Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Έχω μια ώρα που ψάχνω το φόρουμ (ώστε να μην κάνω τζάμπα ποστ), για πληροφορίες που είχα δει κάποια στιγμή και τώρα δεν τις βρίσκω.

Βασικά θέλω να πάρω μια 16άρα μνήμη για το 5800 και κάπου είχα δει ότι αναφέρθηκαν κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά που πρέπει να έχει η κάρτα. Ποια είναι αυτά για να μην έχω κολλήματα και ιστορίες?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 907
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα. Έχω μια ώρα που ψάχνω το φόρουμ (ώστε να μην κάνω τζάμπα ποστ), για πληροφορίες που είχα δει κάποια στιγμή και τώρα δεν τις βρίσκω.

Βασικά θέλω να πάρω μια 16άρα μνήμη για το 5800 και κάπου είχα δει ότι αναφέρθηκαν κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά που πρέπει να έχει η κάρτα. Ποια είναι αυτά για να μην έχω κολλήματα και ιστορίες?

Θα πρέπει να πάρεις κάρτα από Class 4 και πάνω, όπως αυτή για παράδειγμα. Με τις Class 2 υπάρχει πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια καποιο screen protector για Nokia 5530 για αμμεση αγορα απο που ??? Αν περιμενω απο εξωτερικο... πιθανον να μην αντεξει το κινητο στον γιο μου μεχρι να ερθει....

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτησω αν υπαρχουν διαφορα χρωματιστα καλυμματα για το πισω μερος του 5230 και αν ναι που μπορω να βρω; Επισης ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν και καλυμματα που να εχουν πενακι οπως το 5800 γιατι με βολευει πολυ το QWERTY πληκτρολογιο οταν γραφω μηνυματα αλλα εχω λιγο χοντρα δαχτυλα και δεν το καταφερνω καλα.
Link to comment
Share on other sites

Απλά προσπαθώ να επιβεβαιώσω (για το φόβο των χαζών κλειδωμάτων και δήθεν ασυμβατοτήτων) ότι το συγκεκριμένο μοντέλο: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006482&u=NOKIA-BH-608-BLUETOOTH-HEADSET , είναι συμβατό με το τηλέφωνό μου.

 

Στις προδιαγραφές του (μέσα στη μαμά ΝΟΚΙΑ) αναφέρει ότι λειτουργεί με "τηλέφωνα και συσκευές που υποστηρίζουν προδιαγραφές Bluetooth v 2.1, 2.0, 1.2 ή 1.1, προφίλ ανοιχτής συνομιλίας 1.5 ή 1.0 ή/και προφίλ ακουστικού 1.1", το τηλέφωνο υποστηρίζει ΒΤ2.0 οπότε φαντάζομαι πως δε θα υπάρχει πρόβλημα.

 

Θέλω οπωσδήποτε συσκευή με καλώδιο+ψείρα και όχι ενσωματωμένο ακουστικό στο δέκτη, καλά θα ήταν να ήταν και Stereo+A2DP αλλά από ότι βρήκα να πωλείται στην Ελλάδα, απογοητεύτηκα.

 

Κάθε πρόταση που καλύπτει τα παραπάνω μέσα σε λογικά πλαίσια €, δεκτή.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με 5 ευρώ επιπλέον μπορείς να πάρεις αυτό με υποδοχή 3,5mm. Βέβαια αυτή τη στιγμή δεν είναι διαθέσιμο στο e-shop αλλά μπορείς να το βρεις και σε άλλα καταστήματα και μάλιστα λίγο πιο φθηνά. Ρώτα και σε κανένα κατάστημα nokia.

