Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κανονικα χτυπαει. Αμα το κλεισω και το βαλω να χτυπησει σε 10 λεπτα χτυπαει κανονικα,δηλαδη ανοιγει απο μονο του και χτυπαει. Εαν το βαλω ομως σε 8 ωρες δεν ανοιγει! Οτι ναναι δηλαδη. Πρωτη φορα το ματαβλεπω

 

Η LG σε ότι εχει σχέση με software - firmware πρωτοπορεί!!! :X

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η LG σε ότι εχει σχέση με software - firmware πρωτοπορεί!!! :X

 

Δεν εχεις αδικο,εμενα ατομο που δουλευε στα κεντρικα της εταιριας αφου πηρα το κινητο μου ειπε οτι εκανα λαθος..η LG μονο για οθονες αξιζει..και κλιματιστικα..:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι γενικολογίες είναι παντελώς αβάσιμες και σε τιποτα δεν προσφέρουν στο θέμα παίδες...
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα χτυπαει. Αμα το κλεισω και το βαλω να χτυπησει σε 10 λεπτα χτυπαει κανονικα,δηλαδη ανοιγει απο μονο του και χτυπαει. Εαν το βαλω ομως σε 8 ωρες δεν ανοιγει! Οτι ναναι δηλαδη. Πρωτη φορα το ματαβλεπω

 

Εμένα μου το έκανε απο την πρώτη στιγμή που το αγόρασα και είναι το μοναδικό "πρόβλημα" που έχω με το κινητό. Το παράδοξο είναι πως ακριβώς το ίδιο μου κάνει και το K800i της Sony Ericsson! Οπότε ξυπνητήρι μεν, ανοιχτό το κινητό δε! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και απο μενα.Εχω το ARENA 4 μερες.ΔΕν το εχω παρατηρησει καλα ακομα το ζητημα,αλλα εχθες που ειχα μια 8λεπτη βιντεοκληση οταν εκλεισα παρατηρησα οτι το τηλ οχι απλα ηταν ζεστο,εκαιγε.Ειναι φυσιολογικο αυτο,το εχει δει κανεις αλλος?Δεν ξερω αν το κανει γενικα οταν ειναι σε λειτουργια,γιατι ακομα δεν το εχω χρησημοποιησει πολυ.
Link to comment
Share on other sites

αυξημενη θερμοκρασια ναι...αλλα οχι να καιει...εμενα μια φορα πραγματικα εκαιγε οταν επαιζα με wifi ενω φορτιζε...απο εκει κ περα ειναι νορμαλ τα επιπεδα θερμοκρασιας..δεν εχω δοκιμασει βιντεοκληση ομως για να ειμαι ειλικρινης
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το εχω δουλεψει πολυ το κινητο για να δω αν το κανει και αλλου η μονο στη βιντεοκληση,αλλα απο αυτα που μου λες μαλλον δουλευει σε ψιλες θερμοκρασιες το εργαλειο.;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και απο μενα.Εχω το ARENA 4 μερες.ΔΕν το εχω παρατηρησει καλα ακομα το ζητημα,αλλα εχθες που ειχα μια 8λεπτη βιντεοκληση οταν εκλεισα παρατηρησα οτι το τηλ οχι απλα ηταν ζεστο,εκαιγε.Ειναι φυσιολογικο αυτο,το εχει δει κανεις αλλος?Δεν ξερω αν το κανει γενικα οταν ειναι σε λειτουργια,γιατι ακομα δεν το εχω χρησημοποιησει πολυ.

 

Συμφωνώ.

Το τηλέφωνο ζεσταίνεται πολύ και όταν φορτίζει και όταν χρεισιμοποιείται εντατικά.

Δεν είναι όμως κάτι το ανησυχητικό. Τα λεπτά κινητά με μεταλλικό περίβλημα τα έχουν αυτά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Ημουν ετοιμος να το ελενξω περισοτερο γιατι νομιζα οτι κατι δεν παει καλα και ετοιμαζομουν να το παω για αλλαγη.Θα το παρακολουθησω βεβαια για να δω ποτε ζεστενεται.Ευχαριστω και παλι.Πρωτες εντιποσεις παντως πολυ καλες,μαρεσει πολυ το τηλεφωνο.Εχω και ενα mio a501.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου μιας και ειμαι εντελως καινουργιος στο φορουμ θα ηθελα να σας πω καλως σας βρηκα και χαιρομαι πολυ που εγινα μελος της παρεας.

εχθες αγορασα το αρενα και ουσιαστικα σημερα ειχα την πρωτη μου επαφη μμε το κινητο και εψαξα να δω τι παιζει με το gps,ομολογω πως δεν εβγαλα ακρη μιας και ο μονος τροπος για να ανοιξει ειναι να εχεις συνδεση στο ιντερνετ εσω της τηλεφωνικης σου εταιριας.υπαρχει κανενας τροπος να το ανοιξεις χωρις να χρειαζεται να κανεις τετοιου ειδους συνδεση;δλδ υπαρχει περιπτωση να το κατεβασεις απο ιντερνετ και να το περασεις μεσω υπολογιστη;επισης δωστε μου γενικα μια εικονα του τι μπορεις να κανεις με ενα κινητοσαν το αρενα.

