Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν κατάλαβα τι εννοείς hotmail

 

Εντιτ: δημιουργησα ακόμα ένα γραμματοκιβώτιο πιστεουντας ότι έχασα κάποιο βήμα πριν αλλά μου λέει (οταν πάω να στείλω κάτι) ότι δεν βρέθηκε διακομιστής!

τι πρέπει να κάνω;

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είσαι τυχερός γιατί μόλις προχθές έγινε δωρεάν η υπηρεσία στη χώρα μας.

Ακολούθησε τις παρακατω ρυθμίσεις ώστε να σετάρεις σωστά το γραμματοκιβώτιο.

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Εισερχόμενα e-mail:

 

  • Όνομα χρήστη: xxxx@hotmail.com
  • Κωδικός πρόσβασης: xxxxxxxx
  • Διακομιστής εισερχόμενων μηνυμάτων: pop3.live.com
  • Σημείο πρόσβασης σε χρήση: Ερώτηση πάντα
  • Όνομα γραμματοκιβωτίου: <ό,τι εσύ θέλεις>
  • Τύπος γραμματοκιβωτίου: POP3
  • Ασφάλεια (θύρες): SSL/TLS
  • Θύρα: Προεπιλεγμένη
  • Ασφαλής σύνδεση APOP: Απενεργοποιημένη

Εξερχόμενα μηνύματα:

 

  • Η διευθυνσή e-mail μου: xxxx@hotmail.com
  • Όνομα χρήστη: xxxx@hotmail.com
  • Κωδικός πρόσβασης: xxxxxxxx
  • Διακομιστής εισερχόμενων μηνυμάτων: smtp.live.com
  • Σημείο πρόσβασης σε χρήση: Ερώτηση πάντα
  • Τύπος γραμματοκιβωτίου: POP3
  • Ασφάλεια (θύρες): SSL/TLS
  • Θύρα: 25

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

και στα δύο έκανα από κάτι λάθος...εν τέλει μάλλον τα κατάφερα. Αλλά τώρα όταν παταχ αποστολή με πάει στα εξερχόμενα όπου δείχνει το μήνυμα σε αναμονή. Είναι λογικό αυτό; φίλε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

Στον προεγκατεστημένο browser οταν κάνω log in σε καποια site με ρωταει αν θελω να κάνω αποθηκευση της φορμας εισαγωγης και κωδικου .Παταω ναι.

Την επομενη φορά που επισκευτομαι την σελιδα δεν με κανει αυτόματα log in. Υπαρχει τρόπος να εμφανισω τους κωδικούς στα fields πχ στον Opera sto pc με Ctrl+Enter στους βάζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχει παρατηρηση κανεις κοκκους σκονης μεσα στην οθονη?

 

Οχι, μέχρι στιγμής (ελπίζω να μην συμβεί). Γιατί ρωτάς όμως έχεις δει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

ναι μου φαινετε πως ειδα 2 τετοιους βεβαια εχω και το screen protector απο πανω αλλα κατα 99% δεν κανω λαθος γιατι φαινετε πως ειναι πιο κατω
Link to comment
Share on other sites

ναι μου φαινετε πως ειδα 2 τετοιους βεβαια εχω και το screen protector απο πανω αλλα κατα 99% δεν κανω λαθος γιατι φαινετε πως ειναι πιο κατω

 

Ωχ τέτοια να λες..

Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός γιατί μόλις προχθές έγινε δωρεάν η υπηρεσία στη χώρα μας.

Ακολούθησε τις παρακατω ρυθμίσεις ώστε να σετάρεις σωστά το γραμματοκιβώτιο.

