Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο λογαριασμό μου vodafone που μου ήρθε βλέπω ότι έχω χρεωθεί 3,5 ευρώ για vodafone internet. Που οφείλεται αυτό ρε παιδιά?? Έχω απενεργοποιημένο το agps. Από πού χρεώνομαι?? Μήπως η επιλογή "μέσω δικτύου" τελικά χρεώνει???
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευτυχής κάτοχος και εγώ του "tube" εδώ και λίγες μέρες... με τη γνωστή σχισμή αλλά γενικότερα όλα οκ...

αυτό με την μαύρη οθόνη μου το παρουσίασε και μένα 2 φορές μεχρι τώρα και το παρατήρησα όταν το άνοιξα έπειτα από αλλαγή ρύθμισης της φωτεινότητας και του χρόνου φωτισμού πριν το κλείσω. α και ένα restart όταν το πίεσα με πολλές ανοιχτές εφαρμογές.

 

ερώτηση για τους πιο παλιούς κατόχους: όσοι έχουμε τη σχισμή να περιμένουμε και το ακουστικό να παραδώσει το πνέυμα του ή μπορεί και να το γλιτώσουμε;

 

με την ευκαιρία να παραθέσω και ένα γενικότερο σχόλιο...

με (μικρή) λύπη μου διαπίστωσα ότι το Κ800 με τα ιδια MP μας "πατάει" σε ποιότητα φωτογραφικής αισθητά όμως στον τομέα βίντεο είμαστε πολυ πιο πάνω...

βέβαια όπως έχει αναφερθεί πάμπολλες φορές είναι ένα xpress music κινητό και το αναπαριστά σε όλο του το μεγαλείο!

τέτοια ποιότητα ήχου πρώτη φορά συναντώ που μπορεί άνετα να συγκριθεί με ενός καλού branded mp3!! (κάπου πήρε το μάτι μου ότι ανακυρήχθηκε best speaker phone) :)

Link to comment
Share on other sites

Στο λογαριασμό μου vodafone που μου ήρθε βλέπω ότι έχω χρεωθεί 3,5 ευρώ για vodafone internet. Που οφείλεται αυτό ρε παιδιά?? Έχω απενεργοποιημένο το agps. Από πού χρεώνομαι?? Μήπως η επιλογή "μέσω δικτύου" τελικά χρεώνει???

Από την στιγμή που έχεις απενεργοποιήσει το υποβοηθούμενο gps, δεν υπάρχει περίπτωση η χρέωση αυτή να έχει σχέση με την λειτουργία του gps. Δεν αποκλείεται βέβαια η χρέωση αυτή να έγινε μέσω της εφαρμογής Nokia Maps. Επέλεξε απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογής να μην συνδέεται ποτέ.

 

Μπορείς ανα πάσα στιγμή να βλέπεις αναλυτικά τι χρεώνεσαι απο το αναλυτικό μητρώο (δεξιά καρτέλλα).

 

Η χρέωση αυτή είναι απο χρήση εφαρμογής που απαιτεί σύνδεση στο διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί στο φόρουμ.Είναι πρόβλημα των καρτών της vodafone

Κλείσε το κινητό ξανανοιξέ το και μόλις σου βγάλει το μήνυμα welcome to vodafone πάτα το ok πριν κάνεις οτιδήποτε. Θα λειτουργούν όλα μια χαρά

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση-λυση,γνωριζεις αν το κανουν ολα αυτο,

γιατι εχω περιθωριο να τους το παω πισω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση-λυση,γνωριζεις αν το κανουν ολα αυτο,

γιατι εχω περιθωριο να τους το παω πισω.

 

Ολα το κανουν,σχεδον με ολες τις καρτες vodafone,εγω εχω vodafone αλλα δεν μου το κανει,μαλλον επειδη ειναι πολυ παλια η καρτα...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση-λυση,γνωριζεις αν το κανουν ολα αυτο,

γιατι εχω περιθωριο να τους το παω πισω.

