Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, πειρα το lg arena και γω πριν μερικες μερες και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Δεν εχω καταφερει να φτιαξω το youtube ακομα αλλα δε με απασχολει ιδιαιτερα θα ελεγα.εχω την εκδοση V10b και ηθελα να σας ρωτησω αν καποιος απο σας εχει δοκιμασει καποιο προγραμμα για MSN μεσω wifi αλλα ειναι ευχρηστο στο να γραφεις μηνυματα γιατι οσα δοκιμασα αργεις παρα πολυ στις επιλογες εγγραφης κειμενου.Δηλαδη σε παει σε αλλη οθονη για να γραψεις και απο κει στις επιλογες του κινιτου για να συνταξεις το κειμενο.ετσι καθυστερεις παρα πολυ για να γραψεις κατι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, πειρα το lg arena και γω πριν μερικες μερες και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Δεν εχω καταφερει να φτιαξω το youtube ακομα αλλα δε με απασχολει ιδιαιτερα θα ελεγα.εχω την εκδοση V10b και ηθελα να σας ρωτησω αν καποιος απο σας εχει δοκιμασει καποιο προγραμμα για MSN μεσω wifi αλλα ειναι ευχρηστο στο να γραφεις μηνυματα γιατι οσα δοκιμασα αργεις παρα πολυ στις επιλογες εγγραφης κειμενου.Δηλαδη σε παει σε αλλη οθονη για να γραψεις και απο κει στις επιλογες του κινιτου για να συνταξεις το κειμενο.ετσι καθυστερεις παρα πολυ για να γραψεις κατι.

 

Το e-buddy εμένα με βόλεψε αρκετά :)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους... εχω το lg arena 2 εβδομαδες , δεν κατεχω σχεδον τιποτα απο κινητα γι αυτο θα ηθελα αυτα που θα μου πειτε να μου τα κανετε λιγο λιανα.. το μονο που θελω ειναι να παιζει τα video youtube, σας ευχαριστω φιλικα rallyefromhell

 

για να παίζει το youtube απο wifi πρέπει στο ρυθμισεις-συνδεσιμοτητα-ρυθμισεις ροης-προφιλ ιντερνετ να εχεις βάλει εκει wifi..

 

αλλιως αν δε παίζει ετσι:

 

1.βαζεις το cd στον υπολογιστή και εγκαθιστας το pcsuite

2.συνδεεις το κινητο με το pcsuite και περιμενεις..

3.αν σου βγαλει μηνυμα να κανει αναβάθμιση κανε! λογικά θα σου περάσει κάποια έκδοση που έχει youtube απο wifi

 

 

αλλιώς αν δε το κάνει αυτόματα καθεσαι και διαβαζεις τον οδηγο του jimdem και μαθαινεις να κανεις την αναβάθμιση χειροκίνητα..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με βλεπω να καταληγω κι εγω στο Αrena και οχι στο viewty smart που ελεγα αλλα το μαυρο.

Ομως πως μπορω να δω αν ειναι ελληνικο και οχι παραεισαγωγης , και ποιο firmware θα εχει μεσα κι αν ειναι το τελευταιο?

Αν και το δευτερο θεμα με το pcsuite απ'οτι διαβασα λυνεται.

 

Επειδη προτιθεμαι να το αγορασω σαν συσκευη το μαυρο τελικα , μεχρι τα τελη αυτης της εβδομαδος το πολυ αρχες της αλλης , θα ηθελα αν αυτο ειναι εφικτο , απο καποιον κυριο , να μου απαντησει ειδικοτερα στο ανω πρωτο ερωτημα μου περι παραεισαγωγης.

Ευχαριστω και συγνωμη για το διπλο post.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη προτιθεμαι να το αγορασω σαν συσκευη το μαυρο τελικα , μεχρι τα τελη αυτης της εβδομαδος το πολυ αρχες της αλλης , θα ηθελα αν αυτο ειναι εφικτο , απο καποιον κυριο , να μου απαντησει ειδικοτερα στο ανω πρωτο ερωτημα μου περι παραεισαγωγης.

Ευχαριστω και συγνωμη για το διπλο post.:)

 

Φαντάζομαι θα το παραγγείλεις online,οπότε το πρώτο που θα ρωτήσεις είναι αν είναι παραεισαγωγής.Διαπιστώνεται από την έκδοση που φοράει, την οποία βέβαια θα δεις αφού το πάρεις.Αν θες , ρώτησε το (όμως θα πρέπει να σου πούνε την ολοκληρωμένη έκδοση, την οποία την βλέπεις από το κρυφό μενού.)Δηλαδή, το να σου πούνε,από το μενού του τηλεφώνου, πχ v10b, δε λέει τίποτα.

Το κρυφό μενού είναι ως εξής:πληκτρολογείς 1809#*900#, version-main sw

Εκεί θα φανεί και η ημερομηνία της έκδοσης.