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Εισερχόμενα e-mail:

 

  • Όνομα χρήστη: xxxx@hotmail.com
  • Κωδικός πρόσβασης: xxxxxxxx
  • Διακομιστής εισερχόμενων μηνυμάτων: pop3.live.com
  • Σημείο πρόσβασης σε χρήση: Ερώτηση πάντα
  • Όνομα γραμματοκιβωτίου: <ό,τι εσύ θέλεις>
  • Τύπος γραμματοκιβωτίου: POP3
  • Ασφάλεια (θύρες): SSL/TLS
  • Θύρα: Προεπιλεγμένη
  • Ασφαλής σύνδεση APOP: Απενεργοποιημένη

Εξερχόμενα μηνύματα:

 

  • Η διευθυνσή e-mail μου: xxxx@hotmail.com
  • Όνομα χρήστη: xxxx@hotmail.com
  • Κωδικός πρόσβασης: xxxxxxxx
  • Διακομιστής εισερχόμενων μηνυμάτων: smtp.live.com
  • Σημείο πρόσβασης σε χρήση: Ερώτηση πάντα
  • Τύπος γραμματοκιβωτίου: POP3
  • Ασφάλεια (θύρες): SSL/TLS
  • Θύρα: 25

 

συγγνωμη αλλα τι εννοεις εγινε δωρεαν ?

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αλλα τι εννοεις εγινε δωρεαν ?

 

Αυτο θα ρωταγα και εγω τι εννοεις δωρεαν ??? οτι μπορουμε να λαμβανουμε τα ε μαιλ δωρεαν στην συσκευη μας χωρις χρεωση απο την εκαστοτε εταιρια συνδεσης?

 

Και κατι αλλο ρε παιδια κοιταξα αλλα δεν βρηκα κατι εχει και 200 σελιδες εδω και χαθηκα ..

Βαζοντας το bluetooth και αφου συνδεσω το handsfree μετα απο 2-3 λέπτα ξεσυνδεεται και αν δεχθω κληση πρεπει να πατησω το κουμπι και να κανω διαδικασια

Ειδικα οταν οδηγαω ειναι προβλημα και μαλιστα πανω στην μηχανη ...

Δεν φταιει το handsfree το δοκιμασα με 3-4 συσκευες

Εχουμε καποια λυση ?

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον επιασαν τοπο οι απειλες.... Με πηραν τωρα μολις τηλεφωνο απο την Alpha Copy οτι το τηλεφωνο ειναι ετοιμο και να παω να παραλαβω.... Μαλλον αντικατασταση θα ειναι γιατι μολις εχτες το αφησα.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον επιασαν τοπο οι απειλες.... Με πηραν τωρα μολις τηλεφωνο απο την Alpha Copy οτι το τηλεφωνο ειναι ετοιμο και να παω να παραλαβω.... Μαλλον αντικατασταση θα ειναι γιατι μολις εχτες το αφησα.

 

δεν το ξερεις οτι και ο αγιος φοβερα θελει?αντε με το καλο.

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αλλα τι εννοεις εγινε δωρεαν ?

 

Αυτο θα ρωταγα και εγω τι εννοεις δωρεαν ??? οτι μπορουμε να λαμβανουμε τα ε μαιλ δωρεαν στην συσκευη μας χωρις χρεωση απο την εκαστοτε εταιρια συνδεσης?

 

Δωρεάν είναι η υπηρεσία pop3 από την microsoft. Μέχρι πριν λίγες μέρες δεν προσφερόταν δωρεάν στη χώρα μας.

 

Και κατι αλλο ρε παιδια κοιταξα αλλα δεν βρηκα κατι εχει και 200 σελιδες εδω και χαθηκα ..

Βαζοντας το bluetooth και αφου συνδεσω το handsfree μετα απο 2-3 λέπτα ξεσυνδεεται και αν δεχθω κληση πρεπει να πατησω το κουμπι και να κανω διαδικασια

Ειδικα οταν οδηγαω ειναι προβλημα και μαλιστα πανω στην μηχανη ...

Δεν φταιει το handsfree το δοκιμασα με 3-4 συσκευες

Εχουμε καποια λυση ?

 

Μάλλον ασυμβατότητα μεταξύ κινητού και ακουστικού μου φαίνεται. Ποιο είναι το ακουστικό?

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι η υπηρεσία pop3 από την microsoft. Μέχρι πριν λίγες μέρες δεν προσφερόταν δωρεάν στη χώρα μας.

 

 

 

Μάλλον ασυμβατότητα μεταξύ κινητού και ακουστικού μου φαίνεται. Ποιο είναι το ακουστικό?

 

Δοκιμασα 3 - 4 handsfree και νοκια και το itech που συνδεετε με 2 κινητα και παλι τα ιδια το κακο ειναι οτι το κντ το εχω 1 μερα αλλα εχω μιλισει συνολο 45 λεπτα εισερχομενες- εξερχομενες ... αρα την εφαγα ...

