Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας με βοηθησει καποιος παρακαλω..

Στις επαφες μου, που τις εχω αποθηκευμενες στη μνημη του τηλεφωνου, ολες εμφανιζονται διπλες. Στις πληροφοριες μνημης, βλεπει την μνημη του τηλεφωνου 2 φορες. Δεν εχω επιλεξει να εμφανιζονται και οι επαφες που ειναι στην σιμ, οποτε δεν ειναι αυτο..

Δοκιμασα να σβησω μια απο τις διπλες επαφες και σβηστηκαν και οι 2..

Δεν βγαζω ακρη! Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι φίλε το είδα σε διαφήμηση ή του Γερμανού ή του Multirama δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα και κόστος 99 ευρω.

 

Γιατι εχει βγει για Nokia S60 (5th Edition);
Ναι φίλε το είδα σε διαφημιση ή του Γερμανού ή του Multirama δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα και κόστος 99 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

To destinator υπάρχει μόνο για κινητά με Symbian S60 3rd edition. Για το 5800 υπάρχει μόνο το nokia maps και το Garmin.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πείρα το κινητό από το nokia shop που το είχα πάει να μου το φτιάξουν...μου το επέστρεψαν όπως το πήγα λέγοντας μου οτι το κουτάκι που μου έβγαζε πάνω γωνιά δειχνη οτι λαμβάνω δεδομένα απο το δίκτυο....
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το πηρα και εγω χθες απο πλαισιο στο κεντρο της Θεσσαλονικης.Ολα καλα μεχρι στιγμης εκτος απο την σχισμη που ομως ισα ισα φαινεται,εκανα και μια παραγγελια 16αρα sandisk απο eshop να υπαρχει μια καβαντζα σε χωρο.Το κακο της υποθεσης;Πλαισιο και Product code μη Ελληνικο ειναι κατι που δεν το περιμενα:0559066: Euro2 RED, Model:5800-d1.Βεβαια το ειδα πριν βγω απο το καταστημα,20 λεπτα μες το νερο με εφαγε στην μαπα η κοπελα.Με επιασε ομως η τρελα της στιγμης οποτε.....:fool:Βεβαια μικρο σχετικα το κακο,αλλα ειμαι μεταξυ του να παω σε nokia club για αναβαθμιση η να παω πλαισιο για μανουρα και επιστροφη χρηματων.Εναν προβληματισμο ομως τον εχω,σε τι κοσμο ζουμε τελικα;Ειχαμε ενα πλαισιο για <<σιγουρες>> αγορες το χασαμε και αυτο;:confused:

 

δλδ το πλαισιο κανει εισαγωγη μονο του?μιλησες μαζι τους?τι σου ειπαν?βεβαια ο κωδικος αυτος ειναι για την ευρωπη, συμφωνα με καποιο πινακα που εχω δει εδω.και γιατι χρειαζεται αναβαθμιση?νομιζω εχει την τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγήκε doa και σήμερα θα παραλάβω το καινούργιο.

Θα του περάσω και την 20 κατευθείαν.

Μια ερώτηση. πρέπει να έχω sim μέσα για να την κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πείρα το κινητό από το nokia shop που το είχα πάει να μου το φτιάξουν...μου το επέστρεψαν όπως το πήγα λέγοντας μου οτι το κουτάκι που μου έβγαζε πάνω γωνιά δειχνη οτι λαμβάνω δεδομένα απο το δίκτυο....

ε;; και ολα τα άλλα δε λαμβάνουν δεδομένα δηλαδή ή δε το δείχνουν απλά;; θα μας τρελλάνουν έπρεπε να απαιτήσεις ν΄ανοίξουν συσκευή κι αν κάνει το ίδιο οκ αλλιώς να στο φτιάξουν ακου λαμβάνει δεδομένα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την v20 την είχα περάσει μέσω FOTA, τώρα θα του κάνω ένα hard reset και θα ξαναπεράσω την 20 απο το pc suite.