Η δική μου πχ, η open europe v10b_02, στο κρυφό μενού είναι KM900AT-V10B-202-05-MAY-2009

ενώ από το κανονικό μενού του τηλεφώνου ,γράφει απλά ΚΜ900ΑΤ_V10b.

Σε περίπτωση που πάρεις παραεισαγωγής, ενώ σου έχουν πει ότι δεν είναι, το επιστρέφεις.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου spidey , κατα 99% δεν θα το παραγγειλω on line , συνηθως ειναι η μονη αγορα το θεμα κινητου που δεν κανω on line και γι'αυτον τον λογο περι παραεισαγωγης.

Ομως απ'οτι καταλαβαινω ο μονος ασφαλης τροπος ειναι να το ανοιξεις το κινητο για να το δεις αυτο , κατι που ως επι το πλειστον κανενα καταστημα δεν δεχεται.

Ωστοσο απο την καλη εμπειρια μου με την wind στην προσφατη αγορα του crystal της συζυγου μου , μαλλον θα το παρω απο εκει.

Ωστοσο επισης ειμαι και αναμεσα και στο πλαισιο , μονο που δυστυχως απ'οτι ειδα σε αρκετες συσκευες μιλαμε για παραεισαγωγη.

Π.Χ Το cookie που ειδα δεν εχει για παραδειγμα στο εικονικο φυσικα πληκτρολογιο ελληνικους χαρακτηρες.

Νομιζω οτι κι αυτο ειναι ενα σημειο που μπορεις να το δεις , ασχετα ακομη κι αν ειναι περασμενο η οχι ελληνικο μενου , η ειναι στα ελληνικα η αγγλικα.

Το crystal για παραδειγμα οπως ανεφερα , εχει ελληνικους χαρακτηρες στο εικονικο και αν θυμαμαι καλα και στο διαφανο πληκτρολογιο.

Απο την στιγμη που προοριζεται για την Ελλαδα , πρεπει να υπαρχουν Ελληνικοι χαρακτηρες στο πληκτρολογιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου spidey , κατα 99% δεν θα το παραγγειλω on line , συνηθως ειναι η μονη αγορα το θεμα κινητου που δεν κανω on line και γι'αυτον τον λογο περι παραεισαγωγης.

Ομως απ'οτι καταλαβαινω ο μονος ασφαλης τροπος ειναι να το ανοιξεις το κινητο για να το δεις αυτο , κατι που ως επι το πλειστον κανενα καταστημα δεν δεχεται.

Ωστοσο απο την καλη εμπειρια μου με την wind στην προσφατη αγορα του crystal της συζυγου μου , μαλλον θα το παρω απο εκει.

Ωστοσο επισης ειμαι και αναμεσα και στο πλαισιο , μονο που δυστυχως απ'οτι ειδα σε αρκετες συσκευες μιλαμε για παραεισαγωγη.

Π.Χ Το cookie που ειδα δεν εχει για παραδειγμα στο εικονικο φυσικα πληκτρολογιο ελληνικους χαρακτηρες.

Νομιζω οτι κι αυτο ειναι ενα σημειο που μπορεις να το δεις , ασχετα ακομη κι αν ειναι περασμενο η οχι ελληνικο μενου , η ειναι στα ελληνικα η αγγλικα.

Το crystal για παραδειγμα οπως ανεφερα , εχει ελληνικους χαρακτηρες στο εικονικο και αν θυμαμαι καλα και στο διαφανο πληκτρολογιο.

Απο την στιγμη που προοριζεται για την Ελλαδα , πρεπει να υπαρχουν Ελληνικοι χαρακτηρες στο πληκτρολογιο.

Eπειδή είμαι συνδρομητής στη Wind και χρόνια τώρα παίρνω συσκευές από εκεί με επιδότηση είτε όχι, δε μου έχει τύχει ποτέ παραεισαγωγής.Αυτό το κάνω για να αποφεύγω τα branded κινητά.Στο κουτάκι της συσκευής, λογικά θα γράφει Εισαγωγέας LG με ελληνική διεύθυνση στην Αθήνα.Ακόμη ένα στοιχείο ότι δε θα είναι παραεισαγωγής.Επίσης ελληνικό βιβλιαράκι (όχι φωτοαντίγραφο).Θεωρώ ότι δε θα έχεις κανένα πρόβλημα από τη δική μου εμπειρία με καταστήματα Wind.

Στο εικονικό πληκτρολόγιο το Αρένα έχει ελληνικούς χαρακτήρες.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ Spidey και παλι ευχαριστω.

Κι εγω το ιδιο απο το 1992-3 με wind με οσα ονοματα εχει αλλαξει....

Οποτε λεμε τα ιδια , και μαλλον κι εγω απο wind θα το παρω.

