθητή διαφορά είναι η μεταφορά από τα WM6.5 στα 6.5.Χ.

 

Εν ολίγοις, δεν υπάρχει λόγος για μόνιμη και διαρκή αναβάθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη πραγματική και αισθητή διαφορά είναι η μεταφορά από τα WM6.5 στα 6.5.Χ.

 

Να ζητήσω μια διευκρίνηση σ' αυτό: Επίσημη ελληνική έκδοση δεν είναι μόνο μία, αυτή στην ελληνική ιστοσελίδα; Υπάρχουν κι άλλες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρεις οφθαλμοφανείς διαφορές. Αν είσαι με ένα windows build που δουλεύει σωστά και απροβλημάτιστα, η γενικότερη αίσθηση που θα αποκομίσεις από ένα νεότερο είναι ελάχιστη. Η μόνη πραγματική και αισθητή διαφορά είναι η μεταφορά από τα WM6.5 στα 6.5.Χ.

 

Εν ολίγοις, δεν υπάρχει λόγος για μόνιμη και διαρκή αναβάθμιση.

 

Διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως. Εδώ σημαντικές διαφορές έχει η αίσθηση του κινητού από ρομ σε ρομ, δεν έχει η μετάβαση από αυθεντική σε custom??????????

Τέσπα, απόψεις εκφράζουμε, πάντως το xda σε περιμένει να αποφασίσεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν με κατάλαβες. Δεν μιλάω για μετάβαση από official σε cooked. Μιλάω συγκεκριμένα για μετάβαση από build σε build. Καμία σχέση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες. Δεν μιλάω για μετάβαση από official σε cooked. Μιλάω συγκεκριμένα για μετάβαση από build σε build. Καμία σχέση.

 

Ακόμη κι έτσι επιδέχεται συζητήσεως. Το ίδιο build από official σε custom από τον κατάλληλο chef ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ.

Οι διαδοχικές εκδόσεις της ίδια σειράς, ναι όντως έχουν μικρή διαφορά αν μιλάμε για δεδομένη κουζίνα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι διαδοχικές εκδόσεις της ίδια σειράς, ναι όντως έχουν μικρή διαφορά αν μιλάμε για δεδομένη κουζίνα

 

Ε φυσικά μιλάμε για αυτό και εκεί τίθεται θέμα σύγκρισης. Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε διαφορετικά builds σε roms διαφορετικών cookers.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που έχω παρατηρήσει και μου έχει κάνει εντύπωση είναι ότι πολλά βίντεο (κυρίως mp4 κατεβασμένα από youtube αλλά και άλλα) παίζουν ομαλά στον windowsmediaplayer και στον coreplayer χάνουν καρέ, ενώ θεωρητικά θα έπρεπε να γίνεται το αντίστροφο, σωστά; :confused: Υποψιάζομαι πως είναι θέμα ρυθμίσεων του coreplayer αλλά δεν ξέρω τι να πειράξω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όντως είναι θέμα ρυθμίσεων στον CorePlayer. Δοκίμασε να βάλεις το buffer size στα 2400 και το preload underrun στο 70.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...