Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Nokia Maps (ex. Ovi Maps)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 3.04(278) δεν ειναι οι χαρτες αλλα η εκδοση της εφαρμογης χαρτες.Μπες στο

 

http://www.nokia.gr/support/software/maps/download

 

 

κατεβασε το nokia map loader, κανε το εγκατασταση στον υπολογιστη σου (κανε το και ενημερωση αν σου ζητησει) συνδεσε το κινητο σου σε λειτουργια pc suite και βαλε τους χαρτες ελλαδα απο την ευρωπη και απο τις φωνες τα ελληνικα γυναικα.

 

Κατέβασα το map loader και δουλεύει μια χαρά . Μόνο που δεν μου έδινε τη δυνα τότητα να κατεβάσω φωνές,αλλά το έκανα μέσα από το τηλέφωνο και όλα είναι ο.κ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το έκανα το θαυμα μου ο γελιος παλι... έσβησα απο το κινητο τον φακελο cities και το αρχειο gf ...Με αποτέλεσμα να μην μου αναγνωριζει το κινητο το Nokia map Loader

.Τρεχω ξανα τους χαρτες μεσα απο το κινητο σύμφωνα με το help που ανέτρεξα και επαναφέρεται το αρχείο cities αλλα όχι το gf..Το αποτέλεσμα;;;;; Το ovi suite μου λεει οτι δεν εχω χαρτες μεσα στο κινητο και το Map Loader δε βρήσκει κάν το κινητο...Τι να κάνω οεο;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ, πώς μπορώ να δω ποιοι χάρτες έιναι περασμένοι μέσα στο τηλέφωνο;Έχω περάσει χαρτη εξωτερικού και θέλω να δω αν όντως πέρασε μέσα
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ, πώς μπορώ να δω ποιοι χάρτες έιναι περασμένοι μέσα στο τηλέφωνο;Έχω περάσει χαρτη εξωτερικού και θέλω να δω αν όντως πέρασε μέσα

 

Πηγαινε στον χαρτη της χωρας που περασες και κοιτα αν ειναι αναλυτικα οι δρομοι σε μια πολη.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στον χαρτη της χωρας που περασες και κοιτα αν ειναι αναλυτικα οι δρομοι σε μια πολη.

 

Το θέμα είναι πως δεν ξέρω πώς να πάω στους χάρτες.Δεν ξέρω σε πιο φάκελο αποθηκεύονται.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το πρόγραμμα.

Και κάνε ζοομ στη χώρα που πέρασες.Αν αρχίσει και βγάζει περιοχές και οδούς είσαι οκ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια δορυφορικη εικονα πως κατεβαζεις στα nokia maps....?:worry:

βαζω στο 5800 που εχω αλλα δεν μου την εμφανιζει με τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το πρόγραμμα.

Και κάνε ζοομ στη χώρα που πέρασες.Αν αρχίσει και βγάζει περιοχές και οδούς είσαι οκ.

 

Έχεις δίκιο.Δουλεύει , ρολόι.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι beta ακόμα αλλά σε πολύ καλό επίπεδο. Γι'αυτό και δίνεται η δυνατότητα να το κατεβάσει ο χρήστης στο κινητό του από τα beta labs.
Link to comment
Share on other sites

παιδια δορυφορικη εικονα πως κατεβαζεις στα nokia maps....?:worry:

βαζω στο 5800 που εχω αλλα δεν μου την εμφανιζει με τιποτα....

 

δεν ξερω αν υπαρχουν ετοιμοι χαρτες οπως στο ndrive αλλα στο ovi maps πρεπει εισαι συνδεδεμενος !:)

Link to comment
Share on other sites

http://dailymobile.se/2010/10/22/symbian-ovi-maps-updated-to-v3-06/

 

Αυτη ειναι η επισημη εκδοση η ειναι beta???

 

Μπορει να θεωρηθει και ως beta 2, καθως η προηγουμενη ειχε εκδοση 3.06 (78) και η καινουρια ειναι 3.06 (121). Την εγκαθιστω τωρα να δω αν εχει διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια περιμενουμε εντυπωσεις για να πραξουμε και εμεις αναλογα.Να κανω μια ερωτηση το Live Traffic view να φανταστω στην ελλαδα δεν λειτουργει ετσι?? Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βγηκε σημερα νεα beta (134) της 3.06 του ovi maps. Changelog αγνωστο προς το παρον.

