Jump to content

Καλύτερο κινητό για GPS


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω όμως να την χρησιμοποιούν τα υπάρχουν προγράμματα πλοήγησης ;) Δεν είμαι σίγουρος αλλά από πείρα λεω.

 

Σφεράτε δεν έχει σχέση ότι είναι πιο νέο μοντέλο. Δηλαδή δεν έχει σχέση παλιό νέο. Και το Kaiser είναι πιο παλιο από το HTC Touch HD αλλά έχει καλύτερο GPS. Ας μην ξεχνάμε ότι το Omnia και το Omnia HD έχουν διαφορετικό chip σε διαφορετική θέση (αυτό δεν παίζει πολύ ρόλο αλλά σε κάποιες περιπτώσεις [βλ. Nokia N95] αυτό συμβαίνει)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη που μετέτρεψα το thread από το "καλύτερο κινητό για GPS" σε "κινητό κάνει αξιοπρεπώς καλά τη δουλειά του στο GPS". :oops:
Link to comment
Share on other sites

Σωστός andreas_ku990. Αυτή τι στιγμή και εγώ δέν γνωρίζω κάποιο software που να χρησιμοποιεί την πυξίδα αλλά στα επόμενα updates όλων των software GPS θα την χρησιμοποιούν και έιναι πολύ χρήσιμη.
Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχετε δει;

 

Asus P565

General 2G Network GSM 900 / 1800 / 1900

3G Network HSDPA 2100

Announced 2008, November

Size Dimensions 102 x 60.5 x 16 mm

Weight 120 g

Display Type TFT resistive touchscreen, 65K colors

Size 480 x 640 pixels, 2.8 inches

Internal 128 MB RAM, 256 MB ROM

Card slot microSD (TransFlash)

Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps

HSCSD EDGE Class 10, 236.8 kbps 3G HSDPA, 3.6 Mbps

WLAN Wi-Fi 802.11b/g

Bluetooth v2.0 with A2DP

Camera 3.15 MP, 2048x1536 pixels, autofocus

Video Yes, QVGA@24fps

Secondary VGA videocall camera

Features OS Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional

CPU Marvell TavorP 800 MHz processor

Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push email

Browser HTTP / WAP 2.0

GPS, SiRF Star III chipset

Java MIDP 2.0

- MP3/AAC/AAC+/WMA/OGG/AMR player

- WMV/MP4 player

- Organizer

- World Clock

- Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF viewer)

- Business card scanner, Standard battery, Li-Ion 1300 mAh

σε πολυ καλη τιμη http://www.e-shop.gr/crazysundays.phtml 310 euro

http://www.youtube.com/watch?v=3JMGC...eature=related και εχει τα παντα στην συσκευασια θηκη βεντουζα για το αυτοκινητο φορτιστη αυτοκινητου κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει SirfStar III και τέλειο επεξεργαστή ωστόσο μπορεί να μην είναι και το καλύτερο ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει ΠΟΛΥ καλό επεξεργαστή και απο τα καλύτερα chipset GPS... τουλάχιστον απο δική μου εμπειρία.
Link to comment
Share on other sites

Για κινητά χωρίς extra chipset GPS μου είχε αρέσει το HTC Diamond (με τον σούπα επεξεργαστή qualcomm 528Mhz... μέχρι και τα ψηφιακά ρολόγια θα τον έχουν πάνω τους σε λίγο καιρό) Κλειδώνει σήμα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα... κάποιες στιγμές πρίν το καταλάβεις.
Link to comment
Share on other sites

To HTC Diamond είναι από τα χειρότερα και όχι από τα καλύτερα. Το δοκίμασα και μόνος μου όπως και άλλοι αλλά ότι είναι καλό δνε ισχύει
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο την μικρή οθόνη που είχες πρόβλημα; Συνολικά έχω δοκιμάσει 2 συσκευές (μία απο ACE Hellas και μία απο expansys) με διαφορετική ROM και δεν είχα πρόβλημα πουθενά... κλείδωνε σήμα σε μερικά δευτερόλεπτα (κάτω από 10), δέν το έχανε, κλείδωνε σήμα ακόμα και σε σημεία που δεν το περίμενα και ποτέ δεν έκανε τα τρελά να μου δείχνει ότι βρίσκομαι όπου νανε (αυτό πιστεύω είναι πρόβλημα του software αλλά και το πόσο καλό σήμα πιάνει η συσκευή).
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τραβούσε λίγα data το a-gps;

