Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους. Έγινα προχθες κι εγω κατοχος Arena...Έχω 2 ερωτησεις που έχουν να κανουν με accessories της συσκευής:

 

Έχει κάποιος να μου προτεινει κάποια θήκη; Εννοείται στο διαδικτυο μπορώ να βρω πολλές, αλλά θα ήθελα τη γνώμη κάποιου κατοχου. Ψάχνω για μια κάθετη θήκη, χωρις belt clip.

 

Επειδή έχω μεγάλα δαχτυλα (sic) σκέφτομαι να αγοράσω ενα stylus κάποιου άλλου μοντέλου της LG, μήπως με βολέψει περισσοτερο. Έχει κάποιος κάποια γνώμη επ'αυτου?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο ebay θα βρεις άπειρες θήκες. Αν δεν θες και κλιπ ζώνης, έχει εξαιρετικές δερμάτινες σε τρελές τιμές.;)

Πενάκια μην πάρεις ότι να 'ναι. Δεν δουλεύουν όλα με το Arena, λόγω τεχνολογίας οθόνης. Αν θες ντε και καλά, τότε ψάξε στο ebay να είναι ειδικά για το Arena.:!:

 

EDIT: Δες στο http://cgi.ebay.co.uk/Black-Flip-Leather-Case-Cover-for-LG-Arena-KM900-UK_W0QQitemZ140336449679QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item20acb4488f&_trksid=p3286.c0.m14

 

http://cgi.ebay.co.uk/Flip-LEATHER-CASE-COVER-POUCH-LG-KM900-ARENA-Film_W0QQitemZ250494613580QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item3a52a4784c&_trksid=p3286.c0.m14

 

Για σετάκι δες στο http://cgi.ebay.co.uk/For-LG-KM900-Arena-Leather-Case-Cover-Stylus-Touch-Pen_W0QQitemZ220479324684QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item335597820c&_trksid=p3286.c0.m14

 

και σε μαύρο http://cgi.ebay.co.uk/For-LG-KM900-Arena-Leather-Case-Cover-Stylus-Touch-Pen_W0QQitemZ220483215305QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item3355d2dfc9&_trksid=p3286.c0.m14

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προβληματα εχουν ΟΛΑ τα κινητα χωρις καμια εξαιρεση οποτε κ το Αρενα εχει καποια μικροπροβληματα...

αρχικα δεν υποστηριζει 3rd party εφαρμογες παρα μονο java (αυτο ενδεχεται να αλλαξει με το appstore που θα βγει συντομα)

το gps ως συνεπεια του παραπανω ειναι απλα ενα στοιχειο του κινητου που ειναι λιγο πολυ αχρηστο μιας κ δεν υπαρχει προγραμμα πλοηγησης (εξαιρεση το wisepilot αλλα ειναι με χρεωση)

κατασκευαστικα δεν εχει κανενα θεμα κ για μενα ειναι απο τα πιο ομορφα που εχω πιασει με πολυ καλα υλικα

αναμενουμε καποια νεα εκδοση λογισμικου για να βελτιωθουν καποια μικρα bugs που υπαρχουν για να ειμαστε ολοι ικανοποιημενοι

για μενα τα λεφτα του τα αξιζει με το παραπανω...πολυ ομορφο κινητο..ΦΟΒΕΡΟΣ ηχος κ στη μουσικη κ στις ταινιες (αμα τυχει κ βαλεις καποια) ικανοποιητικο ραδιοφωνο...μενου ευχρηστο κ πρωτοτυπο...αυτα πανω κατω...για περισσοτερα...θα τα πουμε οταν το αγορασεις...!:lol:

 

edit: μεχρι να τα γραψω ολα αυτα...με προλαβε ο spidey..! lol

 

Ακόμα δεν τον είδαμε... Κάτσε να βγει φιλε μου το appstore και μετά το συζητάμε. Μην δίνουμε ελπίδες που μπορεί στην τελική να μην γίνουν και μετά μας την λένε... :ninja:

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κακά τα ψέματα το τηλέφωνο για τα λεφτά του είναι πάρα πολύ καλό.αν ήταν νόκια με τα ίδια χαρακτηριστικά θα κόστιζε πολύ παραπάνω....έχει bugs αλλά σύντομα αν έχετε υπομονή και δεν θέλετε να λιώσετε από την αρχή το τηλέφωνο θα ανταμιφτείτε για την επιλογή αυτή....θα βγει appstore γιατί βγαίνει το lg chocolate το καινούργιο με το ίδιο s-class ε,και δεν νομίζω με τόσο ντόρο με το iphone να μην βγάλουν κάτι γιαυτό....

