Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η θήκη case mate δεν κουμπώνει με τίποτα από την μία πλευρά. Λογικά φταίνει η μεμβράνη γιατί ενώ από την μία μεριά κουμπώνει, από την άλλη είναι λες και δεν χωράει το κινητό. Φαντάζομαι ότι δεν γλιστράει μέσα της το κινητό λόγω μεμβράνης. Αντιμετώπισε κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 907
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντα οι αισθητηρες ειναι ακαλυπτοι αλλιως δεν δουλευουν. Ηταν ενα ελλατωματακι που ειχαν καποιες zagg περυσι και διορθωθηκε αμεσως το προβλημα.

 

Αλεκα μονο για οθονη να παρεις, οχι full body.

 

akanthithos πιεσε την για να κουμπωσει. Και στην δικια μου case mate, νομιζεις οτι δεν θα κουμπωσει σωστα αλλα την πιεζεις και μπαινει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από EBAY κάποια screen protector που τα δίνανε 3 μαζί για μερικά €.

Πολύ ευχαριστημένος όσον αφορά την εμφάνιση (όταν είναι σβηστή η οθόνη κάνει το κινητό καθρέπτη! :D ) αλλά σε full έκθεση στον ήλιο, δεν βλέπεις καλά τα χρώματα στην οθόνη,καθώς μειώνει λίγο την φωτεινότητα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θέλω να πάρω ένα bluetooth για το 5800,σκεφτομαι ενα οικονομικο(μεχρι 20 ευρω) απλα για να μιλαω,οχι για μουσικη!Είχα ρωτήσει σε ένα Νοκια καταστημα πριν καιρο και μου ειχαν πει οτι δεν υπαρχουν και πολλα συμβατα,δηλαδη κανουν συνδεσεις-αποσυνδεσεις!Σκεφτομαι για το bh-104,το εχει καποιος να μου πει αν λειτουργει καλα;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θέλω να πάρω ένα bluetooth για το 5800,σκεφτομαι ενα οικονομικο(μεχρι 20 ευρω) απλα για να μιλαω,οχι για μουσικη!Είχα ρωτήσει σε ένα Νοκια καταστημα πριν καιρο και μου ειχαν πει οτι δεν υπαρχουν και πολλα συμβατα,δηλαδη κανουν συνδεσεις-αποσυνδεσεις!Σκεφτομαι για το bh-104,το εχει καποιος να μου πει αν λειτουργει καλα;

Ευχαριστω!

φιλε οποιο bluetooth handsfree και να παρεις οποιας εταιρειας θελεις δεν θα εχεις κανενα προβλημα.(εκτος καποια samsung που εχω δοκιμασει και υπαρχει προβλημα)

παρε ενα απλο με κανα 20ευρο που να εχει καλη αναμονη.και η sony ericsson εχει ενα καλο σε αυτα τα χρηματα που θελεις.

αυτο που θελεις εσυ ειναι πολυ καλο!! το εχουν φιλοι μου και ειναι υπερευχαριστημενοι :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στα καλά καθούμενα σταμάτησε να λειτουργεί το ακουστικό από το 5800 μου και πρίν λίγο παράγγειλα ένα άλλο. Θα σας ενημερώσω όταν το δοκιμάσω.. :)

 

http://cgi.ebay.com/Ringer-Loud-speaker-Buzzer-Nokia-E71-E66-5800-N85-/300376296377?cmd=ViewItem&pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item45efd28bb9

 

Τελικά το άλλαξα και λειτουργεί.. Απλά ο πωλητής μου έστειλε ένα ακουστικό που δεν ήταν για το 5800 και παράγγειλα ένα άλλο.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ταξιδευα με το πλοιο Blue Star και δοκιμασα να συνδεθω στο INTERNET με το nokia 5800 , πατησα στην αρχικη σελιδα την επιλογη για pda (κατα λαθος) απο τοτε μου κλειδωσε η καρτα μνημης (μαλλον ανοιχνευσε καποιο βλαβερο λογισμικο και την κλειδωσε, λεω εγω).

 

Απο τοτε μου ζητα κωδικο κλειδωματος για την καρτα μνημης, ξερει κανενας ποιος ειναι; μια και εγω δεν ειχα βαλει ποτε κωδικο...