Με S-III πάντως, δε θα χρειαζόταν ποτέ σύνδεση...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε γνωρίζω GPS που να λοκάρει σε δευτερόλεπτα "cold start" (εκκίνηση μετα από πολλές ώρες, εκκίνηση σε άλλη τοποθεσία).

Αν τραβάει data από τη σύνδεση το a-gps (assisted gps) και βρίσκει τη θέση σου σε δευτερόλεπτα, τότε εξηγείται.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δεί να το κάνουν αρκετά κινητά αυτό και χωρίς σύνδεση στο internet. Ειδικά αυτά με SIRF STAR III.... δεν είναι όλα τα κινητά ΝΟΚΙΑ να κάνουν 5 λεπτά να κλειδώσουν σήμα (π.χ ΝΟΚΙΑ 6110....το έχω και κάνει κάπου εκεί στα 5 λεπτά).
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα κι ΕΧΩ κινητό με Sirfstar-III και PNA με ίδιο module, επέτρεψέ μου να έχω μια-δυο αμφιβολίες. Αν το ανοίξεις στον ίδιο χώρο που το είχες κλείσει, όλα καλά.

Αν το ανοίξεις μετά από μέρες και σε διαφορετική τοποθεσία, περιμένεις έως και 2 λεπτά.

 

Ναι, το 5800 και το Ν82 που πέρασαν λίγο-πολύ από τα χέρια μου, αργούσαν να λοκάρουν δορυφόρους, αλλά το GPS τους δεν ήταν βασικός λόγος αγοράς, το θεωρούσα σαν επιπρόσθετο σε ένα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΚΕΤΟ.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το ότι περιμένεις περισσότερο όταν αλλάζεις μέρος είναι το μόνο σίγουρο. Αλλά και πάλι με αρκετά HTC κινητά πάλι δεν περίμενα πάνω απο 30sec.
Link to comment
Share on other sites

Το Touch HD διαθετει τεραστια οθονη με τελεια αναλυση ειναι η πλοηγηση στο GPS ειναι απιστευτη...Omnia δν εχω δοκιμασει ομως απο αλλους ξερω πως δν παει πισω και αυτο!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ποια συσκευή με OS Windows Mobile έχει τον καλύτερο δέκτη GPS; (Καλύτερο από άποψη ακρίβειας του στίγματος αλλά και ευαισθησίας του δέκτη).

 

Υπάρχει κάποιο που χρησιμοποιεί SiRFstar IV;

Για να είσαι ελεύθερος, πρέπει να μάθεις να είσαι φτωχός.

Βίκτωρ Ουγκώ

 

youtube.com/profile?user=pushergr

Link to comment
Share on other sites

γεια! πηρα πριν λιγο καιρο το samsung s8000 jet και μετα απο μια τρελη αναζητηση καταφερα να το φερω στα μετρα μου! ακομα παλευω να βρω gps software .λιγη βοηθεια?!? το δικτυο ειναι γεματο απο φωτογραφιες με gps sto kinhto!!! καμια ιδεα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πίσω μιλάμε για το καλύτερο και όχι το καλό. Μια χαρά πλοήγηση θα κάνεις αλλά δεν είναι και το καλύτερο για GPS ;) Κατάλαβες;
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Οκ! απλα ρώτησα γιατι δεν είδα κανεναν να το σχολιάζει (ενω σε ενα άλλο site που είναι επικεντρομένο σε συστήματα πλοήγησης το εκθειάζουν...)
Link to comment
Share on other sites

Htc touch hd απο εμένα... Μεγάλη οθόνη, δυνατό στίγμα!

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...