Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχουν καποια steps για αναβαθμιση firmware απο 11... σε 20...?

ειμαι λιγο ασχετος sorry αν γινομαι κουραστικος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχουν καποια steps για αναβαθμιση firmware απο 11... σε 20...?

ειμαι λιγο ασχετος sorry αν γινομαι κουραστικος...

 

Πρέπει να έχεις εγκαταστημένο το PC Suite στο PC σου.

Κάνε δεξί κλικ πάνω στο τηλέφωνο-εικονειδιάκι του PC Suite, κάτω δεξιά στην οθόνη σου, επέλεξε "Ενημέρωση λογισμικού τηλεφώνου" και ακολούθησε τις οδηγίες.

 

Για άσχετους έχουμε κι αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω imei "γερμανικό"

πακέτο γλώσσας 7 (άρα υποθέτω το * Balkans: English, German, Croatian, Slovenian, Serbian, Greek)

έκδοση λογισμικού την 11.

 

Αν κάνω μόνος αναβάθμιση θα χαθούν τα ελληνικά?

to product code δεν καταλαβαίνω πως θα δω αν είναι αλλαγμένο

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι product code έχεις και όχι τι imei.

Αν δεν γνωρίζεις το product code, δεν μπορεί κανένας να σου πει αν θα τα χάσεις ή όχι.

Γιατί δε πας σε ένα Nokia Shop να την κάνεις την αναβάθμιση να ξεμπλέκεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι product code έχεις και όχι τι imei.

Αν δεν γνωρίζεις το product code, δεν μπορεί κανένας να σου πει αν θα τα χάσεις ή όχι.

Γιατί δε πας σε ένα Nokia Shop να την κάνεις την αναβάθμιση να ξεμπλέκεις.

Αυτό θα κάνω, αλλά ήθελα να ξέρω από περιέργεια.

Δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να βρεις το product code σου αν είναι αλλαγμένο?

Link to comment
Share on other sites

παντως σήμερα που πήρα τη στη νοκια να ρωτήσω πότε κατασκευάστηκε το 5800 μου..μου είπαν πως δε μπορούν να μου πούν.. μου είπαν οτι είναι ελληνικό αλλα για να δω ααν έχω το πρόβλημα με το ακουστικό.. τέλος πάντων το κινητό ήρθε με την v.20 με ημερομηνία firmware 26/1/2009.. αν και δεν ξέρω αν αυτό λέει κάτι
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω imei "γερμανικό"

πακέτο γλώσσας 7 (άρα υποθέτω το * Balkans: English, German, Croatian, Slovenian, Serbian, Greek)

έκδοση λογισμικού την 11.

 

Αν κάνω μόνος αναβάθμιση θα χαθούν τα ελληνικά?

to product code δεν καταλαβαίνω πως θα δω αν είναι αλλαγμένο

νομιζω δεν θα χαθουν τα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πηρα την απόφαση να παρω αυτο το κινητο. το μονο που με ανησυχει ειναι οτι καποιοι αναφερανε προβληματα με την οθονη κατι που νομιζω πως ειναι λιγο σοβαρο οταν μιλαμε για touch οθονη. βεβαια με αγχωσαν λιγο και τα πολλα ποστ με προγραμματα updates κλπ. πραγματα δλδ που μου ακουγονται κινεζικα....:p

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω imei "γερμανικό"

πακέτο γλώσσας 7 (άρα υποθέτω το * Balkans: English, German, Croatian, Slovenian, Serbian, Greek)

έκδοση λογισμικού την 11.

 

Αν κάνω μόνος αναβάθμιση θα χαθούν τα ελληνικά?

to product code δεν καταλαβαίνω πως θα δω αν είναι αλλαγμένο

 

φιλε.για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο,παρε ενα τηλεφωνο την alphacopy,δωσε το ΙΜΕΙ της συσκευης και θα σου πουν αμεσως αν ειναι ελληνικο.μην τα χασεις και μετα τρεχεις οπως εγω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πηρα την απόφαση να παρω αυτο το κινητο. το μονο που με ανησυχει ειναι οτι καποιοι αναφερανε προβληματα με την οθονη κατι που νομιζω πως ειναι λιγο σοβαρο οταν μιλαμε για touch οθονη. βεβαια με αγχωσαν λιγο και τα πολλα ποστ με προγραμματα updates κλπ. πραγματα δλδ που μου ακουγονται κινεζικα....:p

εαν το παρεις απο Γερμανο[οπως εγω],εχει την τελευταια εκδοση και δεν χρειαζεται να του κανεις αναβαθμιση.