 

Τον ξερουν στην nokia αν το παω; γινετε κατι αλλο εκτος απο format (που και αυτο δεν ξερω αν γινετε χωρις κωδικο) για να μην χασω τα δεδομενα της καρτας;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λίγο περίεργο αυτό που αναφέρεις,αν έγινε όπως το λες.

Οι κάρτες μνήμης δεν έχουν κωδικό από την <<μάνα>> τους οπότε δεν υπάρχει κάποιος προεπιλελεγμένος για να βάλεις.

Δοκίμασε να την βάλεις σε υπολογιστή και αν την διαβάσει να κρατήσεις αντίγραφο και μετά να την κάνεις φορματ,και μετά φορματ μέσα από το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

δυστιχως δεν μπορω να δωσω αλλη εξηγηση, ειδικος δεν ειμαι στα κινητα,αλλα το τηλ. το δουλευω τεσσερις μηνες περιπου χωρις προβλημα και με το δικο μου wifi αλλα και σε κοινα δικτυα...

Το προβλημα εμφανιστηκε στου πλοιου το hotspot...

Μπορει να ειναι ιος; συγνωμμη αν κανω χαζες ερωτησεις.

Ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας,

και sorry, εάν έχει ήδη απαντηθεί :worry:

 

Τι προτείνετε για μία κάρτα μνήμης για το 5800 στα 8GB;

Τι θα λέγατε για μία SanDisk 8GB Class...; Τι Class;

 

Ευχαριστώ

Μιλτιάδης

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

και sorry, εάν έχει ήδη απαντηθεί :worry:

 

Τι προτείνετε για μία κάρτα μνήμης για το 5800 στα 8GB;

Τι θα λέγατε για μία SanDisk 8GB Class...; Τι Class;

 

Ευχαριστώ

Μιλτιάδης

εγω προτεινω να παρεις Toshiba 8gb στα 19 ευρο.

εγω χρησιμοποιω εδω και χρονια αυτης της μαρκας..και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ Sandisk σε όλα τα κινητά Nokia που δεχόντουσαν microSD. Όσο πιο μεγάλο το νούμερο της Class τόσο το καλύτερό είναι. Προτίμησε μία Class 4 ή Class 6 (ακόμα καλύτερα class 6). Τώρα για μάρκα υπάρχουν πολλές. Ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες και θα πάρεις μια ιδέα για το τι έχει ο κάθε χρήστης στο κινητό του.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

sandisk τωρα που κοιταξα στα 8gb ειναι class 2,και ακριβοτερη απο την toshiba η οποια ειναι και class 4.(απο εe-shop.gr)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα από το ebay ένα generic CA-126.

Το δοκίμασα και διαπίστωσα τα εξής:

1) Αν έχω συνδεδεμένη και την απόληξη φόρτισης και της σύνδεσης micro-usb η φόρτιση δουλεύει αλλά η σύνδεση ανοιγοκλείνει. Αν αποσυνδέσω τη φόρτιση η σύνδεση δουλεύει κανονικά.

2) Φορτίζει απίστευτα αργά, σε σημείο να το έχω αφήσει όλη μέρα και να μην έχει γίνει πλήρη φόρτιση.

 

Είναι κάτι από τα 2 φυσιολογικό? Το κάνει και το αυθεντικό CA-126?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα σε ολους.Προσφατα το απεκτησε ο αδερφος μου κ ψαχνει για θηκη.Που μπορω να βρω καποιο site με πρακτικες και οικονομικες θηκες?Ευχαριστω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Προσφατα το απεκτησε ο αδερφος μου κ ψαχνει για θηκη.Που μπορω να βρω καποιο site με πρακτικες και οικονομικες θηκες?Ευχαριστω.

Δεν ξέρω το κατά πόσο οικονομική είναι αυτή που θα σου πω, αλλά στα Public, απ' όπου πήρα κι εγώ μία, κοστίζει 12.90, είναι σιλικόνης απίστευτα καλής ποιότητας και περιέχει μέσα και φιλμάκι οθόνης και πανάκι καθαρισμού.

Επειδή δεν την έχουν και στο site τους, θα ψάξω και αν τη βρω, θα κάνω edit το παρών post για να στη δείξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Προσφατα το απεκτησε ο αδερφος μου κ ψαχνει για θηκη.Που μπορω να βρω καποιο site με πρακτικες και οικονομικες θηκες?Ευχαριστω.