Δεν αξίζει να ταλαιπωρηθείς για κάτι που δεν φταίει το κινητό

Αν δεν το κλείνεις, δεν θα σου εμφανίσει ξανά το πρόβλημα

Απλώς πρέπει να θυμάσαι κάθε φορά που το ανοίγεις να πατάς το οκ στην βλακεία της voda

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έχεις απενεργοποιήσει το υποβοηθούμενο gps, δεν υπάρχει περίπτωση η χρέωση αυτή να έχει σχέση με την λειτουργία του gps. Δεν αποκλείεται βέβαια η χρέωση αυτή να έγινε μέσω της εφαρμογής Nokia Maps. Επέλεξε απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογής να μην συνδέεται ποτέ.

 

Μπορείς ανα πάσα στιγμή να βλέπεις αναλυτικά τι χρεώνεσαι απο το αναλυτικό μητρώο (δεξιά καρτέλλα).

 

Η χρέωση αυτή είναι απο χρήση εφαρμογής που απαιτεί σύνδεση στο διαδίκτυο.

 

Που είναι αυτή η καρτέλα που αναφέρεις??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγοντας το Μητρώο υπάρχουν δύο καρτέλες.

Πάτα στη δεξιά και θα δεις όλες τις ενέργειές σου καταγεγραμμένες αναλυτικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγοντας το Μητρώο υπάρχουν δύο καρτέλες.

Πάτα στη δεξιά και θα δεις όλες τις ενέργειές σου καταγεγραμμένες αναλυτικά.

 

Την βρήκα την καρτέλα και βλέπω ότι και πάλι με χρέωσε τώρα που μπήκα. Τί γίνεται?? Θα τρελλαθώ.

Το βρήκα μάλλον.Η επιλογή "Χρήση διακομιστή εντοπισμού θέσης" ήταν στο αυτόματο και μάλλον αυτό με χρέωνε.Προσοχή σε όλους !!!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριος στο forum..το πρωτο μου ποστ..Αγορασα και εγω πριν λιγο το 5800 και κοιταξα το product code του και ειναι 0575581...κοιταξα αλλα δεν καταλαβα αν ειναι ελληνικο η οχι..Μπορει καποιος να μου πει αν πρεπει να ανησυχω η οχι?Ειναι ελληνικο το τηλεφωνο μου η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριος στο forum..το πρωτο μου ποστ..Αγορασα και εγω πριν λιγο το 5800 και κοιταξα το product code του και ειναι 0575581...κοιταξα αλλα δεν καταλαβα αν ειναι ελληνικο η οχι..Μπορει καποιος να μου πει αν πρεπει να ανησυχω η οχι?Ειναι ελληνικο το τηλεφωνο μου η οχι?

 

Δυστυχως δεν ειναι....:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριος στο forum..το πρωτο μου ποστ..Αγορασα και εγω πριν λιγο το 5800 και κοιταξα το product code του και ειναι 0575581...κοιταξα αλλα δεν καταλαβα αν ειναι ελληνικο η οχι..Μπορει καποιος να μου πει αν πρεπει να ανησυχω η οχι?Ειναι ελληνικο το τηλεφωνο μου η οχι?

 

φιλε,θα παρεις τηλεφωνο τωρα την alphacopy,θα δωσεις το ΙΜΕΙ της συσκευης και θα σου πουν.ειναι η μονη εγγυημενη λυση.ετσι την πατησα και εγω,και πηρα εισαγωγης γερμανιας,και στην αναβαθμιση εχασα τα ελληνικα.πριν κανεις οτιδηποτε επικοινωνησε με την alphacopy.

 

Δυστυχως δεν ειναι....:O

 

το θεμα ειναι οι φιλοι μας που πεφτουν θυματα να αντιδρουν.εγω εχω κανει καταγγελια στο συνηγορο του πολιτη στο τηλεφωνο 1520,για παραπλανητικη πωληση.μας πουλησαν ενα προιον,που η εγγυηση του,δεν καλυπτει το software του κινητου,καθοσον η εισαγωγη του ειναι απο γερμανια.και το χειροτερο ειναι οτι δεν λενε τιποτα.μην τους αφηνετε να σας εκμεταλευονται.αν αρνηθουν οτιδηποτε,αμεσως καταγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριος στο forum..το πρωτο μου ποστ..Αγορασα και εγω πριν λιγο το 5800 και κοιταξα το product code του και ειναι 0575581...κοιταξα αλλα δεν καταλαβα αν ειναι ελληνικο η οχι..Μπορει καποιος να μου πει αν πρεπει να ανησυχω η οχι?Ειναι ελληνικο το τηλεφωνο μου η οχι?

