Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω, όσους τόλμησαν να φτιάξουν μόνοι τους το ακουστικό που δεν ακούγεται καλά, είναι πολύ παράτολμο;;;

 

Μην πάω να το φτιάξω και το χαλάσω.

 

Tην ιδια ακριβως απορια εχω και δεν τολμησα να ρωτησω!:lol: Δεν νομιζω, με βαση τις φωτο παντως να το χαλασω.Πιανουν τα χερια μου, ειμαι και τεχνικος, οχι κινητων , αλλα τεχνικος. Το θεμα δεν ειανι ομως αυτο. Το θεμα ειναι μην μου κανουν καμια τρομερη μανουρα σε περιπτωση που χτυπα ξυλο παθει τπτ αλλο που ΔΕΝ μπορουμε να το φτιαξουμε εμεις και μου πουν εχασες την εγγυηση;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εξαρτάται πόση εμπειρία έχεις ώστε να προχωράς σιγά και με σιγουριά.

 

Γενικά το πιο σημαντικό ίσως είναι η οθόνη, να προσέξεις μην την γρατζουνίσεις. Σκόνη και αποτυπώματα φεύγουν με σελοτέιπ ;)

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Tην ιδια ακριβως απορια εχω και δεν τολμησα να ρωτησω!:lol: Δεν νομιζω, με βαση τις φωτο παντως να το χαλασω.Πιανουν τα χερια μου, ειμαι και τεχνικος, οχι κινητων , αλλα τεχνικος. Το θεμα δεν ειανι ομως αυτο. Το θεμα ειναι μην μου κανουν καμια τρομερη μανουρα σε περιπτωση που χτυπα ξυλο παθει τπτ αλλο που ΔΕΝ μπορουμε να το φτιαξουμε εμεις και μου πουν εχασες την εγγυηση;)

Παιδιά εγώ το τόλμησα χωρίς να είμαι τεχνικος και τα καταφέρα!

Παντως θέλει προσοχή ,ψυχραιμία και ησυχία.

Ακολουθήστε ακριβώς ότι κάνει στο video!http://www.youtube.com/watch?v=2veHZcKCEPE

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι κανει η εφαρμογη συνομιλια??

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι κανει η εφαρμογη συνομιλια??

Φιλε Diplomat οπλισου με υπομονη και ισως σου απαντησουν.

 

Κλασσικο φαινομενο οταν ρωτας κατι περα απο τα καθιερωμενα ειναι να μην σου απαντανε.

Αν ρωτουσες ''ποιοι εχουν τη σχιζμη ?'' θα σου εδιναν 100 απαντησεις.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι κανει η εφαρμογη συνομιλια??

 

Εφαρμογές>Συνομιλία>Επιλογές>Βοήθεια

Λέει ότι χρειάζεται να ξέρεις

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να αναφέρω οτι μου περισεύει και ένα κουπόνι με τον κωδικό για κατέβασμα μουσικών κομματιών (κράτησα το παλιό που έστειλα για αντικατάσταση και είχε και ένα το νέο κινητό :) ). Εαν ξέρει και θέλει κάποιος να το χρησιμοποιήσει, ας μου πει να του στείλω των κωδικό

 

Τί κωδικοί είναι αυτοί ?? Από που κατεβάζεις τραγούδια ?? Δεν μπόρεσα να βρω εγώ κωδικούς στο πακέτο!!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην βιντεοσκόπηση και πριν πατήσεις έγγραφη επέλεξε ένα εικονίδιο με μια λάμπα. Έτσι τα led θα είναι αναμμένα στην λήψη.

 

Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει το φλας ως φακός, χωρίς να ανοίξει η φωτογραφική μηχανή?

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

όχι, τουλαχιστον τωρα. Στο μελλον ισως υπαρξει κατι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά το format δεν κράτησε πολύ το φτιάξιμο με το κουμπί της κάμερας και την μαύρη οθόνη όταν ανοίγεις το κινητό .Ξανα επνήλθαν και αυτή την φορά δεν έχω προγράμματα .Άρα δεν φταίνε τα προγράμματα.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα μόλις χθες.