πάντως θεωρώ τα bugs του κινητού λίγο υπερβολικά.(δεν εννοείτε τώρα να πατάς το κουμπί της φωτογραφίας και να μην ανήγει την λήψη...έλεος!)...αλλά! υπομονή! δεν μπορεί μέσα στον σεπτέμβριο κάτι καλό θα δούμε! κάτι διάβασα κιόλας ότι κάτι γάλλοι έχουν σπάσει το s-class λειτουργικό και άρα θα δούμε κάποια καλή εφαρμογή? και όχι τα σπαστικά java προγράμματα/παιχνίδια που είναι για πέταμα....το java είναι για πολύ απλοϊκά πράγματα με μετρημένες δυνατότητες....τώρα θα μου πεις τι επεξεργαστή να έχει το arena,και τι μπορεί να υποστηρίξει?....χμμμ θα δούμε!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Στο ebay θα βρεις άπειρες θήκες. Αν δεν θες και κλιπ ζώνης, έχει εξαιρετικές δερμάτινες σε τρελές τιμές.;)

Πενάκια μην πάρεις ότι να 'ναι. Δεν δουλεύουν όλα με το Arena, λόγω τεχνολογίας οθόνης. Αν θες ντε και καλά, τότε ψάξε στο ebay να είναι ειδικά για το Arena.:!:

 

EDIT: Δες στο http://cgi.ebay.co.uk/Black-Flip-Leather-Case-Cover-for-LG-Arena-KM900-UK_W0QQitemZ140336449679QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item20acb4488f&_trksid=p3286.c0.m14

 

http://cgi.ebay.co.uk/Flip-LEATHER-CASE-COVER-POUCH-LG-KM900-ARENA-Film_W0QQitemZ250494613580QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item3a52a4784c&_trksid=p3286.c0.m14

 

Για σετάκι δες στο http://cgi.ebay.co.uk/For-LG-KM900-Arena-Leather-Case-Cover-Stylus-Touch-Pen_W0QQitemZ220479324684QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item335597820c&_trksid=p3286.c0.m14

 

και σε μαύρο http://cgi.ebay.co.uk/For-LG-KM900-Arena-Leather-Case-Cover-Stylus-Touch-Pen_W0QQitemZ220483215305QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item3355d2dfc9&_trksid=p3286.c0.m14

 

 

Ευχαριστώ πολύ....παρήγγειλα ήδη θήκη απο το ebay....

 

οσον αφορα το πενάκι.... ενα πενάκι π.χ. του Renoir δε θα ήταν συμβατο???

 

http://nortonline.netmechanics.gr/nortonline/el/product/031702-0002/lcd_pen_lg_kc910.html

 

Έχω δει το σχετικό πενακι στο Πλαίσιο...και ήθελα τη γνώμη σας...

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αυτο αλλα επειδη δεν ξερω και πολλα θα μπορουσες να με βοηθησεις προτεινοντας μου κατι που να εχει τα περισσοτερα απο αυτα...ετσω να με παραπεψεις σε καποιο αλλο θεμα το site σας

Δες το Samsung Jet (θα πέσει φωτιά να με κάψει... :p )

παιδια κατι αλλο το gps το δουλευει καλα?

Αν κύριο μέλημά σου είναι το gps, καλύτερα να στραφείς σε κινητό με ανοιχτό λειτουργικό.

Ευχαριστώ πολύ....παρήγγειλα ήδη θήκη απο το ebay....

 

οσον αφορα το πενάκι.... ενα πενάκι π.χ. του Renoir δε θα ήταν συμβατο???

 

http://nortonline.netmechanics.gr/nortonline/el/product/031702-0002/lcd_pen_lg_kc910.html

 

Έχω δει το σχετικό πενακι στο Πλαίσιο...και ήθελα τη γνώμη σας...

Όχι δεν κάνει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Δες το Samsung Jet (θα πέσει φωτιά να με κάψει... :p )

 

Αν κύριο μέλημά σου είναι το gps, καλύτερα να στραφείς σε κινητό με ανοιχτό λειτουργικό.

 

Όχι δεν κάνει.