:superman:
Link to comment
Share on other sites

 

Dεν κατάλαβα, τι εννοείς "τι παίζει"...;

Είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού μέχρι τώρα.

Αν δεν την έχεις, καλό είναι να την βάλεις.

Οδηγίες υπάρχουν στο σχετικό FAQ.

 

 

Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι (μαλλον) διαθεσιμη στην ελλαδα ακομα,για το NSU μου βγαζει τελευταια την 20.0.012.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα ρωταγα και εγω τι εννοεις δωρεαν ??? οτι μπορουμε να λαμβανουμε τα ε μαιλ δωρεαν στην συσκευη μας χωρις χρεωση απο την εκαστοτε εταιρια συνδεσης?

 

Και κατι αλλο ρε παιδια κοιταξα αλλα δεν βρηκα κατι εχει και 200 σελιδες εδω και χαθηκα ..

Βαζοντας το bluetooth και αφου συνδεσω το handsfree μετα απο 2-3 λέπτα ξεσυνδεεται και αν δεχθω κληση πρεπει να πατησω το κουμπι και να κανω διαδικασια

Ειδικα οταν οδηγαω ειναι προβλημα και μαλιστα πανω στην μηχανη ...

Δεν φταιει το handsfree το δοκιμασα με 3-4 συσκευες

Εχουμε καποια λυση ?

 

Δωρεαν εννοει οτι μπορεις πλεον να παιρνεις τα mail σε διαφορα προγραμματα (και στο κινητο επισης) μεσω POP3 χωρις να μπαινεις στη σελιδα του Hotmail, χρησιμοποιωντας τις ρυθμισεις που δινονται.

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι (μαλλον) διαθεσιμη στην ελλαδα ακομα,για το NSU μου βγαζει τελευταια την 20.0.012.

 

H τελευταία διαθέσιμη αναβάθμιση για το 5800 (RM 356) είναι η παρακάτω:

V 20.0.012

26-01-2009

 

Φήμες αναφέρουν ότι σύντομα θα διατεθεί νέα αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα αρκετες σελιδες ομως δεν μπορω να διαβασω 278 ετσι διαβασα απο παιδια που το πηραν.

Λεω να το χτυπησω και εγω.Αξιζει???

 

Εννοείτε οτι αξιζει , αλλα πιο πολυ για την τιμη του σε σχεση με αυτα που προσφερει.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια θα το αγορασω.Καποια στιγμη θα παω.

Για Πατρα ξερει κανενας μαγαζια που να το εχουν???

Εγω λεω να παω στο μαγαζι του κυριου Α*******λη εκει που ειναι και το Πλαισιο και η Nokia.

Link to comment
Share on other sites

για οποιον ενδιαφερεται για hotmail να πω οτι δε χρειαζεται καμια ρυθμιση.απλως φτιαχνεις νεο γραμματοκιβωτιο βαζοντας μονο user name,password και τραβαει αυτοματα τις ρυθμισεις μεσω ιντερνετ. απλως αλλαζεις τον τροπο συνδεσης σε wifi για να μην χρεωνεσαι και κανεις συγχρονισμο μετα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια...εχω ενα μεγαλο προβλημα...πηγα να κανω ρυθμισεις για το e-mail ε βαζω το e-mail(hotmail) μου και τον κοδικο μου και παταω συνδεση με το wlan που εχω σπιτι...και κολλαει το κινητο...!και μετα δεν ξεκολλαγε με τιποτα...μονο με βγαλσιμο μπαταριας...!και τωρα που την εβγαλα και την εβαλα ξανα δεν ανοιγει...!Για πειτε ρε παιδια τι μπορει να φταει...και καμια ιδεα πως να το φτιαξω...ευχαριστω...!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τελικά κατάφερα να βλέπω τα εισερχόμενα αλλά και πάλι δεν με άφηνει να στείλω...τι μπορεί να φταίει;

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

Ποση ωρα να το αφησω στην πρωτη φορτιση?Δηλαδη πρεπει να το αφησω λιγο παραπανω?

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...