Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εφόσον δεν έχασες τα ελληνικά είναι φανερό πως έχεις ελληνική συσκευή.

Όσο για τα ελληνικά product codes έχουν αναφερθεί πολλές φορές μέσα στο θέμα. Τελευταία τρεις σελίδες πιο πίσω

 

σε ευχαριστώ πολύ!

κάτι ακόμη να αναφέρω σχετικά με την σχισμή!

παρατήρησα ότι στο πίσω μέρος αν βγάλεις το καπάκι και κοιτάξεις στην βίδα που είναι η σχισμή, έχει ξεφτίσει το χρώμα γύρω από αυτήν.

αυτό οφείλετε ότι...

είτε κοντή είναι η βίδα και πήρε παραπάνω στροφές για να σφίξει,

είτε είναι πιο χοντρή την βίδωσαν αρκετά ώστε να κλωτσήσει τα πάσα του πλαστικού της πρόσοψης!

πάντως δεν έγινε κάλος υπολογισμός σε αυτό το σημείο και πιστεύω ότι διορθώνετε και μπορώ να το κάνω .

Link to comment
Share on other sites

Καλή Σαρακοστή σε όλους..γιατι στα σταλθέντα μηνύματα μου γράφει πάντα ότι έχω στείλει 20; Τόσα μόνο μπορεί να κρατήσει στη μνήμη; Τα εισερχόμενα μου τα δείχνει κανονικά. Επίσης στα μουσικά κομμάτια ακούγεται πάντα για ελάχιστα το τέλος του προηγούμενου..τι παίζει; όσο για την κάμερα, δοκίμασα να γυρίσω βίντεο ακόμα και σε χιονόπτωση (μέρα) και ήταν καλό...τώρα για φωτό το βράδυ δεν δοκίμασα ακόμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Έκανα το λάθος πριν διαβάσω το thread να το αγοράσω από το Πλαίσιο.

Την πήρα την Πέμπτη 26/11.

Είχε ελληνικά και version 11.

Την επομένη, βλέπω ότι υπάρχει update μέσω nsu (v20), το κάνω και πάπαλα τα ελληνικά.

 

Και τώρα αρχίζουν τα ωραία...

1) τηλέφωνο στο πλαίσιο. με στέλνουν στην alpha copy. Η alpha copy μου λέει πήγαινε σε nokia shop για τα το φτιάξουμε.

2) Πάω στο nokia shop (Ν. Ιωνία) και μου λέει 15 ευρώ γιατί έκανα το λάθος να χρησιμοποιήσω το nsu( απαγορεύεται λέει!!!). Επίσης μου είπε ότι το τηλέφωνο είναι για Ιταλία. Τα πλήρωσα μου έβαλε την 20 με ελληνικά ( μου είπε επίσης ότι από δω και πέρα μόνο σε αυτούς και θα είναι δωρεάν).

3) Πάω στο Πλαίσιο να ζητήσω ελληνική συσκευή. Άρχισαν να τα μασάνε, ότι έχω από αυτούς εγγύηση, κάτι ότι δεν μπορούν να την πάρουν πίσω τώρα που την έκανα update(!!!) και άλλα τέτοια. Τελικά είπαν ότι θα με πάρουν τηλέφωνο το Σαββάτο...

4) Ακόμα περιμένω....

 

Άρχισα να διαβάζω το thread και σε κάποια στιγμή είδα για το product code.

Κατάφερα με το JAF να διαβάσω το product code και είδα ότι είναι πλέον το ελληνικό.

Οπότε σκέφτομαι μήπως το παλικάρι στο nokia shop μου το άλλαξε.

Βέβαια μπορεί το JAF να κάνει λάθος οπότε δε το ρισκάρω να περάσω το 20 πάλι για να δω τι παίζει.

 

Το πλαίσιο αν τελικά την αλλάξει με ελληνική θα είναι σίγουρα από service, οπότε παίζει να έχει και μερικά ακόμα προβλήματα.

Αν όμως πλέον έχω ελληνικό product code αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχω πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις, και ίσως κρατήσω την συσκευή.

 

Εσείς τι λέτε?

 

Edit: για την διάρκεια της μπαταρίας θα ήθελα να προσθέσω ότι εφόσον δουλεύεις gps, η μπαταρία πέφτει γρήγορα.

Επίσης το gps κάνει να λοκάρει μέχρι και 20 λεπτά (χωρίς το agps). Αφού λοκάρει αν κλείσεις τα nokia maps και τα ξαναανοίξεις λοκάρει πολύ γρήγορα. Αν όμως κλείσεις το τηλέφωνο και το ξανα-ανάψεις περιμένεις αρκετά.