 

δεν με απασχολει το gps κατα κυριο λογο αλλα επειδη λενε πολλα σχετικα με αυτο ειπα να ρωησω ...την απαντηση σου να την λαβω ως αρνητικη ή θετικη?

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοείτε τώρα να πατάς το κουμπί της φωτογραφίας και να μην ανήγει την λήψη...έλεος!)...αλλά! υπομονή!

Πρέπει να πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί της φωτογραφικής... ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ειμαι νεο μελος στο forum

Ωστοσο το παρακωλουθω αρκετο καιρο

αφου εχω το Arena απο τον Ιούνιο

Εχω ενα προβλημα με το bluetooth

ειναι sony erricson και με το πρωτο πατημα κανει αμεσως κληση

το οποιο δεν εκανε με την συσκευη ιδιας εταιρειας

Επρεπε να το πατησω 2 φορες

Γνωριζει κανεις αν γινεται να κανει την τελευταια κληση με 2 πατηματα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια! Γυρισα απο ''διακοπες''(υποχρεωσεις δηλαδη). Μερικοι με θυμαστε!

Μετα απο μηνες εμπειριας με το αρενα εχω να πω-ρωτησω διαφορα.

 

ΑΧ.Αυτη η μπαταρια μου τα χαλαει. Ειδικα απο 2 γραμμουλες κ μετα ειναι....Επισης οταν αναβοσβηνει το σηματακι πανω δε μπορεις να κανεισ τιποτα πλην απο κλησεις κ μηνυματα. Αλλαζει??Ουτε καμερα ουτε μουσικη ουτε ιντερνετ.Σκ@τα.

 

Που βλεπω στο κρυφο μενου ποσο εχω?? Καμια καλη μπαταριουλα??

 

Επισεις υπαρχει κανα κουμπακι να αλλαζει τραγουδι κ να παει στο επομενο? πχ. στα σονυ εριξον πατωντασ παρατεταμμενα την ενταση αλλαζε.

 

Νεο φιρμγουερ(ξερω υπαρχει αλλο τοπικ)? Μονο ποιο υπαρχει κ αν το βρισκουμε(παρανομα).

 

ΤΖΙΠΙΕΣ προγραμμα? Γουιτραβελερ ακομα?? Κατι γα@@το?? :-)

 

Το wifi μετα απο 10 λεπτα δε κατεβαζει τιποτα!

 

((((που κ που μου κανε κανα κολληματακι, οι κανα κουμπακι των κλησεων δε δουλευε αλλα κατα τα αλλα ειναι φοβερο κινητο))))

 

οποιος μπορει ας πει τιποτα. συγγνωμη για τη φλυαρια μου παιδεσ. σασ τα πρ@@ξα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προταιρων!!

 

 

χαιρετησματα στους finaldestiny86, Spidey,jimdem582 κ σε αλλα παιδια που τα ''δινουν'' ολα κ βοηθανε τους παντες. Δε τουσ ξεχασα φυσικα! *μεχρι τελοσ αυγουστου οπου μπορουσα εμπαινα κ διαβαζα τα τοπικ. μετα δυσκολεψαν τα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια! Γυρισα απο ''διακοπες''(υποχρεωσεις δηλαδη). Μερικοι με θυμαστε!

Μετα απο μηνες εμπειριας με το αρενα εχω να πω-ρωτησω διαφορα.

 

ΑΧ.Αυτη η μπαταρια μου τα χαλαει. Ειδικα απο 2 γραμμουλες κ μετα ειναι....Επισης οταν αναβοσβηνει το σηματακι πανω δε μπορεις να κανεισ τιποτα πλην απο κλησεις κ μηνυματα. Αλλαζει??Ουτε καμερα ουτε μουσικη ουτε ιντερνετ.Σκ@τα.

 

Που βλεπω στο κρυφο μενου ποσο εχω?? Καμια καλη μπαταριουλα??

 

Επισεις υπαρχει κανα κουμπακι να αλλαζει τραγουδι κ να παει στο επομενο? πχ. στα σονυ εριξον πατωντασ παρατεταμμενα την ενταση αλλαζε.

 

Νεο φιρμγουερ(ξερω υπαρχει αλλο τοπικ)? Μονο ποιο υπαρχει κ αν το βρισκουμε(παρανομα).

 

ΤΖΙΠΙΕΣ προγραμμα? Γουιτραβελερ ακομα?? Κατι γα@@το?? :-)

 

Το wifi μετα απο 10 λεπτα δε κατεβαζει τιποτα!

