Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρεοσπαθω να κανω pair ενα bluetooth samsung wep 300 αλλα δε το βρισκει. κανω αναζητηση για νεα συσκευη λογικα ετσι? αν ειναι σωστο αυτο που κανω τοτε μαλλον δεν υποστηριζεται σωστα?

 

Μηπως ειχες παλιοτερα κανει pair το ακουστικο αυτο με αλλη συσκευη? Αν ναι, θα πρεπει το πιθανοτερο να σβησεις απο τη μνημη τοθ ακουστικου την παλιοτερη συσκευη πριν προχωρησεις στο νεο pairing. Το πως γινεται αυτο θα το βρεις στις οδηγιες του ακουστικου. Συνηθως γινεται με το παρατεταμενο πατημα καποιου πληκτρου στο ακουστικο ή συνδιασμο πληκτρων που παττας ταυτοχρονα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σχετικά με το SCREEN PROTECTOR

λίγο καγκουριά βέβαια αλλά μέχρι να βγει κάποιο SCREEN PROTECTOR για το 5800

έκανα το εξής :

 

είδα στο e-sh@p ένα SCREEN PROTECTOR ΓΙΑ APPLE IPHONE 3G

έψαξα τις διαστάσεις από ένα APPLE IPHONE 3G και είδα ότι είναι

115,50 x 62,10 x 12,3 mm και ένα 5800 έχει διαστάσεις 111 x 51.7 x 15.5 mm

έτσι παρήγγειλα ένα SCREEN PROTECTOR ΓΙΑ APPLE IPHONE 3G που σε

διαστάσεις είναι μεγαλύτερο από μια συσκευή 5800 NOKIA και έβγαλα την μανησια που είχε επάνω και την κόλλησα επάνω σε αυτή που παρήγγειλα.

προσεκτικά έκοψα με το ψαλιδάκι την καινούρια-καρμπον(αφαίρεσα αυτό που περίσσευε) !

και έτσι την τοποθέτησα επάνω ,

έστρωσε τέλεια και ούτε γάτα ούτε ζημιά!

και γιατί δεν παρήγγειλες κατευθείαν ένα για το 5800 υπάρχουν δεκάδες στο ebay που ειναι κομμένα και ραμένα στα μετρα του 5800 και σε τιμές από 3€. Άσε που φαντάζομαι το e-shop θα τα χει αρκετά υψηλά σε τιμές

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ άπαντες !!!

 

Μία ερώτηση για τους όποιους παθόντες και έμπειρους...

 

Το θέμα με το προβληματικό ακουστικό (αυξομείωση της έντασης του ηχείου του τηλεφώνου, που πότε ακούς καλά τον συνομιλητή σου και πότε πολύ μακριά, ίσα ίσα που τον ακούς...) αν το πάω σε ΝΟΚΙΑ SHOP (από αυτούς το αγόρασα, Κάνιγγος) θα μου το διορθώσουν και αν ναι, πόσο χρόνο κάνει ??? :worry: :worry:

 

Ευχαριστώ πολύ όποιον μπορεί να μου δώσει τα φώτα του... δυστυχώς έχω πρόβλημα... :O

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν πήρε κανείς το συγκεκριμένο τηλέφωνο από το eshop γιατί σκοπεύω να το παραγγείλω αλλά φοβάμαι την πιθανότητα του να είναι παραεισαγωγή.

Γενικά ξέρουμε ποια καταστήματα δίνουν συσκευές οι οποίες δεν έχουν προβλήματα με απώλεια των ελληνικών κατά το update?

 

To μόνο σίγουρο είναι να ελέγξεις το IMEI παίρνοντας την Alpha copy τηλ.

Από την άλλη μπορείς να δείς αν το κουτί έχει την ζελατίνα του και στην γωνία που γράφει το IMEI μια άσπρη ταινία με ιριδίζον λογότυπο της ΝΟΚΙΑ.

Βέβαια το δεύτερο δεν είναι εγγύηση ότι θα έχει ελληνικά.

Αν τώρα μπορείς να ανοίξεις το κουτί και να δεις το product code κάτω από εκεί που μπαίνει η μπαταρία ακόμα καλύτερα.( τα νούμερα στο 1ο ποστ και ψάχνεις για balkan blue ή red)

 

Το θέμα με το προβληματικό ακουστικό (αυξομείωση της έντασης του ηχείου του τηλεφώνου, που πότε ακούς καλά τον συνομιλητή σου και πότε πολύ μακριά, ίσα ίσα που τον ακούς...) αν το πάω σε ΝΟΚΙΑ SHOP (από αυτούς το αγόρασα, Κάνιγγος) θα μου το διορθώσουν και αν ναι, πόσο χρόνο κάνει ???

