Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως είναι θέμα ρυθμίσεων στον CorePlayer. Δοκίμασε να βάλεις το buffer size στα 2400 και το preload underrun στο 70.

 

Αυτές τις ρυθμίσεις έχει ήδη! :confused:

Δοκίμασα να αλλάξω και το video output, video quality αλλά τίποτα... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια καλη ROM ποια ειναι για το PRO 2?

το πηρα και λεω να το κρατησω μεχρι την ελευση του PRO 7 (Φεβρουαριο και βλεπουμε)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς οι energy είναι οι πιο δημοφιλείς.

 

 

Μου άρεσε η ROM. Αν τη περάσω με τα ελληνικά τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου άρεσε η ROM. Αν τη περάσω με τα ελληνικά τι γίνεται?

 

Ελληνικό μενού δεν θα έχεις. Υποστήριξη ελληνικών κανονικά. Για ελληνικό πληκτρολόγιο θα βάλεις αυτό της official ελληνικής που έχει κάνει extract ο b16b.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς οι energy είναι οι πιο δημοφιλείς.

 

Όχι απαραίτητα όμως καλή επιλογή. Κι εγώ πέρασα από εκεί αλλά παραείναι γεμάτες και η μνήμη του ΤΡ2 μας δεν είναι σαν του hD2

Πριτείνω athineos και ακόμη καλύτερα (οριακά) simplicity

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το αγόρασα το κινητό πριν λίγες ημέρες. Σχετικά με τον προβληματισμό μου που είχα με τη μουσική και το χειριστήριο HTC RC E100 θα έλεγα τα εξής:

 

1. Με τα windows 6.1 και την επίσημη ρομ παίζει απόλυτα άψογα. :)

 

2. Βγάζοντας το TouchFlo3D και βάζοντας το SPB Mobile Shell, το χειριστήριο πλέον ελέγχει τον windows Media Player της συσκευής. Ο χειρισμός έχει κάποια μικρά προβλήματα, :confused: πχ πρέπει πρώτα να ανοίξεις την εφαρμογή από το μενού, η εφαρμογή πρέπει να είναι ανοικτή συνεχώς, αν κλείσει χάνει τη μνήμη και φτου κι απ' την αρχή πρέπει να βάζεις τα τραγούδια στην playlist, ή αν ανοίξεις κάποιο βίντεο με τον windows Media Player πάλι χάνεται η playlist. Πάντως στους βασικούς χειρισμούς δουλεύει σωστά.

 

3. Θα στείλω mail στην υποστήριξη της HTC να ρωτήσω και να έχω επίσημη απάντηση αν φορτώσω τα 6.5 (ο λόγος είναι ότι το sense με την παραμετροποίηση που δέχεται από το CHTEditor μου φαίνεται αρκετά όμορφο και λέω να το δοκιμάσω), θα δουλεύει σωστά το χειριστήριο HTC RC E100 όπως στα 6.1; :worry:

 

4. Σε περίπτωση που δεν εργάζεται σωστά, πώς μπορώ να επαναφέρω τα αυθεντικά ελληνικά 6.1; Πρέπει να το πάω στην αντιπροσωπεία; :wacko:

 

Έχετε κάποια άποψη επί των παραπάνω;

 

 

κωλόφαρδε

 

Hi,

Sorry for answering your PM so lately. I have been very busy (also no access to a PC).

 

Yes, my roms are totally compatible with RC E100.

 

Greetings,

Jackos

 

υγ. κωλοφαρδε

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα τον λόγο ύπαρξης αυτού του post! :worry:

 

Να εξηγήσω τι έκανα και τι έγραψα.

Το παλικάρι ήθελα τρόπο να δουλεύει το ακουστικάκι του σε 6.5.

Και σε προηγούμενο ποστ του είπα ότι είχα βρει πως ένας chef το χρησιμοποιεί και θα τον ρώταγα. Τον ρώτησα. Και μου απάντησε. Και για καλή τύχη του φίλου μας, όλες οι ρομ του συγκεκριμένου σεφ για το ΤΡ2 είναι πλήρως όπως λέει ο ίδιος συμβατές με το ακουστικό αυτό.