το ρωτησα πριν το παρω για αυτο στο λεω.

Link to comment
Share on other sites

εαν το παρεις απο Γερμανο[οπως εγω],εχει την τελευταια εκδοση και δεν χρειαζεται να του κανεις αναβαθμιση.

το ρωτησα πριν το παρω για αυτο στο λεω.

 

Οοοο! Thanks αδερφε. απο κει σκοπευω να το παρω. γενικα βλεπω οτι εχει πολλα τρικακια το ατιμο... παντωσ πολυ καλη δουλεια ολα τα παιδια στο φορουμ. αυτη ειναι εξυπηρετηση. οχι σαν μερικους πολυεθνικους....... :angry: τεσπα

Link to comment
Share on other sites

φιλε.για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο,παρε ενα τηλεφωνο την alphacopy,δωσε το ΙΜΕΙ της συσκευης και θα σου πουν αμεσως αν ειναι ελληνικο.μην τα χασεις και μετα τρεχεις οπως εγω.

Εφόσον αναφέρει πως έχει γερμανικό imei.

Να πάρει τηλέφωνο την Alpha Copy να του πουν τι...;:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εαν το παρεις απο Γερμανο[οπως εγω],εχει την τελευταια εκδοση και δεν χρειαζεται να του κανεις αναβαθμιση.

το ρωτησα πριν το παρω για αυτο στο λεω.

Εγω παντως σκεφτομαι να το παρω απο την vodafone αλλα δεν ρωτησα τι εκδοση θα εχει!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον αναφέρει πως έχει γερμανικό imei.

Να πάρει τηλέφωνο την Alpha Copy να του πουν τι...;:O

 

το γερμανικο ομως φιλε,δεν εχει αυτες τις γλωσσες που λεει ο φιλος.μαλλον ουτε αυτος ξερει τι εχει,για αυτο ειπα να παρει τηλεφωνο εκει.δεν χανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σκεφτομαι να το παρω απο την vodafone αλλα δεν ρωτησα τι εκδοση θα εχει!

Δεν σε πειραζει αυτο μπορεις να το κανεις αναβαθμιση ευκολα απο μονος σου, ακομη και εαν εχει την τελευταια αργα η γρηγορα θα βγει καινουρια! Στο 5800 οταν κανουμε αναβαθμιση δεν χανουμε τιποτα ολα παραμενουν στην θεση τους.

 

εγώ έχω imei "γερμανικό"

πακέτο γλώσσας 7 (άρα υποθέτω το * Balkans: English, German, Croatian, Slovenian, Serbian, Greek)

έκδοση λογισμικού την 11.

 

Αν κάνω μόνος αναβάθμιση θα χαθούν τα ελληνικά?

to product code δεν καταλαβαίνω πως θα δω αν είναι αλλαγμένο

 

Eαν κανεις αναβαθμμιση μεσω fota δεν χανεις τα ελληνικα.

 

Μπορεις να περιμενεις μεχρι να βγει συμβατο nss με το 5800 για να αλλαξεις το product code σε περιπτωση που δεν εχεις το ελληνικο. Απο οτι διαβαζω ο παρακατω τροπος λειτουργει αλλα δεν εχω διαβασει ακομη απο κανενα στο myphone οτι τον δοκιμασε.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2695530#post2695530

 

Εαν εχεις κανει hack στην συσκευη σου υπαρχει και αλλος τροπος να δουμε το product code!