Επανερχομαι για οτι νεωτερο.

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απο WIND πήρα το Arena μου, και ήταν το μόνο κατάστημα που μου είπε πως έχει δέκτη GPS το αρένα, ενώ μέχρι και το service της LG μου είπε πως δεν έχει...
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Το μονο κακο ειναι οτι η wind το δινει καμια 30αρια με 40 ευρω ακριβοτερα , απο αλλα καταστηματα και χωρις ατοκες , γιατι αυτο που διαφημιζε με ατοκες εχει ληξει σαν προσφορα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου spidey , κατα 99% δεν θα το παραγγειλω on line , συνηθως ειναι η μονη αγορα το θεμα κινητου που δεν κανω on line και γι'αυτον τον λογο περι παραεισαγωγης.

Ομως απ'οτι καταλαβαινω ο μονος ασφαλης τροπος ειναι να το ανοιξεις το κινητο για να το δεις αυτο , κατι που ως επι το πλειστον κανενα καταστημα δεν δεχεται.

Ωστοσο απο την καλη εμπειρια μου με την wind στην προσφατη αγορα του crystal της συζυγου μου , μαλλον θα το παρω απο εκει.

Ωστοσο επισης ειμαι και αναμεσα και στο πλαισιο , μονο που δυστυχως απ'οτι ειδα σε αρκετες συσκευες μιλαμε για παραεισαγωγη.

Π.Χ Το cookie που ειδα δεν εχει για παραδειγμα στο εικονικο φυσικα πληκτρολογιο ελληνικους χαρακτηρες.

Νομιζω οτι κι αυτο ειναι ενα σημειο που μπορεις να το δεις , ασχετα ακομη κι αν ειναι περασμενο η οχι ελληνικο μενου , η ειναι στα ελληνικα η αγγλικα.

Το crystal για παραδειγμα οπως ανεφερα , εχει ελληνικους χαρακτηρες στο εικονικο και αν θυμαμαι καλα και στο διαφανο πληκτρολογιο.

Απο την στιγμη που προοριζεται για την Ελλαδα , πρεπει να υπαρχουν Ελληνικοι χαρακτηρες στο πληκτρολογιο.

Πήρε ο σύντροφός μου το cookie από τη vodafone.Απ'οτι ειδα οταν γραφει μηνυμα δεν εχει ελληνικα γραμματα στο εικονικο πληκτρολογιο.Εντουτοις βγαζει ελληνικους χαρακτηρες,το βιβλιαρακι ειναι στα ελληνικα.Μπορει να ειναι παραεισαγωγη?Δικαιουται να το επιστρεψει αν οντως ειναι απο παραεισαγωγη?

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα το παραγγείλεις online,οπότε το πρώτο που θα ρωτήσεις είναι αν είναι παραεισαγωγής.Διαπιστώνεται από την έκδοση που φοράει, την οποία βέβαια θα δεις αφού το πάρεις.Αν θες , ρώτησε το (όμως θα πρέπει να σου πούνε την ολοκληρωμένη έκδοση, την οποία την βλέπεις από το κρυφό μενού.)Δηλαδή, το να σου πούνε,από το μενού του τηλεφώνου, πχ v10b, δε λέει τίποτα.

Το κρυφό μενού είναι ως εξής:πληκτρολογείς 1809#*900#, version-main sw

Εκεί θα φανεί και η ημερομηνία της έκδοσης.

Η δική μου πχ, η open europe v10b_02, στο κρυφό μενού είναι KM900AT-V10B-202-05-MAY-2009

ενώ από το κανονικό μενού του τηλεφώνου ,γράφει απλά ΚΜ900ΑΤ_V10b.

Σε περίπτωση που πάρεις παραεισαγωγής, ενώ σου έχουν πει ότι δεν είναι, το επιστρέφεις.

 

καλησπερα,

το δικό μου έχει την έκδοση KM900AT-V10B-202-07-MAY-2009 και δεν μου παίζει το youtube.Ηθελα να ρωτήσω αν σου δουλεύει κανονικά ή έχεις κάνει κάποιο update;

Ακόμα γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα που να μου δείχνει το status της μπαταρίας αναλυτικά;πόση έχω δηλαδή ακόμα διαθέσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν το παρω να μην βάλω πρόγραμμα ίντερνετ στο συμβόλαιο?

 

Sorry, εγώ μιλάω για πλοήγηση μέσω gps, να σου λέει δρόμους και πώς θα πας εδώ και εκεί.

 

Για ιντερνετ το κινητό είναι καλό (εώς πολύ καλό μπορώ να πώ) αλλά μόνο με τοιν Mini opera που είναι δωρεάν java εφαρμογή. Η ενσωματωμένη εφαρμογή για ιντερνετ είναι κάπως αργή και σπαστική.