 

Για χρόνο δε ξέρω ( μιας και δε το έχω πάθει ακόμα ) αλλά σίγουρα το διορθώνουν στα Nokia shop και μάλιστα χωρίς χρέωση. Λεπτομέρειες υπάρχουν στο thread.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα νούμερα (για balkan blue ή red), δεν λένε πάντα την αλήθεια. Τα δικά μου νούμερα δεν είχαν καμία σχέση με τα συγκεκριμένα του 1ου ποστ, αλλα έκανα κανονικά αναβάθμιση χωρίς να χάσω ελληνικά (δεν είχα και το ιριδίζον σηματάκι)
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειχες παλιοτερα κανει pair το ακουστικο αυτο με αλλη συσκευη? Αν ναι, θα πρεπει το πιθανοτερο να σβησεις απο τη μνημη τοθ ακουστικου την παλιοτερη συσκευη πριν προχωρησεις στο νεο pairing. Το πως γινεται αυτο θα το βρεις στις οδηγιες του ακουστικου. Συνηθως γινεται με το παρατεταμενο πατημα καποιου πληκτρου στο ακουστικο ή συνδιασμο πληκτρων που παττας ταυτοχρονα.

 

Το βρηκα τελικα τι ηταν. Τωρα υπαρχει αλλο προβλημα. το εκανα hard format kai και παω να εγκαταστησω τις παλιες εφαρμογες. και ενω πριν δεν ειχε καποιο προβλημα, τωρα μου λεει οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει. Γιατι ρε γα**το? αφου δεν ειχα προβλημα πριν.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,έχω το κιν. εδώ και ένα μήνα από vodafone,όλα καλά απλά έχει ένα πρόβλημα που δεν βλέπω να το έχει άλλος,όποτε του έρθει η οθόνη χάνει τα χρώματα της και χρωματίζεται μόνο από ένα συνήθως μπλε και μετά από κάποια δευτερόλεπτα επανέρχεται μόνη της,έχω κάνει αναβάθμιση σε 20 και μορφοποίηση κάρτας.Πήγα σε nokia shop κ μου είπαν ότι θέλουν τουλάχιστον 1 μήνα για να το δουν και δεν το άφησα.

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι???Ευχαριστώ για την βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα παντως ελπιζω να μου πουν τη εχει, και αν φτιαχνετε η οχι.... Το ειχα παει στην voda και την Παρασκευη που ειχα παρει μου ειπαν για σημερα.
Link to comment
Share on other sites

Που εχουμε συνδεσμο για αγορά ζελατίνας μεσω ebay και η πληρωμή μπορει να γινει με άλλο τροπο εκτός απο πιστωτική καρτα που με τίποτα δεν θελω να δωσω...ευχαριστώ πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Που εχουμε συνδεσμο για αγορά ζελατίνας μεσω ebay και η πληρωμή μπορει να γινει με άλλο τροπο εκτός απο πιστωτική καρτα που με τίποτα δεν θελω να δωσω...ευχαριστώ πολύ...

 

Δυστυχως απ'οσο ξερω δεν υπαρχει αλλος τροπος οπως αντικαταβολη....η μονη λυση ειναι μια προπληρωμενη καρτα απο την τραπεζα κυπρου, που δεν σε νοιαζει τοσο..

Link to comment
Share on other sites

Που εχουμε συνδεσμο για αγορά ζελατίνας μεσω ebay και η πληρωμή μπορει να γινει με άλλο τροπο εκτός απο πιστωτική καρτα που με τίποτα δεν θελω να δωσω...ευχαριστώ πολύ...

 

και πληρωμη μεσω paypal.

Link to comment
Share on other sites

Θα βρω απο την γιουρομπανκ, εχουμε ομως καποιο συνδεσμο που να βοηθησει την κατασταση για το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,έχω το κιν. εδώ και ένα μήνα από vodafone,όλα καλά απλά έχει ένα πρόβλημα που δεν βλέπω να το έχει άλλος,όποτε του έρθει η οθόνη χάνει τα χρώματα της και χρωματίζεται μόνο από ένα συνήθως μπλε και μετά από κάποια δευτερόλεπτα επανέρχεται μόνη της,έχω κάνει αναβάθμιση σε 20 και μορφοποίηση κάρτας.Πήγα σε nokia shop κ μου είπαν ότι θέλουν τουλάχιστον 1 μήνα για να το δουν και δεν το άφησα.