 

((((που κ που μου κανε κανα κολληματακι, οι κανα κουμπακι των κλησεων δε δουλευε αλλα κατα τα αλλα ειναι φοβερο κινητο))))

 

οποιος μπορει ας πει τιποτα. συγγνωμη για τη φλυαρια μου παιδεσ. σασ τα πρ@@ξα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προταιρων!!

 

 

χαιρετησματα στους finaldestiny86, Spidey,jimdem582 κ σε αλλα παιδια που τα ''δινουν'' ολα κ βοηθανε τους παντες. Δε τουσ ξεχασα φυσικα! *μεχρι τελοσ αυγουστου οπου μπορουσα εμπαινα κ διαβαζα τα τοπικ. μετα δυσκολεψαν τα πραγματα!

 

λοιιιιιπον...μπαταρια δεν εχω δοκιμασει καποια αλλη ωστοσο τελευταια σκεφτομαι ολο κ πιο εντονα την ιδεα μιας καινουριας απο ebay απλα για να εχω 2 να τις αλλαζω σε περιπτωση αναγκης..1809#*900# για να μπεις στο κρυφο μενου μετα eng mode->device info->battery >capacity κ σου λεει το ποσοστο...

κουμπι για επομενο τραγουδι δεν υπαρχει δυστυχως..

νεα εκδοση λογισμικου αναμενεται αλλα πες μας κ εσυ ποια εχεις...

το wifi θα στρωσει αφου αλλαξεις λογικα

gps η μονη προοδος ειναι το wisepilot που ερχεται απο lg ΑΛΛΑ ειναι με χρεωση...

αυτα απο μενα..οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε..!

Link to comment
Share on other sites

δεν με απασχολει το gps κατα κυριο λογο αλλα επειδη λενε πολλα σχετικα με αυτο ειπα να ρωησω ...την απαντηση σου να την λαβω ως αρνητικη ή θετικη?

H απάντησή μου όσον αφορά την αγορά του Αρένα είναι θετική.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Και επισης και η δικη μου προσωπικη αποψη/γνωμη για το φιλο lysia , επειδη ειχα.....το 5800 , μακριααααα......και καμια συγκριση με το Αρενα το οποιο ηδη εχω παραγγειλει και το αναμενω αυριο μεθαυριο πως και πως.

Το μονο θετικο στο 5800 (που για μενα δεν ειναι θετικο , ειναι αδιαφορο) ειναι το ανοιχτο λειτουργικο.

Δεν παυει ομως να ειναι symbian , που ειχε και εχει τα κολληματα του....

Σε ολα τ'αλλα πολυ κατωτερο του Αρενα.

Παντα εκφραζω προσωπικη αποψη φυσικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ειμαι νεο μελος στο forum

Ωστοσο το παρακωλουθω αρκετο καιρο

αφου εχω το Arena απο τον Ιούνιο

Εχω ενα προβλημα με το bluetooth

ειναι sony erricson και με το πρωτο πατημα κανει αμεσως κληση

το οποιο δεν εκανε με την συσκευη ιδιας εταιρειας

Επρεπε να το πατησω 2 φορες

Γνωριζει κανεις αν γινεται να κανει την τελευταια κληση με 2 πατηματα?

Ευχαριστω

Tα περισσότερα bluetooth με το Αρένα δουλεύουν έτσι και το δικό μου το i tech έτσι κάνει.Δυστυχώς δε γίνεται αλλιώς.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η γραφιδα κανει για το Arena?

 

http://www.mobilefun.co.uk/product/20836.htm

 

Στο site λεει οτι κανει για ολα τα τηλεφωνα αφης της LG.

 

Επισης πληροφοριακα εχω βρει κι αυτη την θηκη και λεω να την παρω.