Και οι ρομ του είναι γρήγορες, πολύ σταθερές και αξιόπιστες

Άρα, είναι τυχερός ο κος Στρατηλάτης

Link to comment
Share on other sites

Να εξηγήσω τι έκανα και τι έγραψα.

Το παλικάρι ήθελα τρόπο να δουλεύει το ακουστικάκι του σε 6.5.

Και σε προηγούμενο ποστ του είπα ότι είχα βρει πως ένας chef το χρησιμοποιεί και θα τον ρώταγα. Τον ρώτησα. Και μου απάντησε. Και για καλή τύχη του φίλου μας, όλες οι:lol: σεφ για το ΤΡ2 είναι πλήρως όπως λέει ο ίδιος συμβατές με το ακουστικό αυτό.

Και οι ρομ του είναι γρήγορες, πολύ σταθερές και αξιόπιστες

Άρα, είναι τυχερός ο κος Στρατηλάτης

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Θα το εχω υποψη αν και θα με ενδιεφερε σε πρωτη φαση να εχω αυθεντικη ρομ και οχι cooked. Προς το παρον εστειλα μειλ στην htc και περιμενω απαντηση, ελπιζω πριν τα Χριστουγεννα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μετα απο καιρο απραξιας με τη συσκευη μου ειπα να την ανανεωσω λιγακι και τα εκανα μανταρα.

Ο σκοπος ηταν να περασω το Co0kie's Home Tab v1.8.5 ακολουθησα οτι ελεγε ο φιλος εδω απο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=550540 να ξεκλειδωσω την συσκευη χωρις να ειμαι σιγουρος αν χρειαζεται κιολας ^^ και ισως και να την ξεκλειδωσα ( ουτε γιαυτο δεν ειμαι σιγουρος ουτε και ξερω πως να το επαληθευσω) Περασα το cab στη συσκευη , το ετρεξα αλλα τιποτα και τωρα δεν γινεται και uninstall :( μετα απο hard reset, οπου και τα εχασα ολα, ξαναπροσπαθησα αλλα μια απο τα ιδια... το ξερω, τα εκανα #***$%#

Αν καποιος εχει την ορεξη αλλα και τη γνωση να βοηθησει καθε βοηθεια ευπροσδεκτη αλλιως θα το βαψω μπλε και θα το ριξω στη θαλασσα... :)

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όντως το ξεκλείδωμα ήταν από περιττό έως λάθος θα έλεγα από τη στιγμή που κάποιος είναι με official rom μιας και μέχρι να ξανακλειδωθεί η συσκευή βρίσκεται εκτός εγγύησης. Για να δεις αν έχει όντως ξεκλειδωθεί, βάλε τη συσκευή σε bootloader και δες τι γράφει στο SPL.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτο εκανα φιλε schumifer αλλα δεν εγινε τιποτα, ετρεξα το cab μεσα απο το τηλ και μετα δεν αλλαξε τιποτα, ενεργοποιουσα-απενεργοποιουσα το sense μπας και αλλα τιποτα και οχι μονο αυτο αλλα δεν γινεται και uninstall οση ωρα και να το αφησω...

Φιλε Γιαννη βρηκα αυτο που λες και γραφει SPL-0.85.01 iNEX

Σκοπος μου ηταν να φερω το τηλ σε αυτη την μορφη http://img811.imageshack.us/i/toghomewrite.jpg/

η εστω σε αυτη http://www.imgboot.com/image.php?u=Co0kieMonster&i=screen01_2.jpg αν ειναι πιο σταθερη οπως αναφερεται... και μιας και δεν εγινε τιποτα με το cab θεωρησα οτι ισως θα πρεπει να εινα ξεκλειδωμενο το τηλ... τωρα τι σχεση εχει το ξεκλειδωμα - ενα cab - και μια τελειως διαφορετικη rom, εκει ειναι που χαθηκα... :)

Edited by Ypoptos
Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτο εκανα φιλε schumifer αλλα δεν εγινε τιποτα, ετρεξα το cab μεσα απο το τηλ και μετα δεν αλλαξε τιποτα, ενεργοποιουσα-απενεργοποιουσα το sense μπας και αλλα τιποτα και οχι μονο αυτο αλλα δεν γινεται και uninstall οση ωρα και να το αφησω...

