Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστά αλλά στην ίδια ιστοσελίδα αναφέρει και ως συμβατή συσκευή το Diamond 2 αλλά στου γνωστού μου δεν δούλευε. :mad: Απ' ότι έχω καταλάβει για να δουλέψει το χειριστήριο, θα πρέπει η συσκευή να έχει την αυτόνομη εφαρμογή της HTC για την αναπαραγωγή των mp3 (ονομάζεται "Διαχείριση Μουσικής" στο μενού εφαρμογών), αφού μόνο αυτή μπορεί να χειριστεί και όχι τον media player των windows ή τον core player. Στο Diamond 2 αυτή η εφαρμογή δεν υπήρχε, το ψάξαμε μαζί. Στο Touch Pro 2 υπάρχει; :worry: Μήπως έχει να κάνει με τα windows 6.1 και 6.5; :wacko:

αυτο ειναι παρομοιο - νεωτερο?

http://cgi.ebay.com/GENUINE-HTC-RC-E160-REMOTE-CONTROL-HEADSET-DESIRE-/160478882962?pt=PDA_Accessories&hash=item255d496c92

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ, αλλά δεν είναι συμβατό με το Pro2, άσε που δεν δέχεται πρόσθετα ακουστικά, οπότε έχει ήχο χαμηλής ποιότητας. Ο λόγος που έχω κολήσει με το χειριστήριο RC E100 είναι επειδή του έχω βάλει δικά μου πρόσθετα ακουστικά και απολαμβάνω πολύ καλό ήχο.

 

Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή αλλά δε νομίζω να υπάρχει η Διαχείριση Μουσικής στα 6.5.

 

Ψάχνοντας λίγο, βρήκα αυτό:

 

it is indeed a bug with custom roms, the official 6.5 ROM works perfectly with the RC E100 on my diamond 2. and so do all custom rom which does NOT use Sense.

Manila 2.1 worked with all custom roms i had, unfortunately the chefs dont care about this, so ill stick with stock 6.5 rom.

 

Μήπως έχει να κάνει με το Sense;

Ποιο είναι το Μanila 2.1;

Μήπως θα μπορούσε κάποιος με αυθεντικά ελληνικά wm 6.1 να δει αν υπάρχει Διαχείριση Μουσικής στο μενού;

Η εξυπηρέτηση πελατών της ACE θα μου δώσει σίγουρη απάντηση; :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως έχει να κάνει με το Sense;

Ποιο είναι το Μanila 2.1;

 

To Manila 2.1 είναι η πρώτη έκδοση του Sense που φορούσαν τα 6.1. Τα 6.5 φοράνει το manila 2.5. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών.

 

Απελπισία... :(

Δυστυχώς η εξυπηρέτηση πελατών δεν βοήθησε καθόλου... :worry:

Μήπως μπορεί κάποιος που έχει τη συσκευή με επίσημα wm 6.1 να ελέγξει αν υπάρχει στα προγράμματα η αυτόνομη εφαρμογή "Διαχείριση Μουσικής";

Που θα μπορούσα να βρω μια εν λειτουργία συσκευή για να δοκιμάσω επιτόπου το χειριστήριο RC E100 πάνω της;

Edited by Stratilatis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που θα μπορούσα να βρω μια εν λειτουργία συσκευή για να δοκιμάσω επιτόπου το χειριστήριο RC E100 πάνω της;

 

Σε κάποιο από τα μεγάλα (γνωστά) καταστήματα έχεις κοιτάξει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο από τα μεγάλα (γνωστά) καταστήματα έχεις κοιτάξει;

 

Δεν υπάρχει πουθενά στα μεγάλα, αλλά έτσι κι αλλιώς και να έχουν, θα είναι κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας μια ερωτηση ψαχνω να βρω αν υπαρχει εφαρμογη ογκομετρητη δηλαδη να βλεπω ποσα mb κατεβαζω σε συνολο χρησης στο δικτυο κινητης τηλ.

αλλα δεν βλεπω να υπαρχει καποια ενσωματομενη στο κινητο,εχω φορεμενη μια rom

του athineos os,τα windows 6.5 εχουν τετοια εφαρμογη η πρεπει να την βρω χωρια?

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σας μια ερωτηση ψαχνω να βρω αν υπαρχει εφαρμογη ογκομετρητη δηλαδη να βλεπω ποσα mb κατεβαζω σε συνολο χρησης στο δικτυο κινητης τηλ.

 

Spb Wireless Monitor

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω κάποια events κτλ στο ημερολόγιο, τα οποία δεν εμφανίζονται στο home screen κάτω από το ρολόι. Κάποια πρόταση;

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω κάποια events κτλ στο ημερολόγιο, τα οποία δεν εμφανίζονται στο home screen κάτω από το ρολόι. Κάποια πρόταση;

 

Για δώσε μερικά screen για να καταλάβουμε τι παίζεται με το shake&save.

homescreen και calendar που να φαίνονται τα σημερινά ραντεβού που θα έπρεπε να δείχνει στην πρώτη οθόνη και δεν δείχνει!