 

Οπότε, να κάνεις πρόγραμμα για ιντερνετ και να ρυθμίσεις το κινητό να κατεβάζει τα μειλ σου απευθείας στο κινητό σου, ώστε να είσαι πάντα σε επαφή (και να στέλνεις και εσύ μειλ βέβαια).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πήρε ο σύντροφός μου το cookie από τη vodafone.Απ'οτι ειδα οταν γραφει μηνυμα δεν εχει ελληνικα γραμματα στο εικονικο πληκτρολογιο.Εντουτοις βγαζει ελληνικους χαρακτηρες,το βιβλιαρακι ειναι στα ελληνικα.Μπορει να ειναι παραεισαγωγη?Δικαιουται να το επιστρεψει αν οντως ειναι απο παραεισαγωγη?

΄Οχι απαραίτητα.Το viewty και το Renoir, δεν έχουν ελληνικούς χαρακτήρες στο εικονικό πληκτρολόγιο (το Ρενουάρ μόνο σε landscape έχει).Είναι θέμα software δηλαδή.Μπορείς να το ρωτήσεις και στο θέμα του Cookie, αλλά αυτό θα σου απαντήσουν λογικά.

καλησπερα,

το δικό μου έχει την έκδοση KM900AT-V10B-202-07-MAY-2009 και δεν μου παίζει το youtube.Ηθελα να ρωτήσω αν σου δουλεύει κανονικά ή έχεις κάνει κάποιο update;

Ακόμα γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα που να μου δείχνει το status της μπαταρίας αναλυτικά;πόση έχω δηλαδή ακόμα διαθέσιμη.

Όχι δεν παίζει το youtube με wifi σε αυτήν την έκδοση.Την έχω κρατήσει, γιατί έχει playlists,ενώ οι ελληνικές δεν έχουν.

Το άλλο που λες, όχι ακόμη.Μέσω κρυφού μενού απλά μπορείς να δεις σε ποσοστό την μπαταρία, όχι αναλυτικά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ναι χρειαζεται να κανεις αναβαθμιση...κατεβασε τον οδηγο του jimdem που ειναι υπερπληρης σε αυτο το θεμα καθως κσε οτι αλλο αφορα το κινητο μας...

η αλλιως πας στο pc suite κ θα σου βγαλει μηνυμα για αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Σκέτη απογοητεύσει... Βλέπεις το IPhone να ανανεώνει το λογισμικό του συνεχεια και μένεις εσύ με τα ίδια και τα ίδια... Δεν το περίμενα τόσο πίσω η LG... Κάνει ένα βήμα μπρός και 2 πίσω.
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!!!εκανα ηδη ενα ποστ γεια βοηθεια αλλα λογο greeklish πρεπει να διαγραφτηκε.....η εκδοση μ ειναι η v10a και δεν ξερω γιατι αλλα οταν παω να παιξω βιντεο στο youtube μ βγαζει ενα μυνημα servive not supported-wifi....κανεις να προτεινει και? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!!!εκανα ηδη ενα ποστ γεια βοηθεια αλλα λογο greeklish πρεπει να διαγραφτηκε.....η εκδοση μ ειναι η v10a και δεν ξερω γιατι αλλα οταν παω να παιξω βιντεο στο youtube μ βγαζει ενα μυνημα servive not supported-wifi....κανεις να προτεινει και? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Λογικά θα θέλει update. Δεν τα παω καλά με τις εκδόσεις. Μέχρι να σου απάντηση κανένα παλικάρι που τα ξέρει καλύτερα βάλτο στον υπολογιστή με το πρόγραμμα τις LG μήπως και σου πει tpt για update.

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

το συνδεω με το pc αλλα δεν μ λεει τπτ για αναβαθμισι λογισμικου μονο αναβαθμηση του lg pc suite το 3.2 καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

το συνδεω με το pc αλλα δεν μ λεει τπτ για αναβαθμισι λογισμικου μονο αναβαθμηση του lg pc suite το 3.2 καμια ιδεα?

Πρώτα κάνεις το pc suite update για να προχωρήσει σε αναβάθμιση του τηλεφώνου!

Link to comment
Share on other sites

το pc suite το εκανα update. για την αναβαμθηση τοθ τηλεφωνοθ μ το βγαζει αυτοματα?η παω απο καπου μεσω pc suite?
Link to comment
Share on other sites

το pc suite το εκανα update. για την αναβαμθηση τοθ τηλεφωνοθ μ το βγαζει αυτοματα?η παω απο καπου μεσω pc suite?

Θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις με γραφή sms, αλλά να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις.Υπάρχει σχετική ανακοίνωση στο φόρουμ.Επίσης για αναβαθμίσεις μιλάμε σε άλλο θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250822 , οπότε σε παρακαλώ να συνεχίσεις εκεί τις οποιεσδήποτε απορίες σου/ερωτήσεις.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...