Φιλε Γιαννη βρηκα αυτο που λες και γραφει SPL-0.85.01 iNEX

Σκοπος μου ηταν να φερω το τηλ σε αυτη την μορφη http://img811.imageshack.us/i/toghomewrite.jpg/

η εστω σε αυτη http://www.imgboot.com/image.php?u=Co0kieMonster&i=screen01_2.jpg αν ειναι πιο σταθερη οπως αναφερεται... και μιας και δεν εγινε τιποτα με το cab θεωρησα οτι ισως θα πρεπει να εινα ξεκλειδωμενο το τηλ... τωρα τι σχεση εχει το ξεκλειδωμα - ενα cab - και μια τελειως διαφορετικη rom, εκει ειναι που χαθηκα... :)

Link to comment
Share on other sites

οχι, 6.5 φιλε

και δεν μπορω να ξεφορτωθω και το CHT που εχω περασει...

οπως και δεν μπορω να καταλαβω αν αυτο που θελω να κανω ειναι μια εφαρμογη cab πανω στα 6.5 η μια αλλη rom γιατι ως rom παρουσιαζεται το energy που προσπαθησα να βαλω και με πεταξε στο CHT αρχειο...

Edited by Ypoptos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βασικα αυτο εκανα φιλε schumifer αλλα δεν εγινε τιποτα, ετρεξα το cab μεσα απο το τηλ και μετα δεν αλλαξε τιποτα, ενεργοποιουσα-απενεργοποιουσα το sense μπας και αλλα τιποτα και οχι μονο αυτο αλλα δεν γινεται και uninstall οση ωρα και να το αφησω...

Φιλε Γιαννη βρηκα αυτο που λες και γραφει SPL-0.85.01 iNEX

Σκοπος μου ηταν να φερω το τηλ σε αυτη την μορφη http://img811.imageshack.us/i/toghomewrite.jpg/

η εστω σε αυτη http://www.imgboot.com/image.php?u=Co0kieMonster&i=screen01_2.jpg αν ειναι πιο σταθερη οπως αναφερεται... και μιας και δεν εγινε τιποτα με το cab θεωρησα οτι ισως θα πρεπει να εινα ξεκλειδωμενο το τηλ... τωρα τι σχεση εχει το ξεκλειδωμα - ενα cab - και μια τελειως διαφορετικη rom, εκει ειναι που χαθηκα... :)

 

Προφανώς δεν πέρασες το CHT αλλά ολόκληρη energy rom. Γιαυτό και δεν μπορείς να ξεφορτωθείς το CHT. Απορώ πως τα κατάφερες! Τουλάχιστον και ευτυχώς ξεκλείδωσες σωστά τη συσκευή σου με hard-spl.

 

Αν θέλεις να επαναφέρεις την official rom, απλά την εγκαθιστάς. Και αν θέλεις να επαναφέρεις και το stock-spl ανακτώντας την εγγύηση δες στις οδηγίες εκεί που έκανες το Hard-spl.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα να πω ευχαριστω για την βοηθεια... απο την αλλη φιλε Γιαννη νομιζω οτι απλα ξεκλειδωσα την συσκευη και δεν περασα καμια rom αφου μου εβγαζε error οτι δεν βρισκει το path οταν ετρεχα το CustomRUU κι αυτο μαλλον επειδη αλλο αρχεια εκτος απο το CHT δεν ειχα για να δει...

Τωρα παιδια κακα τα ψεμετα δεν ειμαι ειδικος στα WM έκαστος στο ειδος του... Πειτε μου τι ειναι καλυτερο να κανω μιας και ξερετε παραπανω... με αυτα που εχω κανει προβλεπεται καπως να φερω το τηλ σε καποια μορφη απο τα παραπανω link Που εδωσα?

 

Προφανώς δεν πέρασες το CHT αλλά ολόκληρη energy rom. Γιαυτό και δεν μπορείς να ξεφορτωθείς το CHT

Οχι Γιαννη. το CHT το ετρεξα μετα το ξεκλειδωμα μεσα απο το τηλ ενω ημουν και εξακολουθω να ειμαι σε 6.5 περιβαλλον.

Edited by Ypoptos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...