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε μερικά screen για να καταλάβουμε τι παίζεται με το shake&save.

homescreen και calendar που να φαίνονται τα σημερινά ραντεβού που θα έπρεπε να δείχνει στην πρώτη οθόνη και δεν δείχνει!

 

Home screen και calendar

 

Δεν θα έπρεπε να φαίνεται το σημερινό event στο home screen εκεί που λέει calendar;

Edited by GabrielGSXR

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Home screen και calendar

 

Δεν θα έπρεπε να φαίνεται το σημερινό event στο home screen εκεί που λέει calendar;

 

Πριν σου δούλευαν; Βάλε το Co0kie's Home Tab 1.8.5 μαζί με το CHTEditor και θα σου δουλέψει αμέσως. Εξάλλου... είναι απαραίτητο για όποιον χρησιμοποιεί το sense.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν σου δούλευαν; Βάλε το Co0kie's Home Tab 1.8.5 μαζί με το CHTEditor και θα σου δουλέψει αμέσως. Εξάλλου... είναι απαραίτητο για όποιον χρησιμοποιεί το sense.

 

Ναι, βεβαίως και δούλευε, εργοστασιακή ROM φοράω. Πριν κανα δίμηνο ξεκίνησε τα κόλπα. Η υπενθύμιση των event δουεύει κανονικά. Έκανα soft reset αλλά και πάλι τίποτα. Τώρα θα μου πεις πως αυτό μάλλον δεν θα βοηθούσε παρά μόνο το hard reset ή το ξαναφλασάρισμα, αλλά βαριέμαι να τα κάνω. Προγράμματα πέρα των συνηθισμένων (νέο Opera, Skype, κτλ) έχω βάλει μόνο το XDAndroid. Παίζει να φταίει αυτό; Θα δοκιμάσω και το Cookie's Home Tab και ελπίζω να το λύσει, αν όχι, θα δοκιμάσω κάποιο από τα 2 προηγούμενα.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές, ειδικά όταν είμαι από soft reset κι εμένα δ μου βγάζει αμέσως τις υπενθυμίεις και τα ραντεβού μου. Αλλά μετά από 1 λεπτό ας πούμε λειτουργίας ή άμα μπω μία φορά στο calendar τότε όλα καλά!.

Γιατί φοράς stock rom?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μερικές φορές, ειδικά όταν είμαι από soft reset κι εμένα δ μου βγάζει αμέσως τις υπενθυμίεις και τα ραντεβού μου. Αλλά μετά από 1 λεπτό ας πούμε λειτουργίας ή άμα μπω μία φορά στο calendar τότε όλα καλά!.

 

Αυτό είναι λογικό. Μάλιστα όσο περισσότερες είναι οι υπενθυμίσεις... τόσο περισσότερο θα αργεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μιας και αναφέρθηκε και είμαι καινούργιος και δεν ξέρω πως γίνεται.. Το hard reset πως γίνεται...; :O
スターレット
Link to comment
Share on other sites

Το CHT θα έπρεπε να το είχες ήδη στη συσκευή σου. Παραμετροποιεί άριστα το Sense.

 

Ok, έβαλα το Co0kie's Home Tab μαζί με το CHTEditor και όλα λειτουργούν ρολόι, αν και ψιλοσέρνεται. Το είχα εγκαταστήσει και παλιότερα και θυμάμαι το είχα βγάλει γι' αυτό το λόγο. Αλλά ok δεν πειράζει. Thanks για την βοήθεια. :up:

 

Γιατί φοράς stock rom?

 

Είχα δοκιμάσει αρκετές custom αλλά όλο και κάποιο προβληματάκι θα είχαν. Οπότε προτήμησα να γυρίσω σε stock. Αυτό βέβαια έγινε πριν αρκετό καιρό, μπορεί πλέον οι custom να είναι 100% τέλειες και να μην παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα (ίσως να είναι καλύτερες και από stock), απλά δεν ξανασχολήθηκα με το θέμα. Αν εξαιρέσουμε το προαναφερθέν πρόβλημα, όλα είναι μια χαρά.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ok, έβαλα το Co0kie's Home Tab μαζί με το CHTEditor και όλα λειτουργούν ρολόι, αν και ψιλοσέρνεται. Το είχα εγκαταστήσει και παλιότερα και θυμάμαι το είχα βγάλει γι' αυτό το λόγο. Αλλά ok δεν πειράζει. Thanks για την βοήθεια. :up:

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και την έκδοση 1.7.1 που είναι ελαφρύτερη αν και κατά τη γνώμη μου αξίζει να περιμένεις την ολοκαίνουργια έκδοση 2.0 που φέρει καινούργια πράγματα και κάνει αισθητά ταχύτερο το Sense.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο android στο κινητο αυτο τι εχουμε παιδια?

τι προβληματα υπαρχουν?

 

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχουν γίνει κάποιες προσπάθειες αλλά σε περιορισμένο βαθμό... http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=589

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...