 

 

Edit: Το έφτιαξα τελικά.... ελπίζω να είναι οριστικό και να μην θέλει κάθε τόσο hard reset

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα επειδή πιο πάνω διάβασα για προβλήματα με τις SD που είχε μέσα(εκτώς και αν είδα αλλιώς-αλλά πιος ξαναδιαβάζει 2000+ μηνύματα) είπα μήπως φτέει. Επίσης δορυφόρους βρήσκει (συνήθως 4) και με αρκετό σήμα, αλλά όχι στην εφαρμογή χάρτες. Και δεν μπορεί να κλειδώσει. Επίσης οι μόνες περιπτόσεις που κλείδωσε ήταν όταν είχε χάλια καιρό.

 

Εν τω μεταξύ πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν έχει πρόβλημα με κάρτα της Vodafone ε; Ίσως επειδή η δικιά μου είναι 7 χρονών :P

 

Και μενα μονο με κακο εχει πιασει αλλα να πω την αληθεια δεν το δοκιμασα κ πολλες φορες,απλα ετυχε...

 

ΟΥΤΕ εγω εχω προβλημα με την καρτα Βονταφον,και μενα ειναι καπου 5-6 χρονων (δεν θυμαμαι σιγουρα αλλα καπου τοσο) και δουλευουν ολα κανονικα,αν και εμενα μου πεταει το μηνυμα "How are you"

Link to comment
Share on other sites

hitech το δοκίμασα και εγώ, και συμβαίνει ακριβώς το ίδιο.

Πρόκειται για bug σίγουρα. Δεν έχει νόημα να μην διαγράφει όλα τα περιεχόμενα από τη cache.

Δεν μπόρεσα να περιμένω και το δοκίμασα hitech, εντάξει χρεώθηκα λίγο αλλά δεν πειράζει , και κατάλαβα τι εννοείς. Έχεις δίκιο, θα πρέπει να είναι κάποια έλλειψη στην αναζήτηση. Αν χρησιμοποιείς συνέχεια την αναζήτηση κάποια στιγμή θα σκάσει η μνήμη του τηλεφώνου.

- Οποτε μιλαμε για σοβαρο θεμα. Αν χρησιμοποιειτε την συσκευη για browsing ,οπως εγω και ειναι πολλες οι φορες που αναζητω κατι μεσω google ,η μνημη του τηλεφωνου θα γεμισει μεχρι που θα κολλησει λογω ελλειψης μνημης.

-- Και δεν μιλω για τους σχετικους που θα σβηνουν καθε τοσο την cashe με εξτρα διαχειριστη αρχειων ,αλλα για τους πολλους ανυποψιαστους.

-- Με καποιο τροπο πρεπει να ενημερωθει η Νοκια να το διορθωσει ,ή να βρεθει τροπος να μεταφερεται η cashe στην καρτα μνημης ....( οπως στα PPC με cabακι).

-- Το οξυμωρο ειναι που αν χρησιμοποιησεις τον browser μπορεις να αδειασεις την cashe,αν ομως ανοιξεις τον browser μεσω της αναζητησης ,η cashe ....... δεν αδειαζει :ninja: , και αυτο μπορει να συμβαινει απο το Ε61 :X και ενδεχομενως απο τοτε που μπηκε η αναζητηση.

-- Γι'αυτο εβλεπα να μειωνεται η μνημη απο εκεινη την εποχη και δεν μπορουσα να αντιληφθω τη γινεται και για να την αδειαζω .... κατεφευγα σε φορματ :cry:

- Στο Ε71 αδειαζα την cashe με την χρηση του x-plore ,αφου αγανακτισμενος εψαχνα μεσα στους φακελους του τηλ. να βρω που παει η μνημη και παροτι εσβηνα απο browser την προσωρινη μνημη στην cashe εβρισκα ενα κατεβατω σαβουρα και δεν μπορουσα να εξηγησω πως γινοταν αυτο.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω τους χάρτες με το map loader και κολαει συνεχεία στο Waiting for device...