Φορητότητα αριθμού από voda σε cote

O Γερμανός είχε χθες προσφορα -249Ε σε όλες τις συσκευές οπότε θα μου βγει 100Ε

Δεν είχε διαθεσιμότητα, όμως μου είπε ότι έως ότου εγκριθεί η αίτηση φορητότητας θα έχει έρθει.

Άντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά, συνέβει κάτι πολύ παράξενο!

Βασικά δεν ήθελα να το αγοράσω ακόμα, για αυτό και έχασα τις άλλες προσφορές (-300Ε απο voda, 50% από Γερμανό)

Αλλά προχθες πέρασα τυχαία από τον Γερμανό του Carrefour (Πυλαία Θεσσαλονίκης) και μου είπαν ότι ενώ έληξε η προσφορά 50%, έως το Σάββατο έχουν μία προσφορά -249Ε σε όλες τις συσκευές!

Το παράξενο είναι ότι χθες πέρασα από το cosmos και τελικά αποφάσισα να εκμεταλλευτώ την προσφορά από εκεί. Αλλά ο Γερμανός στο cosmos δεν ήξερε τιποτα για την προσφορα! Πήραν τηλ. στο άλλο κατάστημα και τελικά μου είπαν ότι πρέπει να πάω από εκεί!

Αυτό και έκανα!

Πως εξηγείται αυτό άραγε!

Link to comment
Share on other sites

1. Και στα Χανια οι δρομοι φαινονται. Δεν ξερω αν υπαρχει καποιο προβλημα και εμενα σε καποια φαση δεν μου εδειχνε τους δρομου και εβαλα το ΝΟΚΙΑ MAPS και απο κει κατεβασα τους χαρτες για την Ελλαδα και τωρα ειναι οκ.

2.Δεν υπαρχει χρεωση εκτος αν εχεις ενεργοποιημενο το AGPS που κατεβασει μερικα δεδομενα. Εγω το εχω απενεργοποιημενο και ολα δουλευουν μια χαρα.

3.Τι εννοεις σπασιμο? Αν αναφερεσαι στην φωνητικη καθοδηγηση δεν γνωρισω να υπαρχει κατι.

4.Το προγραμμα της garmin συζητειται σε αλλο topic, εγω που το εχω βαλει δουλευει τελεια.

5.Backup με το Nokia PC suite ή το OVI Suite

 

Σε ποιό topic ειναι αυτο της garmin; γιατι ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα!

περασα το garmin xt 5 και κολλάει στην επιλογή γλώσσας ξέρει κανεις πως να το λύσω;:(

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,χτες μετά απο μια επανεκκίνηση του τηλεφώνου,όταν μπαίνω στο μενού,πάνω δεξιά μου εμφανίζει ένα μικρο γκρι πλαίσιο που μου δείχνει κάτι αριθμούς (0,20 , 8,65 και συνεχώς αλλάζουν)...Τι μπορεί να είναι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το τόλμησα χωρίς να είμαι τεχνικος και τα καταφέρα!

Παντως θέλει προσοχή ,ψυχραιμία και ησυχία.

Ακολουθήστε ακριβώς ότι κάνει στο video!http://www.youtube.com/watch?v=2veHZcKCEPE

 

 

Ε, αφου το τολμησες εσυ, ειπα να το τολμησω και εγω:lol: Ευκολο ηταν, πολυ προσοχη χρειαζεται :!: Το συμπερασμα ειναι οτι οντως οι ακιδες του ακουστικου ηταν κατεβασμενες και με ενα απλο "σηκωμα" το προβλημα διορθωθηκε. Απορω για αυτην την δουλεια πως θελαν 1-2 εργασιμες σε Νοκια Shop :blink:

 

ΥΓ: Μετα απο 9 μερες που το εχω και οταν το ανοιξα να φτιαξω το ακουστικο. διεκρινα στην οθονη κοκους σκονης ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δηλαδή κάνουμε αυτό με το άνοιγμα του κινητού,τί κερδίζουμε?
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τα παιδιά το ανοίγουν για να φτιάξουν το ακουστικό που δυσλειτουργεί.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά το format δεν κράτησε πολύ το φτιάξιμο με το κουμπί της κάμερας και την μαύρη οθόνη όταν ανοίγεις το κινητό .Ξανα επνήλθαν και αυτή την φορά δεν έχω προγράμματα .Άρα δεν φταίνε τα προγράμματα.

