Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα πηρε ο αδελφος μου το 5800 σε κοκκινο απο καταστημα wind στα 335 και ειναι με ελληνικο product code.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σημερα πηρε ο αδελφος μου το 5800 σε κοκκινο απο καταστημα wind στα 335 και ειναι με ελληνικο product code.

 

ετσι κανουν τα σωστα μαγαζια που σεβονται τους πελατες τους.οχι σαν μερικους αλλους,που στο βωμο του ευκολου χρηματος,τα ισοπεδωνουν ολα και πουλανε εισαγωγες δικες τους σαν ελληνικα,και μετα σου λενε πηγαινε κοψε το λαιμο σου.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι μας διαβαζουν πριν το παρουν,μπορουν επιτοπου απο το καταστημα

που θα το αγορασουν να επικοινωνησουν με NOKIA ,να τους διαβασουν το ΙΜΕΙ

και μετα αποφασιζουν αν θα το παρουν.

Ετσι εκανα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο να διαβάσω μήπως έχει αναφερθεί. Υπάρχει γενικά πρόβλημα με το κινητό να έχει ένα μικρό κενό πάνω δεξιά. και να φαίνεται λίγο μέσα ο φωτισμός?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν ολα ειτε πολυ ειτε λιγο!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν ολα ειτε πολυ ειτε λιγο!

 

Καλύπτει η εγγύηση αυτή τη σχισμή?

Επειδή στην αρχη μπορέι να είναι αμελητέα αλλά όπως το βλέπω με λιγη χρήση σε 6 μήνες νομίζω πως θα μεγαλώσει σε σημείο που να μπαίνει σκόνη και να προκαλεί προβλήματα.

 

και κάτι ακόμα..πως βλέπετε την αυτονομία της μπαταρίας?

Με αρκετο "λιώσιμο"στο κινητό (αρκετά wifi, μουσική,πέρασμα προγραμμάτων , λίγο gps,ομιλία) μου κρατάει 1μιση μέρα...Εσάς?

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει η εγγύηση αυτή τη σχισμή?

Επειδή στην αρχη μπορέι να είναι αμελητέα αλλά όπως το βλέπω με λιγη χρήση σε 6 μήνες νομίζω πως θα μεγαλώσει σε σημείο που να μπαίνει σκόνη και να προκαλεί προβλήματα.

 

Μαλλον δεν την καλυπτει. Δεν εφαρμοζουν - κλεινουν τα πλαστικα καλα σε εκεινο το σημειο αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα αρχισει να ανοιγει και αλλο με τον καιρο. Οσα τηλ και αν ειχα αργα η γρηγορα επαιρναν σκονη στον οθονη αρα καποτε θα επαιρνε και αυτο ειχε δεν ειχε την σχισμη. Σιγουρα το καλυτερο θα ειταν να μην την ειχε καθολου αλλα δεν με πειραζει τοσο πολυ. Εχω ανοιξει μια φορα το 5800 μου και στο μελλον εαν δω σκονη θα το ξανα ανοιξω για να καθαρισω την οθονη οπως εκανα και στις προηγουμενες συσκευες που ειχα. Οπως ειπα και παραπανω το καλυτερο θα ειταν να μην την ειχε καθολου. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το κινητο το πηρα απο μαγαζι της νοκια και μαλιστα πριν το παρω ρωτησα για τον κωδικο αν ειναι ελληνικος..τελος παντων εκανα την αναβαθμιση αλλα δεν εχασα τα ελληνικα!..περιεργα πραματα..τα σπαει το κινητο παντως!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να συγκρινεις το Product code της συσκευης σου με αυτα που υπαρχουν στο 1 post του παροντος για να δεις εαν εχεις το ελληνικο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν την καλυπτει. Δεν εφαρμοζουν - κλεινουν τα πλαστικα καλα σε εκεινο το σημειο αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα αρχισει να ανοιγει και αλλο με τον καιρο. Οσα τηλ και αν ειχα αργα η γρηγορα επαιρναν σκονη στον οθονη αρα καποτε θα επαιρνε και αυτο ειχε δεν ειχε την σχισμη. Σιγουρα το καλυτερο θα ειταν να μην την ειχε καθολου αλλα δεν με πειραζει τοσο πολυ. Εχω ανοιξει μια φορα το 5800 μου και στο μελλον εαν δω σκονη θα το ξανα ανοιξω για να καθαρισω την οθονη οπως εκανα και στις προηγουμενες συσκευες που ειχα. Οπως ειπα και παραπανω το καλυτερο θα ειταν να μην την ειχε καθολου. :)