 

Edit: Την εγκατεστησα πριν λιγο. Πρωτη εντυπωση οτι ειναι σαφως ταχυτερη απο την προηγουμενη beta και πιο γρηγορο και ακριβες κλειδωμα θεσης απο το σπιτι μου μεσα που δοκιμασα. Φανταζομαι το ιδιο θα ισχυει και κατα την οδηγηση.

Edited by coreyhalkis
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε σημερα νεα beta (134) της 3.06 του ovi maps. Changelog αγνωστο προς το παρον.

 

Edit: Την εγκατεστησα πριν λιγο. Πρωτη εντυπωση οτι ειναι σαφως ταχυτερη απο την προηγουμενη beta και πιο γρηγορο και ακριβες κλειδωμα θεσης απο το σπιτι μου μεσα που δοκιμασα. Φανταζομαι το ιδιο θα ισχυει και κατα την οδηγηση.

καλησπερα πηγα να το κατεβασω αλλα μου βγαζει κατεστραμενο αρχειο,και τα αγγλικα δεν ειναι τοσο καλα για κατι που ελεγε ,καταβαστε λιγα data και μετα βγητε ....δεν καταλαβαινω τι λεει.ισως με λιγη βοηθεια τα καταφερω

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν το traffic flow θα λειτουργει στην Ελλαδα??

 

Διάβασα ότι μόνο η Αθήνα είναι μέσα στις πόλεις που θα υποστηρίζει.

Το πόσο καλά και το πόσο θα μας χρεώνει (σε DATA) δεν το γνωρίζω

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

όσοι το εγκαταστήσατε,ενώ έχετε απενεργοποιήσει το a-gps για να μη σας χρεώνει το δίκτυό σας, θα πρέπει να απενεργοποιήσετε πλέον και το wi-fi/δίκτυο γιατί όταν θα είστε μακριά απ το σπίτι πάλι θα τραβάει πληροφορίες απ το δίκτυο κ θα χρεώνεστε τα γνωστα κβ
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

όσοι το εγκαταστήσατε,ενώ έχετε απενεργοποιήσει το a-gps για να μη σας χρεώνει το δίκτυό σας, θα πρέπει να απενεργοποιήσετε πλέον και το wi-fi/δίκτυο γιατί όταν θα είστε μακριά απ το σπίτι πάλι θα τραβάει πληροφορίες απ το δίκτυο κ θα χρεώνεστε τα γνωστα κβ

και πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

τοποθεσία/εντοπισμός θέσης/μέθοδοι εντοπισμού θέσης
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

όσοι το εγκαταστήσατε,ενώ έχετε απενεργοποιήσει το a-gps για να μη σας χρεώνει το δίκτυό σας, θα πρέπει να απενεργοποιήσετε πλέον και το wi-fi/δίκτυο γιατί όταν θα είστε μακριά απ το σπίτι πάλι θα τραβάει πληροφορίες απ το δίκτυο κ θα χρεώνεστε τα γνωστα κβ

 

αυτο απο που το γνωριζεις και για ποιο λογο εχει σχεση το ενα με το αλλο?

το ενα ειναι μεσω δικτυου και το αλλο βλεπει τις mac κοντινων wifi συσκευων και αν υπαρχουν στην database τοτε βοηθαει στο να βρει πιο γρηγορα...

 

αν γνωριζεις κατι αλλο και γραμμενο επισημα παρακαλω δωσε λινκ ή απλα εξηγησε το για να γνωριζουμε :)

Link to comment
Share on other sites

το είδα στο μητρώο μου. Όταν έχασε το δικό μου δίκτυο, πέρασε κατευθείαν σε vodafone web χωρίς καν να με ρωτήσει.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

το είδα στο μητρώο μου. Όταν έχασε το δικό μου δίκτυο, πέρασε κατευθείαν σε vodafone web χωρίς καν να με ρωτήσει.

καλημερα,ας πουμε οτι καοιος εχει και προγραμμα ιντερνετ και δεν εχει προβλημα,το θεμα ειναι στο εξωτερικο,οπου δεν ισχειουν τα προγραμματα,και ειναι πανακριβα.

Link to comment
Share on other sites

το είδα στο μητρώο μου. Όταν έχασε το δικό μου δίκτυο, πέρασε κατευθείαν σε vodafone web χωρίς καν να με ρωτήσει.

 

βασικα με μπερδεψες λιγο ετσι οπως το εθεσες....:wacko:

ποιο δικτυο εχασε ακριβως και πως ακριβως καταλαβες απο το μητρωο οτι αφου εχασε το δικτυο (??) απο χωρις χρεωση περασες σε χρεωση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...