για βγάλε μία τη κάρτα μνήμης και άνοιξε το και πες μου αν παρατηρείς τα ίδια προβλήματα, γιατί εγώ 4 φορμάτ έκανα για να καταλάβω ότι μάλλον κάτι παίζει με τη κάρτα μνήμης.

Δηλαδή έκανες φορμάτ στο κινητό και χωρίς να περάσεις τίποτα στο έκανε;; στη κάρτα μνήμης έκανες φορμάτ;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

παιδια το τηλ ειναι τελειοοοο..σχεδον κανενα προβλημα μεχρι στιγμης..το μονο προβλημα ειναι οτι ανοιγω το wifi κ την μια μου δειχνει μια ασπρη σελιδα με ενα βελακι κ την αλλη μπαινει κανονικα πχ μπαινω facebook αλλα οταν παταω κωδικους να συνδεθω μου λεει οτι ειναι λαθος γιατι????
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Μπορειτε να επιβεβαιωσετε αν πατησετε για να ανοιξει, στο φακελο "εικονες και βιντεο", η πρωτη φωτο με την κυματομορφη την μεγαλη (wavelength) ,οταν ανοιγει ,μετα απο 1 δευτερο ,κλεινει μονη της; :worry: .

-- Εμενα το κανει μονο σε αυτη την φωτο και μονο απο το "εικονες και βιντεο". Το αρχειο της εικονας αυτης ειναι στην μνημη του κινητου και οχι στην καρτα. Αν ομως ανοιχτει απο τον file manager της συσκευης εμφανιζεται σταθερα. :confused:

-- Καποια στιγμη ,2 φορες ,εχασα καποιο εικονιδιο εφαρμογης που ειχα εγκατεστημενη στην καρτα, ομως με επανεκκινηση επανηλθε και απο τοτε δεν το ξαναπαρουσιασε.

-- -- Εκανα φορματ στην καρτα σημερα για των φοβο των ιουδαιων ,αλλα για το θεμα της φωτο δεν χρειαζοταν, μιας και ηταν στην μνημη του κινητου.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Ε, αφου το τολμησες εσυ, ειπα να το τολμησω και εγω:lol: Ευκολο ηταν, πολυ προσοχη χρειαζεται :!: Το συμπερασμα ειναι οτι οντως οι ακιδες του ακουστικου ηταν κατεβασμενες και με ενα απλο "σηκωμα" το προβλημα διορθωθηκε. Απορω για αυτην την δουλεια πως θελαν 1-2 εργασιμες σε Νοκια Shop :blink:

 

ΥΓ: Μετα απο 9 μερες που το εχω και οταν το ανοιξα να φτιαξω το ακουστικο. διεκρινα στην οθονη κοκους σκονης ;)

 

Να φανταστεις ότι εμένα μου το γύρισαν πίσω απο το service χωρίς να βρούν κανένα πρόβλημα.

Μας δουλεύουν ψιλό γαζί. Τι να πείς.

Link to comment
Share on other sites

facebook αλλα οταν παταω κωδικους να συνδεθω μου λεει οτι ειναι λαθος γιατι????

 

Γύρισε την γλώσσα γραφής στα αγγλικά και κανε εισαγωγή από το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

-- Καποια στιγμη ,2 φορες ,εχασα καποιο εικονιδιο εφαρμογης που ειχα εγκατεστημενη στην καρτα, ομως με επανεκκινηση επανηλθε και απο τοτε δεν το ξαναπαρουσιασε.

 

Μήπως είχες βάλει το καλώδιο USB σε κατάσταση "Μαζικής Μεταφοράς". Όταν το ενεργοποιώ αυτό, χάνω κι εγώ τις εφαρμογές μου που είναι εγκατεστημένες στην κάρτα? Με απενεργοποίησή του εμφανίζονται πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...