 

Μιλάμε όλοι για την ίδια? Πάνω απο την ένταση? απαράδεκτο

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν την καλυπτει. Δεν εφαρμοζουν - κλεινουν τα πλαστικα καλα σε εκεινο το σημειο αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα αρχισει να ανοιγει και αλλο με τον καιρο. Οσα τηλ και αν ειχα αργα η γρηγορα επαιρναν σκονη στον οθονη αρα καποτε θα επαιρνε και αυτο ειχε δεν ειχε την σχισμη. Σιγουρα το καλυτερο θα ειταν να μην την ειχε καθολου αλλα δεν με πειραζει τοσο πολυ. Εχω ανοιξει μια φορα το 5800 μου και στο μελλον εαν δω σκονη θα το ξανα ανοιξω για να καθαρισω την οθονη οπως εκανα και στις προηγουμενες συσκευες που ειχα. Οπως ειπα και παραπανω το καλυτερο θα ειταν να μην την ειχε καθολου. :)

 

στα τελυται νοκια που ειχα σε ολα εμπαινε σκονη στην οθονη και ηταν σπαστικο!τρια κινητα της htc εχω δοκιμασει και σε κανενα δεν μπαινει σκονη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Υπαρχει μια ειδηση για προβλημα στο ηχειο του συγκεκριμενου μοντελου κατασκευης πριν τον Ιανουαριο φετος. (δεν ξερω μηπως εχει γινει post ξανα γι αυτο το θεμα)

θελω να ρωτησω αν αντιμετωπισε κανεις προβλημα τετοιου ειδους.

την ειδηση την βρηκα εδω

Link to comment
Share on other sites

Χτες πήγα και το άφησα στην ΝΟΚΙΑ για επισκευή... μου είπαν ότι θα το έχω πίσω σε 2-3 βδομάδες!:confused::blink::cry:

 

2-3 εβδομάδες???? Πολύ δεν είναι?

 

Και σε κατάστημα vodafone που ρώτησα, μου είπαν για 10 εργάσιμες!

 

Υπάρχει κανένας στο forum που το πήγε σε κατάστημα ΝΟΚΙΑ, να μας πει μετά από πόσες μέρες το πήρε πίσω? Του αντικατέστησαν τελικά το ακουστικό?

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

το πλαίσιο να κάνει τέτοια πουστ... τι να πώ εγώ περιμένω να έρθει στην cosmote μπας και το πάρω με την επιδότηση μου.. ευχομαι αυτα να είναι ελληνικά και να είναι με τα καινούρια speakers.. θα δούμε. θα το καθυστερήσω όσο μπορω πάντως
Link to comment
Share on other sites

το πλαίσιο να κάνει τέτοια πουστ... τι να πώ εγώ περιμένω να έρθει στην cosmote μπας και το πάρω με την επιδότηση μου.. ευχομαι αυτή να έχει ελληνικά και να είναι με τα καινούρια speakers.. θα δούμε. θα το καθυστερήσω όσο μπορω πάντως

 

φιλε πριν το παρεις,να ελεγξεις μεσω alphacopy το ΙΜΕΙ της συσκευης.μην τα παιρνεται στην τυχη.γινονται πολλα.εγγυηση εχουν,αλλα δεν καλυπτουν το software.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Υπαρχει μια ειδηση για προβλημα στο ηχειο του συγκεκριμενου μοντελου κατασκευης πριν τον Ιανουαριο φετος. (δεν ξερω μηπως εχει γινει post ξανα γι αυτο το θεμα)

θελω να ρωτησω αν αντιμετωπισε κανεις προβλημα τετοιου ειδους.