 

Είναι σίγουρα το σωστό νούμερο αυτό που έγραψες;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριος στο forum..το πρωτο μου ποστ..Αγορασα και εγω πριν λιγο το 5800 και κοιταξα το product code του και ειναι 0575581...κοιταξα αλλα δεν καταλαβα αν ειναι ελληνικο η οχι..Μπορει καποιος να μου πει αν πρεπει να ανησυχω η οχι?Ειναι ελληνικο το τηλεφωνο μου η οχι?
Το μονο που καταφερα να βρω ειναι αυτο φιλαρακι: 0575581: 5800 UK CV R v2.Μαλλον απο Αγγλια το κοβω να ηρθε
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ρε παιδιά, από πού τα αγοράσατε αυτά τα εισαγωγής από γερμανία??

 

εγω το πηρα απο το πλαισιο.και οταν πηρα τηλεφωνο την alphacopy , οταν μου χαθηκε η ελληνικη γλωσσα,τα εμαθα ολα.στα τηλεφωνα αυτα ισχυει η διετης εγγυηση της νοκιας μονο για την συσκευη και οχι για το software.απλα τα τηλεφωνα αυτα πρεπει να πηγαινουν στη νοκια για αναβαθμισεις και οχι μεσω του NSU.απλα εγω δεν δεχτηκα να πληρωσω τα 15 ευρω,για την γλωσσα που μου χαθηκε,χωρις να το ξερω,και εχω κανει καταγγελια στο συνηγορο του πολιτη και αναμενω.

Link to comment
Share on other sites

 

Χτες πήγα και το άφησα στην ΝΟΚΙΑ για επισκευή... μου είπαν ότι θα το έχω πίσω σε 2-3 βδομάδες!:confused::blink::cry:

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα την καρτέλα και βλέπω ότι και πάλι με χρέωσε τώρα που μπήκα. Τί γίνεται?? Θα τρελλαθώ.

Το βρήκα μάλλον.Η επιλογή "Χρήση διακομιστή εντοπισμού θέσης" ήταν στο αυτόματο και μάλλον αυτό με χρέωνε.Προσοχή σε όλους !!!!

 

Ρίξε μια ματιά στο πόσο σε χρέωσε. Για τον εντοπισμό θέσης, από όσο ξέρω (έχει συζητηθεί και παλιότερα) τα δεδομένα είναι ελάχιστα (κάτι kB μόνο) και το ποσό που αντιστοιχεί επίσης αμελητέο.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

έχω πρόγραμμα με δωρεαν χρηση 250 Mb καθε μήνα. σκέφτομαι να χρησημοποιώ το google maps για προγραμμα πλοήγησης. υπάρχει καποιος τρόπος το πρόγραμμα να συνδεεται αυτόματα με το web vodafone προφίλ που έχω και να μην χρειάζεται να κανω την σύνδεση χειροκινητα?
Link to comment
Share on other sites

Από το πρόγραμμα μέσα δεν υπάρχει ρύθμιση για default σύνδεση. Η μόνη ρύθμσιη που βρίσκω είναι στον ιστό, ρυθμίσεις γενικές, σημείο πρόσβασης και επιλέγεις το web vodafone.

 

Θα μπορείς όμως να κάνεις πλοήγηση με το google maps;

Link to comment
Share on other sites

κοιτα την παρούσα στιγμη το νοκια maps δεν εχει τους δρομους στα ελληνικα και την εγκατασταση του garmin δεν την καταφερα. να σου πω την αληθεια δεν πολυασχολήθηκα. χτες παντως ως συνοδηγός το google mamps με εβγαλε καρφι σε μια διαδρομη απο π.φαληρο προς περιστερι.φωνητικές οδηγίες δεν εχει εχει παντως
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν έχει φωνητικές οδηγίες, πως θα το χρησιμοποιείς για πλοήγηση; Αν μάλιστα, οδηγείς εσύ, είναι πάρα πολύ επικίνδυνο καθώς θα πρέπει να το κοιτάς συνεχώς.
Link to comment
Share on other sites

 

Στην εικόνα που δείχνει το κινητό με "βγαλμένα τα μάτια" που ακριβώς είναι η υποδοχή για το φορτιστή έτσι όπως είναι την πλακέτα?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...