Εdit: το βρηκα για να δεις το product code διαβασε μεχρι το βημα 3

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2697245#post2697245

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μια λυση ειναι να μετατρεψεις τα mp3 σου σε WAV,θα δεις διαφορα αλλα δεν συμφερει εαν εχεις μεγαλη βιβλιοθηκη γιατι ενα mp3 των π.χ. 5mb εαν το κανεις WAV γινεται 25 mb.

δεν νομιζω οτι καποια αναβαθμιση μπορει να αυξησει τον ηχο,ειναι θεμα ηχειων.

 

Αλλη λυση ειναι να μεγαλωσεις τα db με το MP3gain εγω αυτο κανω για να ακουγονται δυνατα τα τραγουδια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Ξερει καποιος γιατι δεν μου παιζει βιντεακια στο ιντερνετ (εκτος απο το youtube).Χρειαζετε μαλλον το flash player,που θα το βρω και πως θα το εγκαταστησω? Ψαχνω flash player για Νοκια αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Τι βιντεάκια θέλεις να αναπαράγεις;

Δεν υπάρχει flash player για να εγκαταστήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αλλη λυση ειναι να μεγαλωσεις τα db με το MP3gain εγω αυτο κανω για να ακουγονται δυνατα τα τραγουδια!

μια καλη λυση ειναι επισης να τα μετατρεψεις σε .AAC με 320 bitrate,γινονται σκετη απολαυση.

Link to comment
Share on other sites

σε πολλα site που μπαινω και εχουν καποιο βιντεακι πχ σε αθλητικα μου λεει οτι θελει το flash player 9.(πχ το ιδιο σου ζηταει και ο Mozilla Firefox στο PC οταν μπαινεις για πρωτη φορα αλλα στο PC πατας και το κανει εγκατασταση αλλα εδω)Στο Youtube και σε μερικα site παιζει.Τεσπα κατι θα βρω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειδα σε ενα προσπεκτ της cosmote,οτι το 5800 με συνδεση στ προγραμμα της cosmote 210 το δινει δωρεαν..Ισχυει κατι τετοιο?:worry:

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

σε πολλα site που μπαινω και εχουν καποιο βιντεακι πχ σε αθλητικα μου λεει οτι θελει το flash player 9.(πχ το ιδιο σου ζηταει και ο Mozilla Firefox στο PC οταν μπαινεις για πρωτη φορα αλλα στο PC πατας και το κανει εγκατασταση αλλα εδω)Στο Youtube και σε μερικα site παιζει.Τεσπα κατι θα βρω

Λογικό επακόλουθο είναι αυτό.

Ο flash player lite δεν έχει όλες τις δυνατότητες που έχει η αντίστοιχη έκδοση για pc.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειδα σε ενα προσπεκτ της cosmote,οτι το 5800 με συνδεση στ προγραμμα της cosmote 210 το δινει δωρεαν..Ισχυει κατι τετοιο?:worry:

 

Έχουν κάνει τυπογραφικό λάθος μου είπαν στο κατάστημα. Στη vodafone πάντως έχουν σιωπηρή προσφορά για 300 € σε πρόγραμμα από 30 € και πάνω. Μπορεί να το χτυπήσω. :)

Link to comment
Share on other sites

το γερμανικο ομως φιλε,δεν εχει αυτες τις γλωσσες που λεει ο φιλος.μαλλον ουτε αυτος ξερει τι εχει,για αυτο ειπα να παρει τηλεφωνο εκει.δεν χανει τιποτα.

 

Φυσικά και ξέρω τι έχω.

Το κινητό αγοράστηκε από vodafone

Mε βάση το imei είναι Γερμανικό. Αυτό το έχω επιβεβαιώσει και σε nokia shop.

Από το menu του κινητού δείχνει ότι έχει το πακέτο γλώσσας 7.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ξέρω τι έχω.

Το κινητό αγοράστηκε από vodafone

Mε βάση το imei είναι Γερμανικό. Αυτό το έχω επιβεβαιώσει και σε nokia shop.

Από το menu του κινητού δείχνει ότι έχει το πακέτο γλώσσας 7.

 

τοτε γιατι δεν κανεις την αναβαθμιση σε nokiashop?τωρα δεν πληρωνεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...