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι???Ευχαριστώ για την βοήθεια...

 

Όπως αυτό?

 

http://img140.imageshack.us/img140/4370/5800lcd.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα νούμερα (για balkan blue ή red), δεν λένε πάντα την αλήθεια. Τα δικά μου νούμερα δεν είχαν καμία σχέση με τα συγκεκριμένα του 1ου ποστ, αλλα έκανα κανονικά αναβάθμιση χωρίς να χάσω ελληνικά (δεν είχα και το ιριδίζον σηματάκι)

 

Εδώ δε χάνει τις επαφές στην αναβάθμιση, θα χάσει τα Ελληνικά;

Το θέμα είναι όταν κάνεις hard format..., τότε θα δεις αν τα χάσεις.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το 5800 από Vodafone έχει κανονικό μενού ΝΟΚΙΑ ή το VODAFONE ?

εμενα ειναι κανονικο αγορασμενο 20 ιανουαριου απ βοντα. νομιζω ολα κανονικα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δε χάνει τις επαφές στην αναβάθμιση, θα χάσει τα Ελληνικά;

Το θέμα είναι όταν κάνεις hard format..., τότε θα δεις αν τα χάσεις.

 

Φίλε μου πολύ χάνουν τα ελληνικά απο την αναβάθμιση και μόνο, δεν χρειάζεται να κάνεις hard format για να δεις αν θα τα χάσεις. Και ναι έχω κάνει και πάλι δεν τα έχω χάσει

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολύ χάνουν τα ελληνικά απο την αναβάθμιση και μόνο, δεν χρειάζεται να κάνεις hard format για να δεις αν θα τα χάσεις. Και ναι έχω κάνει και πάλι δεν τα έχω χάσει

 

Απλά, συχνά αυτοί που κάνουν αναβάθμιση, τραβάνε κι ένα hard format, ιδίως αν είχαν προηγουμένως προβλήματα.

 

Το ότι συμβαίνει να μην χάνονται τα Ελληνικά και σε άλλα product codes, εκτός Balkan, δοκιμασμένο όπως λες, έχω την εντύπωση ότι είναι νέα πληροφορία.

 

Καλό είναι το ότι ξεκαθαρίστηκε και ευχαριστούμε για την ενημέρωση. :)

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι,εμένα δεν βγάζει γραμμές απλά χρωματίζεται με ένα χρώμα ολη η οθονη για καποια δευτερα.εσενα στο εφτιαξαν??

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου το έφτιαξαν. Ήμουν μέσα στο 7ημερο και μου το αντικατέστησαν. Πάντως το πρόβλημα σου, μάλλον για πρόβλημα hardware μου κάνει οπότε καλό θα ήταν να το στείλεις πίσω όσο είναι ακόμα νωρίς
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα παντως ελπιζω να μου πουν τη εχει, και αν φτιαχνετε η οχι.... Το ειχα παει στην voda και την Παρασκευη που ειχα παρει μου ειπαν για σημερα.

 

Αυτό έλειπε ...ωραίο ανέκδοτο είπα...τέλος της βδομάδας μου είπαν γιατί είναι ακόμα στον έλεγχο... μα καλά μια βδομάδα+++ στο έλεγχο? έλεος.

Link to comment
Share on other sites

σε ξενα site που διαβαζα,ολο προβληματα ειχαν με το νοκια...και πολυ χαμηλης ποιοτητας τα πλαστικα λεγανε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω πάντως εγώ το έχω σχεδόν 10 μέρες και δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα πέραν της πρόσοψης που δεν κουμπώνει "τέλεια" εκεί πάνω που λένε όλοι για την σχισμή αλλά πραγματικά δεν είναι τπτ τρομερό...ούτε πρόβλημα με software ουτε με ακουστικό κτλ...και για όσους ενδιαφέρονται για το κινητό θα σας πρότεινα να το πάρετε απο κάποιο Nokia shop για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο...

 

Α και για τα πλαστικά του..ναι είναι όλο απο πλαστικό αλλά εμένα μου δίνει ωραία αίσθηση στο χέρι και δεν δείχνει καθόλου χαμηλής ποιότητας..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...