 

φιλε,εγω τους εκανα καταγγελια.αστους τωρα να τρεχουν.παρε τηλεφωνο στο 1520 και κανε καταγγελια,δεν χανεις τιποτα.επισης μπορεις να ζητησεις και επισημο εγγραφο απο την alphacopy.οσο τους αφηνετε ετσι,αυτοι θα αλωνιζουν εις βαρος σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλή Σαρακοστή σε όλους..γιατι στα σταλθέντα μηνύματα μου γράφει πάντα ότι έχω στείλει 20; Τόσα μόνο μπορεί να κρατήσει στη μνήμη;

 

Μπορείς από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων να ορίσεις εσυ των αριθμό των σταλθεντων που θα αποθηκεύονται.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει μάλλον να έχω πέσει σε περίπτωση... Ούτε με το garmin δουλεύει γρήγορα.

Μάλιστα με το garmin η μπαταρία εξαντλείται ακόμα πιο γρήγορα...

 

1.μηπως κατι δεν κανεις καλα ?κρατας το κινητο οπως λεει και το manual.

2.το προβλημα που λες με την μπαταρια αν διαβασεις το θεμα του garmin λυνετε ευκολα.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει Windows Live Messenger για το 5800???

Windows live υπάρχει αλλά δυστυχώς δούλεψε για καμιά 10αριά μέρες και μετά σταμάτησε να λειτουργεί το πρόβλημα είναι γενικό σε όλες τις χώρες δεν ανταποκρίνεται ο server τους και δε ξέρω γιατί. Μετά από ψάξιμο κατέληξα στο Talkonaut που στη καινούργια εκδοση υποστηρίζει full το 5800 και δουλέυει άψογα με τις επαφές του msn

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδια εχει καποιος προβλημα με το GPS του 5800; Σε ανοιχτο μερος βαζω να βρει τη θεση μου και συνεχεια λεει οτι το gps δε λειτουργει σε εσωτερικο ή κλειστο χώρο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδια εχει καποιος προβλημα με το GPS του 5800; Σε ανοιχτο μερος βαζω να βρει τη θεση μου και συνεχεια λεει οτι το gps δε λειτουργει σε εσωτερικο ή κλειστο χώρο

 

κοιτα στο αντίστοιχο θέμα στις τελευταίες 2 σελίδες

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

πρεοσπαθω να κανω pair ενα bluetooth samsung wep 300 αλλα δε το βρισκει. κανω αναζητηση για νεα συσκευη λογικα ετσι? αν ειναι σωστο αυτο που κανω τοτε μαλλον δεν υποστηριζεται σωστα?
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ!

κάτι ακόμη να αναφέρω σχετικά με την σχισμή!

παρατήρησα ότι στο πίσω μέρος αν βγάλεις το καπάκι και κοιτάξεις στην βίδα που είναι η σχισμή, έχει ξεφτίσει το χρώμα γύρω από αυτήν.

αυτό οφείλετε ότι...

είτε κοντή είναι η βίδα και πήρε παραπάνω στροφές για να σφίξει,

είτε είναι πιο χοντρή την βίδωσαν αρκετά ώστε να κλωτσήσει τα πάσα του πλαστικού της πρόσοψης!

πάντως δεν έγινε κάλος υπολογισμός σε αυτό το σημείο και πιστεύω ότι διορθώνετε και μπορώ να το κάνω .

 

μην πειράξεις την σχισμη καθόλου! δεν έχει να κάνει με την βίδα απλώς στο σημείο εκεινο δεν πατάει σωστά το καπάκι. (δεν εφαρμόζει πάνω στην συσκευή) το πιο πιθανό, θα την ανοίξεις περισσότερο. (η γνώμη μου είναι αυτή, αν είσαι τολμηρός δοκίμασε και πες μας κι εδω τι κατάφερες.)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

πρεοσπαθω να κανω pair ενα bluetooth samsung wep 300 αλλα δε το βρισκει. κανω αναζητηση για νεα συσκευη λογικα ετσι? αν ειναι σωστο αυτο που κανω τοτε μαλλον δεν υποστηριζεται σωστα?

 

Δε παίζει να μην υποστηρίζεται γιατι το ίδιο εχω κι εγω.επειδη θυμάμαι αρχικα το παλεύα αρκετή ώρα με παλιό μου κινητό.θελει να πατάς συνεχως το κουμπί που ανοίγει ενώ το χεις κλειστό και χωρίς να το αφήσεις να κανείς αναζήτηση από το κινητό τότε θα το βρει μόνο.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δε παίζει να μην υποστηρίζεται γιατι το ίδιο εχω κι εγω.επειδη θυμάμαι αρχικα το παλεύα αρκετή ώρα με παλιό μου κινητό.θελει να πατάς συνεχως το κουμπί που ανοίγει ενώ το χεις κλειστό και χωρίς να το αφήσεις να κανείς αναζήτηση από το κινητό τότε θα το βρει μόνο.