 

Εγώ φίλε έχω αυτήν εδώ http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/carrying-and-styling/silicone-covers/nokia-silicone-cover-cc-1001-for-nokia-x6 που είναι και γνήσια της Nokia.Σιλικόνης είναι και την αγόρασα από Nokia Care 6 €.Είμαι ευχαριστημένος

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω παρει θηκη σιλικονης για το κινητο μου της ΝΟΚΙΑ και εχω να πω οτι ειναι πολυ κακη.τι θελω να πω...οτι μπαινο-βγαινει χαλαρα οταν βαζω το κινητο στην τσεπη.δεν ειναι σφιχτη..εγω περιμενα κατι πιο συμπαγες,αλλα η συγκεκριμενη θηκη δεν το εχει αυτο.ισως σε μια αλλη μαρκα οι θηκες της να ειναι καλυτερης ποιοτητας.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έβαλα ένα screen protector σήμερα στο X6 μου αλλά έχω πρόβλημα με το κουμπάκι αφής πάνω δεξιά, το πατάω αλλά λειτουργεί όποτε θέλει.

Καμιά λύση;

Να προτιμήσω κάποιο επώνυμο γιατί αυτό το πήρα από ebay.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ένα screen protector σήμερα στο X6 μου αλλά έχω πρόβλημα με το κουμπάκι αφής πάνω δεξιά, το πατάω αλλά λειτουργεί όποτε θέλει.

Καμιά λύση;

Να προτιμήσω κάποιο επώνυμο γιατί αυτό το πήρα από ebay.

Λύση είναι να κόψεις το screen protector στο σημείο που εφάπτεται με το εικονικό πλήκτρο. Πιθανότατα αυτό φταίει. Αν δεν μπορείς να το κόψεις τότε καλό είναι να πάρεις άλλο screen protector το οποίο να έχει ειδικό κόψιμο στο συγκεκριμένο σημείο για το εικονικό πλήκτρο έτσι ώστε να μην εφάπτεται συνέχεια πάνω του.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια αναζήτηση να δω και άλλες μάρκες.

invisibleSHIELD έχει δοκιμάσει κανείς?

Αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για να πάρω αυτή άμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω παρει θηκη σιλικονης για το κινητο μου της ΝΟΚΙΑ και εχω να πω οτι ειναι πολυ κακη.τι θελω να πω...οτι μπαινο-βγαινει χαλαρα οταν βαζω το κινητο στην τσεπη.δεν ειναι σφιχτη..εγω περιμενα κατι πιο συμπαγες,αλλα η συγκεκριμενη θηκη δεν το εχει αυτο.ισως σε μια αλλη μαρκα οι θηκες της να ειναι καλυτερης ποιοτητας.

Το ιδιο προβλημα εχω και γω με τη λαστιχενια θηκη της νοκια. Το βαλε-βγαλε στην τσεπη του παντελονιου ειναι μαρτυριο καθε φορα γιατι κολλαει το λαστιχο πανω στο υφασμα, τζιν κλπ και ειτε δε βγαινει με τπτ το κινητο ειτε βγαινει απ τη θηκη. :( Ψαχνω τωρα καμια crystal case απ το ebay που λογικα θα γλυστραει πιο ανετα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σχετικά με τα screen protectors, εδώ και χρόνια αγοράζω μόνο της EXiM. Είναι αρκετά σκληρό το πλαστικό και το κυριότερο δε χρειάζεται κόλλα για να τοποθετηθεί. Σε περίπτωση που με τον καιρό λερώσει (μαζέψει σκόνη σε καμιά γωνία), μπορείς άνετα να την αφαιρέσεις, να την πλύνεις με νεράκι και το ίδιο εύκολα να την ξανατοποθετήσεις. Την συνιστώ ανεπιφύλακτα!
Link to comment
Share on other sites

Και αυτές οι μεμβράνες που κάνουν 2€ οι 3 από ΕΒΑΥ δεν έχουν κόλλα.

Και 1-2 φορές που χρειάστηκε να την αφαιρέσω, μπορούσε μετά να ξαναμπεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και αυτές οι μεμβράνες που κάνουν 2€ οι 3 από ΕΒΑΥ δεν έχουν κόλλα.

Και 1-2 φορές που χρειάστηκε να την αφαιρέσω, μπορούσε μετά να ξαναμπεί.

 

Ρίξε και κανένα λίνκ !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...