ουτε εγω καταφερα να το δουλέψω με το 5800 και πηρα τους χάρτες από ένα link του nervous αν θυμαμαι καλά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω τους χάρτες με το map loader και κολαει συνεχεία στο Waiting for device...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2674719#post2674719

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κανείς να μου πει αν με την τελευταια αναβαθμιση βελτιωθηκε η ποιοτητα της φωτογραφικής?αν οχι.,τοτε γενικοτερα οι αναβαθμισεις μπορουν να επηρεασουν την φωτογραφική ή δεν έχει να κάνει καθόλου?
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορούν να επηρεάσουν τη ποιότητα των φωτογραφιών.

Σύμφωνα με post κατόχων, υπάρχει μια μικρή βελτίωση στις φωτογραφίες. Εγώ πάντως δεν διέκρινα κάποια για να πω την αλήθεια.

Ελπίζω σε επόμενη αναβάθμιση να υπάρχει και άλλη βελτίωση ακόμη μεγαλύτερη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κανείς να μου πει αν με την τελευταια αναβαθμιση βελτιωθηκε η ποιοτητα της φωτογραφικής?αν οχι.,τοτε γενικοτερα οι αναβαθμισεις μπορουν να επηρεασουν την φωτογραφική ή δεν έχει να κάνει καθόλου?

Γενικά δεν έχω κάτσει να ψάξω αν έχει βελτιωθεί η κάμερα, γιατί δεν με νοιάζει τόσο η κάμερα του, αλλά δεν είδα τεράστιες αλλαγές σε χαμηλό φωτισμό. Οι φωτογραφίες σε φωτεινό περιβάλλον είναι μια χαρά πάντως.

Αλλα γενικά μην περιμένεις ό,τι μια αναβάθμιση μπορεί να κάνει και θαύματα στην φωτογραφία, γιατί πολύ απλά δεν παίζει ρόλο μόνο το λειτουργικό.

Και η φωτογραφία του 5800 δεν έχει πρόβλημα γενικά, έχει πρόβλημα στην φωτογραφίες που είναι σε περιβάλλον με χαμηλό φωτισμό ή σκοτάδι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

πος θα γινει την πατησα εγω και αλαξε η γλωσσα σε αγγλικα

Εγώ στη θέση σου θα το πήγαινα πίσω και θα απαιτούσα αντικατάσταση με Ελληνικό με την απειλή ότι θα δημοσιοποιήσω το πρόβλημα. Αν σου πουν για Ευρωπαϊκή εγγύηση, πες τους ότι αυτή η εγγύηση δεν καλύπτει το λογισμικό. Είναι απαράδεκτοι (εκτός αν σου είπαν ότι είναι δικιά τους εισαγωγή)

 

 

Ναι φίλε το είδα σε διαφήμηση ή του Γερμανού ή του Multirama δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα και κόστος 99 ευρω.

Δεν υπάρχει destinator για το 5800. Στην mls δεν ξέρουν πότε θα βγει συμβατή έκδοση. Το ίδιο και ο Σκορδίλης για το garmin. Ρώτηση και στους δύο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες.

Χθες το πήρα και εγώ. έκανα την αναβάθμιση μέσω nokia PC Suite και όλα καλά εκτός από το ημερολόγιο.

Εκεί τα κάνει μαντάρα.