 

Σ'ευχαριστω ρε φιλε , να σαι καλα. τελικα αυτο χρειαζοτανε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απαντησούλα για τις ζελατίνες υπάρχει και αν μπορω να βρω για προστασία οθόνης απο ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα? Με το δακτυολο το χειρίζομαι άνετα, καμια μα καμια σχέση με το δύσχρηστο πολλές φορές htc diamond...
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια μεγαλύτερη, αν δεν μπορείς να βρεις στο μέγεθος του κινητού και κόψε την.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος δοκιμασμένος τρόπος να επιλέγουμε πολλά αρχεία εύκολα? Μια εφαρμογή pencil είδα αλλά σε μερικούς έχει κάνει άγρια κολλήματα και δεν θέλω να τη δοκιμάσω. Έχει βρει κανένας τπτ καλό?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει κάτι άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ψάχνω αυτό αλλά δε βλέπω φως.

Μεγάλη βλακεία κι αυτή της Νόκια να μην έχει τη δυνατότητα πολλαπλής επιλογής.

Άραγε θα τη βάλουν σε επόμενες αναβαθμίσεις;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια ειστε ευχαριστημενοι με το 5800;;

 

ηταν οτι περιμενατε...(να το παρουμε κι εμεις);;

 

Έχει όλα τα χαρακτηριστικά ενός κινητού των 600+ ευρώ, αν εξαιρέοσυμε την κάμερα που είναι καλή μόνο για μέρα, για την ώρα.

Τα υπερ-αξίζει τα λεφτά του.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, αυτό είναι το πρώτο μου post σε αυτό το φόρουμ. ^-^

 

Ήθελα να ρωτήσω αν πήρε κανείς το συγκεκριμένο τηλέφωνο από το eshop γιατί σκοπεύω να το παραγγείλω αλλά φοβάμαι την πιθανότητα του να είναι παραεισαγωγή.

 

Γενικά ξέρουμε ποια καταστήματα δίνουν συσκευές οι οποίες δεν έχουν προβλήματα με απώλεια των ελληνικών κατά το update?

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα να είναι παραεισαγωγής οι συσκευές του e-shop.

Καλύτερα να το πάρεις από κάπου αλλού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, αυτό είναι το πρώτο μου post σε αυτό το φόρουμ. ^-^

 

Ήθελα να ρωτήσω αν πήρε κανείς το συγκεκριμένο τηλέφωνο από το eshop γιατί σκοπεύω να το παραγγείλω αλλά φοβάμαι την πιθανότητα του να είναι παραεισαγωγή.

 

Γενικά ξέρουμε ποια καταστήματα δίνουν συσκευές οι οποίες δεν έχουν προβλήματα με απώλεια των ελληνικών κατά το update?

 

φιλε μην παραγγελνεις τιποτα ετσι.μονο αγορα επιτοπου και τηλεφωνο στην alphacopy με το ΙΜΕΙ της συσκευης που αναγραφεται και εξω στο κουτι.τηλεφωνο 2109203700.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά εξηγήστε μου κάτι, το σήμα του κινητού είναι κανονικό, μιλάω κανονικά, άλλα το λογότυπο τις vodafone δεν υπάρχει στην οθόνη δεν έχω πειράξει τίποτα, ξαφνικά μου το έκανε έχω την εκδοσή 20

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το SCREEN PROTECTOR

λίγο καγκουριά βέβαια αλλά μέχρι να βγει κάποιο SCREEN PROTECTOR για το 5800

έκανα το εξής :

 

είδα στο e-sh@p ένα SCREEN PROTECTOR ΓΙΑ APPLE IPHONE 3G

έψαξα τις διαστάσεις από ένα APPLE IPHONE 3G και είδα ότι είναι

115,50 x 62,10 x 12,3 mm και ένα 5800 έχει διαστάσεις 111 x 51.7 x 15.5 mm

έτσι παρήγγειλα ένα SCREEN PROTECTOR ΓΙΑ APPLE IPHONE 3G που σε

διαστάσεις είναι μεγαλύτερο από μια συσκευή 5800 NOKIA και έβγαλα την μανησια που είχε επάνω και την κόλλησα επάνω σε αυτή που παρήγγειλα.

προσεκτικά έκοψα με το ψαλιδάκι την καινούρια-καρμπον(αφαίρεσα αυτό που περίσσευε) !

και έτσι την τοποθέτησα επάνω ,

έστρωσε τέλεια και ούτε γάτα ούτε ζημιά!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...