συγνωμη εαν εχουν ξανααναφερθει τα παραπανω που ρωταω αλλα ειναι 280 σελιδες σχεδον αυτο το θεμα και δεν μπορουσα να βγαλω ακρη για το τι παιζει.

ευχαριστω προκαταβολικα

σταθης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου μιας και ειμαι εντελως καινουργιος στο φορουμ θα ηθελα να σας πω καλως σας βρηκα και χαιρομαι πολυ που εγινα μελος της παρεας.

εχθες αγορασα το αρενα και ουσιαστικα σημερα ειχα την πρωτη μου επαφη μμε το κινητο και εψαξα να δω τι παιζει με το gps,ομολογω πως δεν εβγαλα ακρη μιας και ο μονος τροπος για να ανοιξει ειναι να εχεις συνδεση στο ιντερνετ εσω της τηλεφωνικης σου εταιριας.υπαρχει κανενας τροπος να το ανοιξεις χωρις να χρειαζεται να κανεις τετοιου ειδους συνδεση;δλδ υπαρχει περιπτωση να το κατεβασεις απο ιντερνετ και να το περασεις μεσω υπολογιστη;επισης δωστε μου γενικα μια εικονα του τι μπορεις να κανεις με ενα κινητοσαν το αρενα.

συγνωμη εαν εχουν ξανααναφερθει τα παραπανω που ρωταω αλλα ειναι 280 σελιδες σχεδον αυτο το θεμα και δεν μπορουσα να βγαλω ακρη για το τι παιζει.

ευχαριστω προκαταβολικα

σταθης

Καλωσήρθες. Κάνε κλίκ στην εικόνα της υπογραφής μου και θα βρείς σχεδόν τα πάντα για το Αρένα που θα σε βοηθήσουν πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ολοι περιμένουμε ένα καινουργιο update και μεχρι να βγει ειπα να δοκιμάσω να κανω update.

Το προβλημά μου είναι οτι μου ζητάει usb driver και πρέπει να διαλέξω από μια λιστα που μου εμφανίζει χωρίς να περιέχει το μοντέλο arena - km900 και εκεί σταματάω για να μην κάνω καμιά βλακεία. Μηπως πρεπει να βγάλω την μπαταρία? ή καμιά σχέση?

Επίσης γίνεται να αλλάξω εικόνα στο screensaver?

Link to comment
Share on other sites

Ολοι περιμένουμε ένα καινουργιο update και μεχρι να βγει ειπα να δοκιμάσω να κανω update.

Το προβλημά μου είναι οτι μου ζητάει usb driver και πρέπει να διαλέξω από μια λιστα που μου εμφανίζει χωρίς να περιέχει το μοντέλο arena - km900 και εκεί σταματάω για να μην κάνω καμιά βλακεία. Μηπως πρεπει να βγάλω την μπαταρία? ή καμιά σχέση?

Επίσης γίνεται να αλλάξω εικόνα στο screensaver?

Μπαταρία όχι, δεν βγάζεις.

Αλλά το θέμα της αναβάθμισης με έχει κουράσει πάρα πολύ. Μόνο μια φορά κατάφερα να την κάνω, μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες. Κάτι παίζει με τους driver και ενώ περνάω τους σωστούς, δεν βλέπει το κινητό.

Τελικά, κατάφερα να κάνω το update μόνο σε καθαρό Pc (που δεν είχε περαστεί το pc suite, το οποίο ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ όταν κάνεις αναβάθμιση, ούτε στο παρασκήνιο).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

προβλημα!!!!

πήρα ενα κινητό lg arena από το εξωτερικό που υποτίθεται ότι είναι ξεκλείδωτο,αλλά όταν βάζω την sim μου λέει sim locked...με δούλεψε φαντάζομαι....είναι κλειδωμένο στην orange...το κινητό δουλέβει μόνο χωρίς κάρτα sim....την να κάνω?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία όχι, δεν βγάζεις.

Αλλά το θέμα της αναβάθμισης με έχει κουράσει πάρα πολύ. Μόνο μια φορά κατάφερα να την κάνω, μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες. Κάτι παίζει με τους driver και ενώ περνάω τους σωστούς, δεν βλέπει το κινητό.

Τελικά, κατάφερα να κάνω το update μόνο σε καθαρό Pc (που δεν είχε περαστεί το pc suite, το οποίο ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ όταν κάνεις αναβάθμιση, ούτε στο παρασκήνιο).

 

φιλε μου πρωτα απολα τα περι φλασαρισματος στο αντιστοιχο τοπικ...