 

http://www.mobilefun.co.uk/lg-ccl-240-p18339.htm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια η γραφιδα..αλλα στο αρενα δε χρειαζεται φιλε μου...κ κυριως δε νομιζω να λειτουργει...οποτε τι να την κανεις?? κ στο μενου κ στα μηνυματα γραφεις ανετα χωρις το παραμικρο προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινα κι εγώ κάτοχος του Arena και περιμένω αύριο να αρχίζω να παίζω μαζί του (μιας και στο manual λέει 14 ώρες πρώτη φόρτιση! :) ). Το έχει βέβαια ο πατέρας μου οπότε το ξέρω κάπως το κινητό, αλλά να ρωτήσω κάτι.. Hand-writing δεν υπάρχει;;
Link to comment
Share on other sites

λοιιιιιπον...μπαταρια δεν εχω δοκιμασει καποια αλλη ωστοσο τελευταια σκεφτομαι ολο κ πιο εντονα την ιδεα μιας καινουριας απο ebay απλα για να εχω 2 να τις αλλαζω σε περιπτωση αναγκης..1809#*900# για να μπεις στο κρυφο μενου μετα eng mode->device info->battery >capacity κ σου λεει το ποσοστο...

κουμπι για επομενο τραγουδι δεν υπαρχει δυστυχως..

νεα εκδοση λογισμικου αναμενεται αλλα πες μας κ εσυ ποια εχεις...

το wifi θα στρωσει αφου αλλαξεις λογικα

gps η μονη προοδος ειναι το wisepilot που ερχεται απο lg ΑΛΛΑ ειναι με χρεωση...

αυτα απο μενα..οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε..!

 

Α, ευχαριστω μεγαλε!

Αν κοιταξεις για μπαταρια ισως υπαρχει σε μεγαλυτερα Mah αλλα να ναι της lg η να υπαρχει καποια εγγυηση κ να την εμπιστευεσαι στειλε μου p.m. να τη δω.

KM900AT_V10C της κοσμοτε!

Ναι το δα το wisepilot αλλα κριμα που χρεωνει. Αν βρισκαμε κανα χαρτη ή στο google maps να τους περνουσαμε! Κριμα

 

Να ρωτησω. Στο οπερα πως κανω ζουμ? Επισης στο οπερα φουλ σκριν δεν εχει κουμπακια στισ σελιδεσ. πχ στο φεισμουκ στην αναζητηση παω να γραψω ενα ονομα κ με βγαζει σε αλλο παραθυρο. απο εκει κ περα δεν εχει καποιο οκ(στο 1ο παραθυρο του οποερα). Τι σου λεω τωρα. οποιοσ το χει ψαξει ας απαντησει!

:):):):)

Link to comment
Share on other sites

στο οπερα την κανονικη εκδοση με τα κουμπια βγαζει ενδειξη ζουμ αφου φορτωσει τη σελιδα..οσο για το facebook ειχα καποια προβληματα κ καλυτερα μου δουλεψε το fb mobile παρα το full που σου ανοιγει σελιδα οπως στον υπολογιστη..

για τη μπαταρια θα το ψαξω μεσα στη βδομαδα η την επομενη γιατι τωρα ειναι ζορικο με την εξετατικη..θα βρω πληροφοριες κ γνωμες κ θα σου πω..

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ....παρήγγειλα ήδη θήκη απο το ebay....

 

οσον αφορα το πενάκι.... ενα πενάκι π.χ. του Renoir δε θα ήταν συμβατο???

 

http://nortonline.netmechanics.gr/no..._lg_kc910.html

 

Έχω δει το σχετικό πενακι στο Πλαίσιο...και ήθελα τη γνώμη σας...

 

Όχι δεν κάνει.

 

Χρησιμοποιει κανείς άλλος πενακι για το Arena? (Μονο εγώ έχω μεγάλα δαχτυλα???:rolleyes:) Αν ναι μπορεί να μας πει ποιο έχει και από που το έχει προμηθευτει??

Link to comment
Share on other sites

για το θέμα της μπαταρίας:

στο mylgarena forum ένας έκανε τεστ αντοχής μιας μπαταρίας 1200 και μιας άλλης 1500 mAh, κινέζικες...δεν είδε διαφορά, ίσα ίσα χειρότερη διάρκεια αναπαραγωγής βίντεο σε σχέση με την εργοστασιακή.

 

Προσωπικά έχω μια κινέζικη των 1000. Νομίζω κρατά το ίδιο με την κανονική μπαταρία. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Αυτό που έχει πλάκα είναι οτι με την κινέζικη δεν ανεβάζει θερμοκρασία όπως κάνει με την εργοστασιακή.

Link to comment
Share on other sites

γεια!!! εχω την εκδοση v10c και οταν παω να δω video στο youtube μου λεει αγνωστο σφαλμα...καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

να πας συνδεσιμοτητα κ ρυθμισεις ροης να βαλεις προφιλ wifi κ θα σου λυθει το προβλημα φιλε μου..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...