Καταρχήν έχω περάσει ένα κάρο επαφές και τις αντίστοιχες ημερομηνίες γενεθλίων του κάθε ενός. Παρατήρησα όμως ότι ΔΕΝ τις μεταφέρει στο ημερολόγιο με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ειδοποίηση όταν φτάνει αυτή η μέρα.. που σημαίνει ότι είναι μια αχρηστη πληροφορία στις επαφές γιατί δεν έχει νόημα κάθε μέρα να κοιτας τις επαφές σου για να δεις ποιος έχει γενέθλια και ποιός όχι.. Εκτός και αν δεν κάνω κάτι καλά εγώ.. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Επίσης όταν περάσω μια επέτειο στο ημερολόγιο και βάλω alarm στις 10.00 π,χ

και μετά δω το ημερολόγιο σε καθημερινή προβολή όπου φαίνονται οι ώρες και οι ημέρες τότε το εικονίδιο με την επέτειο το βάζει όπου γουστάρει ... καμια σχέση με την ώρα που το έχω βάλει (προσθέτει μια γραμμή συνήθως μεταξύ ώρας 8.00 και 9.00... άσχετι δηλαδη..) κανείς καμία ιδέα???

thanks

am
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση (αν συμβαίνει και σε άλλους): Μετά την αναβάθμιση, όταν καλείτε κάποιον προβάλεται στιγμιαία επάνω δεξιά ενα τηλεφωνάκι μέσα σε πλαίσιο; Είναι σωστό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ας με βοηθησει καποιος παρακαλω..

Στις επαφες μου, που τις εχω αποθηκευμενες στη μνημη του τηλεφωνου, ολες εμφανιζονται διπλες. Στις πληροφοριες μνημης, βλεπει την μνημη του τηλεφωνου 2 φορες. Δεν εχω επιλεξει να εμφανιζονται και οι επαφες που ειναι στην σιμ, οποτε δεν ειναι αυτο..

Δοκιμασα να σβησω μια απο τις διπλες επαφες και σβηστηκαν και οι 2..

Δεν βγαζω ακρη! Ευχαριστω :)

 

 

Καμια βοηθεια?? :(

Link to comment
Share on other sites

@sakis890 Πως πέρασες τις επαφές σου στο 5800? Τι είχες κάπου αποθηκευμένες?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια?? :(

 

Το ίδιο είχε συμβεί και στο δικό μου το 5800 μετά από συγχρονισμό.. Σβήσε όλες τις επαφές και ξαναπέρασε τες από την αρχή από την μνήμη του κινητού ή από το outlook..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες.

Χθες το πήρα και εγώ. έκανα την αναβάθμιση μέσω nokia PC Suite και όλα καλά εκτός από το ημερολόγιο.

Εκεί τα κάνει μαντάρα.

Καταρχήν έχω περάσει ένα κάρο επαφές και τις αντίστοιχες ημερομηνίες γενεθλίων του κάθε ενός. Παρατήρησα όμως ότι ΔΕΝ τις μεταφέρει στο ημερολόγιο με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ειδοποίηση όταν φτάνει αυτή η μέρα.. που σημαίνει ότι είναι μια αχρηστη πληροφορία στις επαφές γιατί δεν έχει νόημα κάθε μέρα να κοιτας τις επαφές σου για να δεις ποιος έχει γενέθλια και ποιός όχι.. Εκτός και αν δεν κάνω κάτι καλά εγώ.. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Επίσης όταν περάσω μια επέτειο στο ημερολόγιο και βάλω alarm στις 10.00 π,χ

και μετά δω το ημερολόγιο σε καθημερινή προβολή όπου φαίνονται οι ώρες και οι ημέρες τότε το εικονίδιο με την επέτειο το βάζει όπου γουστάρει ... καμια σχέση με την ώρα που το έχω βάλει (προσθέτει μια γραμμή συνήθως μεταξύ ώρας 8.00 και 9.00... άσχετι δηλαδη..) κανείς καμία ιδέα???

thanks

Παρότι οι επαφές έχουν το πεδίο γενέθλια, δεν υπάρχει δυνατότητα να σε ενημερώνει το κινητό με ηχητικό μήνυμα.

Όσο για το ημερολόγιο που αναφέρεις, δεν έχω παρατηρήσει το εν λόγω πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...