Nokia Bluetooth Stereo Headset BH-214

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν για το 5230 μπορω να βρω πισω καλυμμα με πενακι ή για το 5230 πενακια υπαρχουν μονο ξεχωριστα με την συσκευη; Στο youtube ειχα δει ενα βιντεο που εβγαζε ενα πενακι απο πισω απο το κινητο οπως στο 5800.
Link to comment
Share on other sites

Ποσο κανουν ολα τα πλαστικα χωρις το touch panel σε μαυρο χρωμα??Συμφερει αγορα απο ebay?Εχει αγορασει κανεις ??Κανενα link??Ειναι δυσκολο να τα αντικαταστησω μονος μου??
Link to comment
Share on other sites

Δές δύο post πιο πάνω.Σε εκείνο το μαγαζί υπάρχουν.

 

Δεν βλεπω να εχει καπου το πλαστικο που εχει την ριγα...ή δεν μπορω να το αλαξω αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να δώσεις τόσα πολλά για καλώδιο

Κάνεις πολύ άνετα τη δουλειά σου και μ αυτό

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.750568&u=EQUIP-128523-USB-2.0-CABLE-A-MALE-MICRO-B-1,8M

 

Έχω πάρει ίδιο για το 5230 μου και δουλεύει μια χαρά

Για όποιον ενδιαφέρεται, ύστερα από περίπου 2 μήνες out of stock είναι και πάλι διαθέσιμο προς αγορά.

 

EDIT

Εξαντλήθηκε πάλι!

Edited by gkr41
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε καθόλου τιμή από καπάκι για το 5800; Εννοώ από Nokia shop κλπ όχι e-bay
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

φιλος θελει να αγορασει φορτιστη αυτοκινητου για το νοκια 5230. ποιον προτεινετε?

η αγορα θα γινει απο πλαισιο ή eshop.gr

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλος θελει να αγορασει φορτιστη αυτοκινητου για το νοκια 5230. ποιον προτεινετε?

η αγορα θα γινει απο πλαισιο ή eshop.gr

ευχαριστω

 

Με 6 € αγαπητέ ότι πιο οικονομικό, τον έχω και γω στο αυτοκίνητο και είναι μια χαρά

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003132

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γνωρίζουμε ποιός φορτιστής αυτοκινήτου κάνει για το 5530; Μήπως ο Nokia DC-4 ; Το κινητό δέν μου κρατάει με τίποτα πάνω απο 1,5 μέρα...
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αφού στο πακέτο σου έχεις τον AC-8 (σωστα;), τότε θα σου κάνει μια χαρά ο DC-4
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τις προάλλες από ebay μια βάση κινητού για το αυτοκίνητο, μαζί με έναν φορτιστή. Όλα ΟΚ με την βάση, κρατάει σταθερά το 5800, αλλά έχω μια απορία. Όταν έχω το κινητό στην βάση (από τις κλασσικές με την βεντούζα στο τζάμι), το κινητό είναι την περισσότερη ώρα εκτεθειμένο στον ήλιο. Δεν υπάρχει κίνδυνος να πάθει ζημιά το κινητό; Το λυπάμαι το καημένο! Βλέπω να βάζω κανένα κάλυμμα πάνω από την βάση να κάνει σκιά στο κινητό :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες.Έχω το νοκια 5800ΧΜ και του έχω κάνει αναβάθμηση σε 50.0.005 firmware.Σκέφτομαι να αγοράσω από ebay μια MicroSD 32GB.Υπάρχει περίπτωση να μήν την αναγνωρίζει?Σε ορισμένα site σχετικά με το νοκια 5800ΧΜ λένε ότι παίρνει πάνω απο 16GB εξωτερική μνήμη.Γνωρίζει κάποιος?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο θήκη για το Χ6 γνωρίζει κανείς κάποια καλή;Της Nokia είναι ικανοποιητική;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από το ebay το πίσω κάλυμα με το πενάκι. Οφείλω να ομολογήσω οτι είμαι αρκετά ικανοποιημένος τόσο από το καθ'αυτό κάλυμα γιατί εφαρμόζει τέλεια όσο και από το πενάκι γιατί δεν φαίνεται να γρατσουνάει την οθόνη. Τώρα το κατά πόσο είναι γνήσιο ή όχι ποσός με ενδιαφέρει μιας και είμαι μέχρι στιγμής απόλυτα ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...