κ οσο για το Pc suite ΠΡΕΠΕΙ να τρεχει γιατι το κινητο σε λειτουργια Pc suite το βαζεις...επειδη ετυχε σε εσενα μη γενικευουμε καταστασεις σε παρακαλω..οτι προβλημα εχεις..στο αντιστοιχο τοπικ για παραπανω βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες. Κάνε κλίκ στην εικόνα της υπογραφής μου και θα βρείς σχεδόν τα πάντα για το Αρένα που θα σε βοηθήσουν πολύ!

 

αυτα πρεπει να τα κατεβασω,να τα περασω στο κινητο και μετα τι;τα κανω εγκατασταση και αμεσως λειτουργουν;δλδ θα λειτουργει κανονικα και το gps;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πρωτα απολα τα περι φλασαρισματος στο αντιστοιχο τοπικ...

κ οσο για το Pc suite ΠΡΕΠΕΙ να τρεχει γιατι το κινητο σε λειτουργια Pc suite το βαζεις...επειδη ετυχε σε εσενα μη γενικευουμε καταστασεις σε παρακαλω..οτι προβλημα εχεις..στο αντιστοιχο τοπικ για παραπανω βοηθεια...

 

Δεν μιλάμε για φλασάρισμα και άλλα παράνομα, μιλάμε για επίσημη αναβάθμιση του κινητού με το επίσημο πρόγραμμα της LG, ανάλογα την έκδοση που έχει ο καθένας.

 

Το pc suite δεν πρέπει να τρέχει. Μάλιστα, το πρόγραμμα της lg που κάνει την αναβάθμιση, πριν ξεκινήσει ελέγχει αν τρέχει το pc suite και σου λέει να το κλείσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πιό πάνω για προβλήματα υπερθέρμανσης.

Το δικό μου δεν ζεστάθηκε ΠΟΤΕ. Παραμένει κρύο ακόμα και την ώρα της επαναφόρτωσης της μπαταρίας ή ακόμα και μετά από 10 συνεχόμενες ώρες που παίζει μουσική μέσω FMT.

Τόσο τυχερός είμαι?

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πιό πάνω για προβλήματα υπερθέρμανσης.

Το δικό μου δεν ζεστάθηκε ΠΟΤΕ. Παραμένει κρύο ακόμα και την ώρα της επαναφόρτωσης της μπαταρίας ή ακόμα και μετά από 10 συνεχόμενες ώρες που παίζει μουσική μέσω FMT.

Τόσο τυχερός είμαι?

 

Με τη μουσική δεν ζεσταίνεται και πολύ.

Δοκίμασε 20-30 λεπτά internet μέσω wifi. Η βάλε να παίξει slideshow μερικές φώτο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάμε για φλασάρισμα και άλλα παράνομα, μιλάμε για επίσημη αναβάθμιση του κινητού με το επίσημο πρόγραμμα της LG, ανάλογα την έκδοση που έχει ο καθένας.

 

Το pc suite δεν πρέπει να τρέχει. Μάλιστα, το πρόγραμμα της lg που κάνει την αναβάθμιση, πριν ξεκινήσει ελέγχει αν τρέχει το pc suite και σου λέει να το κλείσεις.

 

δικο μου το λαθος...δεν εχω κανει ποτε αναβαθμιση ετσι ευχαριστω που το επισημανες κ με διορθωσες

Link to comment
Share on other sites

δικο μου το λαθος...δεν εχω κανει ποτε αναβαθμιση ετσι ευχαριστω που το επισημανες κ με διορθωσες

 

Οκ φίλε μου, δεν τρέχει τίποτα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πιό πάνω για προβλήματα υπερθέρμανσης.

Το δικό μου δεν ζεστάθηκε ΠΟΤΕ. Παραμένει κρύο ακόμα και την ώρα της επαναφόρτωσης της μπαταρίας ή ακόμα και μετά από 10 συνεχόμενες ώρες που παίζει μουσική μέσω FMT.

Τόσο τυχερός είμαι?

Έτσι, κι εγώ δεν έχω πρόβλημα με τη θερμότητα. Ίσα ίσα τώρα που εδώ πάνω άρχισε να έχει ψύχρα, μου φαίνεται παγωμένο οταν το κρατώ στα χέρια μου μετά απο λίγα λεπτά "αχρηστίας". Το καλύτερο τέστ θερμότητας είναι: Wi-fi & youtube. Ζεσταινεται αρκετά (όχι τραγικά όσο αναφέρουν κάποιοι) και η μπαταρία δεν καταλαβαίνεις για πότε τελειώνει!. Άλλωστε, έχει οθόνη-ήχο-wifi ταυτόχρονα!

Link to comment
Share on other sites

Με το wifi τα πάει καλά?Συνδέεται φυσιολογικά?

Μιά χαρά. Δεν έχω προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...