την ειδηση την βρηκα εδω

 

Και σε κατάστημα vodafone που ρώτησα, μου είπαν για 10 εργάσιμες!

 

Υπάρχει κανένας στο forum που το πήγε σε κατάστημα ΝΟΚΙΑ, να μας πει μετά από πόσες μέρες το πήρε πίσω? Του αντικατέστησαν τελικά το ακουστικό?

 

Εγω το διορθωσα μονος μου! Δεν μπορουσα να περιμενω.. :O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2666752#post2666752

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 11 μερες τωρα και απο την αρχη το ακουστικο στην φουλ ενταση οταν ακουω κανει χριτς-χριτς σαν να τριζει πλαστικο μερος!

Αυτο ειναι το προβλημα που λενε ολοι εδω μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο πόσο σε χρέωσε. Για τον εντοπισμό θέσης, από όσο ξέρω (έχει συζητηθεί και παλιότερα) τα δεδομένα είναι ελάχιστα (κάτι kB μόνο) και το ποσό που αντιστοιχεί επίσης αμελητέο.

 

Έχει συζητηθεί για το agps (δηλ. το υποβοηθούμενο gps). Εγώ τώρα μιλάω για άλλη επιλογή που πρέπει και αυτή να την απενεργοποιήσουμε γιατί χρεώνει και αυτή. Εγώ δεν το ήξερα!!!! Δεν έχει συζητηθεί εδώ μέσα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

φιλε πριν το παρεις,να ελεγξεις μεσω alphacopy το ΙΜΕΙ της συσκευης.μην τα παιρνεται στην τυχη.γινονται πολλα.εγγυηση εχουν,αλλα δεν καλυπτουν το software.

μήπως ξέρεις ποιο τηλεφ. πέρνουμε στην alphacopy για να τσεκαρουμε..?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ απο μενα.Ηθελα να ρωτησω ποιος ειναι ο καλυτερος-ασφαλεστερος τροπος για αποσυνδεση απο το pc.Ειτε ειναι συνδεμενο για μεταφορα αρχειων ειτε για pcsuite.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα απ οσα εψαξα σιγουρος για το ακουστικο μπορει να ειναι καποιος μονο αν ειναι παραγωγης φεβρουαριου κ μετα... Οπως εγραψα και στην ενοτητα προβληματων, την τριτη το παω σε nokia shop να μου πουν αρχικα ημερομηνια παραγωγης με βαση το ΙΜΕΙ και αν δεν ειναι φεβρουαριου, οπως και φανταζομαι, θα ζητησω να μου φτιαξουν τις επαφες ή να μου το αντικαταστησουν (το ακουστικο) με των καινιυργιων εκδοσεων! Δεν θελω να μου χαλασει σε ακυρη στιγμη... Προτιμω να το προλαβω! Και απο τη στιγμη που ειναι αναγνωρισμενο το προβλημα απο την εταιρια και δημοσιευμενο, ελπιζω να μην με ταλαιοωρησουν αργοτερα! Αν δε με ενδιεφερε να χασω την εγγυηση θα το χα φτιαξει μονος μου, αλλα με τοσα που διαβαζω... Μαλλον καλυτερα να υπαρχει!!!
Link to comment
Share on other sites

Να και μία φωτό με το πρόβλημα της LCD που αντιμετωπίζουν πολλοί μετά απο το κλείδωμα-ξεκλείδωμα

 

http://img140.imageshack.us/img140/4370/5800lcd.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα που εντόπισα. Παίζοντας τα βιντεακια που υπήρχαν στο κινητό,ορισμένες φορές κυρίως όταν είναι φωτεινό το πλάνο, η εικόνα στην αριστερή πλευρά και κάτω,όπως το έχουμε γυρισμένο στο πλάι για τα βίντεο,εμφανίζει κάποιες φορές ατέλειες,για 1-2 δευτερόλεπτα. Το έχει προσέξει κανείς ; που μπορεί να οφείλεται ;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...